Šta je novo?

Fujifilm X-S10 kupovina

biker

Slavan
Učlanjen(a)
20.07.2005
Poruke
1,151
Poena
360
Interesuje me da li neko ima/imao iskustva sa gore pomenutim mirrorless fotoaparatom, razmisljam da ga kupim, pregledao sam gomilu review-a na YT.
Treba mi solidan fotoaparat, dovoljno mali, ne previse skup, a da ima dobar kvalitet fotografija i videa.
U svakom slucaju mi treba i preporuka za neko all-around socivo, naravno da mu i cena bude prihvatljiva :)
 
ja imam dotičan aparat i zadovoljan sam. koristim ga više od pola godine za fotografiju i za video. Fuji se ne proslavlja u previše low light i action/ sport uslovima, ali za sve ostalo je lepota raditi. Best by hybrid camera u ovom trenutku. Vidi samo za šta ćeš ga koristiti i koji sve objektivi ti trebaju za njega.
 
Hvala za info, upravo danas kupljen sa 16-80mm. Koristicu ga za svoju dušu, nije kupljen da zaradi pare 😉
 
I biker, kakvi su utisci? Ti si, nekad davno, imao Nikon iz serije 3000, D3100...?
 
Super je aparat, jos uvek ga nisam provalio skroz da znam koji mu je maksimum, ali sam siguran da prevazilazi moje znanje i umeće 😃
 
Mislim da ću i ja ovih dana uzeti X-S10. Trenutno imam Nikon D3300 i za fotke ga nikada ne bih menjao, ali sa vremenom sam počeo da koristim više video nego fotke a tu je tanak.

Elem, u poslednje vreme sam razgledao Nikon pre svega jer sam se navikao na njega... Z50 mi je OK ali ovaj Fuji deluje kao bolja opcija - IBIS, kvalitetniji 4K video, daleko više native stakala. Jeste malo skuplji ali FTZ adapter koji bi mi bio neophodan za Z50 taman izjednači cenu.

Vi koji ste već korisnici, kako vam drži baterija u realnim uslovima?
 
Pokupio sam juče X-S10 telo i XC 35mm F2. Trebao mi je i onaj mali 15-45 zum ali taj kit nigde nema kod nas u ponudi pa sam ga naručio na KP. Elem, neki baš baš prvi utisci su sledeći:

  • Aparat je intuitivan za korišćenje, mogućnosti podešavanja i prilagođavanja su ogromne i još nisam sve prošao.
  • EVF je svetliji i veći od ovog na D3300, rezolucija i brzina odziva su mu super. Prvi put da koristim EVF i cimao sam se kako će biti ali baš nemam zamerke, čak je i napredak u odnosu na ovaj entry level optički.
  • Autofokus je brz i eye tracking je luda stvar.
  • Fotke su malo oštrije od moje dosadašnje kombinacije D3300 + DX 35mm 1.8
  • JPEG fajlovi mi se daleko više sviđaju... npr. sinoć je par fotki iz Nikona izašlo vrlo žuto i nekako isprano, morao je RAW da se koristi za dobar rezultat... dok je ovaj aparat izbacio gotove fotke na kojima nisam imao ništa da dodam.
  • Na kraju se setim da aparat ima IBIS i škljocnem par fotki na ss 1/13, i skoro sve su izsašle oštre i jasne... mnogo dobra stvar.

Ono za šta mi najviše treba, video, još nisam imao prilike da isprobam ali za sada, kao višegodišnjem korisniku potpunog entry level DSLR-a, ovo mi je kao space shutle.
 
  • JPEG fajlovi mi se daleko više sviđaju... npr. sinoć je par fotki iz Nikona izašlo vrlo žuto i nekako isprano, morao je RAW da se koristi za dobar rezultat... dok je ovaj aparat izbacio gotove fotke na kojima nisam imao ništa da dodam.
  • Na kraju se setim da aparat ima IBIS i škljocnem par fotki na ss 1/13, i skoro sve su izsašle oštre i jasne... mnogo dobra stvar.
Не знам за тебе, ја сам увек за RAW, не за JPG.
Постоји баланс беле односно нешто што фотоапарат не може да "ухвати" баш увек сам, што се врло лако решава. То је најмањи проблем.
На Никону подешаваш оштрину, отвор бленде и слично, остало се да средити у накнадном подешавању и сређивању.
Чувај тај Никон, можеш неко лепо стакло да набавиш за њега, наравно ако будеш хтео да се вратиш на тај фотоапарат.
 
Malo kasnim jer ne posećujem forum baš redovno. I ja uvek koristim RAW, sve tako hvatam i komentar o JPEG-u je bio više ako nekog to zanima. Ipak mi je lakše i sa RAW kada treba manje moje intervencije da sve izgleda kako sam zamislio.

Inače jesam sačuvao Nikon ali sada vidim da mu se realno neću vraćati. Sitnica po sitnica... i ipak je X-S10 viša klasa sada kada sam se navikao na sve što nudi. Fenomenalna sprava i ima toplu preporuku od mene.
 
Nazad
Vrh Dno