Šta je novo?

Game cloud-igranje na zahtev

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

djordje29

Slavan
Učlanjen(a)
04.09.2009
Poruke
1,908
Poena
210
Sky news kaže kako je u pripremi za područije Evrope i UK igranje u 'oblaku'. Kažu da neće biti razlike u platformama, xbox, sony, PC, tablet.. biće potrebna samo aktivacija na cloudu i igranje može da počne! Jedino što ih brine je moguća krađa identiteta ali se nadaju da će prepoloviti pirateriju. Navodno će moći odmah da se igraju najnoviji naslovi, kao pretpremijerno. Kažu da oblak platforma već neko vreme uspešno radi na tlu Amerike.
Ostaje nam da vidimo kako će to sve funkcijonisati. ;)
 
Kakav clusterfuck of #1 posta. Zar ti nije bilo lakse da napises da su OnLive i Gaikai krenuli sa radom u UK i ostatku zapadne evrope i da bilo ko moze da ih proba i sam se uveri kako sve funkcionise...

Sto se mene tice, Onlive radi odlicno.
 
Svašta, pa nerazumeju svi šta je to cloud igranje. ,)
A ti misliš da si ispao jako pametan zato što si mi spustio?
 
Poslednja izmena:
Djole, jeste to što si rekao na mestu. Međutim, bez neke zle namere da te kompromitujem, kada neko napiše ''preTpremijerno'', ''funkciJonisati'', ''nerazumeju'' sam sebe spušta, tj u velikoj meri kontraproduktivno utiče na kredibilitet sopstvenih postova. Ne smatram sebe nekim fakin lektorom jezika, ali ovo su ipak neke gramatičke osnove pa bih te molio, sebe radi, da obratiš malo više pažnje na to.

Game clouding mi se svideo od samog početka, ali kao i svaka relativno nova ideja sigurno ima rupa koje će se moći videti tek uz neku masivnu, praktičnu primenu. Bkb, ovakvu koncepciju ne vidim kao jedinu soluciju, niti želim da je vidim, već kao jedan od izbora. Clouding sistem u globalu je još fascinantniji i koliko će biti koristan sasvim je jasno - imati pristup svojim podacima bilo gde, bilo kada i mogućnost skladišćenja novih a sve to putem internet veze. Problem u svemu tome je što ni jedan sistem nije 100% siguran i što postoji psihička barijera korisnika da nešto privatno ili poslovno ostavlja na nekom udaljenom serveru, pa čak i ako taj sistem u budućnosti bude dokazano najsigurniji. Jednostavno, sindrom para u sopstvenoj slamarici biće i dalje opravdano tu. Na kraju krajeva i da nas neki sistem ubedi da je 100% siguran, i dalje je to u okviru nekog sistema koji ima pristup tim podacima a koji se nalaze na njegovim serverima. Svaki globalni sistem u sebi krije potencijalnu zloupotrebu informacija i kontrolu korisnika, prvo su tu bili telefoni, pa mobilni telefoni, pa internet, pa su tu iznikle takzvane socijalne mreže, YT... a sa ovim - sky is the limit.

Nego, zašto je ova tema otvarana kada već odavno postojii, eventualno se može prebaciti u temu Industrija igara.:)
 
Ma pusti, nasevao sam se grešaka jer sam slao sa moba, Opera mini je u pitanju, vidiš u koliko sati sam poslao post. krastavac radim 2 posla ali trudiću se oko gramatike. ;)
Samo nekad nemam snage da pregledam da li sam negde pogrešio.
Radi se o tome što je čovek mogao da se nadoveže na post kao ti, a ne da mi kaže kakvo njesra od post.
U svakom slučaju, nemam ništa protiv da se tema objedini ako već postoji. :)
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno