Šta je novo?

file sharing između PC-ja i Android TV boxa (Xiaomi Mi Box S)

na PC-u desni klik na folder, nađeš opciju za deljenje (sharing) i podeliš. eventualno treba sa podesiš prava pristupa. u VLC player-u na TV-u ideš browse, nađeš PC i deljeni/ folder/e, uđeš, nađeš šta bi da gledaš i pustiš
a ako ti je i ta materija (deljenje foldera u mreži) nepoznata, postoji soba za računarske mreže, eventualno za operativne sisteme
 
na PC-u desni klik na folder, nađeš opciju za deljenje (sharing) i podeliš. eventualno treba sa podesiš prava pristupa. a ako ti je i ta materija (deljenje foldera u mreži) nepoznata, postoji soba za računarske mreže
jel ima neki tutorijal na youtube da bi mi bilo lakse?

okej podelim i sta onda?
 
pročitaj celu poruku, rano si citirao. dopisano je nešto
 
ja ustvari ne mogu folder da podelim vec bas taj fajl, jel to tako treba?
a na TV imam opcije: interna memorija, local network, tokovi, dodaj novi server u omiljene
 
deliš folder u kome je željeni fajl
guglaj "windows file sharing"
VLC na TV-u: local network
al' najpre podeli folder na PC-ju kako bi mogao da ga vidi VLC na TV-u

i, kao što sam napisao, postoji soba za mreže, ako ti je i dalje nije jasna materija (deljenje foldera)

 
Skini Nova Player na boxu, meni VLC od nedavno odbija da saradjuje sa Mi Box S 2nd gen dok Nova Player radi bez problema.

Onda nadjes folder na kompu koji hoces da podelis, desni klik na folder>Properties>Sharing>Share...>tu pored Add imas strelicu, klikni na nju>klikni na Everyone>Pod Permission Level stavi Read/Write>Klikni dole na Share i to je to.

Sledeca tacka gde bi mogao da se javi problem jeste da ce Nova da ti trazi Username i Password kad probas da udjes u taj folder, tu kucas Username i Password kojim se logujes u Windows na kompu. Ako nemas password nekad playeri nikako nece da prihvate da sifre nema pa ces morati mozda da dodas i sifru.

Gledao sam da ti objasnim sto uproscenije moguce.
 
deliš folder u kome je željeni fajl
guglaj "windows file sharing"
VLC na TV-u: local network
al' najpre podeli folder na PC-ju kako bi mogao da ga vidi VLC na TV-u

i, kao što sam napisao, postoji soba za mreže, ako ti je i dalje nije jasna materija (deljenje foldera)

uradio sam sve ali na tv-u ga ne vidi
meni cak nece ni iz vlc plejera da prebaci na tv kad odem na ono renderer->eon box
 
Poslednja izmena:
Moraš na računaru podesiti šering ispravno i obavezno postavi šifru na svoj nalog u Wndowsu. Ukoliko nije podešena šifra nećeš moći da se uloguješ putem androida.
 
Ovde je u temi, naslovu teme, uglavnom u pitanju MiBox, za taj eon bolje da je postavio pitanje u Eon box temi.

Ja ne koristim EON BOX ali mislim, možda i grešim, da nemaju svi ti boksevi WiFi opciju. To je prvi uslov za Cast opciju.
Tako da to prvo proveri, pa ako nema wifi, tj. nisu uređaji na istoj wifi mreži iz tog raloga, eto banane :)

Drugo je već kablovsko umrežavanje koje nije tako teško ali treba ga podesiti kako treba. O tome ima tutorijala koliko voliš i opet, ima tu pitanja jer nemam iskustva sa njihovim modemima.
 
Nazad
Vrh Dno