Šta je novo?

FIFA 2011

Znači trebalo im je tri godine da optimizuju igru za mašine isto toliko stare :)

Mada se ne bi složio da je optimizacija fenomenalna, konkurentska igra radi na istim mašinama sa istim podešavanjima a grafika je dosta bolja.

Da, prethodnih godina su prodavali priču da je potreban ne znam kakav komp za next-gen FIFA. Ne sumnjam da je PES 2011 bolje optimizovan, ali to i ne čudi, jer je next-gen verzija PES-a na PC-ju još od PES 2008. Ne znam da li se sećate, ali taj PES je recimo bio očajno optimizovan - PES 2009 je bio lepši od njega, a opet je radio prilično brže. Zato mislim da je ovo odličan start za EA, pogotovu jer mi dozvoljava konstantnih 60 fps. Vrlo bitno za igru sa ovako fenomenalnom animacijom. PES definitivno zaostaje u tom segmentu, ali nema sumnje da je bolji kada je reč o modelima igrača.

E imamo slicne konfiguracije,ali meni secka na 1680x1050 na VERY LOW,a demo je radio u full detaljima sa max AA.Na manjim rezolucijama mi ne secka :wall:

Ne znam o čemu se radi. Znači, 1680x1050, 4xAA, svi detalji, nisam primetio nikakvo usporenje, a juče sam odigrao 2-3 utakmice. Najnovije drajvere sam stavio pre par nedelja, a FIFA 11 je instalirana u Windowsu 7. Replay doduše secka, ali ne mogu da se zakunem da mi radi išta brže na ovoj mašini iz potpisa. Skoro da stičem utisak da je EA Sports hteo da to tako izgleda. Meni je demo pravi probleme u Windows XP, kao i svima. Zakucavanje na poluvremenu, poruke da su pukli drajveri, povremeno štucanje...
 
Poslednja izmena:
FIFA je zahtevnije jel je fizika na malo visem nivou od PES.Evo upravo gledam Task i fino srce CPU za razliku od PES.:)
 
Ne znam o čemu se radi. Znači, 1680x1050, 4xAA, svi detalji, nisam primetio nikakvo usporenje, a juče sam odigrao 2-3 utakmice. Najnovije drajvere sam stavio pre par nedelja, a FIFA 11 je instalirana u Windowsu 7. Replay doduše secka, ali ne mogu da se zakunem da mi radi išta brže na ovoj mašini iz potpisa. Skoro da stičem utisak da je EA Sports hteo da to tako izgleda. Meni je demo pravi probleme u Windows XP, kao i svima. Zakucavanje na poluvremenu, poruke da su pukli drajveri, povremeno štucanje...
Hahah,a meni je DEMO radio bez ikakvih problema u fullu :smash:
 
Razlog što igra neće da se startuje kod mene je to što je u pitanju klasičan conzolski port...da bi igra proradila moram da čupam Logitech G940 iz USB-a jer igra zakucava kad imaš previše analognih osa na priključenim kontrolerima - jer konzole podrzavaju 8 analognih osa, a G940 ima 13 + još 8 na dva chillstrima. Još jedan dokaz da EA treba...
 
Ako neko hoce da odigramo koju partiju preko tunngle-a neka se javi na PM.
 
FIFA je zahtevnije jel je fizika na malo visem nivou od PES.Evo upravo gledam Task i fino srce CPU za razliku od PES.:)

To sto srce vise cpu ne mora da znaci da je fizika bolja, pogotovo jer nije :)
 
Da li je neko uspeo da natera Fifu da radi preko hamachija? Kad ja hostujem server drug vidi, ali ne moze da upadne (connection timeout), a kad on hostuje ja ne vidim server.
 
daleko je ovo od novog pesa mnogo daleko :D;)
 
Daleko ispred? :)
 
Moze link za download na PM? DA PROVERENO RADI!!!
 
Sto se tice fizike daleko iza, ali ima prednosti. Lopta i treba da se odbija a ne da se lepi za noge. Inace sto vise igram sve mi je dosadnija, mada istina da dueli u pesu smaraju, skoro svaki kontakt je faul i retko se vidi da se igrac zagradi dok se u fifi igraci lepo guraju i grade.
 
Ovo je najbolja sportska igra koju sam ikada igrao.Sve reči hvale za razvojni tim još kada bi izbacili peč za optimizaciju sve bi bilo ekstra.Arena,gameplay,manager mode sve je mnogo bolje nego u PES-u sem grafike.Da li ste igrali Virtual Pro?Bolest teška.Bukvlano kreirao sam samog sebe i preneo na ekran.Osećaj je neverovatan.Svima toplo preporučujem.Igraću i PES i ovo ali konačno mislim da smo na PC dobili 2 odlične simulacije.
P.S Ovi koji smatraju da igra smešna i arkadna preporučujem da igraju na manual ili barem semi.
P.S na P.S Treba imati original exe da bi igra valjano radila jer je reloaded očigledno nešto upropastio.Srećom izašao je mini image za one koji ne mogu da priušte original.Takodje ako imate bag da igrači ne trče po terenu verujte sve je zbog ponovonapunjenog.
 
Poslednja izmena:
Pao je unistall posle dve odigrane utakmice. Imam osecaj kao da igram najnoviji Pro Pinball FIFA 11.
Uporedo sam probao PES 2011 demo i ovo, na zalost daleko je ovaj fudbal od PES-a.
 
Dueli su mnogo bolji u fifi, a i licence nisu za baciti. PES dosta lepše izgleda. Za sada, mala prednost Fifi.
 
Pao je unistall posle dve odigrane utakmice. Imam osecaj kao da igram najnoviji Pro Pinball FIFA 11.
Uporedo sam probao PES 2011 demo i ovo, na zalost daleko je ovaj fudbal od PES-a.

Verovatno si igrao na assisted tada igra i jeste kao pinball.
 
Ma kakav bre crni pes...ja pes igram vec 7 godina i kad sam video ovo pes je zavrsio u kantu...smesan je u odnosu na fifu.
 
Igra je neverovatna, znaci fantastican dozivljaj fudbala.

Poseban dozivljaj je sto je atmosfera uvek posebna za drugi stadion, Nemacka, Rusija, potpuno drugacije,

Ne moze bolje od ovoga.. zbogom dugodisnjem igranju blentavog PESA & hello FIFA :)
 
Al je vas lako kupiti :)
 
lol :)
 
Odigrao sam, ali sve na default.. ne ovu, verziju sa konzola.
 
Wahad, koliko imas godina i koliko dugo igras simulacije fudbala ?
 
Nijednu od ove dve igre nema nikakvog smisla igrati na manual. Nemoguće je takmičarski igrati na taj način.
 
Vrh Dno