Šta je novo?

Galeb GND - 001

Evo još nešto da dodam ali ovaj put u korist Garmina . Naime Garmin ima jednu mnogo dobru stvar a to je Garmin map source koji omogućava planiranje rute na računaru dok Galeb nema tu mogućnost ... pa kome je to bitno njemu je izbor jednostavan
 
@ Zak

Za te pare koliko kosta Galeb mozes recimo da kupis MIO P360 i na njega mozes da stavis celu hrpu GPS softvera i da radi a da pored toga imas svu multimediju na raspolaganje ( Garmin, TomTom, Mio i Igo ) + sirf III + mp3 + avi + ...

O tome ti pricam ... za iste pare dobiti bolji uredjaj ...

p.s. kad govorim o " istim parama " ne pricam o razlici od 1000 na 25000 posto je to " u mom slucaju " minorna suma za kupovinu ... cak i da je razlika 4000 pre bih kupio MIO ili GARMIN-a ... " ali tako ja razmisljam "

poenta ... Za skupocu garmin-a nikad ne bih kao alternativu uzeo GALEB-a nego kupio MIO koji je umnogome bolja kupovina ...

to je svrha ... problem je sto su ljudi neupuceni a zato sluze ovi forumi da im svojim iskustvom pomognemo da za manej para dobiju vise kao sto su meni ovde pomogli hiljadu puta ...

Tvoje misljenje ide u prilog kupovini GALEB koji ce mozda za 2 - 5 godina biti pravi uredjaj .. mozda ... ja to prijateljima nikad ne bih savetovao ;)

postujem tvoje misljenje i iskustvo ali ne valja sto nesto odmah ocenis kao glupost pogotovo sto time uzrokujes reciprocitet

nisam mislio da GALEB pravi lose rute nego " neki novi uredjaj koji se pojavi na trzistu a nije proveren " ... mozda bude ok za koju godinu , mozda i bolji ali ja ne bih rizikovao ...
 
Poslednja izmena:
Problem mapa kod Garmina tj skupoce istih je evidentan i to ce uskoro morati da rese.Cela Evropa je oko 18000 dinara ali ona nije potpuna jer neke mape kao sto su nasa,Hrvatska,Madjarska, Grcka ,Slovenija su razvijene od strane lokalnih distributera i kupuju se dodatno. S druge strane porediti Garmin i Galeb je smesno,ako vam treba mapa cele Evrope onda je ipak bolje a i skuplje uzeti Mio c320. Navigacija se ne kupuje svake godine i bolje je uzeti neko kvalitetnije resenje.
 
Ja stvarno ne znam šta više da vam kažem sve sam rekao pa vi izaberite sami. Nema šta Galeb da se razvija više po pitanju navigacije . Galeb koristi iste mape kao i MIO . Nedovršenosti su po pitanju fabričkog menija koji se odnosi na druge stvari a ne na navigaciju.
Ja neznam šta misliš da će dogoditi za 2-5 godina ali Galeb je gotov proizvod. To nije naš proizvodnja pa da sad se još uvek uči na greškama. To je proizvod koji je naša kompanija Galeb kompletno uvozi i stavlja svoj logo . Software je opet strane proizvodnje . Šta tu ima poboljšati osim mapa
C320 je po cenovnoj kategoriji daleko od pomenutih modela a i on radi sa MioMap 3.3 software-om kao i moj Galeb kvalitet je daleko bolji naravno ali kolko para toliko muzike .
Da moje mišljenje o Galebu je pozitivno u nemam problema prilikom korišćenja sada da uzimam navigacioni uređaj uzeo bih u toj cenovnoj klasi Prestigio Geovision 430
Svako ima pravo na svoje mišljenje
.... ali Galeb nije novi uređaj koji se pojavio na tržištu .... evo pogledaj i sam sledeći link http://www.gps.mag-digital.com/Channels/Products/showDetail_02_01.asp
Iza Galeba tj. MAG gp110 stoji ozbiljna firma i to nije neki bezimeni proizvođač koji je sklepao neki uređaj uzeo lovu i zapalio .
Tebi se očigledno Galeb kao naša firma ne sviđa pa ti to stvara odbojnost prema njihovom uređaju... ni ja nisam neki ljubitelj galeba koji je inače extra profitirao na fiskalnim kasama ali GPS uređaj je bez obzira na to dobar i iza toga stojim.
Ja nisam čuo da se još neko žalio na njega.
 
Garminove mape su idijotsku skupe i tolike pare dati koliko košta paket mapa ima smisla samo profesionalcima tj. vozačima kamiona i autobusa. Možda nije skup recimo samo SCG ali ako hoćete samo malo da se provozate po okolini treba vam SCG, Adrija, Evropa.... ...to su stotine i stotine Evra.

A da nešto ne greši baš i nije tačno. Imam SCG route odnedavo i to 1.6 verziju, najnoviju, i ima gluposti ne viđenih. Koristio sam ga na relacijama koje poznajem i toliko često pogreši da se sve pitam da li bih se smeo potpuno prepustiti njemu na relacijama koje mi nisu poznate. Na kraju te i dovede gde treba ali uz dosta voziknja gde ne mora. Npr. sa Srbobranskog puta kraj Novog Sada mi je rekao da skrenem na autoput iako je to samo nadvožnjak PREKO autoputa i tu nema mogućnosti da se skrene.

E sada, ne znam kako rade ostali ali znam da je Garmin preterano skup (mape) i da greši.
 
o galebovim proizvodima sve najgore :) toliko
 
Druga ključna stvar je cena . Možda cena uređaja jeste slična kao Galebova ali cene mapa su katastrofa npr SCG route oko 12-13000 i nepostoji drugi način da se nabave osim da se ispljune pomenuta cifra
...
I treća stvar možda i nije toliko bitna za prosečnog korisnika ali Garmin radi na svojoj platformi koja je kompatibilna samo sa Garminovim softverom i to što dobijete uz uređaj to je to .

I jedna i druga rečenica su netačne. I za garmin postoji alternativni način za korišćenje svih dostupnih mapa. Postoji garmin mobile xt koji radi na symbian/UIQ platformi, bez problema.

A da SCG Route 1.6 ima greške - ima, samo tako! Samo u mom kraju sam našao 2 očigledna propusta.
 
Jeste da radi na symbian/uiq platformi ali o tome nije bilo reči ovde. Ovde se govorilo o PNA uređajima ( barem sa ja govorio ) a ne o kombinaciji fona i GPS jer ako krenemo o tome onda ulazimo u temu o tome šta je bolje PDA+GPS , PNA , Telefon+GPS , Laptop + GPS .... to su već neke druge alternative i nisu baš najsrećnija rešenja za navigaciju u kolima .
I Garmin mobile xt nije alternativno nije nikakvo alternativno rešenje jer uz pomoć njega ne možeš da nateraš recimo svoj Nuvi 200 da čita nijedne druge mape od onih koje si kupio već moraš da uzimaš mobilni pa bluetooth gps prijemnika ako već nema integrisani ( kao N95 npr. ali on košta više od samog PNA uređaja ) itd.
Mislim da je vkozomar svojom konstatacijom hteo da istakne da za iste pare Garmin uređaji nude bolji kvalitet što sa garminom mobile xt gubi smisao poređenja jer kvalitet zavisi i od telefona ..
A i taj Garmin mobile xt je doskora bio zaključna samo za garminove GPS bluetooth prijemnike ... pa su videli da niko neće da kupuje u takvoj varijanti .
 
Poslednja izmena:
Garmin ima jednu prednost sto se tice sirokog kruga ljudi a to je update mape, odneses kod njih sve zavrse besplatno za minut. Ajde odnesi u Galeb ili Comtrade da ti update-ju da vidim sta ce da ti kazu. Puno ljudi nece a i ne zna da se trazi po torentima, hubovima mape pa da ih ubacuje u uredjaj, vec hoce gotovo resenje sa podrskom.
 
E jeste to si skroz upravu ... čak ni Mio nema nikakvu podršku za korisnike u našoj zemlji . Evo ja sam čak i probao da odem u Galeb da dobijem neku informaciju oko update-a mapa ali rekli su mi da će kao za korisnike biti jedan besplatan update a posle se plaća ali da će taj servis proraditi na leto ( samo se nadam da nije ono kukov leto ). Ali opet nije teško naći mape a i podršku oko instaliranja mapa uvek možeš naći kod ljudi kao što su Danijel koji će ti za deo cene mapa ( čitaj 30-50e) otključati uređaj i nabaviti mape za celu evropu za svaki uređaj osim Garmina .
 
Evo za te pare ja cu mu srediti Garmin sve mape ;)
 
Ako se kupi MAG u Nemačkoj, jel može da se prebaci na neki kršten jezik, npr. engleski? Mislim na OS , a ne na samu GPS aplikaciju.
 
Sam fabrički meni nema opciju za promenu jezika ali ne verujem da ako ga kupiš u nemačkoj da će biti na nemačkom jer osnovni meni ima tri opcije Navigation GPS receiver i Travel kit. Što se tiče Windowsa u fabričkom stanju nemaš pristup desktopu već samom fabričkom meniju tako da nema potrebe da postoji nemačka verzija OS-a jer u fabričkom stanju ne možeš ni da mu pristupiš . Navigavioni software može da se prebaci na engleski , srpski ili bilo koji drugi bitniji jezik kao i glasovna navigacija
 
jel ima neko da je popravljao gnd-001, imam par koji nece da butuju, zaglave na onoj prvoj galeb slici... moze i na private :)
 
Zar nema ovlasceni servis u garantnom roku? Pa i posle?
 
ima, samo neki od garantnih uslova su prekrseni, pa mi treba alternativna varijanta...
 
Mogu oni da ti poprave i ako si prekrsio garanciju, ali ce da ti naplate...
 
ko to i gde popravlja ?
 
da ne otvaram drugi thread za slican uredjaj...
da li postoji mogucnost da se uradi update sw na galebu 002 na igo8?
ili mozda garmin sw? ili lupam? :)
 
može igo8 a garmin nikako
 
hvala!
 
Pa očigledno je da baš i nisi najbolje upućen u GPS tematiku kad možeš da odvališ takvu glupost.
Evo ukratko da te prosvetlim pa i ti da znaš o čemu se radi . Pre jedno par godina stvarno Garmin je bio jedini izbor za naš ubogu i zaboravljenu zemlju kao i za ceo naš region Istočne Evrope ali od 2007 godine stvari su se promenili i sada i za IGO platformu ( koju inače koristi Galeb ) postoje kvalitetne mape za ceo region i p kvalitetu mapa i pokrivenosti mogu da se mere sa Garminovim tako da je tu ključna prednost Garmina nepovratno izgubljena. Npr. mape za Srbiju potpisuje Contrast koji je radi PlanPlus a o kvalitetu tih mapa mogu svi da se uvere . Daleko od toga da su savršene ali su po pokrivenosti iste kao i Garminove. Druga ključna stvar je cena . Možda cena uređaja jeste slična kao Galebova ali cene mapa su katastrofa npr SCG route oko 12-13000 i nepostoji drugi način da se nabave osim da se ispljune pomenuta cifra . Cela Evropa ako vam treba mnooooooooogo para košta . Dok kod IGO platforme postoje i alternativni načini za nabavljanje mapa pa ko ume to ga ne košta ništa a i kod nas kogu da se nađu dobri ljudi koji će vam dekodirati uređaj ja tričavih 50 evrića . I treća stvar možda i nije toliko bitna za prosečnog korisnika ali Garmin radi na svojoj platformi koja je kompatibilna samo sa Garminovim softverom i to što dobijete uz uređaj to je to . Dok uređaji sa IGO software-om rade pod Windows CE okruženjem i dobar broj uređaja može da se otključa i da se ubaci još po neki korisni programčić ili već po ukusu .
Sad ti je valjda jasno

Jest da je malo stari post ali...:banana:;)
 
Jest da je malo stari post ali...:banana:;)

Taj post i jeste za tebe i tebi slicne ... da bolje poznajes stvari video bi da je covek ne razumevajuci poentu ispricao kojesta ;)

Galeb je njesxxa od uredjaja i nikad ga po istoj ili slicnoj ceni ne bih uzeo nasuprot Garmin-u ili Mio ;)
 
Dobio sam Galeb gnd-001 pokvaren, popravio ga i on sad radi, i tako sam ja putovao sa njim ali sam primetio neke greske na mapama. E sad uopste se ne razumem u te softvere za gps koji su dobri koji nisu i tako dalje niti kako da ih ubacim. Pitanje je sledece video sam ovde da je neko napisao da ovaj galeb podrzava igo8, e sad dali on moze da se ubaci i kako ili gde da ga odnesem da mi to neko uradi, moze i na pm.
 
Taj post i jeste za tebe i tebi slicne ... da bolje poznajes stvari video bi da je covek ne razumevajuci poentu ispricao kojesta ;)

Galeb je njesxxa od uredjaja i nikad ga po istoj ili slicnoj ceni ne bih uzeo nasuprot Garmin-u ili Mio ;)

Ti baš neki sujetan lik :wall:..... u vreme rasprave Galeb nije bio ni približno u cenovnom rangu sa Garminom ili Mio . Znam o čemu sam pričao a ti imaš pravo na svoje mišljenje .... I dalje stojim iza toga da je Garmin loš izbor ... tačnije ne toliko loš koliko neisplativ izbor
 
Dobio sam Galeb gnd-001 pokvaren, popravio ga i on sad radi, i tako sam ja putovao sa njim ali sam primetio neke greske na mapama. E sad uopste se ne razumem u te softvere za gps koji su dobri koji nisu i tako dalje niti kako da ih ubacim. Pitanje je sledece video sam ovde da je neko napisao da ovaj galeb podrzava igo8, e sad dali on moze da se ubaci i kako ili gde da ga odnesem da mi to neko uradi, moze i na pm.

Ljudi el moze neko da pomogne, znacilo bi mi, hvala unapred!
 
Nazad
Vrh Dno