Šta je novo?

Gaming - bizarno, smešno, zanimljivo

funny-gaming-memes19.png
 
Sa tim sto su Souls igre "acquired taste" tj. za odredjeni auditorijum,.. Tepsija masnog "bureka"...sa pecurkama. :D
 
veeeeeeelika doza endorfina se dobije kada se pobedi boss u souls igrama, ostale igre sa manje efforta ne stvaraju toliku kolicinu :D
 
Vreme nije problem, zivci su tanki

Šalu na stranu kontam da je tu čar da mu nalaziš mane i kako da ga savladaš ali to je baš ono što mene posle nekog vremena zamori.
 
Nađeš mu manu za minut i po, a onda je pitanje da isti taj potez savršeno izvedeš 68 puta. Grind običan.
 
Au, kakva logika.
I operaciju oka tom logikom isto - smestis pacijenta, i cackas. Grind obican.
 
Au, kakva logika.
I operaciju oka tom logikom isto - smestis pacijenta, i cackas. Grind obican.
U tvom primeru, nije jedan pacijent nego 50 i nisu oci nego muda.
Da se razumemo, ne bacam hejt. Meni takve igre ne leze i zaobilazim ih u sirokom luku. Ko voli nek izvoli, barem izbora ima za sve nas.
 
Nego...šta je bilo sa tim burekom i pečurkama,jel probao neko ?
 
Malo kuknjave o trendovima
Od danas je u prodaji Stargate: Timekeepers i ovo malo recenzija (na Steamu) je mešavina dobrih i loših. Ali upečatljivo je da ljudi koji su ostavili loše recenzije mahom očekuju da igra bude nešto što se iz aviona vidi da nije. Ovo je Commandos klon i otprilike ista kao i ostale stealth-RTT igre iz žanra (commandos, mimimi trilogija, war mongrels). Najgore od svega (tj. najbolje) je što postoji demo. I svako može da isproba igru pre kupovine, vidi da li je to to, i odluči da li da kupi (a da ne mora da se bakće sa povratom novca). Jedan se žali što nije turn-based, iako ne piše nigde da jeste. Jedan se žali što su protivnici ustali nakon udarca, jer nije shvatio da može i da treba da ih veže. Više njih ima zamerku što ne postoji base-building iako je tako nešto zapravo izuzetak u žanru (jedino Partisans 1941 ima to, koliko ja znam). Žale se što nema role-play, iako ni to ne postoji nigde u opisu igre.

Igra ko igra, solidno urađena, cena i kvalitet u skladu sa trendovima, ništa specijalno, ništa loše. Ali nisam očekivao da ću i među gejmerima viđati ocene i komentare ljudi koji ne znaju šta kupuju. Mislio sam da je to rezervisano za Amazon i slične prodavnice. I opet, postoji besplatan demo (što je retkost, pa zato i veliki plus), zar je teško isprobati igru pre kupovine i pisanja besmislenih recenzija. Da li iko ikad kupi igru po punoj ceni pre nego što je isproba, ako takva mogućnost postoji?
 
Ne samo da kupuju pre nego sto isprobaju. Kupuju i pre nego sto se pojavi. Pre-order nikad necu shvatiti.
Ok kontam mali studio, pa sa preorderom bude kao kickstarter varijanta. Ali kad mi Ubisoft, EA, Konami, i njima slicni nakon prvog trailera, koji cak nije ni neki hype, ponudi preorder, pa samo da se dokopam nekog obliznjeg noza i da sebi olaksam.

Logicna varijanta koju praktikujem od kad znam za sebe je da uvek ukoliko je moguce odigram prvo pirata. Znam, piraterija bad i sve, ali ako mi se igra stvarno svidi, obavezno kupim posle. U nekim slucajevima cak i nakon kupovine originala sacuvam tu piratsku verziju, jer eto, doba u kom zivimo. Ubisoft nas priprema da ne mozemo ni original da "posedujemo" iako je uredno placen.
 
Nego jel iko dobio mail od Blizz da od 01.02. store funkcioniše u dinarima a ne u USD?
 
Dobio sam taj email da ce moci da se placa u dinarima.
 


Naopako, 7 miliona za 5 dana... Jel moguce da je ovo toliko popularno?
Razumem da su ovakvu igru fanovi pokemona uvek i hteli, ali opet prosto neverovatne brojke od prodaje.
 
Hype train. Mislim da se niko neće sećati ove igre za godinu dana a možda i ranije.
 
 
 
Nazad
Vrh Dno