Šta je novo?

Gaming today: PC vs Consoles

Ivan®

Čuven
VIP član
Učlanjen(a)
15.12.2001
Poruke
4,894
Poena
785
Interesuje me vase misljenje kad se sve uzme u obzir...

meni licno je vec pomalo muka od pc gaming scene....
i pored najjaceg hardvera, na pc-ju nikad nisam vide TAKO glatku animaciju kao na sony-ju 2 npr....


Mnogi ce reci da nam ne treba jos jedna tema koja lici na intel/amd ili nvidia/ati rasprave, ali ja ipak smatram da ovde ima dovoljno zrelih ljudi koji ce dati interesantne i argumentovane odgovore...na kraju krajeva, zbog takvih i dolazim na forum...kad bi' gledao one druge..... :)
dakle....slusam vas :)
 
Diskusija je bila i prevelika, ali na pocetku se znalo da nema preciznog odgovora. Bice da najvise zavisi od toga kakav ko ukus ima sto se tice zanra igre.
 
console nikad nece imati takav multiplayer,fps-ove i strategije,ostali zanrovi me i ne zanimaju..
 
Ji 4Tze je napisao(la):
pa ja ne znam shta si ti gledao u ovoj sobi, u svakom sluchaju, bila diskusija o tome povelika, ali bitje da je forum pojeo :d

ako je to sve sto imas da kazes, mozda bi bolje bilo da se ni toliko nisi namucio....sto se ukljucujes, ako je jedina tvoja recenica da je sve ovo vec negde bilo.....dosadili su mi ovakvi komentari......

na kraju krajeva, o svemu i svacemu je vec diskutovano......mozda bi bilo najbolje da se forum zatvori?

ja kad nemam sta da kazem.....ja cutim.....
 
Ivan® je napisao(la):
...
ako je to sve sto imas da kazes, mozda bi bolje bilo da se ni toliko nisi namucio....sto se ukljucujes, ako je jedina tvoja recenica da je sve ovo vec negde bilo.....dosadili su mi ovakvi komentari......

na kraju krajeva, o svemu i svacemu je vec diskutovano......mozda bi bilo najbolje da se forum zatvori?

ja kad nemam sta da kazem.....ja cutim.....

Hteo je samo da ti kaze da koristis search!
Jer je glupo da pisemo o jednoj istoj temi hiljadu puta....
 
da bila je terma na kojoj su se svi ispucali kako su znali i umeli :)

jednostavno nako moze da svari igre za konzole neko ne... ja sam jedan od onih koji jednostavno ne moze... sve je previshe "plitko".. i profil zanrova koji je zxastupljen me jednostavno ne privlachi...a u poslednje vreme po stranim forumima po kojim lurkujem sve je vishe ljudi koji posle konzola probaju PC i odushevljeni su (!?! ni sam nisam verovao al tako je)..

a i sledece generacije konzola ce biti sve dalje i dalje od onoga shto mi znamo a sve blize PCu kao multimedijalnoj i gaming platformi (sa sve pribliznom harvderskom arhitekturom)... mene jedino brine shto je gaming industrija sve bliza onoj holivudskoj (i po kolichini para koju obrce i po kvalitetu naslova koje iznosi)...a tu je rachunica jasna... shto je vishe para u igri kvalitet propocionalno opada... jednostavno igre se shtancuju po istom shablonu (za konzole je to odavno prisutno al eto i za PC je pochelo, shto konverzijom naslova sa konzola shto zbog inertnosti i sterilnosti izdavachkih kuca kojima je teshko da apsorbuju neke nove ideje i reshenja).... srecom danas josh uvek mozesh propisno da se izigrash na PC platformi (bar ja mogu bez nakih problema)....

aj poz :)

p.s. ko nije igrao spellforce propustio je mnogo
 
Pa zar opet...........

Ja mislim da mogu da govorim objektivno jer se bavim kompjuterima od
Spectruma,C64,preko Amige pa PC do danas a posedujem sad PC i PS2
Pa PS2 ima prednost jer mu je rok trajanja bar 5-6 godina bez upgrejda
a da sve radi na max frejmova bez kockanja zastajkivanja itd bez patcheva pa blokira pa izbacuje u windows pa drajveri i sl.nema problema

A igre e pa ja sam strastven igrac......
Prednosti zanrova PC u odnosu na PS2......skromno samo par
i to FPS , strategije (ali tu i PS2 ima par bisera) i simulacije letenja kako svemirske tako i realisticne.
U SVIM ostalim zanrovima PS2 glat dobija trku bez problema i da ne bi nabrajao neka neko navede igru u drugom zanru sem gore navedena 3 i ja cu mu navesti bolju bez problema.

Dakle jednostavno resenje za sve je da kupe i PC i PS2 ako hoce da se igraju igara svih zanrova i jednostavno ne pljuju po ovom drugom
 
Agilni je napisao(la):
Nostormo, izgleda da ne igras RPG-ove.

Eeeee pa tu vas cekam....... pa daj mi nadji veci community na svetu
od serijala Final Fantasy
(aj jos za podrsku Xenosaga,Xenogears,Chrono Cross pa potrazite
sto za PS2 sto za PSX)
a sto se tice PC RPGa price su u 99% sljam i svode se na gluposti cak
su bili mnogo bolji biseri sa C64 WASTELAND (cija je Fallout bleeeeda kopija - evo sad ce neki da se ljute aj ja sam licno taj koji je Miroslava
nalozio na Fallout a on zna se dobro ko je i sta je u toj oblasti) pa BARDS TALE serijal i Knight of Legends e to su igre sa kojih danas kradu ideje za PC RPG dakle cisto radi info-a moji omiljeni zanrovi su RPG, Svemirske sim i strategije dakle igram RPG od kad postoje i znam da pravim razlike.
Dosta je tesko i uporedjivati RPG PC i PS2 iz drugog razloga a to je skola
tj Japanska i zapadnjacka.A ako ce mo pravo Japanci imaju tradiciju mnogo vecu i duzu od zapada gde uglavnom dobijate RPG od USA ili Canada i mozda se nekom ne svidja ova ili ona skola ali to je stvar ukusa
ali je evidentno da je zapadnjacka skola puna klisea klonova i nedostatka
ideja (kao primer Temple of Elemental Evil - sidji u Temple i ubi babu to
je poenta uz sitne i beznacajne varijacije i neinventivne side questove a
igra je obecavala)
dakle drugarski savet odigrajte i jedne i druge igre bez predrasuda sa
idealnom opremom za odgovarajucu igru pa procenite i mislim da ce te
videti da ce na kraju PS2 odneti prednost , ali ako ste samo zaljubljenik
FPS i simulacija drzite se PCa "hands down"

Cisto napomene za sportske nemoj neko da je zucno :D a isto vazi
za survival horror , voznje, akcije, platformske, pucacke i borilacke
Dixim :!:
 
Nostormo je napisao(la):
Agilni je napisao(la):
Nostormo, izgleda da ne igras RPG-ove.

Eeeee pa tu vas cekam....... pa daj mi nadji veci community na svetu
od serijala Final Fantasy
(aj jos za podrsku Xenosaga,Xenogears,Chrono Cross pa potrazite
sto za PS2 sto za PSX)
a sto se tice PC RPGa price su u 99% sljam i svode se na gluposti cak
su bili mnogo bolji biseri sa C64 WASTELAND (cija je Fallout bleeeeda kopija - evo sad ce neki da se ljute aj ja sam licno taj koji je Miroslava
nalozio na Fallout a on zna se dobro ko je i sta je u toj oblasti) pa BARDS TALE serijal i Knight of Legends e to su igre sa kojih danas kradu ideje za PC RPG dakle cisto radi info-a moji omiljeni zanrovi su RPG, Svemirske sim i strategije dakle igram RPG od kad postoje i znam da pravim razlike.
Dosta je tesko i uporedjivati RPG PC i PS2 iz drugog razloga a to je skola
tj Japanska i zapadnjacka.A ako ce mo pravo Japanci imaju tradiciju mnogo vecu i duzu od zapada gde uglavnom dobijate RPG od USA ili Canada i mozda se nekom ne svidja ova ili ona skola ali to je stvar ukusa
ali je evidentno da je zapadnjacka skola puna klisea klonova i nedostatka
ideja (kao primer Temple of Elemental Evil - sidji u Temple i ubi babu to
je poenta uz sitne i beznacajne varijacije i neinventivne side questove a
igra je obecavala)
dakle drugarski savet odigrajte i jedne i druge igre bez predrasuda sa
idealnom opremom za odgovarajucu igru pa procenite i mislim da ce te
videti da ce na kraju PS2 odneti prednost , ali ako ste samo zaljubljenik
FPS i simulacija drzite se PCa "hands down"

Cisto napomene za sportske nemoj neko da je zucno :D a isto vazi
za survival horror , voznje, akcije, platformske, pucacke i borilacke
Dixim :!:

Nemoj tako molim te FF ima samo tako jebezovan sitem ! Iako jako volim FF serija prevashodno 7 deo[koji je po meni i najbolji] sem price cela igra je manje vise samo tako tupava, pocev od barba koje vec 10 godina nisu menjali pa na dalje ! Inace SC community je jaci !
 
Agilni je napisao(la):
Ocekivao sam da ces to reci... Smejem se slatko. Ukusi su takvi verovatno, ali RPG-ovi sa konzola su mi smesni.

Zasto smesni? DA LI si pokusao da odigras neki od tih RPGova sa kozola
kao prvo prica ima snagu i obrte na PCu to RPG nema to sto na konzoli
u prici nema odfikarenih glava, ruku nogu raznesenih ljudi leseva i tonu krvi ne cini konzolsku RPG ni smesnom ni lako niti losom.Kao drugo odnosi medju karakterima su duboki i kompleksni to na PC nema nego
party ide cepa i kraj.Kao trece humor je jos jedna stvar koja odvaja
konzolski RPG od PCja i za kraj mnoge od njih sadrze brojne mini igre koje podizu igru na novi nivo zamisli ti da smisljas za svaku igru i novu igru sa kartama, novcicima ili cak verziju podvodnog fudbala (Final Fantasy X) sve sa smislom i pravilima.Na PC se RPG svodi na Mac +50
ili Tetra Super Gun Ray Machine e kad to nabavis onda razbijas.
A ja jos jednom kazem da mora da se odigra i jedno i drugo da bi doneo sud a ne ono pa.....video sam ja kod ortaka .......na PS2 Final Fantasy na
3 sekunde i smesno je.Ja sam zavrsio sve Final Fantasy sem 3&4 sve RPG
za PS2 i 80% RPGova za PSX a za PC sam odigrao 95% RPGova i mogu reci samo se za PC stvari ponavljaju presipa iz supljeg u prazno i to je to.
Nisu ni sve konzolske RPG dobre daleko od toga.
Posto i nije ovo tema za kraj da konstatujemo ukusi se razlikuju i to je to
al ipak odigraj od pocetka do kraja i jedno i drugo pa daj sud.
cheers
 
Covek je naveo samo jednu stvar a to je glatka animacija.
Ja sam istog misljenja da PC igre pate od veceg ili manjeg
seckanja bez obzira na jacinu hardvera sto je posledica
vece ili manje optimizovanosti programa na more "kompatibilnog"
hardwera. A na SONY-ju je sve prilagodjeno jednom jedinom
hardweru. Nekada smo imali samo SPECTRUMA ili C64 i nismo se
brinuli o memoriji, grafickoj i zvucnoj, nego samo o stelovanju glave
kasetofona itd... itd...
 
Docekao sam i taj dan da mi se Morrowind, Fallout, Baldur's Gate, Planescape Torment, Arx Fatalis, Temple Of Elemental Evil, Gothic itd. porede sa nekim tamo Final Fantasyjem :hair: :eek:

Kako vas bre nije sramota ? :d

P.S. G!!!, secas li se sta sam pricao za SpellForce ? :smk:
 
secam se kako da ne :)

normalno da FF ima toliko community kad je malte ne jedini valjani serijal RPG na koznolama (plus star je bog te pita kolko)...pa da izlazi fallout XII okupio bi isto toliko ljudi oko sebe...

a Ultima serijal koliko okuplja ljudi? zna li se?...

na kraju se sve svodi na pitanje ukusa kao shto smo rekli na samom pochetku :)

p.s. na PCu je trend kombinovanje raznih zanrova rpg-rts npr... shto moze da izrodi sjajne naslove ...
 
da ne bi vise razvlacili pitu o ukusu kad je rec o hardveru tj seckanju i slicno ajde da pustite 3-4 godine PC bez upgrejda i da pustite novu igru
da vidimo da li ce da radi???Pa naravno da oce ili slide show ili nece uopste.
Uzgred jos pravo da vam kazem ja ovde cisto diskutujem drugarski
a imam i PC i PS2 pa igram gde mi se vise sta svidja npr neke igre
ne rade na PC full tj "seckaju :wave; " pa tu istu uzmem na PS2 i radi
super
 
G!!! je napisao(la):
secam se kako da ne :)

normalno da FF ima toliko community kad je malte ne jedini valjani serijal RPG na koznolama (plus star je bog te pita kolko)...pa da izlazi fallout XII okupio bi isto toliko ljudi oko sebe...

a Ultima serijal koliko okuplja ljudi? zna li se?...

na kraju se sve svodi na pitanje ukusa kao shto smo rekli na samom pochetku :)

p.s. na PCu je trend kombinovanje raznih zanrova rpg-rts npr... shto moze da izrodi sjajne naslove ...

E da zaboravih Fallout da je toliko dobar izaslo bi vise od 2 dela.Kad ce bese 3.???Nece! A informacije cisto Fallout Tactics ti je napravljen tako
sto je uzeta ideja sa konzole FINAL FANTASY TACTICS a inace je i dobro
prosao :beat:
 
joj brate, primeni neku gramatiku na tekstove, molim te... moram triput da chitam da bih shvatio...
 
pa fallout je dobro proshao za svoje vreme al je interplay puko pa sad pravi igre za retarde na konzolama :D
 
G!!! je napisao(la):
pa fallout je dobro proshao za svoje vreme al je interplay puko pa sad pravi igre za retarde na konzolama :D
A ovi što pomeraju ikone po PCu su kao nešto bolji od gorepomenutog društva na konzolama?
 
G!!! je napisao(la):
pa fallout je dobro proshao za svoje vreme al je interplay puko pa sad pravi igre za retarde na konzolama :D

Pa pukli su sto su pravili takve igre kao sto su Fallout i ostali krs a Square
samo cveta ima da procveta pored firmi koje prave takve igre kao sto
je Interplay ctp;
 
Bane® je napisao(la):
...
A ovi što pomeraju ikone po PCu su kao nešto bolji od gorepomenutog društva na konzolama?

Ne kapiram...koje ikone ? :confused:

Nostormo je napisao(la):
...
Pa pukli su sto su pravili takve igre kao sto su Fallout i ostali krs a Square
samo cveta ima da procveta pored firmi koje prave takve igre kao sto
je Interplay


Inace uopste me ne interesuje da li neka igra valja kroz to kako je njen izdavac prosao. Pa gde bih zavrsio kad bih isao tom linijom, igrao bih EA igre po ceo dan kao neki *****.

Recimo, System Shock 2 je jedna od najboljih i najkompletnijih igara svih vremena (na mojoj skali 2. najbolja, odmah iza Morrowinda), a firma koja ju je pravila (Looking glass studios) je ubrzo propala. Slicno je i sa Battlezone-om. To su problemi sa marketingom, izdavanjem, troskovi, likvidnost, vracanje kredita i slicno...

Sta se mene tice kako je izdavac prosao ako je igra dobra ?
 
pa pricha i jeste u tome da shto je igra bolja kvalitetnija dublja slabije prolazi jer se masa lozi na gluposti.. tj na komercijalu.. bash kao u holivudu.. svi kvalitetni filmovi u glavnom prolaze loshe na blagajnama...

Bane - cutanje je zlato u pojedinim sluchajevima.. al stvarno..
 
Nostormo je napisao(la):
da ne bi vise razvlacili pitu o ukusu kad je rec o hardveru tj seckanju i slicno ajde da pustite 3-4 godine PC bez upgrejda i da pustite novu igru
da vidimo da li ce da radi???Pa naravno da oce ili slide show ili nece uopste.
Uzgred jos pravo da vam kazem ja ovde cisto diskutujem drugarski
a imam i PC i PS2 pa igram gde mi se vise sta svidja npr neke igre
ne rade na PC full tj "seckaju :wave; " pa tu istu uzmem na PS2 i radi
super

Hmmm... uzmi svoj 2-3 godine star pc povezi ga sa tvom poteraj bilo koju danasnju igru u rezoluciji 512x368... hmmm nema seckanja pa naravno da nema !
razumece onaj ko se razume u hardwer sony2
 
Razorman je napisao(la):
...



Hmmm... uzmi svoj 2-3 godine star pc povezi ga sa tvom poteraj bilo koju danasnju igru u rezoluciji 512x368... hmmm nema seckanja pa naravno da nema !
razumece onaj ko se razume u hardwer sony2

ovo jeste tacno :)

a da sad malo skrenemo....kako podnosite (ako uopste podnosite) igranje na TV-u u odnosu na monitor?

commentS?

PS: G, jel si to ti na slici?
 
Razorman je napisao(la):
Hmmm... uzmi svoj 2-3 godine star pc povezi ga sa tvom poteraj bilo koju danasnju igru u rezoluciji 512x368... hmmm nema seckanja pa naravno da nema!
pokreni mi na 2-3 godine starom PC-u DEIW, makar u 10*10 rezoluciji...


Ivan® je napisao(la):
a da sad malo skrenemo....kako podnosite (ako uopste podnosite) igranje na TV-u u odnosu na monitor?
odlično. kad se igram na tv-u ležim na krevetu, što je mnogo prijatniji i zdraviji položaj nego polupogrbljen položaj ispred monitora. mojoj kičmi više prija "TV položaj".
 
PS: G, jel si to ti na slici?
- da jesam... sto svidjam ti se? :p
 
Nazad
Vrh Dno