Šta je novo?

Fuduntu - Blesavo ime ozbiljan distro!

i meni je ime nekako budjavo....
kairo dock vise drzim iskljucen...smeta zeni ne moze da cetuje na facebooku :d
u pravu si za osx-china....mislim da ce kada ubace KDE u repo manje vise svi preci na kde...licno ja i koristim fuduntu zbog gnome 2.centos je za servere i greje se laptop.
ima jos naucni linuks koliko znam da ima gnome 2...naravno cinamon i mate su tu ali je to druga prica.
 
Poslednja izmena:
s

sta mi se ne dopada (uglavnom dizajn):
- kairo dock mi za sada deluje kao OSX dock made in china :D no me gusta
- default wallpaper (uz kombinaciju sa kairo dockom deluje da pokusavaju da privuku korisnike osx izgledom) no me gusta
- default tema - previse lici na windows i zaobljene ivice mi se ne svidjaju - prebacio sam na Mist
- ime i logo, ja bih ovo promenio ako je moguce deluje previse neozbiljno :D

Ako su ovo zamerke distribucija je savršena.
- kairo dock - izbaci
- wallpaper korisnik uveka menja prema sopstvenoj želji dakle izbaci postojeći
- default tema - promeni je, nađi nešto tipa BIsigi i rešen problem
- logo uvek možeš da menjaš na svojoj verziji a ime da se i nevidi (totalno nebitne stvari za jedan operativan sistem)

Ao se ovako bude ocenjivao OS uskoro će neko reći distro nevalja jer se uz njega nedobija i čokolada
 
Koliko ja znam, postoje teme za dock pa moze da izgleda i bolje od onog u OS X-u...ime stvarno jeste glupo, ali bar distro radi kako treba (bolje od vecine drugih)
 
Ako su ovo zamerke distribucija je savršena.
- kairo dock - izbaci
- wallpaper korisnik uveka menja prema sopstvenoj želji dakle izbaci postojeći
- default tema - promeni je, nađi nešto tipa BIsigi i rešen problem
- logo uvek možeš da menjaš na svojoj verziji a ime da se i nevidi (totalno nebitne stvari za jedan operativan sistem)

Ao se ovako bude ocenjivao OS uskoro će neko reći distro nevalja jer se uz njega nedobija i čokolada
bacio si nepotreban hejt po inerciji
ne postoji jedno slovo u mom postu gde je ocenjujem ili kritikujem fuduntu, nego sam napisao svoje utiske (procitaj opet, podelio sam utiske u dve kategorije - sta mi se svidja i sta mi se ne svidja, a ne sta je dobro a sta lose).
mene ako zanima dizajn i UX a usput nisam napredni koristik linuksa koji se razume u kernele ili sta vec ( a fuduntu je namenjen i nama jelte ) logicno je da mi zapadnu za oko stvari u koje se kolko tolko razumem
 
@RaveN_
Post ti je takav da nije vredan komentara da neupotrebim neke druge reči ipak ponoviću ili bolje reći prepričaću ti da si dobio moguća rešenja za većinu tvojih problema, nedopadanja ili zapadanja za oko. To što ti vidiš nešto drug(o)ačije i pomoć ne znaš da ceniš to već nije moj problem


.... ali bar distro radi kako treba (bolje od vecine drugih)

Probao live verziju sa 2X narezanim DVD. I zapažanju su da ima izuzetan odziv, sve leti. Neverovatno. Instaliran je sigurno mnogo bolji i brži. Problem na koji sam naišao je identičan ovom na Debianu opisanom ovde:http://asusn71.blogspot.com/2010/07/windows-linux-bsd-i-asus-n71ja_24.html

Rešenje je bilo ovo:

http://asusn71.blogspot.com/p/test-notebook-asus-n71-komentari.html
 
bacio si nepotreban hejt po inerciji - opet :D

procitaj ponovo moj post ja ne trazim resenje niti pomoc nigde (osim u delu gde sam spomenuo kako mi samo fuduntu radi za open-source drajverima) nego delim moje utiske o ovoj distribuciji sa ostatkom foruma

baci jos jedan hejt pa da zakljucimo ovu prepirku
 
Za sve uslovno rečeno negativno što si izneo na Fuduntu makar to bili i utisci postoji ili ima rešenje koje sam i naveo.

A to što tako često opotrebljavaš pojam čiji obim neobuhvata sugeestiju koju sma ti dao znači da projektuješ ono što radiš u ovom topicu na drugog

Inače ima li nekog od moderatora da to briše uključujući i ovaj moj komentar
 
Instalirao Fuduntu 64bit
na:

Laptop Fujitsu LIFEBOOK AH-512
Intel Pentium Dual Core B960 2.2GHz
4 GB DDR3
500 GB HD
Intel HD Graphics
(laptop je star mjesec i po dana)

------------------------------------------
Laptop hladan, ne cuje se ventilator uopste.
Isprobao sam na njemu 4-5 distroa
i na svakom se bas osetno grejao.

Sa Fuduntu-om radi hladan kao spricer.
Preporuka za instalaciju na laptop.
---------------------------------------

Funkcijski tasteri
rade odmah po instalaciji.
(Osvetljenje ekrana , zvuk itd)


P.S.
Long live linux
 
Poslednja izmena:
Mislis na ovo:
-(Problem na Linuxu sa konstantnim sijanjem lampice koja signalizira da su Wireless/Bluetooth uključeni, čak i kad nisu)

Lampica sija konstantno.
Ovaj problem znaci postoji takodje.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Osim tog problema
stavljao sam na laptop Ubuntu, Mint, Fuduntu...
Konstantno se pojavljuje jedan veci problem:

Ikona baterije bez obzira ma koju opciju izabrao u power manageru
za njeno pojavljivanje na panelu
ne pojavljuje se sama od sebe? (Znaci kada laptop radi na bateriji)
(osim u slucaju kad odredis da stoji konstantno na panelu)
a tada imas samo ikonu bez ocitavanja stanja punjenje-praznjenje baterije?

Da uprostim situaciju
Zamisli laptop radi na bateriji vec 1sat a ikone baterije nema na panelu.
Ako ubodes kabal u laptop (ono samo na sekund-i izvadis ga odmah iz laptop-a)
tada se pojavi ikona na panelu i pocinje da radi svoj posao.

Jednostavno receno startujes laptop ulazis u linux
nema ikone baterije na panelu, laptop radi na bateriji
a ti pojma nemas o preostalom trajanju baterije?

Znaci na linux-u na ovom laptopu, ovaj problem konstantno postoji :zgran:
U Windows 7 koji je takodje instaliran na ovom laptopu nema ovog problema.
 
Poslednja izmena:
Ako si sve proverio ond aje jedino rešenje da ikona bude uvek na panelu. Mislim da se taj problem javlja i na Mintu
 
@laikexpert
Misliš li na Fuduntu ili Mint. Ako je Fuduntu njega sma probao samo u live režimu

@drljaca
Deluje obećavajuće
 
Posle instalacije Fuduntua bez obzira šta instalirao u brauzerima ne radi java,još ne nadjoh rešenje. Pored toga posle update-a ne može da se podigne sistem.Treba tu još da se radi!
:smash:
 
Akosi stavljao ekperimentalne pakete onda je to poznat uslovno rečeno bug
 
Posle instalacije Fuduntua bez obzira šta instalirao u brauzerima ne radi java,još ne nadjoh rešenje. Pored toga posle update-a ne može da se podigne sistem.Treba tu još da se radi!
:smash:

kao i na svakom distrou,uvek mora nesto da se radi jer proizvodjaci hardvera nece da pisu drajvere a nece ni da daju specifikacije uredjaja koji su proizveli da bi se napisao valjan drajver,ovako se luta u mraku i pisu genericki drajveri koji kad rade a kad ne rade kako treba.
recimo:
jedna ekipa iz srbije je poznatoj tajvanskoj firmi napisla drajvere za linux za satelitske risivere jer oni drajveri sto su bili napisani uopste nisu radili.
kad instaliras fuduntu koristis za software sources samo dropbox i fuduntu repo...testing nemoj koristiti.
naravno mozes koristiti repository od fedore ali na svoju odgovornost.a i kad koristis repoe od fedore gledaj da budu za fedoru 16.
na preko 10 laptop racunara a i na 6 racunara kolegama u fotoradnjama instalirao sam fuduntu i nikakav problem nisam imao.ni sa mrezom ni sa stampacima,skenerima citacima kartica i ostalim ezoterijama koje imas po foto radnjama.
sad mozda si ti bas imao los dan...
 
Poslednja izmena:
Ma nije problem,brzo se reinstalira, nego me java nervira,bilo open jdk bilo Oracle nece da radi, nista od gledanja filmova na netu.Ali zato imam deepin linux koji radi bez greske.
 
nista bez brace kineza...
 
Kako promeniti redosled u grub-u, hocu da mi se Xp podize po default-u?
 
Potrazi program grub customizer ako nisi za prckanje po konfiguracionim fajlovima, ima ga za ubuntu, za fuduntu ne znam.
 
To je deb paket nema ga za Fuduntu. Bilo je reči na u nekom postu iznad, samo je poenta što niko ne čita
 
sad sam nasao ovo

a molim moderatore da spoje gornji i ovaj post....hvala
 
Hteo bih da stavim jednu aplikaciju da se automatski startuje, odmah nakon što se Fuduntu podigne, nešto kao kad se u windowsu stavi u startup folder.
Kako to uraditi bez mnogo muke?
 
evo kako

aplications>system tools>ailurus>gnome session>sa desne strane "kliknes"na configure autostart applications
 
To je deb paket nema ga za Fuduntu. Bilo je reči na u nekom postu iznad, samo je poenta što niko ne čita

Citam ja, citam sve. Ali ako je odgovor da to moram uraditi koristeci konzolu i komande(a na to se sve svodi), onda je to ogroman minus. Ovo je linux os za pocetnike, koga zabole za konzolu? Trazio sam program poput grub customizer-a, nisam nasao. Zato valjda i pitam..
 
Slažem se da je besmisleno jer ako ti koristiš konzolu i komplajliranje da bi prilagodio aplikaciju koja treba grafički da ti završi posao. Onda je bolje da odmah to odradiš preko terminala, drugim rečima ko zna na taj način da odradi znače i da podesi bez grafičkog okruženja

Besmisleno i totalno neshvatlivo d atakvog alata nema
 
Nazad
Vrh Dno