Šta je novo?

Fotografije - 2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@DJphoto
Meni je prva najzanimljivija, dobra atmosfera...

@hunder
Treba ovo daleko bolje, nadam se da to i sam mozes da sagledas, al dobra je za porodicnio album... Nemirna pozadin, lose svetlo, samo je ona super :)

DC Towers... by Nenad Ristic, on Flickr
 
Ma probao ovaj manuelni a ona mi lepo ispala pa rekoh da podelim. Znam da joj fali mnogo šta al krastavac nemam studio a mala je za neku napolje varijantu. Biće lepih fotki ;)
 
Presladak je bebac ;)
 
23757520553_40a5962193_c.jpg
 
Zajebani, ekstra ti je kompozicija :)
Me like
 
@mikiPSY Hvala
@zajebani dobra ova,kao iz horor filma.
 
@mikiPSY
@hunder
@DJphoto
Hvala :)

@DJphoto
Probao sam par fotki koje nisam namenski pravio za ovaj tip obrade i primetni sam da je pre obrade bitno kako se eksponira fotografija za ovako nesto. Svetlo mereno na oblacima, u svetlijem delu, to je najbitniji detalj, nakon toga LR selektivno igranje sa cetkicom, pa PS, a sustina jeste u dobro odmerenom koriscenju opcija clarity, dehaze, saturation, nijanse u senkama, ima tu jos sitnih detalja koji cine jednu celinu. Ja to radim lagano i sa uzivanjem :) Verujem da i oprema igra veliku ulogu mada to ne mogu da znam posto sem MKIII, 5Ds i objektiva koje imam nisam imao prilike da koristim druge kamere i objektive...

Ova je treca fotka koju sam napravio u ovom fazonu, a inace volim ove armagedon scene :p
1.
Playa De Palma, Can Pastilla... by Nenad Ristic, on Flickr

2.
Dusk... by Nenad Ristic, on Flickr

3.
Nightfall... by Nenad Ristic, on Flickr
 
@mikiPSY
@hunder
@DJphoto
Hvala :)

@DJphoto
Probao sam par fotki koje nisam namenski pravio za ovaj tip obrade i primetni sam da je pre obrade bitno kako se eksponira fotografija za ovako nesto. Svetlo mereno na oblacima, u svetlijem delu, to je najbitniji detalj, nakon toga LR selektivno igranje sa cetkicom, pa PS, a sustina jeste u dobro odmerenom koriscenju opcija clarity, dehaze, saturation, nijanse u senkama, ima tu jos sitnih detalja koji cine jednu celinu. Ja to radim lagano i sa uzivanjem :) Verujem da i oprema igra veliku ulogu mada to ne mogu da znam posto sem MKIII, 5Ds i objektiva koje imam nisam imao prilike da koristim druge kamere i objektive...

Ova je treca fotka koju sam napravio u ovom fazonu, a inace volim ove armagedon scene :p
1.
Playa De Palma, Can Pastilla... by Nenad Ristic, on Flickr

2.
Dusk... by Nenad Ristic, on Flickr

3.
Nightfall... by Nenad Ristic, on Flickr

Da, da, clarity jedan od najboljih alata. Pomaze mnogo kod sportske fotografije, a vidim i ovde. Ova druga je vrhunska, svaka cast. Naravno, kao i u svemu, ne treba preterivati sa obradom.
 
@DJphoto
Ako je sa stilom onda nista nije preterivanje :) Ja se trudim da bude sa stilom i svrsishodno u skladu sa onim sto zelim da postignem...

@Mil0sbeo
Mozda da si malo promenio ugao ili perspektivu...
 
Poslednja izmena:
@zajebani, samo cepaj ove armagedon fotke, idu ti od ruke :)
 
@Gizmo - jel vidis sad kakav si bio pre jedno godinu dana!? :d

Aha, to se tek vidi nakon što prođe određeni period, zaista čudan feeling. krastavac, većina sebe u početku bavljenja nečim vidi kao nešto više nego što jesmo u tom trenutku, nevezano samo za fotografiju, ko zna zašto je to dobro. To neko podsvesno prekomerno samopouzdanje možda i nije toliko loše u početku, isvađaš se sa iskusnijima i slično, ali posle shvatiš gde nisi bio u pravu :)

Što se tiče pitanja brisanja - smatram da je korisnije da ostane sve ovo, prebaciću samo u drugu temu http://forum.benchmark.rs/showthread.php?345722-Fotografije-Pitanja-odgovori-i-razno/page31, tamo je slobodnija diskusija. Imaće sigurno još ovakvih slučajeva u budućnosti gde deluje da Marti teroriše amatere i da je previše "grub" i "okrutan", pa možda neko pre nego što se upusti u sličnu raspravu pre toga pročita šta se dešavalo ranije i skapira da možda ima neke istine u napisanom. Lako je sve obrisati kao da se nije ništa desilo, pametnije je izvući neku poentu iz toga. Nemojmo previše da širimo, ali ako baš morate nešto da dodate i napišete, neka to bude u drugoj temi.
 
@krkojzla
Odlicna druze, meni se mnogo dopada :)

@Emix
Hvala :)
Na toj fotografiji koja ti se dopada ima bas dosta obrada, mnogo se razlikuje od orginala. Fotografija je nastala bukvalno u prvih desetak dana kada sam kupio kameru tako da iskreno do skoro nisam znao ni da je dobra ni kako da od nje napravim ono sto zelim :p Vise sam skljocao proucavajuci parametre na kemeri nego sto sam razmisljao o tome sta radim :p Mada nije da nisam, ali to je bilo jako skromno posto nisam imao ni osnovne parametre o kojima bi razmisljao pri kadriranju, znaci sve po osecaju :)
Evo orginala, raw konvertovan u jpg...
attachment.php

H83A1728.jpg

Nakon obrade...
Dusk... by Nenad Ristic, on Flickr
 
Mnogo ti se dopadaju njegovi radovi u poslednje vreme koliko vidim :)
 
Tebi se ne svidjaju ? :)
 
Zajebani, u njenim okicama se vidi tvoja silueta, stvarno odlicna fotografija.
 
Bacio sam se na arhitekturu u poslednje vreme, nesto me obuzelo. Nije da se nesto sada ozbiljno bavim time, ali mi dodje kao sjajan izgovor da izadjem iz kuce. Pre neki dan sam setao 7 sati oko zelenog venca i reke sa kracim pauzama, nisam znao sta me snaslo koliko sam bio umoran posle toga. OVo je prva serija, da razbijem led.


Meanwhile In Belgrade

[url=https://flic.kr/p/CB35m2]Meanwhile In Belgrade... by Predrag Drobac, on Flickr[/URL]


Z

[url=https://flic.kr/p/D3yR41]Z by Predrag Drobac, on Flickr[/URL]


Ecologically Green

[url=https://flic.kr/p/CgP9W8]Ecologically Green by Predrag Drobac, on Flickr[/URL]

Waterfront HQ

[url=https://flic.kr/p/CF4wtB]Belgrade Waterfront by Predrag Drobac, on Flickr[/URL]
 
Samo fotkaj Pele, samo ako mogu primedbu, ali se lako popravlja,
druga fotka ti je kriva na desno, samo je ispravi, gledaj u odnosu na banderu. Ako si namerno hteo drugaciju perspektivu, onda nije dobra izvedba jer si opet gledao da se ravnas po liniji.
Pa samo delujue cudno.
 
Samo fotkaj Pele, samo ako mogu primedbu, ali se lako popravlja,
druga fotka ti je kriva na desno, samo je ispravi, gledaj u odnosu na banderu. Ako si namerno hteo drugaciju perspektivu, onda nije dobra izvedba jer si opet gledao da se ravnas po liniji.
Pa samo delujue cudno.

Hm, meni je samo ovo ravnanje delovalo ok, cak je i LR isto poravnao na Auto. Bandera kriva zbog donjeg rakursa. Probacu po tvom receptu jos jedan krop, pa ako valja postavljam. :)
 
Problem je sto deluje da si slucajno iskrivio fotku, ako zelis neku drugaviju perspektivu, onda mora da bude ociglednije.

Takodje, probaj da se vise baziras na svom misljenju a ne na auto modovima, sto se tice bilo cega.

Gledaj druge fotke, tudje radove, ali od nekih dobrih fotografa, to je sad lako. I tako formiraj svoj ukus, svoje misljenje, svoj stil ;-)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno