Šta je novo?

Gabe Newell talks Playstation 3

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Goranstein:
Zasto jednostavno ne sacekas taj novembar?Dzaba se trudis sa ovakvim bulja screenshotovima,mislim i vrapcima je jasno da PS3 moze 10 puta bolje od ovih bljuvotina koje si prikazao...
 
Goranstein:
Zasto jednostavno ne sacekas taj novembar?Dzaba se trudis sa ovakvim bulja screenshotovima,mislim i vrapcima je jasno da PS3 moze 10 puta bolje od ovih bljuvotina koje si prikazao...

Mozda i moze ... Ali to ce biti tek za 10 godina izgleda, a onda nece biti uopste zanimljivo :D

Iskren da budem, prva generacija X360 igara izgleda daleko bolje nego prva generacija PS3 igara ...
 
Poslednja izmena:
Mozda i moze ... Ali to ce biti tek za 10 godina izgleda, a onda nece biti uopste zanimljivo :D

Iskren da budem, prva generacija X360 igara izgleda daleko bolje nego prva generacija PS3 igara ...

Pa nije bash tako,prva generacija x360 je imala dosta zajednickih naslova ili polu nastavaka sa xboxa,koje su bile samo u visoj rezoluciji,bilo je poredjenje na gamespotu,a PS3 igre ipak jos uvek nismo videli,cek pocek Nove Godine docek!?:d
 
Pa sada, sta si odlucio, treba li ili ne treba imati konzolu da bi imao misljenje??? Ajde javi nam kad odlucis ...

Nemoj ga vise.... :)
Driver kad ne bi imao ljude sa bench-a da se svadja/prepire, posvadjao bi se cenim sa samim sobom za max 3 dana :-devil-:

Nego Driver-e, izgleda da ti je tesko da priznas da si napisao glupost :)
Da se ne moze imati misljenje o konzoli ukoliko istu NE POSEDUJES :wall:

btw pre nego se me nateras da se i ja zapitam da li imam konzolu :p , nemam je, ali da imam zelju da se igram, kupio bih je... pre nego neku skoopu grafichku.
 
Pa nije bash tako,prva generacija x360 je imala dosta zajednickih naslova ili polu nastavaka sa xboxa,koje su bile samo u visoj rezoluciji,bilo je poredjenje na gamespotu,a PS3 igre ipak jos uvek nismo videli,cek pocek Nove Godine docek!?:d

Moze li link na to poredjenje? Ja se samo secam poredjenja kvaliteta prikaza, odnosno da li ima smisla kupiti i drndati X360 na klasicnom TV-u u odnosu na stari XBOX ... I tu se razlika jedva videla ...
 
Nemoj ga vise.... :)
Driver kad ne bi imao ljude sa bench-a da se svadja/prepire, posvadjao bi se cenim sa samim sobom za max 3 dana :-devil-:

Nego Driver-e, izgleda da ti je tesko da priznas da si napisao glupost :)
Da se ne moze imati misljenje o konzoli ukoliko istu NE POSEDUJES :wall:

btw pre nego se me nateras da se i ja zapitam da li imam konzolu :p , nemam je, ali da imam zelju da se igram, kupio bih je... pre nego neku skoopu grafichku.


Pa naravno da ne mozesh da imash mishljenje o konzoli ako nisi odigrao sve dobre igre za nju, kako cesh da imash, na osnovu screenshotova ? PS3 je drugo, ti mozesh da imash mishljenje loshe o njemu, ali opet da bi imao to mishljenje, morash da znash sve o toj konzoli i X360, a to ovde niko ne zna. Informacije su svuda po netu, samo ih treba pratiti, a zaobici chlanke tipa "PS3 u velikim problemima, Cell se raspada, launch otkazan do 2007 itd". Nishta se od toga nije desilo, a ja cu dupe da vam svima ispomeram kada igre na PS3 budu ne samo bolje u grafici i framerateu shto je vecini ovde glavni pokazatelj koliko je igra dobra, vec u gameplayu, kao glavnom za dobru igru.

Goransteinova lupetanja me uopshte ne interesuju, pogledaj par postova iznad gde on na osnovu najgorih shotova koje je nashao, govori kako je PS3 loshiji od X360 i stalno postuje nagadjanja u vezi PS3 kao argement.

Sachekacemo novembar, a videcemo i kako ce se sve razvijati godinu dana posle toga.
 
Poslednja izmena:
Pa naravno da ne mozesh da imash mishljenje o konzoli ako nisi odigrao sve dobre igre za nju, kako cesh da imash, na osnovu screenshotova ? PS3 je drugo, ti mozesh da imash mishljenje loshe o njemu, ali opet da bi imao to mishljenje, morash da znash sve o toj konzoli i X360, a to ovde niko ne zna. Informacije su svuda po netu, samo ih treba pratiti, a zaobici chlanke tipa "PS3 u velikim problemima, Cell se raspada, launch otkazan do 2007 itd". Nishta se od toga nije desilo, a ja cu dupe da vam svima ispomeram kada igre na PS3 budu ne samo bolje u grafici i framerateu shto je vecini ovde glavni pokazatelj koliko je igra dobra, vec u gameplayu, kao glavnom za dobru igru.

