Šta je novo?

Fotografije - 2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
This was the last known footage recovered from Aleksandar's camera...[emoji1] [emoji1] [emoji1]



Sjajno! Nego, kako si se osecao u blizini? [emoji4]

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
 
Da drama bude jos veca drzao sam dete u ruci.

PS. Tako ti je to kad obilazis zoo vrt sa decom :D

Послато са Lenovo K50a40 уз помоћ Тапатока
 
Aaa...zoo vrt.[emoji1] ja se ponadah da si ga uhvatio negde u divljini.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
 
Mrki medvedi su obično biljojedi osim ako se ne naviknu na životinjsku hranu. :D
 
Zavisi, ako je sit neće te konstatovati ako ga ne provociraš, ako je mečka sa mečićima tad će biti čupavo. :)
 
Pre bi meda njega uhvatio :d

Hahahaha, bojim se i ja da bi to bilo tako. Mislim da mu ni penjanje na drvo ne bi pomoglo. :D

https://sr.wikipedia.org/sr-el/Мрки_медвед
Medved je najnezgrapnija i najteža zver Evrope. Pokreti mu deluju nespretnije nego što stvarno jesu. Njegova silna snaga i jake kandže olakšavaju mu pešačenje. Penje se po stenama a može da se popne i na drvo. Ne plaši se vode i često ulazi u nju da se rashladi. Više je upućen na biljnu nego na životinjsku hranu mada jednostavno jede(ždere) sve što je jestivo.

Inače, lepa slika. Palićki ZOO mi se oduvek više sviđao nego BG ZOO. Nekako mi ima "dušu".
 
Poslednja izmena:
Tamo ima jedna odlicna kamena statua slona.Slikao sam je zadnji put kad sam bio. Evo je...nazalost slikana samo telefonom, ne aparatom.
1b1ed980a835f3779023fef41b61593e.jpg



Da,mnogo veci prostor od beogradskog kazamata,mada su i tamo zatocene.Onim babunima na ostrvu je najbolje.

Sent from my m2 note using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
^
Dobar primer kako nije bitno cime se fotka kada je dobro ukomponovan kadar i dobro svetlo... Mozes i sa crep da fotkas ima da bude dobra fotka :p

@mikiPSY
Hvala druze :) Mada ja to ne gledam kao makro, cak se ni najemanje ne trudim da to bude klasicna makro fotka... Meni ovaj makro objektiv sluzi pre svega za cvetice, malo da se vezba kompozicija, i malo da se ludiram sa bojama u PS :p Ova pcelica ovako vredna uletala u kadar dok sam pravio ovu fotku pa sam je malo propratio dok se nije ukomponovala u ovako fin kadar, okinuo jedno 15 puta doke je bila u akciji kako bi sa f2.8 makar na jednoj pogodio dovoljno dobro izbalansiran fokus, a kao sto vidis nema ni naknadnog rekadriranja u obradi kao ni na 99% mojih fotografija, i eto fotke :)
 
Poslednja izmena:
^
Zanima me sta o ovoj poslednjoj misi kolega @Marti. Marti javi se :)
 
Ne znam sta ce marti reci ali meni se djasvi :)

@krkojzla sta bi sa X-E2?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Cudan XE2, uopste nisam dobijao slike kakve sam hteo sa njim. Nekako onaj senzor u njemu daje plasticnu sliku, ne znam kako to da objasnim :)

XE1 je tu dok ne naidje nesto pametnije :)
 
^
Hehe svasta :p Tako nesto se desava sa 7D mkII barem po onome sto pisu na zoni vezano za tu kameru.

@n1tr0
I meni je dobra u osnovi, samo ne mogu da ocenim da li se ta osnova grana u nesto zaista smisleno, pa me zato zanima njegovo misljenje jer ipak je ovo nesto cime se on bavi...
 
Fotka nastala od ova dva raw fajla, i mozda jos jednog kako bi sto uspesnije izbacio prolaznike iz kadra, koji se kao po obicaju ne uklapaju u kompozciciju kadra vec se samo tu muvaju kao muve bez galve :p
098A3881-HDR-2.jpg

Yellow and Blue evening in Trieste... by Nenad Ristic, on Flickr
 
@zajebani
Odlicna fotografija. Pomno pratim tvoj rad :)

31389614304_b469f26852_b.jpg


33966506052_b69fe6ff14_b.jpg


33084781183_36c5a17ccc_b.jpg
 
Druga mi je bas najs.

@zajebani opasna fotka
 
Da je ND filter, zavrnuta blenda totalno, long exposure i mozda cak B&W varijanta na to druga bi bila ubica :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ala ste nevaspitani :p imamo novog kolegu u temi i niko da se javi coveku... I hvala na pohvalama :)

@ Slash
A ja vidim neko me prati hehe
Ova prva je dobra, druga je najbolja atmosfericna, a malo mastovitiji posmatraci mogu i neku simboliku da pronadju... Ovo sto kaze kolega @n1tr0 zanemari, ima malo bujniju mastu hehe :D Prvo, prilicno je oblacno tako da sa iso50, f16 i ND10 mislim da bi imao ekspoziciju duzu od 1min, sto je za ovu situaciji dovljno da se dobije zeljeni efekat, voda u staklo i nebo u mleko (mada to zavisi od brzine kretanja oblaka) :p f22 ume fino da nagrdi fotku :p tako da f22 izbegavaj, ostrina je najbolja izmedju f4 i f16 Drugo, da bi ovo sto on prica bilo kako treba ovi oblaci treba da idu prema kameri ili prema horizontu, a ovde kako mi se cini putanja kretanja je u desno paralelno sa horizontom, sto je najgora moguca kombinacija jer se mesto efektnog neba koje pravi produzena ekspozicja, nebo pretovori u nesto straftasto, mada svakako je bolje sa LE. Treca je malo bezveze, bez konkretnog sadzaja i samim tim nista ne predstavlja.

@ n1tr0
Kolega malo se salim na tvoj racun :p Ne zameri :)

@metalpirat
Pozdrav kolega :)
Koliko se secam do sada ovde nije bilo tvojih fotki ? Tako da, daj nesto malo prezentnije od ove... Za nekog ko se bavi dizajnom i fotografijom nesto mi je ova obrada neubedljiva i ako je stilski doterana i prilicno dobro prilagodjena pregoreloj pozadini. Pored toga ovaj pesak sa desne, lajsna, tocak, svetlo na autu i dve vertikale u ogradi sa leve strane prilicno lose uticu na balans kadra. Sve navedeno je visak, delimicno preseceno a tu je u kadru, dovoljno se vidi da privlaci paznju posmatraca a tako iseckano jos vise odvlaci paznju do glavnog motiva. Model super i ako su naocare malo nakrviljene, al to ona nije mogla da vidi, pogodi ko je trebao :p Sve u svemu, sto je do tebe ima dosta propusta, sto je do nje sve je super :)
 
Poslednja izmena:
@metalpirat
Pozdrav kolega :)
Koliko se secam do sada ovde nije bilo tvojih fotki ? Tako da, daj nesto malo prezentnije od ove... Za nekog ko se bavi dizajnom i fotografijom nesto mi je ova obrada neubedljiva i ako je stilski doterana i prilicno dobro prilagodjena pregoreloj pozadini. Pored toga ovaj pesak sa desne, lajsna, tocak, svetlo na autu i dve vertikale u ogradi sa leve strane prilicno lose uticu na balans kadra. Sve navedeno je visak, delimicno preseceno a tu je u kadru, dovoljno se vidi da privlaci paznju posmatraca a tako iseckano jos vise odvlaci paznju do glavnog motiva. Model super i ako su naocare malo nakrviljene, al to ona nije mogla da vidi, pogodi ko je trebao :p Sve u svemu, sto je do tebe ima dosta propusta, sto je do nje sve je super :)[/QUOTE]

Ovo je slucajno slikano pa mi je bilo interesantno imao je na deskopu i postavio. Ovo je bila priprema za studijsko fotografisanje pa se malo igrali. Radim neke kataloge ovih dana pa sam u guzvi ali za vikend kada sredim ostale fotke postavicu. Generalno obozavam portrete.

dekica%202.jpg img_5850-edit.jpg
 
@zajebani
Hvala za savet :) Ovaj objektiv sa kojim je slikano je najostriji negde na f7-f8, kasnije pocinje da gubi na ostrini (ali bih naravno dobio na duzem shutter speed-u). ND filter jos uvek nemam, moram da odvojim vreme da nadjem to (samo ne znam koji :D ), znam da je must have za slikanje pejzaza.

I na zalost ne pronalazim neki kvalitetan objektiv za Nikon DX format da je tipa 10 ili 14mm kako bi pejzazi bili jos ubedljiviji. Jednog lepog dana FX :)
 
^kako nema objektiva za Nikon DX!??
Sigma 10-20, Tamron 10-24 G2, Tokina 11-18, Nikon 10-24
Net je prepun sjajnih fotki koje su ljudi napravili sa tim staklima....
 
Ok, my mistake, sad videh na oglasu Nikkor 10-24mm za 400e.
Izvinjavam se :)

Nemam iskustva sa Sigma, Tamron i Tokina objektivima, u ovom slucaju bih isao na Nikonov objektiv.
 
Ok, my mistake, sad videh na oglasu Nikkor 10-24mm za 400e.
Izvinjavam se :)

Nemam iskustva sa Sigma, Tamron i Tokina objektivima, u ovom slucaju bih isao na Nikonov objektiv.

Imao sam ja kratko vreme pre prelaska na FF Sigmu 10-20 bio sam zadovoljan sa njim. Imao je sto se mene tiče brz fokus i valjda neki premaz preko stakla, flera od sunca je bilo malo u nekim baš ekstremnim situacijama.
 
@metalpirat
Pa navedi iduci put o cemu se radi, koja je namena itd. Ovako moze da se stekne pogresan utisak da je to neki tvoj bolji prosek...
Ove dve sto si postavi... Prva ako je bila vise nije fotografija, znaci neka foto manipulaciju... Kod drugge malo mi se ovi plakati u pozadini ne uklapaju i detalj desne ivice kadra gde se vidi jasna horiznotala koja nije paralelna sa ivicom kadra uz secnuti plakat, inace fotka mi je skroz dobra... Mislim da je ovo Bec ?

@hunder
Dobra je ova, akciona :) Ovaj listic sa desne strane nije bas morao da viri, i ovo nesto ka dalaka :p
 
^
Odlicno, bez greske :) Cenim teznju i ulozen trud da se od necega sto je zanat napravi nesto sto ima vecu vrednost od obicne svadbarske fotografije, a dobro ti ide... Svaki element u kadru podredjen je isticanju glavnog motiva, od uvodnih linija do oblika i celina od kojih je sastavljen kadar... Ovakav pristup se valjda (pored toga sto je minimalisticki) i u fotografiji zove dominacija, a to je kada se glavni motiv u slobodnoj kompoziciji naglasava oblikom, svetlom ili velicinom.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno