Šta je novo?

Flash Player video Hardware Acceleration problem

Chupo

Slavan
Učlanjen(a)
02.12.2007
Poruke
2,872
Poena
380
Na mom starom laptopu (eMachines E627 / Athlon TF-20 - 4GB DDR2 - ATi HD3200) sam do skorije bez problema mogao da gledam video na Youtube/vimeo i sličnim sajtovima. Od skoro mi je Youtube tražio da instaliram najnoviju verziju plejera, što sam i uradio. Nakon toga su performanse očajne, nije moguće gledati ni 360p sadržaj bez strašnog kočenja/seckanja/propadanja frejmova. Tražio sam po netu ali nigde nisam uspeo ništa konkretno da nađem vezano za HW potreban da bi se dekodiranje radilo preko video kartice, jer (da se ne lažemo) procesor na 1.6GHz single core nije dovoljan za rad sa 720p sadržajem (a sad odjednom mu je mnogo i 360p windowed mode).

Zna li neko koji su zahtevi za rad HW "ubrzanja" i ima li neka caka da ponovo mogu da gledam 720p sadržaj na svom laptopu (što sam mogao da radim još od 2010. kad sam ga i kupio)?

HW akceleracija mi i dalje radi glatko (doduše ima neki problem sa "preslikavanjem boja"/problem nastao posle reinstalacije windows-a) na Media Player Classic.

EDIT: Browser je najnovija Opera, ali je problem isti i na Chrome-u.
 
Poslednja izmena:
Ugasi je, i vidi da li problem i dalje postoji. Pa upali opet. Vidi da li ima novijih drajvera za grafičku. I za YouTube pređi na HTML5 player, mnogo manje jede resurse.
 
Ja baš sa HTML5 plejerom imam probleme i na mašini sa potpisa, gde je Quad Core, ne u samom prikazu već meniji i prebacivanje rezolucije rade jako sporo.

HTML5 ne radi na laptopu, sad ću probati da nađem novije drajvere mada se HD3200 (za divno čudo neka desktop varijatna) već odavno svrstava u Legacy kartice, proveriću, možda noviji drajver ima podršku za Flash player.
 
Tako i ja imam problem na jednoj osrednjoj konfiguraciji sto koristi keva. Sve sam to odradio i nista. A zanimljivo na IE ne koci, nista, sve glatko. :)
 
Poslednja izmena:
Najbolje optimizovan. Tako sam i ja imao problem dok sam imao dual-core e5200.
Za Vimeo doduše, kočio se svuda osim u IE.
 
Nas problem je u tome sto nema HW akceleracije, tj. ukljucena je u opcijama, ALI se video i dalje dekodira softverski, sto moze da ugusi malo stariji CPU.

Sad sam bas primetio da HW akceleracija ne radi na GTX570, cpu je oko 20% kad gledam 720p video, i smell bullshit.
 
Nazad
Vrh Dno