Šta je novo?

frevencija na tv.

vladicapevac

Cenjen
Učlanjen(a)
21.03.2011
Poruke
201
Poena
169
Interesuje me sta znalče oznake frekvencije npr.60gh razumem ali pored nekih tv a stoji 700ppi ili 900ppi i tako dalje..
 
koja je frekvencija bolja ova od 60gh ili 700ppi..pročitao ali mi ništa nije jasno jer sam potpuni laik!!
 
Koliko ja znam, ovako laicki, to su dva razlicite pojma, 60hz je brzina nekog dogadjaja konkretno slike koju tv emituje, a ppi je oznaka za gustinu piksela (Pixel Per Inch) na odredjenom ekranu, povrsini. Tv ekrani koji imaju frekvenciju vece od 60hz odlikuje "tecnija" slika. Sto je veci PPI vise detalja se moze videti na slici, primera radi danasnji telefoni su na 500-600 PPI. Tako i televizor od 55 inca sa 4k rezolucijom (3840x2160) ima 80 PPI dok televizor od 55 inca sa FULL HD rezolucijom (1920x1080) ima 40 PPI.
 
hvala tebi na odgovoru i meni je to malo sumnjivo a na zvaničnom sajtu su stavili brzina osvežavanja...
 
sada sam nasao svi ovi philips televizori rade na 60gh i gustina 700ppi...da li je to dovoljno za čistu sliku prilikom gledanja filmova...
 
Nije greška, to nije taj PPI, već neka Philipsova interna ocena stepena poboljšanja slike naknadnom obradom u televizoru.

A dedicated index was developed for Philips TV models to measure the complete picture quality, called the Picture Performance Index (PPI).

A PPI score combines display technology and advanced Philips video processing techniques to improve the quality of each picture frame. The higher the PPI score, the better the picture performance is.
https://philips-tvconsumercare.kxondemand.com/Portal/en/Faq/All/5276

Različiti prodavci koriste različite skraćenice za to i ti merni sistemi po svoj prilici nisu međusobno uporedivi.

Neki televizori imaju ugrađenu dodatnu tehnologiju za obradu slike, koja pomaže da ona postane glatka i stabilna. Zbog toga, proizvođači mogu koristiti drugačiji merni sistem – dizajniran da vam daje ideju o potpunom kvalitetu slike. Oznake takvih mernih sistema mogu biti PQI (Samsung), PPI (Philips), PMI (LG), BMR (Panasonic)…
https://blog.gigatron.rs/sta-je-tv-...e_brzi_iskoristite_trenutak!&utm_medium=email
 
Vrh Dno