Šta je novo?

Fotografije - 2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nostalgija :)

27208608440_23c06c9a14_b.jpg


27407680212_7b50c871d8_b.jpg
 
^
Lepo si ovo zamislio i realizovao, jedino ovoj grancici po sred kadra nije tu mesto, al kako vidim nije mogla da se izbegne :p

... by Nenad Ristic, on Flickr
 
@zajbani jel moze predlog od mene? Aj probaj malo pozadinu svetliju, previse su mi tamni ti portreti. :wave:
 
@zajebani hvala. Grancica tj malo drvo resio bi jedino da sam poneo sekirce :). Pokusao sam u PS da ga uklonim ali ne ide.
 
Ova prva mi je cela mutna, nema fokusa nigde, barem ga ja ne vidim. A ova druga je dobra, da je na 18mm ili 24mm mozda bi bila zanimljivija.
 
Prva deluje da je stresena malo.
 
Bilo je izmaglice a i veče, ovo je najbolje što sam mogao da izvučem i to zahvaljujući RAW-u. Ostatak dana užas, kiša, magla, sutradan isto.
 
Ova prva mi je cela mutna, nema fokusa nigde, barem ga ja ne vidim. A ova druga je dobra, da je na 18mm ili 24mm mozda bi bila zanimljivija.
E druze nikako da ti odgovorim. Sve ove fotke manje vise imaju jos po neku verziju, malo svetlije, malo drugaciji wb itd... Na kraju kada zavrsim sve to probam pa ostavim onu koja najvise prija mom oku, uz to i na terenu ih eksponiram u skladu sa idejom kako bi to trebalo da izgleda na kraju, u celini svaka fotografija je dobo eksponirana sa dobro odmerenim kontrastom, dinamikom svetla i kolorita... Na tvom monitoru narocito ako je kalibrisan kako treba verujem da deluju malo tamnije, kod mene su samo boje tacne ali je malo svetlija slika od onoga kako bi trebalo da bude kada je pravilno kalibrisan, previse mi je taman kada je idealno kalibrisan ne mogu da se naviknem, kako da igram dotu u tom mraku hahaha :p
 
Poslednja izmena:
Gde mogu rentiratirati objektiv za sutra? Znate li nekog? Na teritoriji Beograda?

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
 
Nasao sam jedan sajt, ne traze depozit ali imas coveka koji ide non stop sa tobom dok koristis objektiv. U tom slučaju ne trazd depozit. Pokusao sam da ih kontaktiram ali izbacuje neke greske na njihovom sajtu preko kontakta.

Ako je problem prebaci sve ove postove u onu drugu temu :)

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
 
Jesi iz nekog specificnog razloga zavrnuo na F13, mnogo mi bre pozadina pravi distrakciju od subjekta...

Nasao sam jedan sajt, ne traze depozit ali imas coveka koji ide non stop sa tobom dok koristis objektiv. U tom slučaju ne trazd depozit. Pokusao sam da ih kontaktiram ali izbacuje neke greske na njihovom sajtu preko kontakta.

Ako je problem prebaci sve ove postove u onu drugu temu :)

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
Znaci ako iznajmim objektiv na nedelju dana i idem u inostranstvo, moram tog coveka da vodim sa sobom? :)



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
@n1tr0

Ne, brate, veruj mi znam o cemu pricas. Morao sam na brzinu da uzmem aparat posto sam video da ce da odleti uskoro i samo sam stigao da podesim brzinu ekspozicije, ne i otvor blende, a nisam hteo da tako drasticno menjam fotku u fotosopu.
 
@DJPhoto - fotka je za delete a ne za postovanje iz mnogo razloga. Prvo nezanimljiva je vizuelno, tehnicki, narativno, likovno, fotografski, kako god hoces, a drugo tehnicki je traljava.
 
@n1tr0

Ne, brate, veruj mi znam o cemu pricas. Morao sam na brzinu da uzmem aparat posto sam video da ce da odleti uskoro i samo sam stigao da podesim brzinu ekspozicije, ne i otvor blende, a nisam hteo da tako drasticno menjam fotku u fotosopu.

Kad god pakujem aparat, stvaljam na Av mode, blendu odvrnem do kraja, ISO na auto i wb na auto, tako da za takve situacije ne moras da namestas a dobices relativno ok fotku cim izvadis aparat i okines. Nemoj da te mrzi da vracas podesavanja na neka pocetna svaki put kada pakujes aparat :)

@zajebani svidja mi se fotka, ali zbog poze i hladnijih boja deluje mi kao da joj je zima. Jesi probao malo topliji wb?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
^
E pa super ako ti tako daluje jer tako i treba da deluje, tako je zamisljena, da kontrira ambijentu u kome je nastala...
 
Onda je super fotka bez zamerki :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno