Šta je novo?

Gaming konfiguracija (oko 1400€)

Goth_Reborn

Čuven
Učlanjen(a)
01.12.2003
Poruke
41
Poena
604
Planiram da kupim konfiguraciju koja ce najvise sluziti za igre, budzet je oko 1400€.. Budzet nije striktan vec ako smatrate da dobra konfa moze za manje pare onda ce biti manje ili ako je bolje malo dodati a da se dobije dosta vise onda cu se rasteci jos, znaci neki best-buy za igre ali da stvarno dobro rade, znate na sta mislim da stvarno mogu da uzivam a da opet nepuknem previse para ako nije potrebno.Jedino sto znam da cu uzeti je neki LCD 19" wide citao sam temu o 19" tft monitorima pa ovh dana treba da odem u obilazak da vidim svojim ocima, ono sto vec imam su dvd rw, live 5.1, tastatura i mis. Dobro bi mi dosla i tv kartica.

Komp bi trebao da kupim do 5. jula znaci nema mnogo cekanja.
 
Za te pare mozes da uzmes sta hoces...
Sacekas lepo jos koji mesec i uzmes Conroe konfiguraciju i sigurno neces pogresiti!!!
Uostalom siguran sam da ce te neko malo bolje uputiti, na conroe-a, od mene pozdrav...
 
Posto covek kaze do 5. jula,nema mnogo izbora.
Conroe ako stigne u Avgustu kod nas,bice cudo:)
Po meni:
MSI K9N SLI PLAT. ploca(moze i druga/bolja alternativa ako postoji na trzistu),
procesor (pitanje je koliko "ovoga" ima kod nas :S: ) neki dual core AM2,
2x1GB DDR2 667 Cas4 memorije(koji proizvodjac? neko upuceniji u ponudu DDR2 na nasem trzistu neka predlozi),
Nvidia 7900GT SLI :D,
monitor neka neko preporuci best price/perf. TFT.
Ovo je samo osnovna baza,ostaju hard,kuciste i moguce ostale periferije.

Edit: Kasno je i ne mogu sad da se bakcem sa cenama,znam da nisam mnogo pomogao,ali bar sad znas sta mozes da ocekujes a da moze da zadovolji tvoje potrebe na duzi period.
Iskocice neko vec i sa konkretnim cenama za svaku komponentu.

DA dodam da je "zakazan" veliki pad cena procesora za 23-24 Jul .Posto se tebi zuri onda to te ne dotice.Jedino ako odlucis da sacekas,mozes da ustedis jos stotinak i kusur evra na procesoru
 
Poslednja izmena:
Ako hocesh igranje onda znaj da ti je na prvom mestu shto jacha grafika i shto vishe rama... Znachi kao shto Ivan reche; uzmi lepo dve 7900gt i obavezno minimum 2Gb rama a ostalo se ugradjuj kako god ti volja. Shta god novo uzmesh necesh pogreshiti.
Ne morash pucati na najjache procesore bash - procesorska snaga nije presudna za igranje, a i nesrazmerno su skuplji u odnosu na one malo slabije.. Znachi za procesor ne daj vishe od 200eu.
Drugim rechima i venice 3000+ koji moze da se nadje i za 115eu ovde na benchu bi ti savrsheno odradio posao, i to da budesh miran u naredne 2 godine..
Tako da pamet u glavu, i ne bacaj pare za dzabe na neshto shto necesh osetiti. ;)
 
Bogami ako uzme 2x7900GT i poveze ih u SLI onda mu slab procesor itekako moze biti usko grlo. Za dobru SLI/CF konfiguraciju ti treba i jak procesor i jako napajanje i dobar monitor koji moze da prikaze velike rezolucije, jer SLI/CF nema mnogo smisla igrati u rezoluciji 1024x768 :) Za 1400e ne verujem da ces moci da sklopis smislenu SLI/CF konfiguraciju, ali ako zelis mozes da uzmes nesto sto ce biti SLI ready, pa onda kasnije da kupis ostale nepohodne komponente (tu pre svega mislim na monitor i drugu graficku). Anyway moj predlog ti je da sacekas Conro-ea ako ti se bash ne zuri ili bar AM2 ;)
 
Nema sanse da SLI moze da se uklopi u sumu od 1400€ a i mislim da ne donosi ni blizu duplo vise perfomansi od jedne pa je to ipak bacanje para. Ja sam zamisljao neke ovakve okvirne cene:
Procesor i ploca /250/
Graficka /300/ - 7900gt, koji proizvodjac?
Memorija /250/ - 2gb, koji proizvodjac?
Hard /80/ - 250 gb maxtor 16mb
Kuciste, napajanje, ventilatori /100/, koje?
Monitor /350/ svoumim se izmedju FS-a(w19-1) i Acer-a(AL1916ws)
Modem /10/
TV karta /nemam pojma/, koja?

Otprilike najveci problem su ploca i procesor, da li da uzmem Venice sa nekom odgovarajucom plocom za klok ili da dam malo vise para i uzmem nesto bolje, sta? Koliko bi uopste kostao venice sa plocom?

Hvala na dosadasnjim odgovorima.
 
Venice 3000+, opushteno kloknut na 2.7ghz i neka fina 939 plocha - oko 200eu. Eventualno 3200+...
Stvarno ti za igre bolje ne treba, sve ostalo je chisto bacanje para..
I nemojte vishe da plashite choveka, shta ce mu kog mog neki high end procesor tri puta skuplji kad chovek oce da se igra..
Jednostavno kupi najbolju mogucu grafichku makar i od 500eu (vishe ce ti koristiti nego bilo koja zver od procesora), kupi 2Gb memorije, jako napajanje, ok kucishte, onaj monitor koji hocesh i shto se tiche hdd-a za 80eu necesh moci da nadjesh bash od 250Gb, pre bi bilo 160. :)
 
Ja sam pomislio da SLI moze da se "ubudzi" :) u 1400e.Moja greska ako ne moze.
Sto jaca grafika i sto vise rama.CPU bi bilo bolje da je (kao i ploca) AM2 zbog buduce podrske DC(a i QC).Za Core2 ce morati da saceka,pa sad ako je moguce neka ceka(mada cini mi se rece covek do 5. jula)
 
Poslednja izmena:
uzmi venice ako ces se igrati ali uz njega i neki big typhoon ili nesto slicno.napajanje obavezno neko dobro/skupo trajace ti 3 konfiguracije i bices miran.kuciste takodje neko vece zarad boljeg protoka vazduha posto ces venice-a podrazumeva se klokati kao lud a i memoriju,grafiku itd..(pricam iz licnog iskustva kad sam radio upgrade sve sam zivo nabudzio i uzeo midi tower i sad se kajem) hard seagate sata2 uzmi bolje 2 manja (120,160,200gb)i stavi ih u raid osetices razliku u novijim igrama (i u samom win-u i programima) sigurno cak i sa 2gb ram-a.naravno bice ti posle poprilican trosak da predjes na am2/conroe varijantu koja ce biti poprilicno brza ali i skuplja
p.s. mozes i sacekati par meseci da se cene i pojava am2 i conroe-a stabilisu mada razumem te i ja nisam mogao da cekam:wall:
p.s.2 ati najavio secu cena x1900xt i xtx modela xt ide poprilicno ispod 400 a xtx oko 400e a ipak su prilicno brze od 7900gt-a doduse na default-u.7900gt se klokuje ko blesav ali ako uzimas vidiju dodaj i oko40-50e za bolje hladjenje greota je drzati je na def. a def. hladjenje im je tuga bozija
 
OK odlucio sam se za varijantu venice i 939 plocu jer ne mogu da cekam. Bilo bi dobro da neko napise nesto konkretno za napajanje, plocu itd, a ne dobro napajanje, dobra ploca jer sam prilicno davno prestao da se interesujem i nisam u toku sta je dobro a sta nije:S: . Isto za memoriju, koja se dobro klokuje? na koliko treba da bude MHz ako uzimam venice i 939 plocu?
:wave:
 
Ono sto ti niko nije rekao je ono sto ti je veoma vazno.... a to je da odvojis bar 8-10% sredstava za UPS ?

pozdrav..
p.s.
bolje kupi laptop sa core duo
 
A sta mislis o ovme:
Ploca: GigaByte 8I945P-G RoHS, S775, PCIE, DDR2 (95-100€)
Procesor: Intel Pentium IV 805, 2.667GHz Box S775, dualcore 64bit (125-130€)
Graficka: Asus NX7900GT, 256MB, TV, 2x DVI, PCIE (300-310€)
Memorija: 2x1 GB DDR2 KingMax PC-5300 (2x90€)
HDD: 250 GB Maxtor 7200rpm, 16MB cache (80€) ili ako hoces SATA2 onda 250 GB WD, SATA, 7200, 8MB (95€)
Monitor: 19" TFT Acer Wide AL1916Ws, 8ms, Wide (255€)
Kuciste: CoolerMaster Centurion 531 (60-65€)
Napajanje: LC Power 6550G 550W ATX 2.0, 14cm fan (45-50€)
TV karta: Leadtek WinFast TV+FM 2000 Expert (60€) ili Sapphire Theatrix 550Pro (85-90€) (sa TV kartama nemam iskustva)
Ovo ti se vise nego uklapa u tvoj budzet tako da mozes i UPS da uzmes kao sto ti genuine rece i da ti ostane nesto para ili jos negde da poboljsas nesto, recimo neko vece kuciste,ventilatore,kuler!
 
Poslednja izmena:
simoleon je napisao(la):
A sta mislis o ovme:
Ploca: GigaByte 8I945P-G RoHS, S775, PCIE, DDR2 (95-100€)
Procesor: Intel Pentium IV 805, 2.667GHz Box S775, dualcore 64bit (125-130€)
Graficka: Asus NX7900GT, 256MB, TV, 2x DVI, PCIE (300-310€)
Memorija: 2x1 GB DDR2 KingMax PC-5300 (2x90€)
HDD: 250 GB Maxtor 7200rpm, 16MB cache (80€) ili ako hoces SATA2 onda 250 GB WD, SATA, 7200, 8MB (95€)
Monitor: 19" TFT Acer Wide AL1916Ws, 8ms, Wide (255€)
Kuciste: CoolerMaster Centurion 531 (60-65€)
Napajanje: LC Power 6550G 550W ATX 2.0, 14cm fan (45-50€)
TV karta: Leadtek WinFast TV+FM 2000 Expert (60€) ili Sapphire Theatrix 550Pro (85-90€) (sa TV kartama nemam iskustva)
Ovo ti se vise nego uklapa u tvoj budzet tako da mozes i UPS da uzmes kao sto ti genuine rece i da ti ostane nesto para ili jos negde da poboljsas nesto, recimo neko vece kuciste,ventilatore,kuler!

I agree, odlicna masina sa dual core procesorom, samo bi ja uzeo ASUS P5WD2 Premium umesto te Gigabyte ploce :) I nemojte sada da pocne prica kako igre ne podrzavaju dual core jerbo od viska procesora ne moz da boli glava nikako :smash:
 
Ljudi, sve, sve, ali na mashinu od 1400e vi bi stavili LC napajanje od 50e ?! :D :D Strashno... Mislim pre da bi tu trebalo da uleti makar neki Tagan ili Enermax od bar 100e sa po mogucstvu modularnim dizajnom kablaze...
 
Poslednja izmena:
@eatmyshorts
Pa taj ASUS P5WD2-E Premium je 230€ a ASUS P5WD2 Premium 955X 187€.
@Typhoon.X
Ne kazem da je vrh napajanje ali sasvim korektno odradjuje posao a ako on smatra da mu treba kvalitetnije to je sasvim ok a i ima lufta u budzetu.
Ta konfa je moja zelja za sledeci upgrade a njemu se uklapa u mogucnosti;)
 
simoleon je napisao(la):
@eatmyshorts
Pa taj ASUS P5WD2-E Premium je 230€ a ASUS P5WD2 Premium 955X 187€.
@Typhoon.X
Ne kazem da je vrh napajanje ali sasvim korektno odradjuje posao a ako on smatra da mu treba kvalitetnije to je sasvim ok a i ima lufta u budzetu.
Ta konfa je moja zelja za sledeci upgrade a njemu se uklapa u mogucnosti;)

Cu, nash kako... za nashe budzet (Sempron) konfiguracije od 500+e je verovatno ok napajanje (recimo meni Chieftec HPC-360-202 360W zavrshava posao savrsheno), ali za mashinu od 1400e ? Pa necemo se shaliti... kada chovek vec daje pare neka uzme odmah pravu stvar...
 
Poslednja izmena:
simoleon je napisao(la):
@eatmyshorts
Pa taj ASUS P5WD2-E Premium je 230€ a ASUS P5WD2 Premium 955X 187€.

Ma na tu drugu sam i mislio, moja greska :S: :crash:

@Typhoon.X: Ma LC je sasvim dobro napajanje, ako ce da uzima modularno onda moze da uzme LC6480S V2.0 - Scorpio za nekih 75 evra ;)
 
Poslednja izmena:
Momci zaboravili ste am2
 
Nismo, ali za vecu ponudu AM2 komponenti treba sacekati jos malo, a covek je rekao da mu se ne ceka.
 
MicroStar K9N Platinum, AM2, cena 120
AMD Athlon 64 3000+ Box, 64bit AM2, cena 106
 
a sta ovo kao ne valja?
 
Ne i ovo je OK ali uvek je bolje kada imas veci izbor, a moras priznati da je trenutni izbor poprilicno slab. Trebalo bi sacekati da se kod nas pojave modeli iz ASUS-a, DFI-ja, Abita, EPoX-a...procitati pokoji test...
 
Ma sve je to ok ali sto da daje vece pare za starije stvari 939, ddr.....
 
@raasta

gledao sam bio za sebe taj acer i odlicna je kupovina za te novce ali je ovaj sto sam video uzivo imao falinku u prikazu pa ga samo zato nisam uzeo, inace je slika skroz ok.
na tom istom mestu(gigatron) sam video i asusov wide i super utisak mi je ostavio (mada je kostao 37+000).
 
Nazad
Vrh Dno