Šta je novo?

"Filter device that needs filtering"

Zorro

Čuven
Učlanjen(a)
18.01.2001
Poruke
1,472
Poena
650
Od kada sam uzeo NF7-S v2.0, imam ovu stavku iz naslova u spisku IRQ-ova (na IRQ1). To nikada ranije nisam vidjao. Google nista pametno ne pronalazi pod tim pojmom. Ima li neko pojma o cemu se radi? Imaju li to i drugi vlasnici ove ploce u spisku IRQ-ova?
 
Sklapao sam nekoliko kompova sa ovom plocom i ni jednon ovo nisam video.
Niti na bilo kojoj drugoj ploci/racunaru.
Bice da te neka komponenta zeza.
 
Da nemas neki Genuis proizvod u ili oko masine? G09-D joypad je pri instalaciji drivera instalirao proxy driver za tastaturu, pa se tastatura u device manageru prijavljivala upravo tako. Moguce da je nesto slicno u pitanju (mada mora biti nesto sto zauzima IRQ, eventualno nesto na USB-u)
 
IRQ1 je vezan iskljucivo za tastaturu i nijedan OS ni ne pokusava da ga podeli ili dodeli necem drugom. Znaci imas mogucnosti:
1. ne valja tastatura
2. ne valja keyboard kontroler na ploci (dakle, ploca)
3. ne valja drajver za tastaturu
 
je l neko mozda primetio (ja jesam, kod NF7 v2.0) da pod DeviceManager\Computer\ ne pise Advanced Configuration and Power interface (ACPI) PC nego ACPI uniprocessor PC (tako nesto) ...
kakva je razlika? :S
 
Pa to je normalno Ji, tako pise na svakom normalnom kompu :)

Pozdrav!
 
Hvala svima na trudu, ponajvise Silveru koji je skrenuo paznju na nesto sto je prvo trebalo da mi padne na pamet :?

Elem, da, u pitanju je tastatura. Reinstalacija drajvera je vratila ono ocekivano "Standard 101/102-key...". Kako se do tog "filter device" doslo, nije mi jasno. BTW, svo ovo vreme nisam imao nikakvih problema sa tastaturom. Ovaj thread sam zapoceo zbog toga sto mi Live! na NF7-S radi sa 2% snage izlaznog signala, dok na svim drugim plocama fercera standardno (imao sam pre nekih mesec dana thread na tu temu, ali bez rezultata...), sve se nadajuci da je taj "filter device" resenje ovog idiotskog problema. Dzaba sam se nadao, naravno...

Jos nesto: kada sam reinstalirao drajver, windows mi je prijavio da bi, ukoliko instaliram standardan drajver umesto "filtera", moglo da se desi da mi mis na PS/2 bude iskljucen ?!? Sto se nije desilo, ali me je dodatno zbunilo.
 
Nazad
Vrh Dno