Šta je novo?

GA 990fxa-ud3 rev. 3.0 Ram problem

Reloaded-92

Cenjen
Učlanjen(a)
02.03.2013
Poruke
152
Poena
169
Maticna je nova, uzeta pre par dana. Imam problem sto se tice Ram memorije. Imam jedan 4gb stap AMD entertainment edition i kada je u jednom od B socketa nece da butuje, a kada je u A soketima hoce. Ne znam da to tako treba ili ne?
Drugi problem je to sto ne mogu da je namestim da radi na deklarisanih 1600mhz, vec radi na 1333mhz. Ni rucno podesavanje latencia na 9 9 9 28 ili 9 9 9 24 sa memory mnoziocem na 8 (8*200=1600mhz) ne vredi. Bios je FB.
Cpu je Phenom II x4 955 be.

PS: na auto podesavanjima latencije su 8 8 8 24 1T
 
Jesi testirao memoriju memtest itd
 
Prosla je onih 13h. Probali smo i od druga corsair vengeance 2133mhz 2x8 gb i njima je oborio takt na 1333 mhz i bilo je u single chanelu. nismo probali latencije da namestamo. U Biosu ne mogu da nadjem fcb : dram ratio. A i u manualu ima opcija Extreme Memory Profile koji u biosu nema.

ovo pise na suport list-u za ram: Note: Only one DIMM per channel is supported for DDR3-1866MHz and higher speed as using an AM3+ CPU
 
Poslednja izmena:
Ali na predhodnoj asusovoj ploci je bila na 1600mhz, pa mi je to cudno.
 
Gigabajt ploce + RAM >1600MHz = tragedija.
Ja vecito nalecem na takve nekomplatibilnosti. A sto se tice tvog primerka ploce, pa mozda ima neispravne B memo-slotove?
Evo recimo moj Asus vozi sasvim lepo na default setovanjima memorije.
 
Poslednja izmena:
Kada su bili Corsair stapovi znaci jedan u A, Drugi u B socket-u u biosu je ocitao oba, znaci da B socket na ploci radi.
 
Evo kod mene već treća Gigabyte ploča koja radi perfektno sa Kingston HyperX 1600 memorijama sa Athlon II 270 procesorom koji ima rejting na 1333. Jedino što zbog procesora moram da dižem FSB pa prvo spustim memoriju na množilac 6,6 i tako sam stigao na 1597MhZ memorije. Kod mog ortaka na sličnoj ploči, samo UD7, rade 2 Patriot Vipera na 1866 mada je to na FX8320 procesoru. Nikakve tragedije me nisu zatekle sa memorijom na 1600 i bržom na ovim GB pločama mada sam testirao gomile njih prilikom probe tuđih memorija raznih marki i brzina.
Probaj sa nekim drugim memorijama, AMD ne pravi memorije nego samo remarkiraju tuđe i mogu da imaju različite controlne čipove. Inače nijedna od novijih GB ploča na kojima sam skoro radio neće da rade sa jednim stikom u B slotovima, nego samo kada su u paru a kada treba 1866 + OC onda u paru u B slotovima.
Čak i na AUTO moje memorije se bude kao 1600 i rade bez greške. Trenutno su na 9,9,9,24,33 CR1 i u Aidinim testovima imaju niži skor samo od Xeona i I7 platformi.
 
Poslednja izmena:
Nemoj da te zbunjuje situacija sa B slotovima. Na nekim pločama moraš prvo da popunjavaš A slotove a tek kad stavljaš 4 modula onda, logično, i B. Video sam to u više slučajeva i kod asusovih i kod gigabyte ploča, intel ili amd. To je "normalno", to tako "radi".
 
To sam i ja provali za b slotove, samo sto me je u pocetku zabrinulo da li rade soketi.
Najverovatnije cu uzimati fx 6300 pa cu gledati nekih 8gb mozda i do 2133 pa ce ih smanjiti na 2000 mhz. Ili je ipak bolje 1866?
 
To sam i ja provali za b slotove, samo sto me je u pocetku zabrinulo da li rade soketi.
Najverovatnije cu uzimati fx 6300 pa cu gledati nekih 8gb mozda i do 2133 pa ce ih smanjiti na 2000 mhz. Ili je ipak bolje 1866?
Kao i za sve drugo, što boilje komponente, samo je pitanje para. Čak iako trenutno nemožeš da izvučeš sve iz datih komponenti, velika verovatnoća je da će ti zatrebati kasnije, dok god je nešto kompatibilno nemaš šta da brineš. Sa bržom memorijom možeš na manjim brzinama da zategneš parametre i da dobiješ bolje rezulltate na taj način a o overclocku da ne pričamo.
 
Znaci kad vec kupujem da idem na vece tipa 2133 ili vise?
 
Uzmi bre najjeftiniju DDR3 memoriju. Neces primetiti nikakvu razliku u igricama i normalnom radu.

Ne budi blesav. Ne trosi pare na gluposti.

I nikada mi nece biti jasno zasto ljudi misle da se ne moze dobro overklokovati sa slabijom DDR3 memorijom!?
 
Pa nema vise jeftinih. Meni ovaj novi kingston beast na 1600mhz deluje ok ima iste cene kao slicni stapovi, jedan od jeftinijih itd. Jeste da su memorije slicnih specifikacija pre par meseci bile 4000 dinara al krastavac rade fore kao sto je bilo sa hard diskovima:)
 
Iskreno ja bih bio zadovoljan i kada bih nasao jos jednu AMD entertainment edition od 4gb i resio bih memoriju.
 
Nazad
Vrh Dno