Goransteinova lupetanja me uopshte ne interesuju, pogledaj par postova iznad gde on na osnovu najgorih shotova koje je nashao, govori kako je PS3 loshiji od X360 i stalno postuje nagadjanja u vezi PS3 kao argement.

Sachekacemo novembar, a videcemo i kako ce se sve razvijati godinu dana posle toga.

Goranstein ne lupeta, vec, za razliku od tvog A La SLOBINETU nacina razmisljanja kapira da je moguce i ono drugo, a ne samo to sto ti pricas, naklapas cifre, teoriju, gluposti, pricas o PS3ojci kao da je Olimpu pravljena, a realnost ce vozacu dragi biti nesto sasvim drugo ... A to je da nema nista spektakularnog u pojavljivanju PS3 ... Hype se ispuvao kao balon veselom detetu u obliznjem parku ... To sto je SONY nekada imao dominaciju ne znaci da ce ostati kao pravilo ... I 3DFX je rulao, pa ga je pojeo mrak ... I mi smo bili strah i trepet u basketu, pa smo sada otirac za noge ... M$ je mnogo opak igrac, sto ne znaci da sam njihov fan, vec gledam to iz neke neutralne perspektive ... SONY ovaj put za glavnog konkurenta ima mnogo mocniju kompaniju nego sto je to bilo ranije, i zaista ce im trebati nesto revolucionarno da bi zadrzali poziciju koju imaju sto se trzista konzola tice, ali ocigledno je da nisu uspeli u tome. E32005, napravili su rshum, pricali kako je sve ono Realtime, da bi se posle maltene sve demantovalo, ali utisak je ostavljen, otprilike kao za vreme medijskog rata u vreme nedaca ovde na Balkanu devedesetih godina... Ide Shok Vest, izaziva zeljeni efekat, a potom demant, koji vise nije ni bitan ... Ja nemam nista ni od toga ako X360 prevlada, ili ako PS3 dotuce do nogu konkurenciju ...

Postoji i druga strane medalje ... Na ovom forumu to su ljudi koji ne misle kao ti, ukljucujuci i mene, sto ne znaci da nismo u pravu, kako ti prezentujes ...
Forum za to i sluzi .... Polemika ... Diskusija ... a ne omalovazavanje tudjeg misljenja ... Komplexe prouzrokovane nedostatkom autoriteta u sopstvenoj kuci ne treba leciti na forumu gde si moderator ... Basket je jako dobra terapija ... Probaj
 
Poslednja izmena:
Goranstein ne lupeta, vec, za razliku od tvog A La SLOBINETU nacina razmisljanja kapira da je moguce i ono drugo, a ne samo to sto ti pricas, naklapas cifre, teoriju, gluposti, pricas o PS3ojci kao da je Olimpu pravljena, a realnost ce vozacu dragi biti nesto sasvim drugo ... A to je da nema nista spektakularnog u pojavljivanju PS3 ... Hype se ispuvao kao balon veselom detetu u obliznjem parku ... To sto je SONY nekada imao dominaciju ne znaci da ce ostati kao pravilo ... I 3DFX je rulao, pa ga je pojeo mrak ... I mi smo bili strah i trepet u basketu, pa smo sada otirac za noge ... M$ je mnogo opak igrac, sto ne znaci da sam njihov fan, vec gledam to iz neke neutralne perspektive ... SONY ovaj put za glavnog konkurenta ima mnogo mocniju kompaniju nego sto je to bilo ranije, i zaista ce im trebati nesto revolucionarno da bi zadrzali poziciju koju imaju sto se trzista konzola tice, ali ocigledno je da nisu uspeli u tome. E32005, napravili su rshum, pricali kako je sve ono Realtime, da bi se posle maltene sve demantovalo, ali utisak je ostavljen, otprilike kao za vreme medijskog rata u vreme nedaca ovde na Balkanu devedesetih godina... Ide Shok Vest, izaziva zeljeni efekat, a potom demant, koji vise nije ni bitan ... Ja nemam nista ni od toga ako X360 prevlada, ili ako PS3 dotuce do nogu konkurenciju ...

Postoji i druga strane medalje ... Na ovom forumu to su ljudi koji ne misle kao ti, ukljucujuci i mene, sto ne znaci da nismo u pravu, kako ti prezentujes ...
Forum za to i sluzi .... Polemika ... Diskusija ... a ne omalovazavanje tudjeg misljenja ... Komplexe prouzrokovane nedostatkom autoriteta u sopstvenoj kuci ne treba leciti na forumu gde si moderator ... Basket je jako dobra terapija ... Probaj

Ali ti ne razumes jednu stvar... X360 se ocajno prodaje..MNOGO gore nego prvi X-box...
E jedna zanimljivost:
Microsoft je prodao samo 16 X-box 360 konzola u Japanu od pocetka ove godine! :)
 
Poslednja izmena:
ajde batalite drivera bre :) ono sto on prica vama ,npr. da niste odigrali sve dobre igre za konzole, nije ni on uradio sa pcem ,nije odigrao sve dobre igre za pc, doduse pokushao je ali je onda shvatio da mu ubogi mx4 ne daje mnogo ;)
 
Moze li link na to poredjenje? Ja se samo secam poredjenja kvaliteta prikaza, odnosno da li ima smisla kupiti i drndati X360 na klasicnom TV-u u odnosu na stari XBOX ... I tu se razlika jedva videla ...

http://www.gamespot.com/features/6140621/index.html
Siguran sam da ima ovoga jos,na primer FarCry je lose prosao na x360,mislim ne koristi neki nextgen potencijal,znaci da ne bude zabune,ovo navodim samo kao primer sta izlazi za sve vrste platformi,a nije sigurno merodavno za procenu potencijala hardware-a!
 
Goranstein ne lupeta, vec, za razliku od tvog A La SLOBINETU nacina razmisljanja kapira da je moguce i ono drugo, a ne samo to sto ti pricas, naklapas cifre, teoriju, gluposti, pricas o PS3ojci kao da je Olimpu pravljena, a realnost ce vozacu dragi biti nesto sasvim drugo ... A to je da nema nista spektakularnog u pojavljivanju PS3 ... Hype se ispuvao kao balon veselom detetu u obliznjem parku ... To sto je SONY nekada imao dominaciju ne znaci da ce ostati kao pravilo ... I 3DFX je rulao, pa ga je pojeo mrak ... I mi smo bili strah i trepet u basketu, pa smo sada otirac za noge ... M$ je mnogo opak igrac, sto ne znaci da sam njihov fan, vec gledam to iz neke neutralne perspektive ... SONY ovaj put za glavnog konkurenta ima mnogo mocniju kompaniju nego sto je to bilo ranije, i zaista ce im trebati nesto revolucionarno da bi zadrzali poziciju koju imaju sto se trzista konzola tice, ali ocigledno je da nisu uspeli u tome. E32005, napravili su rshum, pricali kako je sve ono Realtime, da bi se posle maltene sve demantovalo, ali utisak je ostavljen, otprilike kao za vreme medijskog rata u vreme nedaca ovde na Balkanu devedesetih godina... Ide Shok Vest, izaziva zeljeni efekat, a potom demant, koji vise nije ni bitan ... Ja nemam nista ni od toga ako X360 prevlada, ili ako PS3 dotuce do nogu konkurenciju ...

Postoji i druga strane medalje ... Na ovom forumu to su ljudi koji ne misle kao ti, ukljucujuci i mene, sto ne znaci da nismo u pravu, kako ti prezentujes ...
Forum za to i sluzi .... Polemika ... Diskusija ... a ne omalovazavanje tudjeg misljenja ... Komplexe prouzrokovane nedostatkom autoriteta u sopstvenoj kuci ne treba leciti na forumu gde si moderator ... Basket je jako dobra terapija ... Probaj

A u kom poslu je to Microsoft najbolji a da ima dostojnu konkurenciju ? Microsoftu ide samo kada je monopolista, a ti ako nisi u toku, microsoft se sa svojom konzolom raspada, a konkurencija mu se josh nije ni pojavila. Shta mislish zashto izbacuju sve moguce addone koje PS3 vec ima ? Shta mislish zashto Microsoft pricha iskljuchivo o PS3, a ne o svojoj konzoli, jel to normalno ? Shta mislish shta ce biti kada se PS3 pojavi ? Microsoft je ili toliko siguran u sebe i misli da ako ima velike pare, ne moze mu niko nishta, ili su toliko glupi da ne znaju da nauche na svojim i tudjima greshkama. Microsoft se uopshte nije potrudio da napravi najbolje shto moze, vec da napravi konzolu koja ce biti shto jeftinija za proizvodnju, a da "forama" ubedi kupce da kupe tu konzolu. To tako moze da radi u PC svetu jer mi moramo da koristimo Windows, ali u svetu konzola to tako nece moci, a oni nikako to da ukapiraju.

Sto puta sam rekao, ne pratish konzole koliko je to potrebno, inache bi znao shta se deshava i zashto ce PS3 da opere X360 i da ima velike shanse da odnese znachajan deo PC gaming trzishta. Prochitash shta uspesh da prochitash a imash gomilu rupa u tome koje sam popunjavash. Kada na to dodamo 95% izmishljenih loshih vesti u vezi PS3, jasno je da ti mislish kako su te konzole potpuno iste, samo je X360 jeftiniji pa je prema tome bolja kupovina, tako ce svako koga ne interesuju konzole i ko prochita po neku vest tu i tamo, misliti. Pogledaj po stranim forumima koliko nebuloznih pitanja ima.

Preporuchujem ti opet da odvojish vreme i prochitash ovaj text, jer tebi i dalje nisu jasne osnovne stvari. I obrati paznju koliko ljudi koji znaju neshto ili koji su developeri po forumima, podrzavaju X360. Takav text nigde necesh naci na X360 forumu, tamo su samo threadovi u fazonu "teh x360 roxorz" ili "look at that beautiful graphics" itd, jer to su sve americhki klinci koji ne znaju osnovne stvari o konzoli koju podrzavaju, oni hoce samo da upucavaju neshto online.
 
Poslednja izmena:
http://www.gamespot.com/features/6140621/index.html
Siguran sam da ima ovoga jos,na primer FarCry je lose prosao na x360,mislim ne koristi neki nextgen potencijal,znaci da ne bude zabune,ovo navodim samo kao primer sta izlazi za sve vrste platformi,a nije sigurno merodavno za procenu potencijala hardware-a!

Da li ovo izlazi za jos neku platformu osim za PS3?
http://mediaviewer.ign.com/ignMedia...ttp://ve3d.ign.com/articles/729/729632p1.html

Cini mi se da ne : http://www.gamespot.com/search.html?type=11&stype=all&qs=Untold+Legends+dark+kingdom&x=0&y=0
---------------------------

Ni ovo : http://www.gamespot.com/ps3/sim/gundamworld/index.html?q=mobile suit gundam
---------------------------


Ne kazem da je PS3 tako slab ... Ali PC to vec vozi odavno ... A tek kad dodje DX10 :eyebrows: ...
 
A u kom poslu je to Microsoft najbolji a da ima dostojnu konkurenciju ? Microsoftu ide samo kada je monopolista, a ti ako nisi u toku, microsoft se sa svojom konzolom raspada, a konkurencija mu se josh nije ni pojavila. Shta mislish zashto izbacuju sve moguce addone koje PS3 vec ima ? Shta mislish zashto Microsoft pricha iskljuchivo o PS3, a ne o svojoj konzoli, jel to normalno ? Shta mislish shta ce biti kada se PS3 pojavi ? Microsoft je ili toliko siguran u sebe i misli da ako ima velike pare, ne moze mu niko nishta, ili su toliko glupi da ne znaju da nauche na svojim i tudjima greshkama. Microsoft se uopshte nije potrudio da napravi najbolje shto moze, vec da napravi konzolu koja ce biti shto jeftinija za proizvodnju, a da "forama" ubedi kupce da kupe tu konzolu. To tako moze da radi u PC svetu jer mi moramo da koristimo Windows, ali u svetu konzola to tako nece moci, a oni nikako to da ukapiraju.

Sto puta sam rekao, ne pratish konzole koliko je to potrebno, inache bi znao shta se deshava i zashto ce PS3 da opere X360 i da ima velike shanse da odnese znachajan deo PC gaming trzishta. Prochitash shta uspesh da prochitash a imash gomilu rupa u tome koje sam popunjavash. Kada na to dodamo 95% izmishljenih loshih vesti u vezi PS3, jasno je da ti mislish kako su te konzole potpuno iste, samo je X360 jeftiniji pa je prema tome bolja kupovina, tako ce svako koga ne interesuju konzole i ko prochita po neku vest tu i tamo, misliti. Pogledaj po stranim forumima koliko nebuloznih pitanja ima.

Preporuchujem ti opet da odvojish vreme i prochitash ovaj text, jer tebi i dalje nisu jasne osnovne stvari. I obrati paznju koliko ljudi koji znaju neshto ili koji su developeri po forumima, podrzavaju X360. Takav text nigde necesh naci na X360 forumu, tamo su samo threadovi u fazonu "teh x360 roxorz" ili "look at that beautiful graphics" itd, jer to su sve americhki klinci koji ne znaju osnovne stvari o konzoli koju podrzavaju, oni hoce samo da upucavaju neshto online.

Hehe, opet teorija ... Pa nisam ja izmislio sve ono sto pise na netu. Ljudi su videli sta PS3 nudi, i nisu odusevljeni. Jesi i ti bio tamo? ... Dzaba tona teorije ako to tako nije u praxi ... I to sto si nabo na onom linku ... Misssllim ... Po tome PS3 bi trebao da prikazuje fotorealizam, a u praxi je naivno slikarstvo, grubo receno ... Gde je ta snaga u praxi? U patkicama na dnu kade? Odrastao si covek i ne bi trebalo da tako olako verujes u bajke ... Znas li da Deda Mraz ne postoji ? :D
 
Takav text nigde necesh naci na X360 forumu, tamo su samo threadovi u fazonu "teh x360 roxorz" ili "look at that beautiful graphics" itd, jer to su sve americhki klinci koji ne znaju osnovne stvari o konzoli koju podrzavaju, oni hoce samo da upucavaju neshto online.

Pa to je valjda i ciljna grupa za kupce konzola, tj. konzole su za decu, zar ne :d Nece valjda odrasli i ozbiljni ljudi da se zezaju sa mangama i pokemonima :d :D
 
Da li ovo izlazi za jos neku platformu osim za PS3?
http://mediaviewer.ign.com/ignMedia...ttp://ve3d.ign.com/articles/729/729632p1.html

Cini mi se da ne : http://www.gamespot.com/search.html?type=11&stype=all&qs=Untold+Legends+dark+kingdom&x=0&y=0
---------------------------

Ni ovo : http://www.gamespot.com/ps3/sim/gundamworld/index.html?q=mobile suit gundam
---------------------------


Ne kazem da je PS3 tako slab ... Ali PC to vec vozi odavno ... A tek kad dodje DX10 :eyebrows: ...

Ne znam sta si hteo da dokazes time sto igra izlazi samo za PS3,rekao sam da je bljuvotina, a ti sad lepo procitaj ponovo hronoloski sta sam pisao,pa pokusaj da se nadovezes, a da to ima smisla!
 
Ne znam sta si hteo da dokazes time sto igra izlazi samo za PS3,rekao sam da je bljuvotina, a ti sad lepo procitaj ponovo hronoloski sta sam pisao,pa pokusaj da se nadovezes, a da to ima smisla!

Pa logicno je da ces za nesto sto rusi ono sto ti, chava i vozac ovde propagirate reci da je bljuvotina ... I Assassin's Creed shotovi koji su se pojavili ne ulivaju bas mnogo nade u tu tzv snagu PeeSTrojke ... Znam sta je ono sto je dobro ... Killzone CGI, MotorStorm CGI, FF CGI itd ... To jedino sto izgleda bolje od konkurencije ... :D

Zar je moguce da ta "ogromna snaga" bude tako neiskoriscena ? :D
 
ako nisi u toku, microsoft se sa svojom konzolom raspada
jedini raspad vidim u tvojim postovima :D

drajveru, kako komentarišeš da 50% skuplji ps3 ima sličnu ili lošiju grafiku od x360. a da ne pričamo o tome da kasni godinu dana. zar ti to nije makar čudno, da ne kažem katastrofalno.
 
Evo sad ću ja morati malo da branim Playstation, za ne verovati.

Morate shvatiti jednu stvar, ljudi, koju sam ja koristio kao argument protiv Playstationa u raspravama sa konzolašima. Sada će Playstation upasti u svojevrsnu "zamku" u koje su upale igre na PCu, a to je da se neće moći u potpunosti iskoristiti sve što hardver pruža od strane razvojnih timova. Prvo i osnovno - menja se platforma drastično, sve se usložnjava, svaki proces, za šta je potrebno vreme. Drugo i takođe osnovno - lako je bilo kada igra ima teksture iz Quake 3 doba, ali sada je neophodno gomile objekata modelovati, budžiti teksture, osmisliti i dodavati tonu specijalnih efekata a to nije lako. Moraće proći neko vreme dok i najjače firme i naslovi skapiraju kako da na najbolji način koriste hardver, a zato i neće biti AAA naslova za Playstation 3 tokom samog predstavljanja. Sada će biti i na Playstationu razlike u grafici kao nebo i zemlja, i te razlike će daleko više smetati nego ranije, zato što će se za prikaz koristiti televizori koji za razliku od prethodnih ne da ne sakrivaju mane nego ih još više ističu.

Sve u svemu, proći će neko vreme. U svakom slučaju, igre sa lošim izgledom (tj. igre okvalifikovane kao igre sa lošijim izgledom od očekivanog na PS3) izgledaju nešto gore od jačih PC igrara, što je po mom mišljenju dovoljno prihvatljivo za početak. Naravno, sve izgleda neizmerno gore od najavljivanih trejlera, za koje se ispostavilo da su gomila prerenderovanih scena, ali na te trejlere su se ionako ložili samo one woone koje su verovale i pričale kako će PS3 izaći na tržište još u martu ove godine :)

Zaključak - dajte neko vreme svemu tome. Meni je mnogo bitnije da li će zaživeti tastatura, miš i sl. jer onda bismo i na konzolama imali 3 najbolja žanra (fps, rts, rpg (u punom smislu reči)), a mogli bismo se igrati i sa ostalima. Međutim, od toga kako vidim nema ništa :( iz više razloga. Interfejs je totalno PSPovski i prisutna je podrška za njegovo pokretanje putem džojpada, ne postoji igra koja je najavljena a da poseduje takav gejmplej (a čak i kad budu krenule, trebaće neko vreme da se naprave igre koje valjaju pošto kompanije nemaju baš iskustvo u pravljenju fps-rts-rpg igara)...Ta podrška za tastaturu će, pokazuje se kako se približava launch, verovatno značiti da će moći da se eventualno iskoristi donja strelica + enter za browsing kroz opcije i eventualno i u nekoj igri za zlu ne trebalo ako džojpad rikne, ili da se doda još 1 igrač - znači ništa ozbiljno. Da je drugačije verovatno bi neko već najavljivao npr. neki RTS za PS3 kojim bi privukao pažnju gomile PC igrača. Situacija će što se upotrebljivosti takvih kontrolera tiče ostati kao i sa PS2, za koji postoji gomila tastaturnih kontrolera koji u suštini ne služe skoro ničemu...
 
Poslednja izmena:
Pa logicno je da ces za nesto sto rusi ono sto ti, chava i vozac ovde propagirate reci da je bljuvotina ... I Assassin's Creed shotovi koji su se pojavili ne ulivaju bas mnogo nade u tu tzv snagu PeeSTrojke ... Znam sta je ono sto je dobro ... Killzone CGI, MotorStorm CGI, FF CGI itd ... To jedino sto izgleda bolje od konkurencije ... :D

Zar je moguce da ta "ogromna snaga" bude tako neiskoriscena ? :D

Ja ne znam kako ne uvidjas da te price o slabosti novih konzola,pogotovu PS3 jednostavno ne piju vodu,iz par prostih razloga:
1- Sve novije hit igre koje se rade za PC, rade se i za x360 i PS3,sto ce reci da imaju sasvim dovoljno snage da to isteraju,a posebno je bitno sto PS3 jos nije ni izasao pa samim tim i sa tim ogranicenim i kratkotrajnim poznavanjem dev kita oni mogu da izvuku poslednju generaciju PC igara na PS3-ci.

2-HL2,Doom3,FarCry... su izasli na xbox-u i njegovom smesnom hardware-u 3 godine nakon predstavljanja same konzole, a to su bili najjaci naslovi u tom trenutku za PC,tako da je sasvim logicno da ce PS3, sa ovim monstruoznim hardware-om, lako da prati PC trziste i uz to da ima sebi svojstvene naslove kao MGS,GT...

3-Sledi zesci upgrade PC-a onog trenutka kad se predje na DX10,tako da ce ove konzole jos ispasti jeftine..
 
Poslednja izmena:
Ja ne znam kako ne uvidjas da te price o slabosti novih konzola,pogotovu PS3 jednostavno ne piju vodu,iz par prostih razloga:
1- Sve novije hit igre koje se rade za PC, rade se i za x360 i PS3,sto ce reci da imaju sasvim dovoljno snage da to isteraju,a posebno je bitno sto PS3 jos nije ni izasao pa samim tim i sa tim ogranicenim i kratkotrajnim poznavanjem dev kita oni mogu da izvuku poslednju generaciju PC igara na PS3-ci.

2-HL2,Doom3,FarCry... su izasli na xbox-u i njegovom smesnom hardware-u 3 godine nakon predstavljanja same konzole, a to su bili najjaci naslovi u tom trenutku za PC,tako da je sasvim logicno da ce PS3, sa ovim monstruoznim hardware-om, lako da prati PC trziste i uz to da ima sebi svojstvene naslove kao MGS,GT...

3-Sledi zesci upgrade PC-a onog trenutka kad se predje na DX10,tako da ce ove konzole jos ispasti jeftine..

Kad pogledas od pocetka sta sam ja pricao, shvatices da sam tvrdio da ps3 nece biti nista bolji od konkurencije, a ne da ce biti kanta ... Sve te price onda o CELL-u padaju u vodu. Pogledaj i onaj famozni thread o ps3 koji je vozac zakljucao ...
Dosadno mi ovo ... AJmo na pivo ... :D
 
Evo onaj poslednji trailer za motorstorm,skinite ovaj HD 26.2Mb,ne izgleda uopste lose!

u pravu si, ne izgleda uopšte loše.
ali u tome je i problem, mašina koja izlazi godinu dana kasnije i koja je skuplja 50% ima lošiju grafiku od x360.
 
Kad pogledas od pocetka sta sam ja pricao, shvatices da sam tvrdio da ps3 nece biti nista bolji od konkurencije, a ne da ce biti kanta ... Sve te price onda o CELL-u padaju u vodu. Pogledaj i onaj famozni thread o ps3 koji je vozac zakljucao ...
Dosadno mi ovo ... AJmo na pivo ... :D
Moze pivo, ali nisi u pravu,ne mozes toliko da potcenjujes nesto sto jos nije ugledalo svetlo dana,sem ako ti to nije prvenstveni cilj!
Za PS2 prve igre koje su izasle bile su Street Fighter,Ridge Racer i neke nebuloze,pa se situacija drasticno promenila od tada, iako je PS2 vec u startu imao zesce mane u hardware-u,kao na primer bljutave texture i nedostatak bump mappinga.
PS3 sada ima ogroman i neiskoristen potencijal,to kaze i ovaj lik iz naslova,jedino sto njega mrzi da programira na takvoj platformi jer mu je lakse da izbacuje nastavke na vec napisanom kodu,ali kada se napisu prvi uspesni kodovi specijalizovani za Cell i PS3 uopste,onda cemo moci da razgovaramo gde se to nalazi u odnosu na PC,ali evo prosto i jednostavno,cim izadju MGS i GT za PS3
videcemo sta ima slicno na drugim platformama!
 
Poslednja izmena:
Ovo shto Gabe pricha o PS3 je sa jedne strane tachno - naravno da nije lako naci programere koji ce odmah krenuti da pishu igre za Cell i da ce to da ga koshta, ali s druge strane on je debil zato shto govori da je multithreading game programming losha stvar - mislim koj ce mi moj dual/quad core procesor u PC-ju kada programeri ne umeju/nece da pishu multithreaded igrice?!?
 
Poslednja izmena:
jedini raspad vidim u tvojim postovima :D

drajveru, kako komentarišeš da 50% skuplji ps3 ima sličnu ili lošiju grafiku od x360. a da ne pričamo o tome da kasni godinu dana. zar ti to nije makar čudno, da ne kažem katastrofalno.


Jel si ti stvarno ubedjen u to ili si toliko zaljubljen u Microsoft da jednostavno ne mozesh priznash ?

Zbog dve stvari to nije tachno:

1) X360 sa godinu dana live servisa i punjachem sa baterijama (koje morash da imash) koshta 480e, PS3 sa dozivotnim live servisom koshta 500e. Sledece godine, X360 je vec 40e skuplji. Kako je onda PS3 50% skuplji ? Koje mogucnosti ima PS3 za te pare a koje X360 ?

2) Igre na X360 koje liche na neshto, rade u 30fps. Da li mislish da ce se to desiti i sa igrama koje isto tako izgledaju na PS3, ili sa bilo kojom PS3 igrom ? Da li to znachi da je hardver slichan ako igra sa slichnom grafikom, fizikom, efektima na jednoj konzoli radi u 30, na drugoj u 60fps ? Ne, to znachi da je jedna konzola duplo jacha.

Ovo ti je sto puta objashnjeno, ali zar vredi govoriti nekom ko kupuje sve shto moze da kupi sa Microsoftovim potpisom, i kune se u raspali OS.
 
