Šta je novo?

Fujitsu MBB2147RC povezivanje SAS - da li moze na laptop, desktop?

ArmaSoldier

Cenjen
Učlanjen(a)
18.03.2014
Poruke
155
Poena
170
Pozdrav ekipo! E ovako, dobio sam u nekoj zameni tri hard diska... ucinilo mi se da su klasicni SATA za laptop (iako su malo deblji i tezi...) ali sam kasnije, kad sam hteo SATA kablicem da ih proverim, ustanovio da imaju neko drugo kaciste, a to je SAS ili ti... serial attached SCSI, to sam kasnije izguglao... Negde sam procitao da su oni ustvari serverski..

Intersuje me da li uopste postoji neki konektor/adapter SAS na SATA, da li mogu nekako da se povezu na desktop racunar, laptop (...i da li bi ih windows prepoznao), da li imaju neku vrednost i da li za nesto mogu da mi posluze? U sustini sam procitao da se prave manjih kapaciteta od SATA ali da su zato dosta brzi od njih... Sve u svemu, ako ima neko da mi kaze vise o njima.. Evo i fotki:



 
To su starije serije 10K SAS diskova. Jesu brzi od (nekih, ne svih) SATA diskova, ali bezvredno ti je bez kontrolera. Moras kupiti SAS kontroler (ima ih mozda i na KP za <100e), plus kablovi! A kablovi su skuplji od najjeftinijih kontrolera.

Vise ti se isplati da kupis SSD od 256gb i uzivas mnogo vise! Od tih diskova bi ugluveo ;) (salim se, ali ako koristis laptop sa SSDovima samo, kao ja, vracanje na SAS je bol za usi!)
 
Hvala na brzom odgovoru... ;) znaci, da batalim bilo kakvu pricu sa njima? Koja im je vrednost danas? Znaci, potreban mi je taj kontroler, ne postoji neki konektor/adapter za povezivanje sa racunarom?
 
Postoji konektor/adapter - zove se SAS kontroler :D Nesto najjeftinije je LSI 9211.

Ne znam koja im je vrednost iskreno, ali nisu bezvredni za servere.
 
"Potrebno je da je maticna SAS kompatiblna tj da ima hibridni kontroler."
U prevodu treba ti SAS kontroler :)
 
E dobro... Nista od posla onda... Hvala tebi u svakom slucaju sto si me uputio!
 
niks bre ;)
Probaj da ih prodas na KP, samo ne nekim preprodavcima i sl. Mozda ih neko kupi za OK cenu (nista veliko, ali dovoljno da ih ne bacas bas!)
 
Hvala svima na odgovorima! Ma utopio sam ih na KP... Mozda nekom donesu srecu, meni kao takvi ne trebaju...
 
Nazad
Vrh Dno