Šta je novo?

Firme za razvoj softvera u Srbiji koje koriste Python?

Fangorn

Slavan
Učlanjen(a)
15.09.2008
Poruke
327
Poena
320
Interesuje me da li postoje firme za razvoj softvera u Srbiji koje koriste Python programski jezik i koje su?
Googlao sam i jedino sto sam nasao je Targeting d.o.o.
 
Python se koristi u različite svrhe... Od pravljenja scrtpti za Maya ili MotionBuilder, build scripte, pa do pravljenja servera specijalne namene. Zašto te konkretno zanima Python?
 
Dosta je jednostavan kao programski jezik (barem mi tako deluje za sad) i kod je citljiv, interesuje me ako bih ozbiljnije poceo da ga ucim da li bih mogao da nadjem posao sa njim u nekoj firmi za razvoj softvera u Srbiji, primetio sam da nije kod nas puno zastupljen.Pitam za firmu/firme zbog moguce prakse.
 
firme koje koriste python kao glavni (ili jedan od glavnih) jezik se mogu prepbrojati na prste jedne ruke
u poslednje vreme se povecava traznja za pajtonasima, mada je to i dalje nedovoljno tako da sam, silom prilika, poceo da se podsecam Jave (tu bar ne manjka posla kod nas)

ukratko, kod nas su glavni Java, php i .net. o R (mom drugom omiljenom jeziku) kod nas prakticno nema ni pomena (cuo sam da se korsiti na nekim fakultetima u okviru nekih predmeta a za domace/seminarske radove)


u vezi samog pythona: sintaksa jeste citljiva i jasnija nego kod (vecine) drugih jezika, uglavnom zbog pravila (uvlacenje koda i slicno)
ali, to ne znaci da programer ume da napise jasan i citljiv kod (jos uvek se nisam oporavio od koda koji sam proucavao tokom vikenda)
 
Poslednja izmena:
Ja sam krenuo sa web programiranjem da se bakcem, presao osnove html,css,java scrypt, nesto mysqla i dosao do dela da radim dinamiku koda i objektno orjentisane stvari vezane za web...po forumima vidim da je pun djavo ljudi koji radi sa php-om i racunam zasto bih ucio to kad je velika konkurencija i imas gomile ljudi koja zna php (moj stecen utisak , mozda gresim).Citam malo okolo i vidim da se za web aplikacije koristi i ruby i python pa racunam ako to savladam necu biti u gomili php web programera.Jeste manje posla ali i manja je konkurencija.
 
onda gledaj django poslove (prakticno vazi django = python web development)

samo da dodam da retko koja firma koaj radi pajton ima mesta za programera pocetnika (moze da bude pocetnik u pajtonu)
 
Poslednja izmena:
Možda bi mogao da malo prouciš node.js
 
U firmi Saturized iz Novog Sada aktivno koriste Python, odnosno Django. Skoro je bio neki oglas na Infostudu takođe za Python programera ali su generalno retki.
 
Nazad
Vrh Dno