Šta je novo?

FIFA 2002 World Cup fasisticka igra

Ja sam FIFU prestao da igram pre jedno 4 godine, inace do tada sam bio veoma dobar, na turniru u jednoj igraonici od 20 ucesnika osvojio sam prvo mesto. Medjutim kada se pojavio ISS ili Winning eleven odmah sam bacio tu fifu i presao na taj fudbal. Sada sam najbolji u kraju u iss, oduvek sam drao sve po kraju u bilo kom fudbalu jos od kick off-a, sensible soccera, goal-, preko fife i sada iss. Sada hocu da kazem za fifu jer smatram da sam veoma iskusan igrac bilo kojeg fudbala na kompjuteru. Fifa je obicno djubre od igre. Tako nesto stvarno ne vredi ni ovih 150 dinara, a kamoli 40 dolara. Ja sam iskreno kupio ovaj 2002 wc cisto da vidim da li su nesto naucili, ali izgleda da su ne popravljivi. Ovi momci sto brane fifu ocigledno ne znaju sta je prava stvar. Fifa je debilski fudbal, najneralnije nesto sto postoji. To je arkadna igra za decu. Znaju da nasminkaju igru i nista vise od igrivosti i realnosti nista. Jedino sto sam ranije pre ovog wc 2002 cenio kod fife su bili zvuk, a sada su me razocarali i sa zvucnim efektima, na svakoj utakmici bilo ko da igra cuju se hrvatski navijaci pa to je debilno skroz. Cak iss na playstation one je pet puta bolji od ove fife, a da ne govorim o ISS na playstaion 2 gde je igrivost ne verovatna, realnost, pa cak i zvuk cuje se lepo navijanje reprezentacije koje igraju. Pa ja sam sa ortakom odigrao 5 partija ove fife smejali smo se kakva glupost i odmah se vratili na iss. Inace decko koji brani fifu neka skine emulator za playstation one i neka nabavi bilo koji iss i neka vidi sta je fudbal. Pa pogledajte malo strane forume svi su napljuvali fifu nismo mi jedini. Tako da neka deca igraju fifu, a mi iskusni Iss, winning eleven, a moze i sensible soccer (da se prisetimo starih dana).
Jedino sam probao da editujem big.ini fajl pa da od djubreta napravim nesto realnije, malo sam popravio igru, ali opet je to skroz debilno. Kakav je to fudbal kada sa golmanom mogu da predjem ceo teren i da dam gol? ili sa jednim igracem da se setam po terenu. Ili iz prekida da kompjuter hvata neke neverovatne nabace na volej i zabija gol pored tri odbrambena igraca? Pustite da igraju dva kompjutera i smejte se kakva glupost. Gruvaju neke duge lopte nista ne znaju.
 
filipenko je napisao(la):
Fifa 2002 WC je najbolja fifa do sada. Gameplay mogu da pljuju samo oni koji nikada nisu igrali fudbal, oni koji ne znaju da igraju igru, ili oni koji nisu ni gledali fudbal :D
Gameplay je fantastican i realan. Jedina prava mana je sto recimo u Francuskoj Trezege i Anri kako sutnu daju gol u radijusu od 30m.
Sto se startova tice STARTUJTE SAMO SPREDA ! Ne pale vise startovi otpozadi jer se time, kao i u pravom fudbalu, ili ispada iz igre ili pravi faul. I startovima UPRAVLJATE POMOCU STRELICA, za slucaj da ne znate ;)

Vidi, ja sam kupio svaku “epizodu“ Fifa serijala od Fifa98 RTWC i igrao do besvesti. Sve do Fifa2002 sa kojom dolaze gluposti koje su neoprostive i koje nisu moj trip nego činjenica a to je da su da bi ojačali AI tj napravili teži World Class nivo osakatili ponašanje igrača mog tima pa još i favorizuju cpu tim tako što njegovi igrači mogu da izvedu sve i svašta a moji ne. Inače, to “upravljate pomoću strelica“ je smešno pošto to ne radi kako treba jer se i pored toga desi da igrač ukliza pogrešno!
Drugo, zašto su uveli da možeš da konfigurišeš tastaturu a da nema mogućnosti za korišćenje ctrl, alt i slićnih tastera? Zašto su ukinuli igru na ofsajd zamke (da ne govorim o varanju u korist cpu tima), presing dva igrača na loptu? Zašto nema igm1, igm2 i 3? Zašto u WC2002 ne možeš loptu da pošalješ ka nekom određenom igraču (ono W, D, A kod prekida) nego moraš da igraš jedno 50 utakmica da bi provalio otprilike kuda će da ide lopta. I to ne možeš da daš felš koliko hoćeš nego samo onoliko koliko ti dopusti igra (samo na jednu ili drugu stranu). A i ne možeš da vežbaš ništa jer su izbacili i trening! Inače, pošto vidim da si poznavalac, jel' znaš tačne kombinacije tastera za finte? E i to su toliko iskomplikovali da je smešno. CPU igrač može da šutira kako hoće bez problema a ti da bi postigao isto treba da polomiš prste. Dakle, napravili su sranje i nema potreba da ti staješ u njihovu odbranu pošto smo ovde govorili o realnim propustima koji su upropastili sav napredak na grafici.
E, da, i zašto su ukinuli mogućnost da napraviš turinir sa više od jednim user timom??? STOKA bre!
 
filipenko je napisao(la):
A garantujem da 95% njih koji se zale recimo da odbramveni ne prilaze napadacima nisu ni proverili da im u tim menadzmentu pise za taktiku u odbrani withdrawn ili pressure, a svako ko ima iole pojma o nekim stvarima zna da tu ima razlike :)
Niti da uopste koriste tim menadzment koji je nekad bio nebitan ali danas kad komp igra mnooogo bolje donosi dosta...daleko od toga da se mora menjati za svaku tekmu ali aproprijativni izbor formacije i taktike u ovoj fifi dosta znaci...
Pozdrav Mire ! :D

Fudbal za PS sam igrao i ne znam uopšte zbog čega toliki hype. Gameplay nije ništa naročito. Čak je opasna glupost pošto je igra spora do bola a i izgleda kao je to simulacija fudbala koji igraju petlići a ne seniori.
Što se tiče Fife 2002 i WC 2002, tim menadžment je sada manje važan nego ranije, ako nisi primetio. Ranije je to bilo sve pošto si ercimo u Fifa99 mogao sebeda upropastiš totalno ili da napraviš fantastičnu kombinaciju dok u WC 2002 možeš da napraviš kakvu god hoćeš formaciju npr. u odbrani ali tvoji igrači će i dalje da se zavuku u gol kod npr faula na sredini terena a golman će da stoji na penalu, kod napada protivnika će da stoje opet totalno bez veze povučeni. I da, čuo sam za strategiju i od kad igram moj stil je pressure u odbrani ali to ništa ne pomaže da igrači stoje bliže. I opet kažem, nije to moj trip već činjenica pošto sam proba svašta. Čak i da igram sa contain i withdrawn ali razlike uopšte nema u njihovom ponašanju!!!
 
filipenko je napisao(la):
Ili npr. coveka je igra smorila jer su uhvaceni suprotni navijaci kako skacu dok je on davao gol..

ovo sam ja bio :) inace naveo sam to kao smesnu situaciju, a nisam istakao da me je to udaljilo, cak sta vise, mogu priznati da mi je bilo simpaticno
 
teofilovic je napisao(la):
Svaka cast filipenko,ja sam kao i ti veliki ljubitelj FIFE tako da i ja moram da ostavim par reci.

Ova FIFA WC2002 je ubedljivo najbolja FIFA bez obzira sto mozes sa pola terena da das gol.Igraci su mnogo realnije uradjeni i cini mi se dok igram da u stvari gledam Fudbalski mec.Igraci vise ne pustaju loptu kada kao pre kada ide u kornu ili aut.Ja inace igram fifu od verzije Road to World Cup 98,a na proffesional u WC2002 vecito pobedjujem sa Italijom po 5 golova razlike kada igram protiv Hrvatske,Ekvadora,Engleske i Brazila.

Pa ako neko oce da opici FIFU preko modema nek mi se javi.Probao sam vec preko modema i sve odlicno radi

teofilovicu, proci ce dosta vode kroz neku omalenu recicu kad ljudi shvate da nije najbitnija grafika... ja igram fifu od njene PRVE verzije, propustio sam samo 2002 zbog vojske, i to jedino zato sto je JEDINI fudbal na PCu. ali mogu ti reci da su momci i devojke iy EA-a stvarno slabo uradili posao kod AI-a. blago receno, AI je napredovao nekih 20% u odnosu na prvu fifu.

a sto se tice grafike, tu svaka im cast. ali kao sto rekoh, mene grafika ne zanima, i zato kazem da je ISS zakon. svako moze da ga igra, skini emulator, kupi igru i to je to.

makaj probaj, ako si ljubitelj fudbala nista te ne kosta. FILIPENKO, i ti bi mogao isto da pokusas ;)
 
giovanni je napisao(la):
Fudbal za PS sam igrao i ne znam uopšte zbog čega toliki hype. Gameplay nije ništa naročito. Čak je opasna glupost pošto je igra spora do bola a i izgleda kao je to simulacija fudbala koji igraju petlići a ne seniori.
Što se tiče Fife 2002 i WC 2002, tim menadžment je sada manje važan nego ranije, ako nisi primetio. Ranije je to bilo sve pošto si ercimo u Fifa99 mogao sebeda upropastiš totalno ili da napraviš fantastičnu kombinaciju dok u WC 2002 možeš da napraviš kakvu god hoćeš formaciju npr. u odbrani ali tvoji igrači će i dalje da se zavuku u gol kod npr faula na sredini terena a golman će da stoji na penalu, kod napada protivnika će da stoje opet totalno bez veze povučeni. I da, čuo sam za strategiju i od kad igram moj stil je pressure u odbrani ali to ništa ne pomaže da igrači stoje bliže. I opet kažem, nije to moj trip već činjenica pošto sam proba svašta. Čak i da igram sa contain i withdrawn ali razlike uopšte nema u njihovom ponašanju!!!

govani, mislim da nisi u pravu. sto se tice stila igre, stavi na svi u napad, ili svi u odbranu, pa ces videti koliko igraci utrcavaju prema protivnikovom golu
 
Miroslav je napisao(la):
govani, mislim da nisi u pravu. sto se tice stila igre, stavi na svi u napad, ili svi u odbranu, pa ces videti koliko igraci utrcavaju prema protivnikovom golu

O čemu pričaš? O ISS ili FIfa? U Fifi možeš da staviš sve u napad i ići će u napad a ako staviš totalno defanzivnu strategiju neće izaći iz golamnskog prostora. Ništa od toga ne menja u njihovom načinu igre protiv napadača.
 
PREDJOH...VIDEH...URADIH

Uf,... Fifa WC 2002 is like a beautiful blonde. Looks good outside but has nothing good inside. It's fun for a while (very little while) but sucks in the long run.
ova recenica jednog od clanova foruma savrseno opisuje moje utiske.

World Class
3:0
finale Engleska(ja):Argentina
pobedim ja i argentinci(navijaci) skacu od srece, bacaju konfete i slicno---smorilo.
 
Re: PREDJOH...VIDEH...URADIH

GANDALF je napisao(la):
Uf,... Fifa WC 2002 is like a beautiful blonde. Looks good outside but has nothing good inside. It's fun for a while (very little while) but sucks in the long run.
ova recenica jednog od clanova foruma savrseno opisuje moje utiske.

World Class
3:0
finale Engleska(ja):Argentina
pobedim ja i argentinci(navijaci) skacu od srece, bacaju konfete i slicno---smorilo.

jesam li ja ovde jedini koji ne zna da igra fifu?! :D
 
Nisi, evo ni ja ne znam!

Iako sam bio prilicno dobar kada sam igrao FIFA WC 98, ovde sam samo jednom ili dvaput pobedio na pro nivou. I to Francuskom Paragvaj!

Toliko se misljenja razlikuju da pomisljam da postoji vise verzija nove fife.
 
MA SVI SMO MI PROFESIONALCI U FIFI KADA IGRAMO PROTIV KOMPA.

AKO ZELITE DA OSNUJEMO LIGU U FIFI KAO STO SU TO POKUSAVALI NEKI LIKOVI SA KLANRURA U NHL JAVITE MI SE NA MEJL
 
teofilovicu, kao prvo, NEMOJ da se deres posto je to zabranjeno ovde, bolje ja da ti kazem nego neko od moderatora, ja to conim prijateljski, a oni su nepri... ahem, da :D

nego, poenta... nije tacno da smo svi profesionalci protiv kompa, evo ja nisam, zato sto se iznerviram kad komp krade. bolje cu igrati protiv tebe to je sigurno... poz.

ps. nemoj me kontakrirati da igramo, fifu vise ne igram :)
 
Ma bre,ovo je stvarno najbolja FIFA do sada.A sad,shto ima gomilu mana,to je druga stvar.Mislim da je tvorcima nove FIFA-e realnost bila neshto manje bitna od grafike i ostale shminke,ali mislim da su krenuli u dobrom pravcu,i da polako shvataju da je "bilijar fudbal" provaljena fora.Trebace vremena da naprave pravu simulaciju,ali,bice i to jednog dana,ne zvao se ja Max Payne(a tako se i ne zovem) :)
 
JA SE NE DEREM,nego mi je bio u tom trenutku ukljucen CapsLock.
 
A ti iskljuchi Caps Lock:D :D
 
ma dobro bre :D mene bas briga, reko da ti kazem zbog moderatora, oni ne prastaju :p

teofilovic je napisao(la):
JA SE NE DEREM,nego mi je bio u tom trenutku ukljucen CapsLock.
 
Nazad
Vrh Dno