Šta je novo?

Football Manager 2010 - bolji nego ikad?...

Pojavio se i Premier Manager 10. :)
 
Demo je izasao i stvarno je bolje optimizovan nego 09, vredi skinuti cisto da se upoznate sa novinama pre izlaska FULL verzije.
 
Neka, čekamo prvi peč! :d
 
One sideline instrukcije su odlicna ideja, samo treba da se vidi kako ce biti implementirane u samu igru i dali ce stvarno biti efektivne. Skin je malo cudan, treba vremena dok se malo priviknem. Odigrao sam 2 utakmice, grafiki deo izgleda bolje, pogotovo pogled iz sideline kamere. Jedino sto me brine su neralni rezultati. Uzeo sam Everton i u prijateljskoj pobedio St. Miren sa 5-1. Ne znam kakav je St. Miren al deluje mi malo nerealan rezultat.
 
Poslednja izmena:
графички интерфејс ми делује много компликованије.
 
novi fm je odlican,sve je pojednostavljeno,uvede su neke nove mogucnosti...Sve u svemu cini mi se da je mnogo napredovao u odnosu na devetku i da ce biti jedan od najboljih iz FM serijala sto se tica inovacija i pobolljsanja...
 
Poslednja izmena od urednika:
U sustini, poenta FM-a bi trebalo da bude:

*procesiranje rezultata i generalno svih podesavanja i ocena i gomile drugih faktora u tom trenutku, sto je moguce realnije ( neka trazi i quad ako treba )
*realnije ocene nego u prethodnim nastavcima (Ronaldinho dribling 19 itd.)
*mnogo bolje odradjena trening sekcija a ne onako full-medium (ko za debile, nista malo detaljnije)
*ili za sve igrace da se stave slike ili ni za koga
*DA SE IZBACI ONAJ BUDJAVI 3D MOD (zbog njega cela igra krece nekom drugom stranom, daleko od onoga kako je FM zamisljen
*da transferi budu daleko realniji nego do sada (klubu koji je u fin. krizi ponudim duplo vecu sumu za igraca nego sto mu je vrednost a klub me snubuje... WTF ???
*da se cesce rade patchevi sa svakojakim izmenama unutar database-a (forma, nagrade i priznanja, default taktike kao u stvarnosti, transferi on the fly ...

Ne verujem da ce sve ovo biti vidjeno u sezonama koje dolaze. Sve se svodi na to da bude sto sarenije, slike igraca (satro najboljih), taj mrtvi 3D prikaz utakmica koji bi trebalo totalno poslati u zaborav (mada na to se loze klinci krastavac, na njima se zaradjuje lova),i gomila drugih stvari kojih sada ne mogu da se setim... Ali zivi bili pa videli. 10-ka samo sto nije stigla u prodavnice.
 
Poslednja izmena:
U pocetku sam i ja bio protiv 3D moda ali sada definitivno ne bih mogao da se vratim na ono staro.
 
Ja sam ga probao na par utakmica i isključio. Moguće da je do navike. Uključim ga kad se šutiraju penali :p
 
U pocetku sam i ja bio protiv 3D moda ali sada definitivno ne bih mogao da se vratim na ono staro.

Ja nikad nisam koristio taj 3D prikaz, Probao sam i nije mi se bas svidelo. Doduse tada sam imao i slabiji racunar pa to bas i nije radilo kako treba. Interesuje me kako ga koristis? Da li ga koristis samo sa replay golova ili za penale? Ili gledas celu utakmicu? Bio bih ti zahvalan da mi malo pojasnis. Hvala.
 
Gledam ga na isti nacin na koji gledam i 2d prikaz - sto znaci samo highlite, i to ubrzam na malo vise od polovine. Bio sam i ja protiv, ali iako je bilo tu i tamo nekih nelogicnosti u animacijama, bilo je veoma zanimljivo gledati. Znaci ide istom brzinom kao i 2D ili onaj top down prikaz sa kruzicima, ponasanje igraca je dobro preneseno na 3D prikaz, recimo da mogu da vidim ko se koliko zalaze, ko koliko gresi, ko je dobar ili los u prijemu lopte, ko je koliko brz, kako se odvija taktika koju igramo i da li treba nesto menjati itd, lepse je nego gledati brojke. Taktike se daleko bolje vide na 3D prikazu, da li napadi bolje prolaze po krilu ili sredini ko im je slaba tacka u odbrani itd. U ovom demo-u 3D prikaz deluje jos bolje nego ranije pogotovo ako se gleda sideline kamerom. Definitivno zna da pravi probleme na slabijim racunarima tko da je bolje iskljuciti ga na njima, na osrednjim i jacim nema problema. Inace nikada ne gledam replay golova a penale ubrzavam, jer tu ionako nista ne mogu da promenim. Treba malo vremena navici se na ovakav prikaz ali kad se malo ukapira bude mnogo zanimljivije.
 
Bice ovo extra! Jedva cekam da izadje full verzija!Bice milina praviti cuda u nasoj "kukuruz" ligi! Demo je vrlo dobar! Kao i obicno odmah sam u reprezentaciju Brazila vratio Ronalda,Rivalda i Ronaldinha i cijepam li cijepam! :banana:
 
Sudeci po DEMO-u igra je fantasticna, cim se pojavi FM09 cu baciti cig*nima u Recycle bin :p.
Svidja mi se sto je odradjen da izgleda lakse i samim tim pristupacnije onim igracima koji ne gnjuraju duboko u detalje svake opcije (poput mene). Neko je pomenuo Side-line instrukcije, moram reci da takodje nestrpljivo iscekujem da vidim na sta ce to liciti. Na interface se jos uvek nisam navikao, ali pojavice se ubrzo custom varijante kojekuda po izlasku igre.
 
Poslednja izmena:
U sustini, poenta FM-a bi trebalo da bude:

*procesiranje rezultata i generalno svih podesavanja i ocena i gomile drugih faktora u tom trenutku, sto je moguce realnije ( neka trazi i quad ako treba )
*realnije ocene nego u prethodnim nastavcima (Ronaldinho dribling 19 itd.)
*mnogo bolje odradjena trening sekcija a ne onako full-medium (ko za debile, nista malo detaljnije)
*ili za sve igrace da se stave slike ili ni za koga
*DA SE IZBACI ONAJ BUDJAVI 3D MOD (zbog njega cela igra krece nekom drugom stranom, daleko od onoga kako je FM zamisljen
*da transferi budu daleko realniji nego do sada (klubu koji je u fin. krizi ponudim duplo vecu sumu za igraca nego sto mu je vrednost a klub me snubuje... WTF ???
*da se cesce rade patchevi sa svakojakim izmenama unutar database-a (forma, nagrade i priznanja, default taktike kao u stvarnosti, transferi on the fly ...

Ne verujem da ce sve ovo biti vidjeno u sezonama koje dolaze. Sve se svodi na to da bude sto sarenije, slike igraca (satro najboljih), taj mrtvi 3D prikaz utakmica koji bi trebalo totalno poslati u zaborav (mada na to se loze klinci krastavac, na njima se zaradjuje lova),i gomila drugih stvari kojih sada ne mogu da se setim... Ali zivi bili pa videli. 10-ka samo sto nije stigla u prodavnice.

Tesko da ce nesto od toga da primene:S:
 
Gledam ga na isti nacin na koji gledam i 2d prikaz - sto znaci samo highlite, i to ubrzam na malo vise od polovine. Bio sam i ja protiv, ali iako je bilo tu i tamo nekih nelogicnosti u animacijama, bilo je veoma zanimljivo gledati. Znaci ide istom brzinom kao i 2D ili onaj top down prikaz sa kruzicima, ponasanje igraca je dobro preneseno na 3D prikaz, recimo da mogu da vidim ko se koliko zalaze, ko koliko gresi, ko je dobar ili los u prijemu lopte, ko je koliko brz, kako se odvija taktika koju igramo i da li treba nesto menjati itd, lepse je nego gledati brojke. Taktike se daleko bolje vide na 3D prikazu, da li napadi bolje prolaze po krilu ili sredini ko im je slaba tacka u odbrani itd. U ovom demo-u 3D prikaz deluje jos bolje nego ranije pogotovo ako se gleda sideline kamerom. Definitivno zna da pravi probleme na slabijim racunarima tko da je bolje iskljuciti ga na njima, na osrednjim i jacim nema problema. Inace nikada ne gledam replay golova a penale ubrzavam, jer tu ionako nista ne mogu da promenim. Treba malo vremena navici se na ovakav prikaz ali kad se malo ukapira bude mnogo zanimljivije.

Extra. Hvala na vise nego iscrpnom opisu. Jos me jedna dve stvari interesuju. :) Ja sam do sada igrao samo sa tekstualnim prikazom utakmica. Jednu sezonu odigram za od prilike 10 do 15 dana igrajuci maksimalno do dva sata dnevno. Ima ovde jedan Vule :d koji kaze da za dva dana zavrsi celu sezonu. :S: Koliko Tebi treba, u tim okolnostima, da odigras jednu utakmicu (pet ili vise minuta?), kao i za koliko vremena zavrsis jednu sezonu? Opet hvala.
 
Mozda oko nedelju do deset dana, ako bih igrao po dva sata dnevno, sto ja retko radim. Veoma cesto pored FM-a igram i druge igre pa ne igram svakog dana. Inace 3D prikaz ide istom brzinom kao i tekstualni, jer pored njega tokom akcije u dnu ide i textualni prikaz. Kao sto sam rekao , ja licno iskljucim sve replay-eve, stavim samo highlite, i igram na prvom podeoku desno od sredine, to je otprilike neka normalna brzina kojom se moze pratiti utakmica. Verovatno se sezona moze zavrsiti za 2 dana iz nekih 12 sati igranja dnevno, ali igranje pri toj brzini nema mnogo smisla bar meni.
 
Hvala lepo. Bas cu da probam danas sve to sto si napisao, pa cu da iznesem svoje utiske.
 
Nesto ne radim kako treba!? Kako se oupste ulazi u 3D mod? Kad pocnem utakmicu imam samo 2D prikaz s tim sto se igraci ne pomeraju, stoje zakucani na ekranu, a dole ide tekst normalno. Gde ugresim? Bio mi je iskljucen 3D u Preferances, pa sam ga ukljucio, medjutim nema fudbala.
 
Imas u donjem levom uglu dugme na kome pise tv view, zatim posle toge klikni na Match View Controls, imas ovde deo View sa padajucom listom, tu ti je verovatno stavljeno da vidis 2D mode podesi kameru na onu koja ti najvise odgovara, zatim odmah pored ti je Highlights, kod mene je postavljeno samo na Key, jer u suprotnom utakmica mnogo traje, i poslednji je Replays kod mene je none. U gornjem desnom uglu mozes da izadjes iz tv view koda, i da podesis da pratis neke statistike tokom 3D prikaza u posebnim prozorima, ovo moze da bude veoma korisno, sa gornje leve strane su ti opcije za takticke instrukcije. E sad, verovatno ti je u highlight stavljeno only commentary. inace kada nema highlight-a ide tekstualni mod, tako da te to ne buni, on inace ide i tokom 3D prikaza.
 
Poslednja izmena:
Hvala Ti na vise nego iscrpnom uputstvu! Podesio sam sve kao sto si napisao i radi. Verovatno se nisam navikao pa mi se ne svidja. :) Zapravo, jedini razlog zbog kog mi se ne svidja je to sto bih se ovako nervirao mnogo vise. Kad ide samo tekst, naviknes se i od prilike znas kad ces primiti go ili kada ces ga dati. Posle nekog vremena igra postane predvidiva.
Sad ovu utakmicu sto sam gledao, odigrao sam 1:1. Vodim Everton i igrao sam protiv Totenhama. Na poluvremenu 1:0 za mene. U 50 i nekom minutu 1:1. Namestim ja Attacking i pocnem da ih napadam. Sta su sve promasili nije normalno. Onako bih video samo tekst i ne bi mi bilo toliko krivo. :)

Probacu jos nekoliko puta, da se naviknem. ;) Hvala jos jednom!
 
Nema na cemu i uzivaj. Inace i ja vodim Everton (za koji navijam zadnjih 25 godina), bar u demou.
 
Nazad
Vrh Dno