Šta je novo?

Fudbal

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

weasel

E4
Super Moderator
Učlanjen(a)
18.08.2004
Poruke
12,250
Poena
985
Ima muzika, knjige ,filmovi, serije , biciklizam, alpizam, kafe ...

Da je tema o fubalu, pa reko bi previse je , ali WORLD CUP 2014 treba da ima svoju temu, barem dok se ne zavrsi.




719px-WC-2014-Brasil.svg.png


Mnogo je efikasnije i bolje nego da se rasprave o utakmicama provlače po drugim temama, kao sto su zanimljive sličice i youtube klipovi.


Samo bez vređanja i svadje :)
Naravno da su diskusija i različita mišljenja dozvoljena.
 
Poslednja izmena od urednika:
Svaka cast za potez, taman sam se neckao dal da komentarisem u temi sa fotkama onu odluku o penalu, posto sam primetio da mnogi smatraju da je penal postojao.

Ono je bio smesan kontakt da bi bilo koji igrac pao, nije ga ni povukao. Kontakt jeste postojao ali nikako za penal.

Пенал је чист а то што је онај ***** ставио руке то је његов проблем. Где ћеш са обе руке? Подсећа ме на болида Видића и ону руку против немаца из чиста мира.

Po ovom tvom kriterijumu gledali bi po par penala na utakmici i to svaki posle korner situacije gde ima povlacenja i guranja u znatno vecoj meri nego u toj situaciji sa Lovrenom i Fredom.
 
Postoji razlika velika izmedju guranja bez i guranja sa loptom :)
 
Postoji razlika velika izmedju guranja bez i guranja sa loptom :)

Slazem se, ali ovde nije bilo govora o penalu... ali videcemo dal ce se sudije onda drzati ubuduce istog kriterijuma u nastavku SP. Ako to planiraju, onda ce biti poprilican broj penala na prvenstvu. :D
 
Како није било говора кад га је са обе руке обухватио? Да ли си икада играо фудбал профи? Судије ће да вуку то је стандардно али не можеш себи дозволити да обе руке тако очигледно поставиш на противника. Глуп пенал али је пенал.
 
Zadovoljan sam kako je počelo, Brazil doduše nije baš igrao na svom uobičajenom vrhunskom nivou, ali je verovatno u pitanju zagrejavanje.

Penal za Brazil je bio sasvim korektan, a hrvati mogu da se žale koliko hoće. Nadam se da će sve tri utakmice Hrvatska izgubiti !!!
 
Ево офсајд овај код гола мексика није био управо само што је судија дигао јер није био у равни са последњим камерунцем.
 
Mene cudi kako ljudi svake 4 godine zaborave da je sudjenje na SP tradicionalno lose, jer se vodi racuna o zastupljenosti sudija sa svih kontinenata. Dobar fudbal se igra samo u Evropi i J. Americi, samim tim i dobre sudije dolaze uglavnom odatle.
 
Слажем се. Толико добрих судија а сваки пут балавандери из банана земаља.
 
Хаха још једна грешка и гол поништен мексиканцима
 
Brazil 2014

Ne zna se ko je gori da li sudije na prvenstvu ili komentatori na rts u! Mrtva trka!
 
Mene cudi kako ljudi svake 4 godine zaborave da je sudjenje na SP tradicionalno lose, jer se vodi racuna o zastupljenosti sudija sa svih kontinenata. Dobar fudbal se igra samo u Evropi i J. Americi, samim tim i dobre sudije dolaze uglavnom odatle.

Linijski sudija koji je pogrešio je iz Kolumbije (Južna Amerika).
 
Kakav linijski sudija, pricamo o nepravedno dosudjenom penalu koji je Japanac poklonio Brazilu protiv Hrvatske?
 
Penal za Brazil je bio sasvim korektan, a hrvati mogu da se žale koliko hoće. Nadam se da će sve tri utakmice Hrvatska izgubiti !!!

Tuzno je kad na ovakvom mestu gde uglavnom dolaze obrazovani i pametni ljudi mozemo da cujemo ovakve stavove, sta onda da ocekujemo od drugih?
Zato je Srbija tu gde jeste i nista bolje nismo zasluzili.
 
Прво није поклонио него је чист пенал да се разумемо. Судија је могао да свира или не то стоји. Линијски судија у овом мечи чини ми се на њега је мислио N3n0.
 
Videcemo veceras kako ce Ricoli da sudi nadam se bez vecih gresaka...
 
Penal za Brazil je bio sasvim korektan, a hrvati mogu da se žale koliko hoće. Nadam se da će sve tri utakmice Hrvatska izgubiti !!!

Прво није поклонио него је чист пенал да се разумемо

Skinite sajkacu na 5 sekundi i budite realni, ako je moguce.. https://vine.co/v/MjUMHnhbTqa

Cak je i Massa ovo okacio na instagram lol http://instagram.com/p/pL3JIhnLaC/
 
Poslednja izmena:
Nije mi zao prepotentnih hrvata ali nije bio penal realno...
 
I Ronaldinho je reko da je Massa kriv protiv Pereza ... znaci sigurno jeste
 
Ma kakav penal, ljudi koji u ovoj temi govore da je penal regularan to govore iz drugih razloga koji nemaju veze sa fudbalom.
 
Ali ustvari ne govorim iz tog razloga.
 
Nije na tebe ni mislio :) A sto se Masse tice, pomenuo sam samo zato sto je bas bas hardcore brazilac, kao sto je Henry србин, ne zato sto je u pravu ili nije..
 
Zovem ja danas sat-trakt, da vidim sto iskljucuju HRT2 za vreme utakmice. Zbog "ekskluzivnih prava" RTS-a oni su primorani iskljuciti HRT2 i neki madjarski kanal sto isto prenosi world cup. Koja tuga sa onim komentatorima..... Ovo dodje kao da se vucem golim dupetom po betonu. Kaze na pocetku utakmice onaj ritard od komentatora: Mexico nastupa u formaciji 4-3-3-1!?!?!? Ako procita ovo jednom, nek se ubije slobodno. Barem 40% dozivljaja utakmice dolazi od komentatora. Kakve li cemo bisere slusati od onog ace tek...
 
Komentator RTS je nekompetentan i zalutao na taj posao.
Na sreću tu je itv SPORT sa svojim fudbalskim ekspertima za pravo uživanje u prenosu.

Inače je taktički interesantna utakmica zbog meksičke formacije sa tri centarhalfa i krilnim bekovima, što nije baš često.
 
Podržavam otvaranje ove teme, jer verujem da ima dosta fanova fudbala ovde.

Vidim da komentarišite situacije iz 1. poluvremena Mexico-Cameroom , nisam gledao tako da ne mogu da iznesem svoje mišljenje o tome.

Ali ono što nas zanimljivo čeka je večerašnja utakmica, finale od pre 4 sezone. Ovaj put je velika prednost na strani Španaca. Kostur ekipe je ostao isti, plus par igrača koji su u međuvremenu eksplodirali. Nema šta, Španija je jedan od favorita za osvajanje. Sa druge strane je Holandija, koja je totalno promenila ekipu u odnosu na pre 4 sezone. To je skup veoma mladih, talentovanih igrača. Skoro cela odbrana igra u njihovom domaćem prvenstvu. Daleko od toga da su autsajderi večeras, cenim da će biti veoma zanimljiva utakmica za gledanje.


Nas ove sezone nema,a možda je i bolje. Nismo imali tim koji je igrao u kontinuitetu, verujem da će sve da legne za Evropsko prvenstvo i da ćemo se kvalifikovati. Reprezentacija za koju ja navijam je Gana. Oduvek sam ih gotivio, mnogo mladih igrača, borbeni, ne plaše se protivnika i sa pravim liderom Asamoa Gyan kojeg prosto obožavam. U teškoj su grupi (Nemačka, Portugal i USA) ali ja verujem da ću se tu nešto zakomplikovati i da ćemo proći dalje.

Da ne davim više, uživajte u večerašnjem meču :D
 
Оно нема везе с пеналом... Тј оно ће се увек свирати у корист Бразила, Шпаније... Исто тако оно никад неће бити пенал за Гану, Алжир и остали сиротињу. Живо ме занима шта ће Мажићу дати да суди. Овде у Италији на њиховој националној телевизији цео дан студио о светском првенству... Тј цео дан за мене од кад сам дошао с посла (око 5). А њихови играју прекосутра...
 
Zovem ja danas sat-trakt, da vidim sto iskljucuju HRT2 za vreme utakmice. Zbog "ekskluzivnih prava" RTS-a oni su primorani iskljuciti HRT2 i neki madjarski kanal sto isto prenosi world cup. Koja tuga sa onim komentatorima..... Ovo dodje kao da se vucem golim dupetom po betonu. Kaze na pocetku utakmice onaj ritard od komentatora: Mexico nastupa u formaciji 4-3-3-1!?!?!? Ako procita ovo jednom, nek se ubije slobodno. Barem 40% dozivljaja utakmice dolazi od komentatora. Kakve li cemo bisere slusati od onog ace tek...

Nema to veze sa RTS-om ili time da li neko drugi ima kupljena prava ovde ili ne, vec sa time da li HRT ima kupljena prava za emitovanje ovakvog sadrzaja na nasoj teritoriji. Ako nema, to je piraterija i mogu da popiju tuzbu i HRT i kablovski distributer od strane fife ili onoga ko je zaduzen za prodaju TV prava u njeno ime.

To nisu nasa pravila, vec globalna.
 
Poslednja izmena:
...Ali ono što nas zanimljivo čeka je večerašnja utakmica, finale od pre 4 sezone. Ovaj put je velika prednost na strani Španaca. Kostur ekipe je ostao isti, plus par igrača koji su u međuvremenu eksplodirali. Nema šta, Španija je jedan od favorita za osvajanje. Sa druge strane je Holandija, koja je totalno promenila ekipu u odnosu na pre 4 sezone. To je skup veoma mladih, talentovanih igrača. Skoro cela odbrana igra u njihovom domaćem prvenstvu. Daleko od toga da su autsajderi večeras, cenim da će biti veoma zanimljiva utakmica za gledanje....

I mene interesuje ovo za Holandiju. U Južnoj Africi su napravili jedan od najvećih uspeha u svojoj istoriji, dok su dve godine kasnije u Ukrajini/Poljskoj bili u totalnom rasulu.
Nisam ih odavno gledao i baš me interesuje kakav je tim napravio Van Gal.
Slažem se za Španiju koja je po imenima izuzetno jaka - šta reći kada jedan Negredo ne može da se izbori za mesto u ekipi, čak ni kao rezerva.
 
Nebitno koji je drugi tim, zamislite da je Quebec city, ili United... inace nisam ovo video najbolje sinoc jer sam gledao na telefonu zadnjih 10-ak min..

8kveVr.gif
 
I mene interesuje ovo za Holandiju. U Južnoj Africi su napravili jedan od najvećih uspeha u svojoj istoriji, dok su dve godine kasnije u Ukrajini/Poljskoj bili u totalnom rasulu.
Nisam ih odavno gledao i baš me interesuje kakav je tim napravio Van Gal.
Slažem se za Španiju koja je po imenima izuzetno jaka - šta reći kada jedan Negredo ne može da se izbori za mesto u ekipi, čak ni kao rezerva.

Gledao sam meč sa Ganom što su igrali skoro. Nisu me oduševili, još Gana je igrala u mix sastavu. Probali su neke kombinacije pozadi, a Holandija opet nije mogla ništa. Da l su se čuvali ili šta, ne znam ali ako tako budu igrali neće moći dalje od grupne faze da doguraju.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno