Šta je novo?

Flux nod (kobinacija mininga i stakinga)

frrka

Čuven
Učlanjen(a)
17.09.2005
Poruke
2,867
Poena
565
Da bi pokrenuli flux nod potrebno vam je sledece :

1649979316519.png

po meni najbolji je cumulus kao neki best buy jer vam treba samo 1000 flux kao depozit za pokretanje noda

da malo razjasnim HW sta moze da buni

  • intel i3 3 gen ce raditi posao bez problema a sve mladje/jace od toga je jos bolje (EPS oznaka)
  • MB sa sata 2 prikljucak ili brzi prikljucak
  • ssd ranga tipa Samsung 850 je neki best buy (DWS oznaka)
  • brz internet

(ako imate neki stariji komp koji sedi i skuplja prasinu eto koristi)

najbolje neki mini PC koji trosi oko 35w

detaljno uputsvo sa video klipovima


Zasto je po meni super stvar?
ROI je odlican kada se uporedi sa rigovima jer 90% financija ide u koin dok kod rigova ide u opremu.
Kada cena naglo skoci vi ste odmah u plusu neverovatnom dok kod rigova to nije slucaj jer treba vreman da se iskopaju koini.

Mozete da pokrenete do 8 noda na 1 ip adresi

trenuta zarada je 40$ mesecno po 1 nodu.
 
Poslednja izmena:
1650005456077.png

kao jedna od stimulacija da ljudi zapocnu koriscenje zelcor novcanika (koji je neophodan da bi imali nod inace) je presek 5og maja gde ce se deliti nagrada od 10% ukupne kolicine fluxa na novcaniku.
 
1651358955662.png

za sada podugnuto 4 noda od brand desktop racunara sa KP
 
Ima i drugih sličnih projekata, koristim Streamr već neko vreme, hardverski zahtevi su niži, minimalni stejking je 0, max. 10000 po 1 nodu.
APR je nešto niži sada, trenutno 130%, bio je 300%, ali i dalje je ok po meni
 
3080 koja vredi 800 fluxa kopa mesecno 70 usd - struja.
Sta znam ja bih ipak pre ulozio pare u hardver nego u coin.

Jel moze nod da se vrti na rigu a da ne utice na hashrate?
 
3080 koja vredi 800 fluxa kopa mesecno 70 usd - struja.
Sta znam ja bih ipak pre ulozio pare u hardver nego u coin.

Jel moze nod da se vrti na rigu a da ne utice na hashrate?
ne moze.. mora poseban HW

pa zavisi kako gledas na trziste..ako npr za 3 meseca krene bull market..bolje da si uzeo koine jer 1 nod sa 1000 flux-a mozda izadje na 3000$ , 3080 tesko da ce izaci toliko i nakopati razliku

najbolje obe stvari da imas
 
Pozdrav ljudi na FLUX temi, prvi put postujem ovde...
Evo 3. dan pokusavam da pokrenem Cumulus nod, kupio sam jedan DELL Opteron stavio u njega SSD od 256gb probao vise puta, cela instalacija je prosla glatko ali nikak nisam mogao da prodjem benchmark. Onda sam odlucio da upotrebim malo tezu artiljeriju pa sam instalirao Cumulus na rayzen 7 (2700X) , 2 X NVME gen 4 u RAID 0 i ni tad nisam uspeo da prodjem benchmark tako da do HW NIJE. Onda je do mog ISP , Supernova , bivsi EXE net su u mom gradu promenili mrezu sa POE na DHCP odnosno ceo grad je na par velikih rutera i svi smo mi na supernovi natovani te nema sanse da otkljucamo putem kucnog rutera potrebne portove. Zvaso sam podrsku u Supernovi i podneo zahtev za otkljucavanje portova , cekam rok od 48h da mi otkljucaju portove pa ce da vidimo sta ce da bude....
 
Mali UPD , danas mi javili iz Supernove da ne mogu da mi isforvarduju portove posto sam na NAT-u vec da moram da uzmem fixnu IP adresu i doplatim 699 din. mesecno , te sam danas podneo zahte, videcemo sta jos moze da podje po zlu
 
Kada si išao na instalaciju linuxa.. Da li si izabrao NY za vremensku zonu?

Ima neka fora u tome...

Reci I'm da ti treba zbig sigurnosnih kamera ako te pita neki debil..

Možeš i da tražiš najstruciju/najbolje teh znanje osobu koju imaju da ti se javi.. Pa objasniš o čemu se radi..

Većina ljudi koji su u tome znaju šta je kripto I znaju šta ri treba..

Meni je tako pomogao dečko iz mts-a
 
Poslednja izmena:
ceste komande za flux

Pozdrav ljudi na FLUX temi, prvi put postujem ovde...
Evo 3. dan pokusavam da pokrenem Cumulus nod, kupio sam jedan DELL Opteron stavio u njega SSD od 256gb probao vise puta, cela instalacija je prosla glatko ali nikak nisam mogao da prodjem benchmark. Onda sam odlucio da upotrebim malo tezu artiljeriju pa sam instalirao Cumulus na rayzen 7 (2700X) , 2 X NVME gen 4 u RAID 0 i ni tad nisam uspeo da prodjem benchmark tako da do HW NIJE. Onda je do mog ISP , Supernova , bivsi EXE net su u mom gradu promenili mrezu sa POE na DHCP odnosno ceo grad je na par velikih rutera i svi smo mi na supernovi natovani te nema sanse da otkljucamo putem kucnog rutera potrebne portove. Zvaso sam podrsku u Supernovi i podneo zahtev za otkljucavanje portova , cekam rok od 48h da mi otkljucaju portove pa ce da vidimo sta ce da bude....

DD (data duplicator)​

0*yiLlS8Wr6x3t_wzJ

  • Command: dd if=/dev/zero of=sb-io-test bs=64k count=16k conv=fdatasync; rm -rf sb-io-test
  • Check: Drive speed
 
1672847194010.png
ako se gleda APY izadje oko 20% ako dobro racunam na mesecnom nivou
na 5 noda
 
nista nisam napravio , zvali me ovi iz Supernove da me ucenjuju , moram da potpisem novi ugovor posto je moj stari sa EXE netom jos vazeci i po novom ugovoru bih trebao da uzmem najjaci paket odnostno 1000/100 Mbs to bi doslo prvih 12 meseci po 2400 a drugih 12 meseci po 4800 din. + 700 din svakog meseca fixna IP.
sa ovolikim troskovima samog neta ispada da je jeftinije da kupim fluxove za razliku u ceni pretplate jer cu definitivno da kupim vise FLUX-a nego sto ce NOD da zaradi na mesecnom nivou po trenutnim cenama...
Jedino bi eventualno mogo da na ovaj moj desk podignem 4 noda racunam da ce ova dva NVME u raid 0 moci da isteraju to ali mi se ne prodaje ostali kripto jer mi se sve cuva... :)
Trazio sam i da iznajmim neki VPS i sa potrebnim performansama nisam nasao jeftinije od 97e na godisnjem nivou ...

Moj neki skromni zakljucak je da :
-Iznajmljivanje VPS-a samo ako moze do 50e na godisnjem nivou sa potrebnim performansama za kumulus...
-pravljenje kucnih servera kod ISP Supernove sa ovim netom od 1000/100 samo pod uslovom da podizete odmah 4 noda, za druge provajdere nista ne tvrdim jer nemam uslove da promenim postojeceg...
-trenutno po ovoj ceni FLUXA je mozda najbolja opcija kupiti novcice i stejkovati ih...
 
Poslednja izmena:
Da internet moze da bude zeznut malo.
Najbolja opcija je MTS optika.
Supruga ima MTS telefon pa je bila neka promo opcija 1 din za racun i optiku 12meseci. To joj traje do mislim aprila. Onda krece regularna cena za taj mts paket i telefon. To je 400/160 mislim.
Ubacen net kod njenih i tamo mi stoje nodovi. Na mesecnom nivou je skocilo oko 40kw za 5 noda. Njima je potrosnja oko 800kw tako da nije strasno.

imao sam neke raspale ddr3 konfiguracije i samo sa dodao sta treba da ispuni zahteve.

Ako imas dovoljno jaku masinu podigni VPS na njoj , instaliraj po uputstvu, probaj vidi da li ce raditi.

Coini su sada bas nisko..uvek mozes da ih brzo prodas
 
1674288590530.pngubacicu ovde..ok sada kada je sve skocilo pa vredi vise ali sobzirom koliko trosi struje.. super opcija za bivse majnere..mi smo zavisni od kablova 😁



sudo apt-get update -y && sudo apt-get --with-new-pkgs upgrade -y && sudo apt autoremove -y && cd zelflux && git checkout . && git checkout master && git reset --hard origin/master && git pull && sudo reboot


Ovu komadnu pokrenete svakog meseca da pokupi sve update i generalno necete imati nikakvih drugih obaveza
 
Poslednja izmena:
1674669343340.png
CVD koliko znam pokazuje prodaju coina i on se prodaje vec duze vreme kao sto vidimo
koliko tu ucestvuju majneri nije mi poznato ali u februaru se ocekuje halving i 50% manje za majnere .. bice zanimljivo sta ce tada biti sa CVD..sobzirom da iko pokazuje da je u pitanju prodaja..cena se drzala i krenula na gore iako je prodaja i dalje u toku
 
Nazad
Vrh Dno