Šta je novo?

Flash sajt pomoc.

pralexis

Cenjen
Učlanjen(a)
15.01.2012
Poruke
130
Poena
170
Pozdrav,

napravio sam neki flash sajt ali imam problem nece da se skroluje u pojedinim browserima. U safariju hoce normalno, a na svim ostalim mozila, chrome, ie nece. Gde se to namesta u flashu ili u njegovom kodu?

Hvala.
 
Šta neće da se skroluje sadržaj ekrana sve sa flash delom ili neki deo flasha?
Mnogo ti je to uopšteno pitanje - konkretizuj.
 
Cela flash stranica. Na primer na velikim monitorima tipa 20" nema potrebe da se skroluje prikazuje ceo sadrzaj, ali na lap topu nije toliko veliki ekran da moze da prikaze celu flash stranicu, pa je npr. prikaze do pola pa mora da se skroluje na dole da bi se video ostatak. Kao ko obicne web stranice.
 
siteContainer.horizontalScrollPolicy= "on";
siteContainer.verticalScrollPolicy= "on";

ne znam koji container koristis, neki nemaju horizontal/verticalScrollPolicy property.

recimo mozes ovako, siteContainer je HBox container koji vezujes za velicinu client area: siteContainer.height = this.height; siteContainer.width = this.width;
onda mozes da upotrebis funkcije:
Kod:
public function calculateWidth(x:int):int {
				if (x > 800){
					siteContainer.horizontalScrollPolicy = "off";
					return x;
				}
				else{
					siteContainer.horizontalScrollPolicy = "on";
					return 800;
				}
			}
			
	public function calculateHeight(y:int):int {
				if (y > 600){
					siteContainer.verticalScrollPolicy = "off";
					return y;
				}
				else{
					siteContainer.verticalScrollPolicy = "on";
					return 600;
				}
			}
Funkcije kazu da kada je client area manja od 800x600 ukljuci scroll a u suprotnom iskljuci...
 
Ok hvala, ali.. gde kucam ovaj kod. Koristim DW i FP. Jasan mi je kod ali nisam siguran gde ga treba kopirati, posto nisma bas ekspet kod flesh sajtova.
 
Ovo gore sto sam ti napisao je ActionScript 3, dakle unosis u Flash. Napravis layer gde ces samo kod da unosis, na timeline-u se prebacis na prvi frame, onda na stage desni klik pa actions... Ovo gore sam ti napisao principielno kako ide, copy/paste ovog gore koda nece raditi.
Prvo moras da importujes klasu koja ti treba, (import mx.containers.HBox; ili import mx.containers.*; ), onda konstrukcija var siteContainer:HBox = new HBox();, onda zadas sirinu i visinu kao u mom prethodnom postu, pa onda siteContainer.addChild(tvojSite) ili siteContainer.addElement(tvojSite). Tu sad zavisi dosta od toga kako je radjen site!!! Posle toga pravis event koji pokrece ove gore funkcije (znaci prilikom ucitavanja site-a i resize-a prozora)...

Verovatno ti je ovo sve konfuzno ali to je generalno princip. Naravno, HBox container mozda i nije najbolje resenje, opet sve zavisi od toga sta hoces da ubacis u container...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno