Šta je novo?

GA-970A-D3 problem sa DDR3 1866

zlatkojovic

Cenjen
Učlanjen(a)
14.04.2009
Poruke
88
Poena
159
Kao sto sam naslov teme kaze,imam problem sa doticnom plocom i ramom. Zapravo ne mogu nikako da povecam hercazu na ram. Po def radi na 1333. Sta da radim?!
 
Koja je revizija maticne i da li u biosu u delu za RAM ima nesto sto se zove xmp profiles ili modes? I koji je Cpu na maticnoj?
 
Poslednja izmena:
Procesor koji je na maticnoj, na to sam mislio. To pitam zbog ovoga To support a DDR3 1866 MHz (and above) memory, you must install an AM3+ CPU first. Usput napisi koji ram imas. A u biosu imas jedan deo gde cackas RAM i tu proveris da li ima nesto sto se zove XMP modes, profiles. On ti sam automatski podesi na tu brzinu ram ( na koju je predvidjen i ako podrzava naravno to). Ae napisi koji procesor i ram tacno imas pa cemo dalje :D
 
Procesor koji je na maticnoj, na to sam mislio. To pitam zbog ovoga To support a DDR3 1866 MHz (and above) memory, you must install an AM3+ CPU first. Usput napisi koji ram imas. A u biosu imas jedan deo gde cackas RAM i tu proveris da li ima nesto sto se zove XMP modes, profiles. On ti sam automatski podesi na tu brzinu ram ( na koju je predvidjen i ako podrzava naravno to). Ae napisi koji procesor i ram tacno imas pa cemo dalje :D

FX8320 mi je CPU
HyperX Beast 2x4GB 2400MHz mi je RAM
...ovo mi je privremena ploca,cisto da zavrsi posao dok ne kupim bolju koja ce i podrzati RAM.
Sad bas citam da ova ploca ne moze 8GB ram da pokrene na 1866 vec samo od 16GB+. Ali ja bih bio zadovoljan sa 1600 da radi.
Sto se tice BIOS... pokusao sam da ga podignem na 1866 NECE,pokusao na 1600 NECE ...izbaci mi boot screen i kaze da ne moze da pokrene na zeljeni setup i da ce da ga vrati na def. Cak sam cackao i voltazu,povecao je sa 1.5V na 1.6V i nece ponovo. BIOS je isuvise jednostavan...mozda isuvise jednostavan i u tome je caka negde.
Idem da vidim u BIOS ovo sto si mi rekao pa se vracam.

2013-11-04 23.20.47.jpg 2013-11-04 23.20.24.jpg
 
Poslednja izmena:
Probaj XMP profiles da stavis na 1 ili 2, sta vec imas, ispisace ti sta ima kad ides na to xmp profiles, pa javi rezultate.
 
A je l' ima i profile 2 ili bolje receno koliko ih ima? Ok je taj napon za AMD, probaj na 2 ako imas da stavis pa javi rezultate. Tako je kod i mene za moj RAM, samo moj je na 1600.
 
A je l' ima i profile 2 ili bolje receno koliko ih ima? Ok je taj napon za AMD, probaj na 2 ako imas da stavis pa javi rezultate. Tako je kod i mene za moj RAM, samo moj je na 1600.

Ima i Profile 2. Samo ta dva.
Cekaj,po CPUZ sad RAM radi na 2.2k MHz ili ja lose gledam?
 
NB = Northbridge frequency, a ram ti je na 1600 za profile 1, probaj 2 i vidi onda.
 
Koji je napon pri 1866? Trebalo bi da je to ok, ako pocne nesto da ti se cudno ponasa komp ili neke cudne temperature dobijes vrati na 1600 i teraj :D
 
Koji je napon pri 1866? Trebalo bi da je to ok, ako pocne nesto da ti se cudno ponasa komp ili neke cudne temperature dobijes vrati na 1600 i teraj :D

Isti kao na 1600 1.6V (ili je 1.65V) Praticu ga...
U svakom slucaju HVALA TI puno. Da si mi blizi...castio bih te pivo!
 
Odlicno, taj napon za amd je dobar. Nema na cemu, bitno je da je uspelo :D
 
skini i izvrti memtest da proveris stabilnost, ili cak prime sa svom memorijom
 
Nazad
Vrh Dno