Šta je novo?

Gaming today: PC vs Consoles

Ne kapiram sta se vi lozite da nema seckanja na konzolama. Pa od 4 igre koje sam ja imao priliku da isprobam kod prijatelja, a koje su pravljene za Xbox 3 su seckale - na televizoru. Ukljucujuci i nesrecni DEIW. Frejmrejt jednostavno nije 25.
 
OptiPlex je napisao(la):
Ne kapiram sta se vi lozite da nema seckanja na konzolama. Pa od 4 igre koje sam ja imao priliku da isprobam kod prijatelja, a koje su pravljene za Xbox 3 su seckale - na televizoru. Ukljucujuci i nesrecni DEIW. Frejmrejt jednostavno nije 25.

Za to si u pravu...Xbox je shit....Nintendo je majka bre!
Onaj ko nije igrao Metroid Prime,The Legend of Zelda: The Wind Waker....taj bolje da cuti,sto se konzola tice.Nijedna konzola nema tu draz i "boju" koju ima GC,jednostavno kad ukljucis konzolu vec se osecas mnogo bolje(posle visecasovnog jurenja za patch-evima(EDIT)po netu da bi mi proradio jeb*** VietCong...)a tek kad igras...ufff to je neobjasnjiv dozivljaj!!!!

PoZ
 
ja stvarno ne razumem il sam ja neki srecnik il nesto drugo ja nikad nisam imao problema da skidam posebno driver da bi igra radila.. skinem s vremena na vreme (jednom u dva tri meseca nekad prodje i vishe) detonatore i ne razmishljam uopshte...

za nitendo sam chuo da je fantastichan al da nije doneo dovoljno love (i da spremaju novu uber-konzolu za pochetak 05.)
 
G!!! je napisao(la):
PS: G, jel si to ti na slici?
- da jesam... sto svidjam ti se? :p

ne samo da mi se svidjas, vec sam totalno on fire :boom:

pitam bez veze, bre, Pozdrav! :)
 
Milan82bh je napisao(la):
...



Za to si u pravu...Xbox je shit....Nintendo je majka bre!
Onaj ko nije igrao Metroid Prime,The Legend of Zelda: The Wind Waker....taj bolje da cuti,sto se konzola tice.Nijedna konzola nema tu draz i "boju" koju ima GC,jednostavno kad ukljucis konzolu vec se osecas mnogo bolje(posle visecasovnog jurenja za patch-evima(EDIT)po netu da bi mi proradio jeb*** VietCong...)a tek kad igras...ufff to je neobjasnjiv dozivljaj!!!!

PoZ

i ja obozavam nintendo otkad postoji....ali iako obozavam te nintendo only igre, cini mi se da ps2 ipak ima bolji izbor igara kad se sve uzme u obzir....


a sto se TV-a tice, polozaj stvarno jeste bolji....
 
Meni se chini da je veci problem sto je gomila game-makera (od kodera do art-directora) sa PC trzista preslo na razvoj igara za konzolu. I to bez nekog extra pomaka u kvalitetu u game-playu u igrama na kozolama, zarad sve manje kvalitetnih naslova za PC...
Ne pratim nimalo nove naslove, ali tako mi se chini, pa ispravite me ako greshim...
 
Kad bolje razmislim kupovina konzole mi se jako cini primamljivim sad ! Pogotovu sto recimo u nemackoj paket GC konzola + joypad + igra po izboru iznosi svega 100e ! Ne treba porediti konzole i PC i na jednoj i na drugoj platformi ima izvarednih naslova, ja recimo da sam u finansiskoj situaciji rado bih sem nekoh high-end pc-a posedovao i GC,ps2 ili x-box !
 
Konzole, ma daj molim te... Pobogu pa to je izmisljeno bas za one retarde sto zive "preko bare" i sto vole da je sve na dugme... Najgora stvar je, u celoj prici da se radi o cistoj racunici, cistom marketingu... Jednostavno, razlog sto su najjace igre na kraju ostale "nerentabilne" i sto su razvojni timovi propali, podpali pod "tiranina" ...(dodaj po zelji) lezi u jednostavnoj cinjenici... Igre se prave sa ciljem da zarade pare, a tu lezi najgora stvar u celoj prici (zvuci nelogicno, ali dozvolite da nastavim)... Stvar je u stvari jako prosta, da bi zaradili pare morate da pravite ono sto masa trazi, a kako definitivno vecina nema bas dovoljno ukusa i kako se "pali" na sminku i ostale gluposti (besciljno nasilje, golotinju i ostale low-life manifestacije), logicno je da se takve igre najvise i prave u poslednje vreme i da one donose najvise love... E, sad kako za ovakve nije potreban neki kompleksni upravljacki interfejs, kao ni upotreba misla ili tastature (dovoljan je dzojped i fanatik koji to sve moze da svari, a ima ih, nazalost puno), a sve u svetlu one price kako "zapadno trziste" voli "ukljuci i zaboravi" tehnologije, mislim da i nije toliko cudno sto trziste konzola cveta, i sto se u glavnom naslovi i izdaju za konzole.. Pobogu tamo leze najvece pare....

Ne mogu sad da kazem da bas i nema dobrih igara za konzole, ali su retke... Sve su nekako iste, samo sa drugacijim look-om...

Sad mora da usledi jedna digresija, na jedan topic koji sam procitao... Znaci neko je pomenuo Final Fantasy, i kako mi se cini broj poklonika iste... Pa, mogu samo da kazem :?: :?: :?: Pa kakav bre crni FF, pored Baldura, pored Fallout-a, pored Planescape-a :?: :?: Stvarno mi nije jasno....
Ovde ujedno dolazim i do glavne poente - za konzole nikad nije izasao (niti ce izaci) FRP/RPG koji moze da se poredi sa ovima na PC-u, jednostavno treba imati i malo stila 8)
 
telegram_sam je napisao(la):
Konzole, ma daj molim te... Pobogu pa to je izmisljeno bas za one retarde sto zive "preko bare" i sto vole da je sve na dugme... Najgora stvar je, u celoj prici da se radi o cistoj racunici, cistom marketingu... Jednostavno, razlog sto su najjace igre na kraju ostale "nerentabilne" i sto su razvojni timovi propali, podpali pod "tiranina" ...(dodaj po zelji) lezi u jednostavnoj cinjenici... Igre se prave sa ciljem da zarade pare, a tu lezi najgora stvar u celoj prici (zvuci nelogicno, ali dozvolite da nastavim)... Stvar je u stvari jako prosta, da bi zaradili pare morate da pravite ono sto masa trazi, a kako definitivno vecina nema bas dovoljno ukusa i kako se "pali" na sminku i ostale gluposti (besciljno nasilje, golotinju i ostale low-life manifestacije), logicno je da se takve igre najvise i prave u poslednje vreme i da one donose najvise love... E, sad kako za ovakve nije potreban neki kompleksni upravljacki interfejs, kao ni upotreba misla ili tastature (dovoljan je dzojped i fanatik koji to sve moze da svari, a ima ih, nazalost puno), a sve u svetlu one price kako "zapadno trziste" voli "ukljuci i zaboravi" tehnologije, mislim da i nije toliko cudno sto trziste konzola cveta, i sto se u glavnom naslovi i izdaju za konzole.. Pobogu tamo leze najvece pare....

Ne mogu sad da kazem da bas i nema dobrih igara za konzole, ali su retke... Sve su nekako iste, samo sa drugacijim look-om...

Sad mora da usledi jedna digresija, na jedan topic koji sam procitao... Znaci neko je pomenuo Final Fantasy, i kako mi se cini broj poklonika iste... Pa, mogu samo da kazem :?: :?: :?: Pa kakav bre crni FF, pored Baldura, pored Fallout-a, pored Planescape-a :?: :?: Stvarno mi nije jasno....
Ovde ujedno dolazim i do glavne poente - za konzole nikad nije izasao (niti ce izaci) FRP/RPG koji moze da se poredi sa ovima na PC-u, jednostavno treba imati i malo stila 8)

Moje licno misljenje je da si ti ili promasio sobu ili promasio forum ili .....
Pa da krenem od pocetka da citiram tvoje budalastine:
-Razmisli malo u poslednje vreme koliko dugo si igrao igre na PC-u(vremenski,pojedinacnu dok ih nisi presao)pa se onda zapitaj za koju platformu prave marketinske trikove da bi uzeli lovu!!! :idea:
-Naravno da se igre prave da bi se uzela lova,jok prave se zbog slave(sto takodje stoji).Tvoja je licna stvar da li ces ti kupiti igru ili ne!Ali posto ti i 99.9% ljudi(zajedno samnom) pazarimo igre za 70 din. normalno je da smo probali sva sra** koja su do sad izasla.Zato ti i pricas tako!Probaj da kupis neki original za 1500din. pa onda reci ovo je sranj* i baci ispod stola!!!! ctp;
dalje...
-Ne znam koliko si upoznat(a verovatno nisi)racunari se koriste za posao a ne za igranje,zato su i napravljene konzole,da bi se ljudi odmorili od rada na "RACUNARU"!!!!!!
I nesto najgluplje sto si odvalio na kraju....
Final Fantasy....ha,ha,ha pa to nema veze sa igrama koje si ti pomenuo_Ovo je Fantasy Role Play(u prevodu FRP) koji je sasvim nesto drugo od RPG....i to je jedna od najboljih igara ikada napravljena,ustvari sve ostalo istog tipa je pokusaj da se napravi kopija.
A glavna poenta ti je sjajna,FRP- nema na konzolama...HA,HA....

Nemoj pogresno da me shvatis(te) nisam zaljubljenik u konzole i ja dajem ogromne sume novca da bi mi proradio neki shit na PC-u,samo
hocu da razlikujes igranje od nekog ozbiljnog posla...

PoZ
 
Milan82bh je napisao(la):
...



1. Moje licno misljenje je da si ti ili promasio sobu ili promasio forum ili .....

2. Ne znam koliko si upoznat(a verovatno nisi)racunari se koriste za posao a ne za igranje,zato su i napravljene konzole,da bi se ljudi odmorili od rada na "RACUNARU"!!!!!!

3. I nesto najgluplje sto si odvalio na kraju....

Final Fantasy....ha,ha,ha pa to nema veze sa igrama koje si ti pomenuo_Ovo je Fantasy Role Play(u prevodu FRP) koji je sasvim nesto drugo od RPG....i to je jedna od najboljih igara ikada napravljena,ustvari sve ostalo istog tipa je pokusaj da se napravi kopija.
A glavna poenta ti je sjajna,FRP- nema na konzolama...HA,HA....

4. Nemoj pogresno da me shvatis(te) nisam zaljubljenik u konzole i ja dajem ogromne sume novca da bi mi proradio neki shit na PC-u,samo
hocu da razlikujes igranje od nekog ozbiljnog posla...

PoZ

1. Moguce :!: (isto vazi i za tebe)
2. Recimo da sam cuo par puta ctp;
3. Cini mi se da nisam rekao da je FF losh, vec samo da pored pojedinih PC naslova, jednostavno ne moze da mi nedostaje...]
4. Otkud ti to da ne razlikujem?

Da ne zaboravim - Sta bi to bio ozbljan posao po tebi?
 
Konzole napravljene da se ljudi odmore od rada na racunaru? A sto su pravljene igre za racunare? Ipak mislim da su konzole za one koji ni ne rade na racunaru... moje misljenje, ali mi i logicno zvuci.
 
naprotiv, ja radim na kompu i od njega zarađujem pare, ali ne mogu da se igram na kompu, jer me previše umara. posle 3 sata igranja na kompu imam onaj blagi pritisak u očima, dezorjentaciju i blagu vrtoglavicu i naprijatan osečaj u kičmi... jako loše se osećam. zato sam i prestao da se igram na PC-u uglavnom.

s druge strane, mogu 5 sati iz kreveta da se igram na xboxu, i nemam nikakve neprijatnosti.

stvarno sakuje igranje na pc-u.
 
lol neko reche rachunari su samo za posao?!? gde li ti zivish? u kancelariji IBMa? to je bilo pre 20 godina bre....

dolazimo da poente a to je da je sve stvar ukusa... neko voli da mu mozak atrofira dok lezeci guta sve i svashta a neko ne :) neko voli da igra igre levo-desno-gore-dole-puc-puc-gas-kochnica a neko ne.. i tako dalje i tako blize...
 
...a neko voli da pomera ikonice, pa nikom nishta :)
Ako hocesh da umorish mozak, igraj shah, mice, tablice :D:D:D
igre su za 'igranje' i po meni treba da budu 'delovi zivota', naravno, svemirske simulacije i takve 'nerealne' igre su ok, ali kad mi se neko lozi na igru gde se klikne 25x a onda pomeri lik, ili je lik velichine 20*20 pixela, svaka chast onome ko se u to uzivljava...uzmi shah bre, bar su figure vetje :D
 
G!!! je napisao(la):
lol neko reche rachunari su samo za posao?!?
niko to nije rekao, opasno ti se pričinjava.

G!!! je napisao(la):
dolazimo da poente a to je da je sve stvar ukusa...
ukus nema veze sa zdravstvenim problemima koji mogu proizići iz dugogodišnjeg igranja ispred monitora. to je čist mazohizam, a ne ukus.

G!!! je napisao(la):
neko voli da mu mozak atrofira dok lezeci guta sve i svashta a neko ne :) neko voli da igra igre levo-desno-gore-dole-puc-puc-gas-kochnica a neko ne.. i tako dalje i tako blize...
da stvarno. nekima je mozak atrofirao igrajući samo jednu igru u 200 varijanti (fps genre). uuuu neprijatelj, bang, ubio sam ga, jos jedan, bang, yeah baby, opet, bang, uhu, rulam... koliko ganglija treba za to...
 
driver je napisao(la):
...a neko voli da pomera ikonice, pa nikom nishta :)
Ako hocesh da umorish mozak, igraj shah, mice, tablice :D:D:D
igre su za 'igranje' i po meni treba da budu 'delovi zivota', naravno, svemirske simulacije i takve 'nerealne' igre su ok, ali kad mi se neko lozi na igru gde se klikne 25x a onda pomeri lik, ili je lik velichine 20*20 pixela, svaka chast onome ko se u to uzivljava...uzmi shah bre, bar su figure vetje :D

Shvati covece da se frpovi i rpgovi na koje ti aludiras tako ne igraju :) To bi bilo kao kada bih ja sad smarao da su fpsovi losi jer se kamera mora spustati i dizati na pageup/pagedown :d

Svi iole noviji rpgovi od Baldura naovamo se igraju preko F-ova, a misem ih samo vodis. I nema pomeranja ikonica. Te carolije koje ti pozivas "klik na lika, klik na spells, klik na destruction spell, klik na 3rd level spells, klik na fireball" i tako svaki put neko ko to igra poziva tako sto uradi to isto i prebaci caroliju na F-ove (recimo F3) i odatle ih posle poziva kad god mu zatrebaju.

Jednostavno, kontrolni sistem kojim ti mislis da se to igra je deo proslosti bas kao i gornja, donja, levi i desna strelica, pageup/down za kameru i < i > za strejf ;P
 
zver je napisao(la):
...
da stvarno. nekima je mozak atrofirao igrajući samo jednu igru u 200 varijanti (fps genre). uuuu neprijatelj, bang, ubio sam ga, jos jedan, bang, yeah baby, opet, bang, uhu, rulam... koliko ganglija treba za to...

A ko pominje fps ? Mi ovde upravo i potenciramo razliku u odnosu na konzole u smislu kompleksnijih (strategije, frpovi, rpgovi - ali u PC smislu, jer frp na konzoli i PCu jednostavno nije ista stvar) igara, a ne arkada, bez obzira izvode li se one u 1. (fps) ili 3. licu.

Onaj ko voli voznje i pucacine iz 3. lica (koje se jaaako puno razlikuju od onih iz 1. lica :d), i neke arkadice i platformice - naravno, njemu ce konzole uvek biti bolji izbor.
Zato smo i rekli da je sve pitanje ukusa u startu treda :smk:
 
zver je napisao(la):

u stvari neko je vec rekao
Milan82bh je napisao(la):
Ne znam koliko si upoznat(a verovatno nisi)racunari se koriste za posao a ne za igranje,zato su i napravljene konzole

ako se igrash i levitirajuci preko dva sata dnevno imacesh zdarvstvenih problema... bio to i monitor ili tv ili projektor.. tvrdish da je igranje na konzolama 'zdravije' nego na PCu ? boze...

ne znam shto dovodish pitanje zanr FPS koji dosta ljudi na PCu uopshte ni neigra... za taj zanr treba isto ganglija koliko i za svaku tabachinu arkadnu voznju i slaktu platformicu (ako igrash pravi FPS treba ti mozda i koja ganglija vishe :) )

driver generalno poznat kao ljubitelj HL2 a nije preshao ni prvi deo .. dough :beat:
 
G!!! je napisao(la):
...



ako se igrash i levitirajuci preko dva sata dnevno imacesh zdarvstvenih problema... bio to i monitor ili tv ili projektor.. tvrdish da je igranje na konzolama 'zdravije' nego na PCu ? boze...

ne znam shto dovodish pitanje zanr FPS koji dosta ljudi na PCu uopshte ni neigra... za taj zanr treba isto ganglija koliko i za svaku tabachinu arkadnu voznju i slaktu platformicu (ako igrash pravi FPS treba ti mozda i koja ganglija vishe :) )

driver generalno poznat kao ljubitelj HL2 a nije preshao ni prvi deo .. dough :beat:

Pa kao prvo sto se tice sedenja ja sedim dalje od TVa nego ti od monitora
i ti vise kvaris oci
Ja mogu lezeci da igram PS2 a ti samo da sednes joooj pa suljeviii :hump:

i ako izbacis FPS kao adut sta ti ostaje sem strategija i simulacija :mrgreen:
 
G!!! je napisao(la):
...

driver generalno poznat kao ljubitelj HL2 a nije preshao ni prvi deo .. dough :beat:

Da si se trudio da razumesh, provalio bi da sam ja ljubitelj HL1/2 izvodjenja, fizike, atmosfere, a ne toliko ideje...drugi deo je ispeglan shto se tiche priche i samih likova, tako da cu ga igrati sa zadovoljstvom :)
Da postoji HL2 sa nekom pandurskom/max payne prichom, bilo bi mnogo bolje, ovako cu da zazmurim na ona chudovishta :D

Shto se tiche magija, drugog, treceg, petog stepena, charobnih shtapica i napitaka, ko je rekao hari poter ? :D
 
Nostormo je napisao(la):
...
Pa kao prvo sto se tice sedenja ja sedim dalje od TVa nego ti od monitora
i ti vise kvaris oci

:d

Nostormo je napisao(la):
...
Ja mogu lezeci da igram PS2 a ti samo da sednes joooj pa suljeviii :hump:

:beat: Sto jes' - jes'. Ali neces verovati kako bezicni tastatura i mis proizvode isti efekat. Pa jos ako je mis neki dobar optikaner koji moze lepo da radi na trbuhu - eto veselja :smk: :mrgreen:

Nostormo je napisao(la):
...
i ako izbacis FPS kao adut sta ti ostaje sem strategija i simulacija :mrgreen:

Pa samo rpgovi, frpovi i njihove kombinacije sa strategijama i simulacijama sto je kad odbacis najizvikanije pucacine tipa quake, hl, doom i slicno otprilike 90% igara koje valjaju na PCu danas, jerbo danas su skoro sve dobre igre zestoke mesavine raznolikih elemenata O:)

Update: zaboravih klasicne avanture, mada ne znam ima li toga na konzolama (grim fandango, longest journey, salammbo, black mirror, broken sword 3 i tome slicno) Takodje i potezne strategije (kad se kaze strategije ljudi verovatno po automatizmu podrazumevaju real-time)

Pozdrav :wave;
 
Je*e* ti te konzole kad nema minesweeper na njima :mrgreen:

Ali zato uzimam PS2 cim izadje Gran Turismo 4-ka (ali ne ovaj preview nego pravi). Video sam u BG-u za 180 EUR se prodaje PS2 sa Divx, DVD, MP3 player mogucnostima, znaci sve sto mi treba, mogu da gledam filmove koje hocu, da slusam muziku koju hocu i jos da igram GT. Racunar ce mi ostati samo za mine i za Internet :mrgreen:
 
Sto se tice poteznih strategija na PS2 ima par odlicnih Dinasty Tactics 1&2,
front mission 3&4 ...
sto se tice klasicnih avantura ima dosta i Broken Sword 3 i Mystovi itd
ali obrati paznju na ICO potrazi malo na netu igra je haos...


Sto se tice pustanja MP3,DivX to ima vec 1 godinu mogucnost skines PS2 Reality Mediaplayer (do sada ver1.5) i pusta DivX sa titlom ,MP3 slike .....
sta oces a Gran Turismo 4 Prologue...... na PC jos nisu adekvatno
odgovorili ni na GT3 a tek na ovo nika nece :beat:
 
NSX je napisao(la):
Je*e* ti te konzole kad nema minesweeper na njima :mrgreen:

Ali zato uzimam PS2 cim izadje Gran Turismo 4-ka (ali ne ovaj preview nego pravi). Video sam u BG-u za 180 EUR se prodaje PS2 sa Divx, DVD, MP3 player mogucnostima, znaci sve sto mi treba, mogu da gledam filmove koje hocu, da slusam muziku koju hocu i jos da igram GT. Racunar ce mi ostati samo za mine i za Internet :mrgreen:

mozda polovan bez cipa....
 
Nostormo je napisao(la):
...ali obrati paznju na ICO potrazi malo na netu igra je haos...

Za ovo svaka čast, ljudi morate probati ICO. Fenomenalno.
Skidam kapu i za GETAWAY, uporediv sa Mafiom na PC. Pa MANHUNT, pa naravno GT3, GT4... Ništa od ovoga nema na PC, šteta.
Naravno i PC ima svojih aduta, drago mi je da nisam propustio UNDYING. Pravi igrač mora poštovati dobru igru, ma koja platforma da je u pitanju.
 
GETAWAY je samo uporediv sa Mafiom zanrovski i nista vise.
Nemojte porediti legendu i jednu od najkompletnijih igara sa nedovrsenom igrom koja i na PS2 jedva ima 15-ak fps-a, prica je bezveze, osecaj voznje suvise arkadni... ok je sa GTA da se poredi, ali sa Mafiom.. uh. Svasta ima ovde.
 
Getaway su radili isti ljudi koji su radili i Drivera, a za njega je Mafia samo bled pokushaj, i vrlo je neozbiljno da kazesh da Getaway ima arkadnu fiziku...Iz Mafije su slobodno mogli da izostave sve shto ima veze sa voznjom, jer kome je interesantno da celu igru mili u onim kolima....
 
Svaka tebi casta ako ti je Mafia bled pokusaj.
I naravno da ce da mili kada su u pitanju 30-te. Ali ovde nije rec o voznji, vec o kompletnoj igri. Gateway je super, ali da se poredi sa GTA. Mafia je mnogo ozbiljnija igra.
 
Agilni je napisao(la):
Svaka tebi casta ako ti je Mafia bled pokusaj.
I naravno da ce da mili kada su u pitanju 30-te. Ali ovde nije rec o voznji, vec o kompletnoj igri. Gateway je super, ali da se poredi sa GTA. Mafia je mnogo ozbiljnija igra.

opet ti ctp;
kao prvo igra je samo igra i tu nema nista ozbiljno type;
a kao drugo u maratoncima su brze topalovici vozili kola (30!!! /h)
nego u Mafiji
a GETAWAY JE bolji i izasao je pre Mafije i mafija je kopija :beat:
 
Pa dobro, nisu Topalovici za zezanje...
Inace, ovo je zezanje. Kola u Mafiji postizu oko 60mph... i to ona gradska. A proveri jos jednom datume izlaska obe igre.
 
Nazad
Vrh Dno