Šta je novo?

Feathercoin [FTC] (NeoScrypt)

Jel ovo trosi vise struju od monera ..stigao mi danas racun i 20% je veci nego sto mi inace stize ..tako da sam u minusu prosli mesec 25% ..toliko sam manje "zaradio" na kopanju nego sto mi bio racun za struju
 
Ne znam sta i kako kopate, ali ja kad bi samo jedan mesec bio u minusu momentalno bi pogasio/prodao sve rigove.

Sto se tice struje tu je negde u poredjenju sa X11.
 
Iz zida, rig sa 4 280x:

X11 - 670W

NS - 690W

Ako je to solidno onda ok.
 
A monero u W?
Ako moze i rus i clay [emoji1]
 
Ja bi ne bi rekao..sa monerom mi napajanja skoro hladna a sa FTCom se bas zagreju a isti napon ..al aj ti imas merac ja nemam mada mi nije jasno kako mi toliko veci racun.
Sto se tice sto ne pogasim rigove pa necu sad dok je zima ..lepo greje ..al ako ovako bude i u martu sve ode u oglase pa koja cena nebitno
 
Dobro zboris, grejanje smo zaboravili da ubacimo kod racunjanja profitabilnosti :D

Inace ja sam racunao u odnosu na X11 a ne sa monerom, posto vidim da ti uporedjujes sa monerom.
 
Poslednja izmena:
Grejanje je bilo kad se kopao LTC ovo sad je sto se toga tice smejurija...
 
Poslednja izmena:

Hvala za link (da možemo pratiti novosti)....mada meni (pretpostavljam i ostalima) radi posao i ono što je @majsta okačio (i @SAJ "preradio") ovde pre 7-8 stranica...14.4 drajveri (.bin 14.6), W7x64, klokovi 1000/1500 (280x_vapor-x & Asus_7950)
majsta.png
edit:
skinuo probao taj sgminer-5.1.0-dev 7z sa istim podešavanjima dobijam malo više (na 7950 karti) :)
2014-11-12_190344.png


edit2:
Ranije je radio --failover-only -o ... Ne koristim .bat odavno tako da ne znam da li se nesto menjalo.
ni to ne pomaže (bar kod mene)...isto..samo blicne i ne radi...
 
Poslednja izmena:
Šta se dešava sa pool-ovima za FTC? Coinotron nedostupan, theblockfactory takodje....možda je još neki....

edit:
proradila oba u isto vreme.....:trust:!?
 
Poslednja izmena:
sta se kopa sad (osim coinselecta), na coinotronu pise ftc isplativost 74
 
Pa sto niste kupili na 6K? :d Ja nisam imao kad da pratim otkako je pao a i otisao sam na monero. Iskreno, nisam ocekivao da se vrati tako brzo. Nece taj ici na 4K Nesicu, pre ce da skoci na 1$ ponovo. Mozemo i da se kladimo ako hoces :D
 
nema potrebe, ja sam holder tako da stek ceka ili 1$ ili 10$ :p

ono sto sam iskopao u poslednjih 3-4 dana zavaljah za btc pa stavio buy ako kojim slucajem padne, u principu sta god da se desi odgovara mi :)
 
nema potrebe, ja sam holder tako da stek ceka ili 1$ ili 10$ :p

ono sto sam iskopao u poslednjih 3-4 dana zavaljah za btc pa stavio buy ako kojim slucajem padne, u principu sta god da se desi odgovara mi :)

Drugari ode diff previsoko,vise nije isplativ ftc.Pravio neke analize i score je oko 2$ dnevno po rigu koji se sastoji od 4x280x sto je smejurija
 
Drugari ode diff previsoko,vise nije isplativ ftc.Pravio neke analize i score je oko 2$ dnevno po rigu koji se sastoji od 4x280x sto je smejurija

Ne razumem....ovako je vec par meseci.....znaci oko 0.5$ po kartici na dan....ako sam ja dobro racunao...gde je tu smejurija?
 
pusti ga on kuka li kuka, a u stvari nista se nije promenilo vec 10-tak dana, diff se povecao, ali se povecao i hash na karticama 100% , znaci isto kao sto je i bilo
 
Ici ce to sve jos gore kada optimizuju minera. Ja mislim da ce ici kao i scrypt sto se hrate-a tice.
 
pusti ga on kuka li kuka, a u stvari nista se nije promenilo vec 10-tak dana, diff se povecao, ali se povecao i hash na karticama 100% , znaci isto kao sto je i bilo

Baš tako, ja i dalje imam (sa 2 karte) 45+FTCa na 24h (kad je @majsta izbacio podešavanja imao sam i 53+) iako se dif povećao sa prosečnih 11 na 21 ...
 
pusti ga on kuka li kuka, a u stvari nista se nije promenilo vec 10-tak dana, diff se povecao, ali se povecao i hash na karticama 100% , znaci isto kao sto je i bilo

Slazem se,isto je kao i pre.
Ko da nije bilo dovoljno lose...
 
Nazad
Vrh Dno