Šta je novo?

Fujitsu klima uređaji

LU model kod supruge u frizerskom salonu nije prana od 2017 i mirise na lak za kosu, nikad nije smrdela :D
To da li ce da smrdi zavisi od okruzenja i nepravilnog odrzavanja.

Malo je cudno da pored 4 Fujitsu klime koje imas u kucnoj eksploataciji, ti u ovom kontekstu pominjes samo klimu iz frizerskog salona.

Mozda bi bilo lepo da napises i kakva je situacija sa njima po pitanju smrada, i ukolika ga ima sta je uzrok tome, okruzenje, nepravilno odrzavanje, ili sto bi kolega "potpisnik" rekao pozicija klime?
 
Samo dve LGC hlade kuci, operem ih pre sezone hladjenja i to je to. Ako krene da se oseca isprskam Axel Sgrasso dok radi da uvuce u sebe, stavim na 18c da se ispere i posle je ko nova.
LU sam pomenuo jer je hemija iz salona odrzava da nema sanse da se ubudja. U planu je i njen servis.
Uzrok smrada je uglavnom spoljni vazduh koji je zagadjen ponekad i velika vlaznost. Ove godine su bas ciste jer je suv vazduh i nema padavina.
 
Kolege pomoć oko izbora. Treba mi klima za prostoriju 25 kvadrata , ništa hodnik itd samo ta soba bi se grejala. A u sobi bi boravili i spavali matorci, pa me zanima dali bi tu mogao neki Fujitsu? Sobzirom da se tu i spava..... Kako bi legao LMCE 12 ili 09, možda LU? Bitno je da nema hladan izduv na grejanju.
 
Za tu sobu pogledaj LMCA12.Ista kao LMCE samo je nešto drugačiji dizajn unutrašnje jedinice inače su tehnički gledano iste.Ona na grejanu ne modulira toliko nisko kao KM modeli tako da mislim da bi odgovarala potrebama.Ovo pod uslovom da ima izolacije ako nema onda kao što si i napisao trebalo bi uzeti u obzir jači model LUCA12.
 
Kolege pomoć oko izbora. Treba mi klima za prostoriju 25 kvadrata , ništa hodnik itd samo ta soba bi se grejala. A u sobi bi boravili i spavali matorci, pa me zanima dali bi tu mogao neki Fujitsu? Sobzirom da se tu i spava..... Kako bi legao LMCE 12 ili 09, možda LU? Bitno je da nema hladan izduv na grejanju.
A možda da pogledaš i od Daikina neka da li bi odgovarala.
 
Obrni, okreni, @gfx ma koliko ispoljavao "hejt" (što bi mladi rekli) prema Fujitsu klimama, uvek argumentovano piše, citira ono što su ljudi napisali i to vlasnici istih tih klima. Ne priča napamet. Da li ima ličnog iskustva sa njima ili nema, ne znam. A za taj isti hejt su krivi oni koji su pisali hvalospeve o Fuji klimama, sve u superlativu i ubeđivali ostale da ne postoji ništa drugo osim Fuji klima što valja kod nas. A činjenica jeste da je bilo poprilično pritužbi na smrad kod hlađenja pogotovo na staroj temi.
Nikome ne držim stranu i nemam nameru.
A za mudolaciju tek neću komentarisati.
 
@Pežo :)
Prostorija je izolovana onako srednje zidovi i plafon, pod na tlu nema izolaciju, prozor 180x140 ali odličan. Nije klima jedino grejno telo u prostoriji ali imam nameru da ga zamenim klimom veći deo zime.
Gledao sam i Daikina on je baš tih onaj ftxb35c ali ne znam kako bi se on snašao u tih 25 kvadrata na -5, recimo. Imam ga na poslu i gasimo ga pa prelazimo na centralno grejanje kad temperatura padne ispod nule. Naravno ne radim to ja već služba za klimatizaciju i grejanje. Tako da tu imam malo rezervi vezano za njega.
 
Ako taj Daikin na poslu ne radi 24/7, ne znam čemu onda rezerva.
 
S obzirom da se radi vjerovatno o starijim osobama a raja se hvali da su tihi i da imaju dobru modulaciju u tom smjeru je bila moj prijedlog. Imaš i FTXF.
 
Ja sam i rekao što sam imao vezano za @gfx pisanje oko Fuji.
Za mudolaciju neću da se ponavljam, pisao sam odavno ovde. Jednostavno, meni modulacija nikada nije bila merilo kvaliteta klime. I to je to.
I normalno, nema zle krvi. 🍻🍻
 
@Pežo :)
Prostorija je izolovana onako srednje zidovi i plafon, pod na tlu nema izolaciju, prozor 180x140 ali odličan. Nije klima jedino grejno telo u prostoriji ali imam nameru da ga zamenim klimom veći deo zime.
Gledao sam i Daikina on je baš tih onaj ftxb35c ali ne znam kako bi se on snašao u tih 25 kvadrata na -5, recimo. Imam ga na poslu i gasimo ga pa prelazimo na centralno grejanje kad temperatura padne ispod nule. Naravno ne radim to ja već služba za klimatizaciju i grejanje. Tako da tu imam malo rezervi vezano za njega.
Fujitsu LMCA/E12 je jači na grejanju nego ftxb35c i ima veće brzine izduva to može i da se proveri preko specifikacija nije teško uporediti.Fujitsu ima još jednu pogodnost koju mislim da nemaju drugi proizvođači a to je Cool air prevention control.Napisao si da klima nikad ne bi trebala na grejanju da duva prohladno a to baš sprečava ovaj vid kontrole koja se nalazi u svim modelima Fujitsu klima.888.png222.png
 
Poslednja izmena:
Ja sam i rekao što sam imao vezano za @gfx pisanje oko Fuji.
Za mudolaciju neću da se ponavljam, pisao sam odavno ovde. Jednostavno, meni modulacija nikada nije bila merilo kvaliteta klime. I to je to.
I normalno, nema zle krvi. 🍻🍻
Sve sto mi posedujemo Lmce,lmca,luca,llce i ostalo je srednja niža klasa,shodno tim ima svoje mane kao i sve drugo u tom cenovnom rangu..
 
Stigla KMTA12 malo manje košta nego KMCC i mislim da nema WI FI mada meni i ne treba.Još ima bakarnih cevi unutra mada proizvođači najavljuju prelazak i na aluminijum ne znam koliko je to moguće.20220831_105449.jpg20220831_105522.jpg20220831_105619.jpg20220831_120100.jpg20220831_120208.jpg
 
Poslednja izmena:
Pa bilo je izleta na aluminijum u prošlosti.
 
@proleter Mislim da je bolje što si uzeo Kmta nego Kmcc. Još kad bi mogao nekako da izmeriš SJ od Kmta čisto da vidimo koliko su zakinuli Kmcc bilo bi odlično. :)

Inače meni Kmta počela slabije da duva na levoj strani nego na desnoj i pri tome se čuje neko čudno fijukanje vazduha baš na toj levoj strani a skoro sam je čistio a i izmenjivač i turbina deluju čisto. Poslao sam sinoć mail Viacom-u pošto je klima u garanciji ali još uvek nema odgovora...
 
Klima se prosto rečeno zapušila i kod mene je bilo tako pa sam je očistio Zep foaming coil cleanerom i vodom.Bar jednom godišnje mora klima da se opere hemijskim sredstvom i vodom.Pozovi servis da je operu i to je to nema mesta nekoj brizi.I uputstvo kaže da zaprljana klima ne radi prema specifikaciji i bučnija je u svakom slučaju.Ako nikad nije dubinski oprana što pre je operi i radiće kao nova.
 
Sad videh sliku ove KM... Stvarno piše 2018 proizvedena.
Zašto se ovde na forumu K serija spominje tek od 2020te? Gde su "nestale" te 2 godine?
 
K serija se ako se sećam pojavila te 2018ili 2019 kod uvoznika sa 2-3modela.
Stidljivo se o njima pričalo, a i oni što sarađuju sa uvoznikom ih nisu preporučivali zbog ne dovoljno informacija kako se ponaša u radu.

Mada, na forumu ti je tek mali promil korisnika klima, većinu boli uvo za forum i da piše na njemu. Otud i zakasnela iskustva na istima, bez obzira na proizvođača.
 
zato sto ne donosi nista revolucionarko R32 i wifi.
A stare su proverene i jako jeftine/jednostavne u slucaju problema.
Jedina poznata vecja boljka ikad kod fujitsu je tockic kod LUCA modela.
 
I nekoliko slučajeva prijavljenog nekontrolisanog duvanja UJ na LLCA ako se sećam dobro.
 
Nekontrolisano duvanje i jače nego na high brzini na modelima pre LLCE na LLCE neme te greške.Rešavalo se zamenom PCB ploče na unutrašnjoj jedinici.
 
Da, bilo je kod tebe, kod onog momka iz Sarajeva i još jedan ali se ne sećam.
 
Vrh Dno