Šta je novo?

Formatiranje particija

dsb

Slavan
Učlanjen(a)
07.05.2007
Poruke
132
Poena
319
Jedno po meni glupo pitanje no nazalost ne znam sam da odgovorim na njega.

Jedan hard disk, 2 particije.
Pokrenuo sam formatiranje d particije i obzirom da traje izuzetno dugo pokrenuo se screen saver, kog sam zaboravio da iskljucim. Da li je to sto je komp morao da ucita nesto sa prve particije istog hard diska i time prekinuo formatiranje druge particije, dovelo u pitanje uspesnost formatiranja i jel ima potrebe za ponovnim formatiranjem. Pretpostavljam da ne. Postupak se naravno nastavio bez prijave bilo kakve greske.
I da li kod formatiranja treba pokretati klasicno ili quick formatiranje, odnosno Jel kod prvog formatiranja, mora obavezno klasicno ili ne? Klasicno traje vekovima kod vecih hard diskova, ko ce to cekati pogotovo ako ne mora, no obzirom da koristim Windows-ovo formatiranje pretpostavljam da je brzina izuzetna i zbog njega i da bi sa nekim specijalizovanim softverom koga nemam islo brze.
 
Poslednja izmena:
Pokrenuo sam formatiranje d particije i obzirom da traje izuzetno dugo pokrenuo se screen saver, kog sam zaboravio da iskljucim. Da li je to sto je komp morao da ucita nesto sa prve particije istog hard diska i time prekinuo formatiranje druge particije, dovelo u pitanje uspesnost formatiranja i jel ima potrebe za ponovnim formatiranjem. Pretpostavljam da ne. Postupak se naravno nastavio bez prijave bilo kakve greske.
To sto je u toku formatiranja pokrenut screensaver ne treba da te uznemirava niti ima razloga da dovede u pitanje uspesnost formatiranja.
I da li kod formatiranja treba pokretati klasicno ili quick formatiranje, odnosno Jel kod prvog formatiranja, mora obavezno klasicno ili ne? Klasicno traje vekovima kod vecih hard diskova, ko ce to cekati pogotovo ako ne mora,
Sto se tice formatiranja ,kada se kupi hard disk on je neformatiran i koliko ja znam obavezno je da prvo formatiranje bude full(low level) i ono kod vecjih hard diskova zna malo da potraje.
Pre instalacije windowsa potpuno je nebitno da li cjes raditi full ili quick format,preporucljivo je raditi full, zato sto nekada prilikom quick formata neka "greska" iz pretodnog windowsa moze da se "provuce" i postoji sansa da opet pravi problem(to mi se par puta desavalo).<<--ovo naravno vazi za sistemske particije,u suprotnom nema "neke" razlike
no obzirom da koristim Windows-ovo formatiranje pretpostavljam da je brzina izuzetna i zbog njega i da bi sa nekim specijalizovanim softverom koga nemam islo brze.
Brzina formatiranja ne bi trebala da se razlikuje,mislim da bi isla priblizno istom brzinom koji god da je software u pitanju.
poz
 
Poslednja izmena:
Ma samo me malo zbunjivalo/zabrinjavalo to sto obzirom da je 1 hard disk sa 2 particije i da je za ucitavanje glupavog screen savera morao da prekine formatiranje druge particije da bi doticnog ucitao sa prve obzirom da je realno isti hard disk u pitanju.

Hvala
 
Vrh Dno