Šta je novo?

fox tv problem

chupe

Poštovan
Učlanjen(a)
26.11.2014
Poruke
30
Poena
55
pozdrav svima, imam jedna problem sa tv-om, tacnije cale ima problem, tacan model je 49dle62, burazer ga je kupio pre par godina i koristio bez problema, u medjuvremenu je kupio drugi tv i ovaj smo stavili kod caleta, problem je sto kad se otvori recimo "Menu" ili "Source", da kazem TV sam od sebe skrola po opcijama i maltene je nemoguce nesto podesiti, do daljinskog izgleda nije jer smo vadili baterija i ista stvar, cupali smo kablove iz tv i dalje isto, resetovali, gasili iz struje, ali ne pomaze nista. Ako je neko imao slican problem i resio ga, bio bih zahvalan da podeli resenje
 
Zaglavljeno dugme na dole koje ide, direkciono dugme, ocisti alkoholom i iglom okolo dugmica (procep onaj). To je to.
 
Imam Fox 40DLE172 model. Kad se upali prebacuje kanale normalno, titlovi na kanalima rade ok , ali vremenom kako duze radi posle paljenja TV uspori, kad se stisne dugme na daljinskom da se prebaci kanal on nekad sa zakasnjenjem od nekoliko sekundi prebaci, titlovi pocnu da kasne sa prikazivanjem, pola ih se i ne prikazu... Jednostavno TV skroz uspori. Ugasim ga i kad se upali opet sve redovno i posle nekog vremena ista prica. TV nije smart. Da li je neko imao slicna iskustva i neko resenje za to?
 
Imam Fox 40DLE172 model. Kad se upali prebacuje kanale normalno, titlovi na kanalima rade ok , ali vremenom kako duze radi posle paljenja TV uspori, kad se stisne dugme na daljinskom da se prebaci kanal on nekad sa zakasnjenjem od nekoliko sekundi prebaci, titlovi pocnu da kasne sa prikazivanjem, pola ih se i ne prikazu... Jednostavno TV skroz uspori. Ugasim ga i kad se upali opet sve redovno i posle nekog vremena ista prica. TV nije smart. Da li je neko imao slicna iskustva i neko resenje za to?
Tv ima 1gb rama i jednostavno je takav. Ni procesor nije za pohvalu. Sa vremwna na vreme udji u onaj asistent ili kako se vec zove i tu imas opciju da ubrzas malo, tj. on izvrsi ciscenje i oslobodi malo rama. Pomogne ali nije dugotrajno.
 
Tv ima 1gb rama i jednostavno je takav. Ni procesor nije za pohvalu. Sa vremwna na vreme udji u onaj asistent ili kako se vec zove i tu imas opciju da ubrzas malo, tj. on izvrsi ciscenje i oslobodi malo rama. Pomogne ali nije dugotrajno.
Zanimljivo mi je sto je TV normalno radio i onda je vremenom krenulo to da se desava ( posle jedno 2 ipo godine ) . TV nije smart pa nema nikakve aplikacije da mu uzima RAM...
 
Odradi mu fabricki restart. Imas negde u meniju pise nesto kao vrati na pocetna(fabricka) podesavanja.
 
Odradi mu fabricki restart. Imas negde u meniju pise nesto kao vrati na pocetna(fabricka) podesavanja.
Kad odradim fabricki restart ili kad ga ugasim pa upalim isto se desava, neko vreme radi sve normalno i onda krene polako da usporava rad. Nesvakidasnji problem pa me zanimalo da li je jos neko imao slicna iskustva.
 
Verovatno ga tuner zeza. Sta gledas preko njega,kablovsku ili dvbt2 kanale? Ako gledas kablovsku imas li karticu od provajdera? Probaj nju da izvadis i ocistis ako je imas.Kako radi kad udjes u meni za podesavanja? Usporeni ili normalno?
 
Meni to lici na pregrevanje i zato usporava
 
Meni isto deluje da ga tuner zeza. Ne deluje mi da se previse zagreva, ali da li ima neko resenje za to zagrevanje?
 
Meni isto deluje da ga tuner zeza. Ne deluje mi da se previse zagreva, ali da li ima neko resenje za to zagrevanje?
Fox servis u Zemunu. Odlicni su. Meni su za dva sata resili problem sa starim fox tv-om. Barem su tad bili tamo,u krugu fabrike.
 
Posto sam dobio nagadjanja i od majstora sta bi bio problem, da li neko ima software za Fox 40DLE172 ? Vremenski da je iz 2023 godine? Stariji mislim da ne bi resio...
Da li neko zna ko je proizvodjac ploce od TV i koje je oznake?
Da probam sa novim software da ubrzam rad TV...
 
Pisi im na [email protected]
Meni su davne 2015 slali softver za tv
A mozes da ih prvo pozoves i objsnis problem
Fox korisnički servis:
Kontakt telefon: 011 / 260-63-62
 
Nazad
Vrh Dno