Šta je novo?

Fotografije - 2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
^
Odlicno Nikola :)

@MR.BIG
Dobra forma modela i tvoje odlicno svetlo, tu vise nista ne treba ;) Bas me zanima dal omanes nekad sa svetlom ?
 
Ne omane BIG nikada! Kada njegove radove vidjas u holuvudskim filmovima, o cemu da pricamo :) Odlicne fotke!
951929.jpg
 
@nikola70
Sjajno!
 
Odlicne fotke drugari! :)

 
Hvala deco .... :) .....trudim se da na licu mesta to upeglam tako da ne sedim posle uz PS nego pravac negde na kafu :)

Nego ....da vam kazem ...ne komentarisem cesto ali zaista uzivam u vasim fotkama ...posebno sto svi radite drugi fazon od ovog mog i tu zaista ima sta da se vidi :) .... Evo , samo na ovoj strani tri super fotke ...
 
Odavno ne videh lepsi portret, @s16
 
Odavno ne videh lepsi portret, @s16
Uff, sada će shit storm na mene.
Sve su fotke super. Pogotovo nikola1970 gore što je postavio, raj na zemlji.

Zaista malo znam o fotografiji pa mozda ne bih smeo ni da komentarisem....

Ali za ovaj portret, to što je devojka fotogenična, ne čini potret dobrim valjda?
Onako laički, fokus čudan, previše blura, preeksponirana fotografija?

Sa druge strane, zajebani često postavi zasta kvalitetnu fotografiju ali doživljava kritike jer se model nije uvek dobro postavio, tj nije uvek fotogenična.

Jel pogrešno vidim?
Zašto je po tebi ovo tako dobar portret?
 
Poslednja izmena:
^ Dobra!

Hvala drugari, bas ste mi ulepsali jutro! cheers

@Mr.Big, i mi uzivamo u tvojim, bar ja, na fejsu najvise :D

Uff, sada će shit storm na mene.
Sve su fotke super. Pogotovo nikola1970 gore što je postavio, raj na zemlji.

Zaista malo znam o fotografiji pa mozda ne bih smeo ni da komentarisem....

Ali za ovaj portret, to što je devojka fotogenična, ne čini potret dobrim valjda?
Onako laički, fokus čudan, previše blura, preeksponirana fotografija?

Sa druge strane, zajebani često postavi zasta kvalitetnu fotografiju ali doživljava kritike jer se model nije uvek dobro postavio, tj nije uvek fotogenična.

Jel pogrešno vidim?
Zašto je po tebi ovo tako dobar portret?

Nema shitstorma, treba komentarisati jer tako svi nesto naucimo ali me interesuje sta znaci "fokus cudan, previse blura, preeksponirana fotografija", jer fokus je na oku, a kad kazes previse blura, predpostvljam da mislis na plitak DoF, koji opet doprinosi celom trenutku, da se istakne samo njen pogled, jer nista drugo i nije bitno. Preeksponirana nije, na granici jeste, ali je daleko od pucanja, ako ti nije kalibrisan monitor, baci pogled na histogram. Kod ove fotke sam samo hteo momenat, njen pogled, spontan, koji je jako tesko uhvatiti.

E sad, mislim da izraz "fotogenicna" ne koristis bas najbolje, osoba ili jeste ili nije, ne moze malo da bude a malo ne. Moja Jelena je jedna od onih osoba koja nije fotogenicna, cim vidi aparat se sledi i pravi vestacke face koje uglavnom samo njoj izgledaju dobro, i hvala joj na tome, jer sam tako naucio da radim oko toga, da opustim modela, da namestim modela, da komuniciram sa modelom itd.
 
Poslednja izmena:
^
Sa likovne strane meni je ova fotka Jelene jedna od najlepsih koju si do sada napravio, koloriti i svetlo savrseno, dof i obrada odlicno ukomponovano u celinu :)

@Ilion
Mahom su ljudi u pravu kada nesto primete i prokomentarisu, usko gledano to jeste tacno post je tako u nekim knjigama zapisano :) al ja najcesce ne marim mnogo za to posto ne bi trebalo tako da se posmatra fotografija vec kao jedna celina. Imam neku svoju viziju i u skladu sa tim realizaciju, a volim da cujejm jos po neko misljenje pa zato i postavljam fotke na fourm i tako idemo u krug :)
Inace tvoj kometar je skroz kulturan, izneo si misljenje i neko svoje vidjenje nema tu nista lose...

Ovde nisam uspeo da napravio ono sto sam zeleo al ako nista drugo barem je ona super, a u skladu sa tradicijom svaki kadar ide u obradu pa na forumu radi dalje procene i edukacije :p

I want coffee... by Nenad Ristic, on Flickr
 
Poslednja izmena:
@zajebani ...nesto mislim da je za tebe vreme da ubacis svatla malo u fotkanje .... sve ovo do sad je super ali verujem da bi rasveta dala novu dimenziju tvojim fotkama
 
Čudno, nisam baš toliko poznat :D Mada, potrefilo se da sam nosio Benchmark majicu, verovatno je to pomoglo. Javite se slobodno kad me vidite, ne ujedam, druželjubiv sam :)
 
Čudno, nisam baš toliko poznat :D Mada, potrefilo se da sam nosio Benchmark majicu, verovatno je to pomoglo. Javite se slobodno kad me vidite, ne ujedam, druželjubiv sam :)

Ja ne bih, mene ces mozda ujesti hahahahaha... :D
Elem, da ne komentarisem svakom posebno, moram da se slozim da su super fotke poslednjih par strana.
 
@zajebani ...nesto mislim da je za tebe vreme da ubacis svatla malo u fotkanje .... sve ovo do sad je super ali verujem da bi rasveta dala novu dimenziju tvojim fotkama
Naravno, sa dodatnim svetlom mnoge fotografije bi zablistale, jedna od tih je ova poslednja, uz to manje posla u obradi... Inace meni je pravo zadovoljstvo da obradom doskocim detaljima koji nisu na zavidnom nivou bas zato sto insistiram na amibijetalnom svetlu... Potrebno je mnogo vise analize i planiranje u obradi da bi se kadar doveo do zeljenog izgleda, nisu to velike korekcije, sve se svodi pre svega na selektivno korigovanje posvetljenosti kadra i fino sredjivanje kolorita, a odnos hajlajatova i crne u najavecoj meri definise vizuelni identitet fotografije. Trazenje dobrog i raznovrsnog ambijentalnog svetla procena da li obradom mogu da ga popravim ako nije bas najbolje u zamisljenom kadru i u opste razmislenje o kadrovima u svakom segmentu isto tako predstavalja zadovoljstvo, tako da kod mene se sve svodi na to da li mi nesto predstavlja zadovljstvo ili ne :p Kamera tri objektiva i stativ to je moja oprema koja je gotovo uvek uz mene, po nekad samo kamera i 85mm :) Da kojim slucajem imam neke profesionalne ambicije kontrolisani svetlosni uslovi bili bi moj prioritet, ovako za fotografije koje nastaju kao uspomene sa putovanja i na neke za mene i moju dragu bitne datume mislim da bi bilo suvisno da nosim jos i neku zlibericu ili neki drugi dodatni izvor svetla a blic na kameri ne volim zato sto pravi previse ostro i jednolicno svetlo za moj ukus...
Svakako tebi hvala na savetu i sto si obrati paznju na nesto sto ja radim :)

Inace ovaj baja na posledjoj fotografija izgelda zastrasujuce i uzivo, na tvojim fotkama svako od njih izgleda barem 30% boje nego kada ih vidim na treningu, a vremenom sam skontao da je to je pre svega zbog odlicnog svetla :)

@Mil0sbeo
Za moj ukus ova fotkica je bas dobra, lep dinamicno svetlo, dobar kolorit uz ocuvano atmosferu, sta vise treba :) Gizmu nista ne veruj, cuo sam od nekih ljudi da ujeda, narocito ako je gladan hahaha :d
 
Poslednja izmena:
Čudno, nisam baš toliko poznat :D Mada, potrefilo se da sam nosio Benchmark majicu, verovatno je to pomoglo. Javite se slobodno kad me vidite, ne ujedam, druželjubiv sam :)
Ne treba ti bench majica. Curu si često ovde postavljao pa će nju ljudi prepoznavati. [emoji1]
 
^
Prva je za izlozbu, bas je dobra :)
 
Ovakva vrsta portreta mnogo više prija mom početničkom oku.

Baš mi se dopada,boje, atmosfera,sve.
Fotografija kao stvorena za desktop. [emoji4]

Takodje, tražena ekspresija je tu. [emoji2]
 
Meni se sve svidjaju. Nekako su nesvakidašnje, imaju šarma. Prelepe boje....

Jedno pitanje samo, te cipele se nose bez čarapa inače, ili to samo za fotkanje? [emoji2]
 
@Ilion mislim da je to model bez charapa, pitacu ga :)
hvala, bice druga serija jos bolja samo da vreme bude okej

@Big hvala hvala
ova poslednja kao da ti je pozadina neki render
 
Ma opušteno. Više sam se šalio za čarape. Nisam ispratio najnovije modne trendove..... [emoji2] izgleda cool, ja ne bih mogao takve cipele da nosim bez čarapa, ali u celini zaista izgleda ok sa modne strane. [emoji1]
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno