Šta je novo?

Fotografije - 2009 (Obavezno pročitati pravila za ovu temu)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Alen .... Trebalo mu par fotki za devojcice a meni malo treninga sa blicevima ....... stajling mi se ne svidja ali sta da radim .... kaze "devojke vole ovo" ...... Trenira u mojoj teretani pa mi nije bilo tesko ......

D300, 35mm i Tamron 17-50 su bili u upotrebi .......... desno od kamere SB-900 kroz beli kisobran, levo od kamere SB-800 u srebrni kisobran i iza njega SB-800 u ledja (ceo grad sam obio da pozajmim jos koji blic ..... nema bas puno SB-ova u Kuli) 1/200s, f/11, ISO200

Pozdrav

1
Alen1.jpg


2
Alen2.jpg


3
Alen4.jpg


4
Alen5.jpg


5
Alen_web8.jpg


6
Alen_web6.jpg


7

I ne ..... Nikon ne pegla kozu previse :) evo ga 100% crop sredjene fotke .... mislim da je koza bas kako treba

100crop.jpg
 
pazi, ovo je od totalnog amatera-pocetnika ali zaista zar nisi mogao da sredis da ti pozadnisnko osvetljenje ne probija. Znam zasto postoji ali daje strasno ruzne bloom efekte po ivicama u skoro svim fotografijama.
 
Samo je trebalo malo da smanji blic koji osvetljava subjekt sa ledja, inače su fotke skroz OK.
 
Takodje sam totalni amater ................. radim , gresim , ucim ......... : ) ...... mada ne vidim to toliko ........... mozda monitori zezaju

Falcon , ........ gledajuci fotke na aparatu nije mi tako izgledalo .........mozda ga je trebalo malo smanjiti
 
Poslednja izmena:
Mogao je blic iza malo slabije, ali ni ovako ne smeta, odlichne fotke kao i uvek Mr.Big...
 
Kao novajlija na Bench forumu, a takođe i u fotografiji očekujem kritike.Evo nekoliko fotografija...







Kao što vidite, malo sam više orijentisan na makro fotografiju.
Sve fotografije su slikane Fuji-em s6000fd
 
meni su prve dve fotke kao demonstracija mogućnosti aparata fenomenalne (a pogotovo prva), i pokazuju da boj ne bije svetlo oružje, nego srce u junaka. stvarno si iskoristio aparat do kraja :)

kako si postigao tako plitak DOF ma drugoj fotografiji?
 
Hvala. :)
Na drugoj fotki sam postigao onakav DOF zbog malo "razvučenog" objektiva :p ...
Focal Length: oko 100mm (office pic. manager pokazuje neki čudan broj)
F-Number: F/3.9
Ekspozicija: 1/400
I manuelni fokus.
Slikano je sa razdaljine od oko 10cm (možda malo manje)

I još jednom, hvala...
 
Još tri i dosta od mene za ovu godinu. :)







Luvly jubbly :)
 


Rijeka na ovoj fotki je lijep detalj, ali da li previse odvlaci paznju sa zalaska tj. da li bi bio bolji crop a da nema rijeke?
 
Mnogo tu ima nichega, mozda ovako...
 

Prilozi

  • orange2withriver.jpg
    orange2withriver.jpg
    57.1 KB · Pregleda: 97
Thank you! :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno