Šta je novo?

Fotografije - 2015

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ta crkva je po meni najlepša u Beogradu.Možda si mogao da slikaš iz drugog ugla,reciimo sa ćoška od zvonika na dole.Izuzetno reljefno lepo izgleda iz tog ugla.Jer zvonik i deo ispred ulaza sa lukom tako je tako dobro uklopljeno da prosto msmi za slikanjem.
 
Ima vremena napravicu i tako nesto :) Ovo je zamisljeno ovako posto je cesto gledam sa ovog mesta samo sa malo oblaka, tako da inicijano munja nije bila u planu vec oblaci pa je ideja od ranije samo nadogradjena ovom munjom :p
 
Zajebani, mozda si trebao wide da uhvatis i manje vode i vise neba da izbalansiras, mada nije lose !
 
Ta crkva je po meni najlepša u Beogradu.Možda si mogao da slikaš iz drugog ugla,reciimo sa ćoška od zvonika na dole.Izuzetno reljefno lepo izgleda iz tog ugla.Jer zvonik i deo ispred ulaza sa lukom tako je tako dobro uklopljeno da prosto msmi za slikanjem.

Kako bre najlepša, nema drveta oko nje, u dvorištu je kao u rerni već od aprila, a da ne pričamo kad dođe leto. Nije ona ni tako mlada, do sada je tu mogla šuma da izraste, ali se potrošile izgleda pare za vozni park. Ali dobro, to nam je genetski da mrzimo drveće. Deo Srbije koji se zove Šuma(.)dija jedva da ima neko drvo, a domaćini po srpskim dvorištima jedva čekaju da poseku stablo ispred kuće pod izgovorom kao truo koren ili će da padne na neku stranu. To im i komšijama dođe kao celodnevni teatar... skoro ko klanje svinje.
 
Ne moze wide splavovi sa leve i desne strrane :p Ostalo sam vec objasnio zasto bas ovako :)
 
Kako bre najlepša, nema drveta oko nje, u dvorištu je kao u rerni već od aprila, a da ne pričamo kad dođe leto. Nije ona ni tako mlada, do sada je tu mogla šuma da izraste, ali se potrošile izgleda pare za vozni park. Ali dobro, to nam je genetski da mrzimo drveće. Deo Srbije koji se zove Šuma(.)dija jedva da ima neko drvo, a domaćini po srpskim dvorištima jedva čekaju da poseku stablo ispred kuće pod izgovorom kao truo koren ili će da padne na neku stranu. To im i komšijama dođe kao celodnevni teatar... skoro ko klanje svinje.


heheh Bane...nisam rekao da je najlepša okolina :D jeste u pravu si katastrofalno je da nema zeleniša u porti.Nadam se da će se neko setiti da malo i to sredi.Mogla bi biti prava oaza u tom delu grada.
 
Poslednja izmena od urednika:
Sve u svemu meni se dopada...
 
Tijeri Anri - vidi druze, kompozicija nije bas najsrecnija. Poenta ovakvih dugih ekspozicija je da se nestaticni delovi fotografije ucine zanimljivim. Pesak je statican, nece on nigde, fotkao ga kratkom ili dugom ekspozicijom, isto mu dodje. Pa i da ostane ali onda da ne bude dominantan vec sporedan, kao potpora drugim delovima kompozicije. Zato si trebao da izbacis pesak a ostavis samo more i nebo u kompoziciji, jer bi belina oblaka u kretanju bila odlicna u kombinaciji razmazane morske pene... Kolorit, nespecificno za tebe dosta miran, umes ti da odvrnes saturaciju pod oblake. :d
 
Prelepo.
 
Super izgleda Mladene!

 
Lepo odradjen posao u fotoshopu. :)
Bilo bi mnogo teze zameniti pozadinu, da ovaj batica nije izdepiliran.
 
@Mladen, sve je sjajno sem onih magenta oblaka...
 
Evo Marti i druga verzija, sa polarizacionim i sivim oblacima ;)

 
Odlicno, ajde sad crno belu verziju! :)
 
Уууу Младене одлична.
Марти-У праву си. А и није неки foreground, скапирах кад сам је уфоткао, ал' добро. Имам и само море чини ми се. Хвала на коментару.
 
Hvala ;)

Meni je najzalije sto su stativ i gradualni filteri ostali u kolima, moglo je ovo da bude bolje direkt iz aparata, da se manje izvlaci obradom. Nazalost bili smo u zurbi posle 15h voznje, i grmelo je pa mi se nije nosio carbon fiber stativ na vrh brda :D
 
Graduated мање више. Имам га а користио сам можда 2 пута у животу. Обрада за 5 секунди среди тај део. Прелеп је тај кањон Таре. Жао ми што прошле године нисам свратио јер је била киша као из кабла. Заиста фасцинантан пејзаж.
 
@ Mladen

Sjajno, i meni je bolja ova druga verzija :)
 
Sve zanimljivije i zanimljivije. :)
 
zajebani, previše si ozbiljno shvatio pravilo trećine. Već duže vremena hoću to da ti kažem. Pravilo trećine je ok, za zvanične stvari i situacije kada nisi kreativan. Mnogi se iza njega kriju, kao što se recimo Duško Vujošević krije iza igre na pleja i centra da nema pojma o košarci :D.

Evo šta treba da radiš ako hoćeš da nastaviš da se razvijaš :). Počni malo sa simetričnim fotografijama. One mogu biti 2D, staviš subjekat ispred neke zgrade, odnosno fasade istih ili 3D, a najbolji primer su drvoredi, ulična rasveta ili ulice pogodne za to. Subjekat naravno treba da bude u samom centru, ali imaj u vidu da kod ovih fotografija pozadina igra mnogo veću ulogu i ona mora da bude "skupa," ponesi i 16mm za ovakve stvari, ako zatreba. Jer ako pozadina nema efekta, onda će subjekat u sredini izgledati kao da je fotografija napravljena mobilnim :). Kada se poklopi neki drovred ili tako neka ulica, fotografija će da izgleda takvo da ni jedno pravilo trećine to ne može da pobedi :)...
 
Poslednja izmena:
@ mikiPSY
Trudim se mada to jos uvek nije primarni cilj :)

@ Bane R
Hvala bane, neces verovati nesto razmisljam bas na tu temu i razradjujem neke ideje koje se uklapaju u to sto mi poredlazes. Meni je jako bitno da zanatski deo vezan za koriscenje oprem i njene mogucnosti savladam bas do kraja, otuda i ovako veliki broj fotografija, tako da jednostavno u svakom trenutku znam kako nesto sto sam zamislio mogu da postignem. Krativnost je nesto sto dolazi vremenom i ima neki svoj tok koji se tesko moze ubrzati...
Druga fotografija ova na mostu zamisljena je i realizovana na seledeci nacin. Kosa koju nosi vetar, i prazan most bez prolaznika, to je bilo primarno, a sekundarno je efekat koji nastaje zbog SS 1/8 u kombinaciji blic iso 1000 i f3.2 tako da polje fokusa bude dovoljno veliko da pre svega oci budu u fokusu, efekat je cudan i daje neki smek fotografiji koji mi se dopada, zamucenost svega van fokusa na neki zanimljiv nacin, a inace bez blica sa SS 1/8 cela fotka bi bila stresena do ne upotrebljivosti, medjutim blic kao da zamrzen taj deo koji je u polju fokusa :) Kompozicaj je zamisljena tako da sve lineje i svetla vode ka modelu, po meni nista ne odvlaci paznju sa modela na fotrografijam 2 i 3 dok neki elementi kao svetla i linije vode pogled ka modelu... Fotografija broj jedan je neka ideja u razradi :p koja ce se realizovti u skladu sa tvojim predlogom posto sam tako nesto i zeleo da uradim :)
 
Poslednja izmena:
Malo ;) vidis koliko je kriva, to je problem sa UWA objektivom, mnogo krive po krajevima... Pogledaj pod kojim je uglom levi zid crkve, kao da ce da padne :D
 
To da, mogao sam malo da ispravim u LR ali nisam hteo. Svidja mi se ovo ovako kada je jedan objekat u kadru :) Hteo sam cak i nize da spustim aparat nego poce kisa da prska :p Meni se dopada ili ovako ili da je sekoz ispravim. Do sada sam svaku fotku ispravlja ali sam tokom fotkanja vodio racuna kako bi to u obradi imalo taj fazon koji zelim da postignem, ova je prva koju nisam pipnuo po tom pitanju.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno