Šta je novo?

Fosil PC i net

Blackeyed

Slavan
Učlanjen(a)
20.03.2007
Poruke
522
Poena
330
Imam specfičnu situaciju.

Zbog nekih razloga pokušavam da jednom poznaniku osposobim neku prepotopsku mašinu radi zlaza na net.

Mašina je neki slim Siemens-Nixdorf sa Cyrix procesorom i 128 MB Ram. Ubacio sam neki HDD od 13GB i RADI...Prosto sam se začudo da je sve to proradilo. NA HDD je bio Windows ME i on je uspeo da prepozna sve od hardware-a.

Elem, problem je što ne mogu da izadjem na net. Podesio sam TCP/IP i ne mogu da izadjem do mog rutera. Ima čudno podešavanje DNS, traži i ime računara, domen a potom i one redovne adrese od DNS servera. Ne znam šta da upišem za ime servera za DNS i domen. Da li neko ima iskustva u podešavanju ovog fosila od OS-a ?

Šta bi eventualno mogao da stavim od OS-a, neki Linux možda, treba mi samo računar za surf, ništa više. Znam da će to da bude mučenje na ovoj mašini ali šta da radim, takva je situacija.
 
Poslednja izmena:
Imas podforum linux pa tamo proobaj da postavis pitanje. Veca sansa da dobijes odgovor koji trazis.
 
Koliko se sećam, samo prođeš "Connection Wizard" i treba da radi. Naravno uz podešene IP, Gateway i DNS.
 
Evo samo da javim da sam rešio problem. Naime, nije bilo do ovih podešavanja, ona su bila OK, problem je pravio MS driver za LAN kartu. Device manager je uredno prijavljivao da je kartica OK instalirana ali ništa nisam mogao pingovati (npr. ruter).

Uspeo sam da identifikujem karticu i posle silnog bunjenje OS-a oko drivera stvar je konačno proradila...

Inače, OS radi sasvim OK ali su browseri blagi užas (očekivano). Stavio sam Operu 10.10, IE 6 i FF 2.0. Nekako mi se čini da se sa Operom najbolje ponaša, FF dosta često puca (verovatno zbog memorije).
Bio sam spreman da pokušam da Puppy Linuxom i BrowserLinux-om ali je to sada zbog nedostatka slobodnog vremena nije izvodljivo. Ove dve distribucije bi trebalo da rade na takvim mašinama ali treba pokušati i videti da li će prepoznati hardware...

Hvala na odgovorima.
 
Nazad
Vrh Dno