Šta je novo?

Game Streaming Services

Nije problem u trajanju sesije, koliko je problem u tome što se čeka baš dugo da upadneš u istu. Pa još kad te naprasno izbaci nakon 30min čekanja, jer ne detektuje nikakvu aktivnost, kao da može da se ima ikakvih aktivnosti dok čekaš da upadneš.
 
Malo me buni, mozda se vec pisalo u ovoj temi, posto sam video u spisku igara koje podrzava GFN da nema Need for speed - Payback ili Diablo, a ja ih recimo imam kupljene na svom Steam nalogu i lokalno na racunaru, da li bih u tom slucaju mogao da ih igram preko GFN?
Nadam se da sam razumljivo konstruisao pitanje.
 
Poslednja izmena:
Pišu da će GFN u skoroj budućnosti podržavati i igre koje dobiješ kroz Game pass pretplatu (dakle MS i ostale igre uključene u bazu te platforme), a tu pominju i Blizzardove igre...

Inače danas sam prvi put malo na blic probao GFN i ok je osim što i dalje ne ažurira i ne prikazuje game library na platformama sa kojima ga uvežeš (npr. steam i Epic), već moraš ručnu upisati naziv igre koju znaš da imaš, pa tek onda moći da igraš (naravno ako GFN podržava tu igru iz library)...
 
Da li je neko uspeo da dobije kod sa Kovaak's Challenge za Preimium membersip? Ja sam sve odradio, odigrao jedu partiju, piše mi da proverim nvidia portal ili email, ali kod ne dolazi.
 
Malo sam testirao free GFN ovih dana, i ukratko "koliko para (ništa) toliko muzike"...
Igranje ograničeno na jedan sat, a redovi za rig-ove nenormalni (višesatni).
Kad se to nekako i prevaziđe, sledi suočavanje se nesinhronizacijom servisa sa steamom (verujem da je tako i sa Epic gde ne može da sinhronizuje čak ni game library) po pitanju save game, pa ti je omogućeno da nastaviš save koji si napravio pre više dana, a ne aktuelni?!?

U ovakvom stanju u kakvom je besplatni GFN je skoro pa neupotrebljiv.
 
Ako želiš da testiraš free, najbolje je da izabereš period najmanje aktivnosti. Koliko se sećam radnim danaima u jutarnjim časovima je bilo veoma malo čekanje. Poslepodne, uveče i vikendom je pakao.
Što se tiče sinhronizacije, verovatno misliš na igre koje si igrao direktno na steam/spic, snimio u cloudu, pa probao na GFN. Ranije je bila opcija da se izabere koji save želiš da koristiš. Ne znam kakva je sada situacija, jer ne igram na PC i GFN paralelno igre. Igre koje počneš na GFN, rade snimanje progresa bez problema. Ja imam Priority pristup, ali verujem da je ista situacija i na Free.
 
Ako želiš da testiraš free, najbolje je da izabereš period najmanje aktivnosti. Koliko se sećam radnim danaima u jutarnjim časovima je bilo veoma malo čekanje. Poslepodne, uveče i vikendom je pakao.
Što se tiče sinhronizacije, verovatno misliš na igre koje si igrao direktno na steam/spic, snimio u cloudu, pa probao na GFN. Ranije je bila opcija da se izabere koji save želiš da koristiš. Ne znam kakva je sada situacija, jer ne igram na PC i GFN paralelno igre. Igre koje počneš na GFN, rade snimanje progresa bez problema. Ja imam Priority pristup, ali verujem da je ista situacija i na Free.
Da na to mislim, sinhronizacija save game je skoro nepostojeća... I sad imaš opciju da izabereš koji save ćeš da iskoristiš, ali problem je u tome što je svaki minimum dva dana star, dakle neupotrebljiv...
 
Verovatno nisu mislili o tome. Logika je bila, ili igraš na PC ili na GFN. Trebalo bi da to isprave.
 
Ja sam skoro malo koristio Boosteroid. Iskustva su pomešana. Preko browsera, često obara kvalitet, da bi održao FPS. S druge strane, preko PC programa radi odlično (1080p/60FPS). Nije da sam igrao mnogo zahtevne igre (Shadow Gambit sa Steam-a, SotTR sa Epic-a) a i nemam nešto dobar net paket (100/10 nominalno, uglavnom je maksimum 90/9, ping 2-10). Zahtevi su download veći od 25 Mbps i lag manji od 20ms.
Ono što mi se ne viđa je što te automatski izloguje posle 10-ak minuta neaktivnosti, mada mi je jasno zašto je tako. Ne znam da li je ista situacija na drugim servisima. I imao sam povremeno problema sa zvukom, nije ga slao preko odabranog izlaza, a neće da prihvati izmenu tokom pokrenute igre. Pa sam morao da gasim igru, menjam izlaz i startujem ponovo. Mada to pripisujem mom linux sistemu i cenim da im je linux verzija poslednja rupa na svirali. Verovatno je na windowsu bolje.
Imaju solidne lokacije servera, ovaj deo Evrope je dobro pokriven. Mana je što nema trial opcije, mora da se plati mesec dana (10€) da bi se koristio.

Koristio sam malo i GeForce Now, besplatnu opciju. To već radi dobro i na linuxu iz browsera, samo treba čekati bar pola sata na red. Ili platiti priority paket

Ali na kraju sam shvatio da ipak više cenim lokalnu instalaciju, nekako ne mogu da pređem preko ovakvog načina igranja. Između ostalog i zbog toga što na svom PC-u mogu da pauziram igru ostavim je 2 sata u pozadini, pa nastavim ponovo, i tako ceo dan.
 
Poslednja izmena:
Održavanje rigova je skupo. Potpuno je koretno da se igrač izloguje nakon nekog vremena neaktivnosti. Ima toga i na Geforce Now. Čekanje za free rig zavisi od vremena u koje pokušaš da se prijaviš. Preko vikenda se čekalo i po sat vremena ranije (ne znam kako je sad, imam priority već godinu dana konstantno). Radnim danima pre podne se ulazilo za par minuta.
 
Postavio sam pitanje u SONY TV temi ali da pitam i ovde:

Koristim već neko vreme GeforceNow servis putem aplikacije na TVu 55x90j i vrlo sam zadovoljan kako to radi tako da sam rešio da uzmem PS5 Dualsense kontroler (do sada korstio miš + tastatura). Uspeo sam da povežem kontroler na TV ali nikako ne mogu da pristupim podešavanju komandi ( X i O su zamenjeni i za većinu ostalih dugmića TV detektuje komandu, led na TVu blinka, ali bez ikakve druge reakcije). Takođe GeforceNOW samo delimično detektuje komande. Povezao sam kontroler putem laptopa i instalirao DS4WIN i tamo sve radi.
Interesuje me da li je neko imao slična iskustva i eventualno neko rešenje?
 
Какава је ситуација са ГФН кад се игра преко апликације на ТВ-у?
Пре годину дана кад сам покушао да играм на ТВ-у радило је очајно.
ТВ је гугл тв ТЦЛ 43Ц735.
На рачунару је тад знало да ради ок.
 
Da li imate problema sa prioritetom na GFN? Već par dana ima po pedesetak ljudi uvek ispred mene, a večeras celih 232.
 
Imaju navalicu u Evropi. Ukinuli su privremeno kupovinu novih mesečnih pretplata i registraciju novih free naloga.
 
Inače to je posledica nove Fortnite sezone...
 
Baš me zanimalo koja igra se pojavila, pa napravila zagušenje. Nisam primetio ništa epohalno. Dakle Fortnajt je sredio rigove. Nisam nikad igrao Fortnajt, klinac igra na PS4. Mislio sam da se ne igra mnogo na GFN. Ja sam igrao Trackmaniu i nije bilo nikakvih problema, bio sam konkurentan - koliko sam umeo da vozim. Pretpostavljam da je i sa Fortniteom slična stvar.
 
S obzirom da sam trenutno zaglavljen sa laptopom od pre 8 godina odlučim da uplatim Priority 6 meseci I mogu reći da radi odlično. Čak i na netu 2,4ghz je radilo bez problema, posle sam prebacio na 5g i 100MBPS ali nisam primetio preveliku razliku.

Igrao Remnant from the Ashes i Remnant 2 i nemam zamerke. Samo probao Call of Duty I jako čudno je radilo, ali je to možda bilo do mene, nisam ništa podešavao, vidim da mnogi igraju.
 
Ja sam uzeo GFN Ultimate, jako dobro radi u 1440p na 120 fps. Cyberpunk izgleda vrhunski, sve na ultra, nijednom secnulo ništa nije. I na Samsung QLED tv radi super u 4K, slika odlična, bolje izgleda nego na PS5 npr.

Imam 600/50 internet sbb. Komp na LAN, tv na 5ghz.
 
Ja sam uzeo GFN Ultimate, jako dobro radi u 1440p na 120 fps. Cyberpunk izgleda vrhunski, sve na ultra, nijednom secnulo ništa nije. I na Samsung QLED tv radi super u 4K, slika odlična, bolje izgleda nego na PS5 npr.

Imam 600/50 internet sbb. Komp na LAN, tv na 5ghz.

Да ли си покушавао да инсталираш GFN на ТВ и да пробаш преко апликације?

Да ли је неко скоро покушавао ово?
Пре годину и нешто кад сам пробао радило је очајно.
 
Šteta što nema na GFN-u Mafia, RDR2, GTA...
 
Nazad
Vrh Dno