Ovo shto Gabe pricha o PS3 je sa jedne strane tachno - naravno da nije lako naci programere koji ce odmah krenuti da pishu igre za Cell i da ce to da ga koshta, ali s druge strane on je debil zato shto govori da je multithreading game programming losha stvar - mislim koj ce mi moj dual/quad core procesor u PC-ju kada programeri ne umeju/nece da pishu multithreaded igrice?!?

Naravno, u tome je cela poenta. Samo igre od poshtenih timova ce u startu izgledati poshteno. Ko zna istoriju, primetice kako su igre na PS2 svake naredne godine sve kvalitetnije, optimizovanije, sa boljom grafikom ako se vec o tome pricha, kao da radish stalni upgrade. Isto to ce se desiti sa PS3, dok je vishe developera reklo kako je X360 u najlepshim igrama iskorishcen vec 70-80%, shto se potpuno isto desilo i sa prvim Xboxom.

Na kraju, sve se svodi na igre, uopshte ne vidim razlog za ovoliku diskusiju oko grafike. Neka PC, X360 i PS3 imaju potpuno istu grafiku, to nije bitno, vec igre koje ce omoguciti PS3 da se izdvoji, kao i svaki Playstation do sada, samo ovoga puta sa mnogo vishe mogucnosti, i nadam se, svim zanrovima koji postoje i standardnom podrshkom za misha i tastaturu, shto X360 tek moze da sanja.
 
Poslednja izmena:
Zasto mi se brisu postovi.
Samo sam citirao Drivera da se snaga PS3 najbolje moze vidjeti ako se preskoce clanci koji pljuju PS3 i citaju samo zvanicna saopstenja Sony-a i njegovi postovi, eventualno clanci sa nekog loveps3.com sajta.
Tada se dobijaju dvije neosporne stvari:
1. Ps3 je daleko mocniji od svih
2. Zemlja je ravna ploca
 
Poslednja izmena:
Evo sad ću ja morati malo da branim Playstation, za ne verovati.

Morate shvatiti jednu stvar, ljudi, koju sam ja koristio kao argument protiv Playstationa u raspravama sa konzolašima. Sada će Playstation upasti u svojevrsnu "zamku" u koje su upale igre na PCu, a to je da se neće moći u potpunosti iskoristiti sve što hardver pruža od strane razvojnih timova. Prvo i osnovno - menja se platforma drastično, sve se usložnjava, svaki proces, za šta je potrebno vreme.

Tachno, ali to nije nishta novo, svaka konzola je bila takva, playstation je bio samo posebno tezak pa se najsporije napredovalo. Ako prve igre izgledaju i rade ovako, kako ce biti za 2-3 godina, to treba uzeti u obzir.

Drugo i takođe osnovno - lako je bilo kada igra ima teksture iz Quake 3 doba, ali sada je neophodno gomile objekata modelovati, budžiti teksture, osmisliti i dodavati tonu specijalnih efekata a to nije lako. Moraće proći neko vreme dok i najjače firme i naslovi skapiraju kako da na najbolji način koriste hardver, a zato i neće biti AAA naslova za Playstation 3 tokom samog predstavljanja.

Takodje tachno, samo PS3 je u prednosti, a to je mnogo vishe jakih (bogatih) developera. Na PCu, developer sa najvishe para je EA, ali oni uglavnom prave budjave igre. Na PS3, ima nekoliko developera u tom rangu, i prave samo hit do hita. Vec sam jednom objasnio zashto je to tako. Na konzolama, igre prodaju platformu, igre zaradjuju pare, kod PCa, to je hardver, i zato je PC trzishte tako ogranicheno i razlika izmedju developera ogroma, a svi koriste par istih endzina. U svetu konzola, endzini uopshte nisu bitni, niko ne pravi engine a onda ga reklamira u nekoj igri da bi svi ostali kupili. Svako ima svoj engine i obraca se paznja na to da igra bude shto bolja, da bi mogla da zaradi pare.

Sada će biti i na Playstationu razlike u grafici kao nebo i zemlja, i te razlike će daleko više smetati nego ranije, zato što će se za prikaz koristiti televizori koji za razliku od prethodnih ne da ne sakrivaju mane nego ih još više ističu.

Bice, ali izmedju top igara i onih krsheva koje niko ne bi igrao sa bilo kakvom grafikom, jer grafika ne chini igru, vec njen sadrzaj. Da li bi igrao Oblivion da ima duplo loshiju grafiku danas ? Ne verujem da ne bi.

Sve u svemu, proći će neko vreme. U svakom slučaju, igre sa lošim izgledom (tj. igre okvalifikovane kao igre sa lošijim izgledom od očekivanog na PS3) izgledaju nešto gore od jačih PC igrara, što je po mom mišljenju dovoljno prihvatljivo za početak. Naravno, sve izgleda neizmerno gore od najavljivanih trejlera, za koje se ispostavilo da su gomila prerenderovanih scena, ali na te trejlere su se ionako ložili samo one woone koje su verovale i pričale kako će PS3 izaći na tržište još u martu ove godine :)

Pazi, mi josh nismo videli nijednu zavrshenu igru koja je prikazana na E3 2005 da bi to mogli da uporedimo. A sa druge strane, uopshte malo igara je bilo prikazano a da je recheno da je ce tako izgledati finalne. Sony nikada nije ni rekao da je neki od onih prvih filmova actual gameplay, vec da je to neshto shto ce izledati tako u igrama kada budu izashle.

Zaključak - dajte neko vreme svemu tome. Meni je mnogo bitnije da li će zaživeti tastatura, miš i sl. jer onda bismo i na konzolama imali 3 najbolja žanra (fps, rts, rpg (u punom smislu reči)), a mogli bismo se igrati i sa ostalima. Međutim, od toga kako vidim nema ništa :( iz više razloga. Interfejs je totalno PSPovski i prisutna je podrška za njegovo pokretanje putem džojpada, ne postoji igra koja je najavljena a da poseduje takav gejmplej (a čak i kad budu krenule, trebaće neko vreme da se naprave igre koje valjaju pošto kompanije nemaju baš iskustvo u pravljenju fps-rts-rpg igara)...

Nisi povatao to kako treba, glumish goransteina :)

Prvo, on ima PSP meni, ali to je gamerski, uproshceni meni za one koji nece da se bakcu sa OSom. A chak i taj meni ima mouse and keyboard settings (imash tu prichu svuda po forumima sa snimkom XMBa gde se lepo vide te opcije). Drugo, za Linux se i dalje nishta ne zna, tako da cemo morati da sachekamo do TGSa. Trece, homebrew podrshku sony ovoga puta 100% podrzava, tako da vrlo lako mozemo videti neke dodatne programe (Linux) koji omogucavaju podrshku u svakoj igri. Chetvrto, OS ili XMB (cross media bar) nemaju veze sa podrshkom u igrama, vec sa developerima. Ima fpsova na PS2 koji podrzavaju misha i tastaturu, gde nemash skoro nikakve opcije i nikakav XBM ili OS standardno, ista pricha je na PS2 i za bilo koji drugi hardver, sve je nezavisno od samog sonija, pa pobogu to je obichan drajver. I poslednje, ako sve ovo na kraju ispadne netachno, uvek ce postojati FRAG kontroler (koji vec postoji za PS2, Xbox), i pomocu koga cesh moci da igrash svaku igru na mishu i tastaturi, i to tako kao da ima podrshku u igri. Probao sam na Xboxu i to radi potpuno isto kao na PCu, tastatura je konfigurabilna, a ja chekam svoj primerak za PS2 :)
 
Jel si ti stvarno ubedjen u to ili si toliko zaljubljen u Microsoft da jednostavno ne mozesh priznash ?

Zbog dve stvari to nije tachno:

1) X360 sa godinu dana live servisa i punjachem sa baterijama (koje morash da imash) koshta 480e, PS3 sa dozivotnim live servisom koshta 500e. Sledece godine, X360 je vec 40e skuplji. Kako je onda PS3 50% skuplji ? Koje mogucnosti ima PS3 za te pare a koje X360 ?

2) Igre na X360 koje liche na neshto, rade u 30fps. Da li mislish da ce se to desiti i sa igrama koje isto tako izgledaju na PS3, ili sa bilo kojom PS3 igrom ? Da li to znachi da je hardver slichan ako igra sa slichnom grafikom, fizikom, efektima na jednoj konzoli radi u 30, na drugoj u 60fps ? Ne, to znachi da je jedna konzola duplo jacha.

Ovo ti je sto puta objashnjeno, ali zar vredi govoriti nekom ko kupuje sve shto moze da kupi sa Microsoftovim potpisom, i kune se u raspali OS.
Zar si ti stvarno ubedjen u to što pišeš, ili si toliko zaljubljen u Sony da jednostavno ne mozesh priznash kako non stop lupaš?

prvo, x360 premium možeš bez problema da kupiš u EU za 330€ ako nisi građanin EU (kao što nismo). onda, kakve to gluposti izvaljuješ o baterijama, šta moraš da imaš??? joypad koristi obične alkalne baterije ili punjive. šta si se pogubio? a ono što je najbolje, za tvoju informaciju, live je dzabe, mplayer košta, mada je i to dzabe kada kupuješ neke originale, pa dobijaš po 3 meseca gratis. a to što si ubeđen da će ps3 live biti skroz dzabe, to je tek posebna priča...

a kad se već hvataš matematike, koja ti nikako ne ide, izvadi digitron pa saberi koliko je 600€, pa onda svaki original koji kupiš po 70€, pa ćeš ako ti je digitron ispravan doći do cifre od 810€ sa samo 3 igre :zgran: :zgran: :zgran:
pa ko će tolike pare da daje!!! a kada se jednom provale kopije, onda na tu cifru dodaj 900€ za br rezač + 150€ za par praznih diskova.
i kad podvučeš crtu, videćeš da si pukao preko 2000 € samo da bi se igrao na mašini koja ima lošiju grafiku od x360. sa druge strane, svaki x360 vlasnik će za 300 din da reže dl-dvd igre, dvd rezač ima skoro svako, ili u najgorem slučaju komšija :D
e to ti je matematika.


drugo, šta misliš o tome da svaka ps3 igra koja liči na nešto radi u 30 fps? a nijedna nije prikazala ništa bolje od najlepših x360 igara? jesi li video ona nova 3 mgs shota? downgrade total :) jepo sam ti ja govorio, al ti ne slušaš :) good old drajvi :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno