Šta je novo?

Far Cry 4

Ja igram na athlon x3 425 i fix za dva jezgra. Pre fix-a imao sam crni ekran i nisam mogao da pokrenem igru.
 
Da napisaem i ja svoje utiske igarm na medium sa konfiguracijopm iz potpisa na 1920x1080 sa fps-om izmedju 30-40 malo blize 40. probao sam na high ali mi je mnogo crno verovatno postoji resenje ali me mrzi da citam celu temu na high mi je fps oko 20 i tesko je igrivo. Sad mene zanima da li se i vama desava da se slika pikselizuje na nekim delovima kod stena i u snegu ali samo mali deo slike nije mnogo strasno ali se primecuje i da li postoji resenje problema mozda neki update ili tako nesto?
Stavi opciju ispod SSAO na SMAA za senke
 
Citam i ne verujem, koristim r.......d 1.03 verziju i igra izgleda prelepo i klizi na ultra izmedju 40 - 50 frejmova tacno kako je i prezentovano na datim testiranjima za svaku karticu ponaosob.

http://www.techspot.com/review/917-far-cry-4-benchmarks/page3.html

Nesto debelo nije u redu sa vasim verzijama igre posto ima ljudi i sa jacom konfom od moje da se zale. Nemam nikakav stuttering koristim poslednji amd ov zvanican driver ( nisam hteo da instaliram poslednju betu koja je navodno specijalno napravljena za fc4). Jedini problem koji mi se javi je nakon odredjenog vremena ram mi se napuni i igra pocne da vuce preko 8,5 GB page filea i onda krece seckanje tipicno kad se pali hard ali to je nedostatak rama i nema veze za grafickom karticom. Sve pratim preko MSI afterburnera i nakon izlaska i ponovog ulaska u igru kad se ram ocisti igra ponovi klizi ko sims premazan slaninom :)))

Meni je otprilike ovako kao u ovom benchmark rezultatu na ultra. Stavio sam na High jer iskreno ne primecujem neku razliku a dobijam oko 60-70 fps. Uz naravno petljanje sa cfg fajlom posto sam imao uzasan stutter koji je najveci problem za nvidia korisnike. Interesantno je da se taj stutter ne prikazuje kao pad u fps, fraps ga ne primecuje ali je tu.

Nemam problema da igra radi losije na mojoj grafickoj ali mi je neverovatno da mi GPU usage povremeno pada na 50-60%. Moze ovo mnogo bolje kada se posteno patchuje. Problem sa ramom sam primetio i ja nakon duzeg igranja a imam 16gb.
 
jeste čekirali taj core 2 fix da nije neki majner i slične *****ane? vidim po netu da nije baš najčišći????
 
Sa 1.4.0 patch-om igra je "prodisala", nema vise crne mape, gubitka save game itd. :) Igra doduse i dalje ne radi bas lepo, na mojoj masini radi na 1600x900 sa low detaljima na nekih 20-35 fps-a, s'tim sto fps cesto zna da padne na 10,15 i sl. :(
Sto se tice fix-a za dual core procesore sa ovog videa ne skidati drugi link jer ce da Vam instalira razne adw gluposti i neke leve programe.. Dakle prvi link radi bez problema :)
Sto se igre tice, sve u svemu je OK, u nekih trenucima uzasno podseca na AC, grafika je super, optimizacija-nula, svidja mi se novi meni (vizuelno),ima zanimljivih novina, prica dosta podseca na predhodnu, naravno i dalje smaraju sa craft-ovanjem i slicnim glupostima.. ali sve u svemu OK. :)
 
Smor igra bas.
Zavrsio 6-7% i nemam zelju da nastavim.
 
Jesi li probao 'borderless' umjesto 'fullscreen'? Pomenuh to vec gore, meni je donijelo fina poboljsanja. A imamo slicnu konfiguraciju.

Nisam, bio u gužvi par dana, za vikend se ponovo družim sa kompom. Skidam 1.4 verziju i krećem ponovo da čitam topik od početka i probam sve moguće varijante. Ako ne bude benefita, odlažem naslov za daleku 2017. godinu, a u međuvremenu ću da peglam GTA EFLC koji sam iz istih razloga propustio pre 3-4 godine.
 
^
Jesi li igrao FC3 i jel ti se svideo?

Jako si se svideo, onomad pre 2 godine tacno :) I zavrsio sam ga, mana mu je bilo to sto je igra prelaka i na najtezem nivou.
slazem se da je gameplay skoro pa isti ali me iz nekog razloga smara, nema sanse da nastavim. Razmisljam da 3i put predjem The Last of Us na soniju,
jer je to definitivno totalno neverovatna igra... :d
 
isto i kod mene na 5770, verovatno je do Ati kartica
Verovatno probacu i update drajvera za grafu ali sumnjam da je do toga.

A ne znam kako se vama desavaju ti problemi. Meni uvek sacuva i ne desava se crni ekran. A problem mape sam resio brisanjem dva patcha iz foldera nzm tacno kako se zovu. Ps koristim verziju sa najvise SE na T*B.
 
Evo par saveta kako da vam igra bude extra. Poucen iskustvom iz fc3 prvo sam kraftovao sva oruzja a glavno je snajper sa prigusivacem.Naravno sacmara je obavezna samo zbog napada vukova,medveda, cega god jer na taj nacin resavate situaciju u par sekundi a nije zgoreg nekad im baciti i "Sniclu" i nastaviti svojim putem bez otvaranje vatre i privlacenja paznje.Na taj nacin sa snajperom postajem tihi ubica gde elegantno izvidjam i radim sta hocu...Polako i natenane..Imam i puskomitraljez za slucaj napada ogromnog broja neprijatelja i koristim c4 za tesko naoruzane i oklopljene neprijatelje...Na taj nacin imate slobodu da istrazujete i radite sta hocete kad i kako hocete i imate odgovor na svaku situaciju.. Nekad pre nego sto pocnem da snajpujem postavim mine koje se aktiviraju na pokret i c4 okolo na prilazima mojoj poziciji i onda i ako detektuju odakle dolazi vatra ulecu u zamku....Jedino jos sto je bitno je ako primete da se otvara vatra i cujete da jedan vice "going for the mortar" obavezno menjajte poziciju sto pre jer naravno krece baraz po podrucju odakle se sumnja da je pucano na bazu.
 
Za lov i tiho ubijanje su po meni mnogo bolji luk i strela, onaj bolji luk sa stavljenimdodacima. Dobijas dupli ulov plus vise xp plus pokupis opet strelu.
 
Ja igram na najvecem nivou tezine, ne znam bas kako bi se proveo da se suljam ka neprijateljskoj bazi i presretne me copor vukova ja dok nategnem strelu i ispalim ova 3 me vec pojeli s ledja.
 
Najbitnije je napraviti drzac za 4 orucija. Ja koristim luk i strelu, snajper, rafalnu pusku i ono cudo sto puca rakete(sa njim mozete ujedno i iz kola da pucate) takodje obozavam i ubijanje bacenim nozem ili kad im bacim meso u sred baze. A kako se prave te mine?
 
@ralos: Proveo bi se sa lukom i strelom bolje nego sa snajperom, ja sam na normalu uspeo da ubijem čopor bez problema samo da ih vidim pre nego što počnu da me grizu. Većinu životinja ubija 1 strela i kad nije headshot dok to nije slučaj sa snajperom. Sa lukom imaš dupli ulov, veći xp i možeš da pokupiš municiju tj. strelu. Sada kada sam otključao auto-cross tek nemam potrebe da koristim snajper kada mi treba domet :)

@mihailo998: Da, M-79 je must :). Nosim još i Shredder koji kida isto :)

Inače, meni igra skroz ok radi još od prve verzije. Samo sam rešio problem mračne pozadine, mape i save-a. Seckanje nemam na high podešavanjima. Igram se na i5 4670k, 8 gb ram i r9 270.
Igra mi je osveženje u smislu potpunog proizvoda i doživljaja. Sve je urađeno kvalitetno, od muzike, preko grafike i priče i uopšte nekih detalja. Po meni vredi cheers
 
Mine imas samo nisi skontao na tasterima 8 9 i 0 mislim :) Igra je biser, nije to za ovu decu iz hodnik pucacina kojima sve brzo u zivotu dosadi i nista im ne valja. Ovo se igra polako natenane temeljito i sa uzivanjem :)
 
Igra je teza nego sto je to moglo da se zakljuci na osnovu onih idi....ih trailera. Prica i likovi su bezveze, klasicna komercijala, nema razlike u odnosu na fc3 i generalno igra vuce dosta mana iz 3 mada ima i unapredjenja. Grafika je unapredjena i realnija, ispod high podesavanja ne treba igrati jer nije to-to i primetno losije izgleda, vec na high je odlicna, igram na very high presetu (senke medium, blur off, ssbc, osnovno AA podesavanje) + vecina opcija na on i to je taman za moju krsinu od kompa (25-60 fps ali uz stucanje koje je nemoguce resiti), sto je najjace na tim podesavanjima mi izgleda bolje nego na ultra gde je sve nekako mracnije, ispranije a prednosti prakticno i ne vidim. Zvuk je dobar ali moglo je to i bolje. Fizika u igri je takodje morala da bude bolja ali ajde, moze da prodje. Bilo bi dobro da postoje destrukcije bar kao u BF BC2.
Nisu lepo uskladili to kako koja zivotinja reaguje na ranjavanje.. Velika mana je to sto su protivnici (za sada) isti, mozda ih ima nekoliko i samo su ih klonirali, isto vazi i za glasove i sve sto izgovore, psovke, to moze da ubije u pojam, isto kao i u fc3.

Ali ova igra ima veliku prednost u odnosu na ogranicene hodnike a i vecinu ostalih koje sam probao - mogucnost da igras kako 'oces i veliku sloboda kretanja. Uz to prostor deluje zivo, realisticno, sto se toga tice nisam probao bolju igru.

Najteze podesavanje, slabo/ograniceno naoruzanje i medicina, sloboda kretanja i mogucnost improvizacije.. to je ono sto me vuce da igram. Na pricu, pagana i cavu od glavnog lika sam zaboravio, to je sve smesno, kapiram da je to deci do 00 i da donosi pare ali meni je jadno. Ali nema veze, sve ostalo je prilicno dobro. Jednostavno sam se uziveo u sve to na neki moj nacin, kao sto je bio slucaj i sa fc2 i 3 (s'tim sto je dvojka 5x dosadnija od 3 i 4). I sa ovim pristupom uopste nije lako, ima prilicno zaj....ih situacija.

Sad spoiler, ko nije igrao duze od par sati neka ne otvara (ukupno sam igrao 5-6h ali sam malo misija presao, uglavnom sam istrazivao/lutao) -
dobro je sto su ubacili one huntere ili kako se vec zovu, to je veliki + i otezava igru koliko-toliko. Prvi put kada su me napali naravno nisam ni znao da postoje, onda sam sa 2 okvira i ak 47 morao da se sunjam po zbunju, osmatram a u isto vreme nisam imao medicinu (jednostavno do tada igra mi bese prelaka) pa me je ujela zmija, na brdu iznad zavija kurjak himalajski na mesecini a ovi me traze. Taman sam skinuo jednog strelom i napadne me vuk a tek sam se oporavio od ujeda zmije :d Videh i napade krokodila na razne zivotinje pa i slona a bogami iznenadila me je ona zubata riba, nisam to ocekivao dok sam plivao :d I da ne nabrajam dalje, ima jos mnogo takvih primera, mislim ako su ubacili sve te zivotinje i ako se ide na neki arkadni realizam ovo vidim kao plus a ne manu, isto vazi i za lov, klanja i dranja, mozda je to malo dosadno i nerealno ali ovo je jbna igra a ne simulator. I oni karma tripovi nisu losi, mislim igra je generalno sadrzajnija od trojke, ne znam kakve ce sve biti glavne misije ali se nadam da ce biti bolje od solidne trojke. Nosorozi su zlo, mislio sam da cu lakse da ih lovim ali sam izginuo bar 5x.

U sustini posle ogranicenog cod AW hodnika koji sam igrao 2 nedelje po 20 min dnevno ovo je do jaja. Jedina igra koju mogu da igram duze od pola sata odjednom mada ko zna sta sve nisam probao, ove godine nisam instalirao ni 5-6 novih igara.

Postoji li nacin da se onemoguci tagovanje? Samo to me nervira mada da se ne lazemo par puta mi je znacilo :d

Ovo se igra polako natenane temeljito i sa uzivanjem

Nije ovo igra za svakoga, definitivno. Ko hoce da se primi na pricu i igra samo glavne misije sa full arsenalom bolje da i ne pokusava. Ali ostavlja mogucnost da igras kako 'oces. Slazem se sa ovim sto si napisao.
 
Poslednja izmena:
Opet lupetas, ovo je igra koja je prelaka cak i za mene koji nemam nikakve posebne ''igracke'' skilove,

Dali sada priznajes da sam bio u pravu kad sam savetovao da se prvo obavezno iskraftuje onaj "weapon belt",a ti me napao da je to za malu decu???

Edit:Mada i ne moras da priznas,u ovom gore postu si vec to obavio.:)
 
Poslednja izmena:
Dali sada priznajes

Ako se obracas Daliju onda ti fali zarez a ako pitas mene onda - Da li :d

Ne, kratko i jasno, za sve ovo dokle sam stigao je dovoljna 1 puska i 3 bombe u steku uz dozu opreznosti i osmatranja okoline, osim ovoga sto sam naveo u spoileru i dalje tu nema vecih razlika u odnosu na trojku. Ti si predlagao da se obavezno budzi ''w-belt'' i kupuje sto vise oruzja sto apsolutno kvari trip igranja i sve postaje prelako o cemu sam upravo i pisao iznad ;)
 
Poslednja izmena:
A dokle si stigao?Ja sam na 20-oj misiji,i mogu ti reci da nije bas lako.A ima ih 32.Neprijatelja je mnogo vise,i mnogo su precizniji i lukaviji.Ne kazem da je pretesko,ipak je to singlplejer igra,ali ume da bude zeznuto.Tako da je posedovanje komplet weapon belta,obavezno.

EDIT:Naravno da se Daliju obracam!Sta se ti mesas!

Ljubi te majka kad si obrazovan pa si nasao na forumu da ispravljas gramaticke greske.Verovatno si skoro skolu i zavrsio.A takve na forumima zovu "naci grammar",pitaj se zasto.Ja sam davno izasao iz skole,znas,pa na neke nebitne stvari i ne obracam paznju,ali zato si ti tu,pa ne brinem.
 
Poslednja izmena:
hsv stoned i gorgilije mislim da imamo identican ukus sto se igara tice. Ja cu da precesljam bas sve svaki outpost i side mission. I mene su iznenadili oni sa strelama pa zivotinje, nije lako zato se neki ljudi i smore a meni je bas to trip. Inace preferiram stealth jos kad se domognem mp5 sa silencerom , imam vec snajper s prigusivacem i bacanje noza. Elegantno cu da istrazim i oblikujem divljinu po svojoj volji :))
 
A dokle si stigao?

Pa sve sam napisao dokle sam stigao, mozda sam presao 7-8 glavnih misija. Na samom pocetku sve mozes da ih pocistis samo klanjem, bukvalno ali posle kada pocne da se desava ovo iz spoilera sa 1 puskom (80-90 ''metaka'' :d), par bombi i tu si negde na granici da izgines i to je ono sto je zanimljivo, bar meni. Ti si pisao o pocetku igre.. kapiram da je sada na 20-oj misiji teze.
Dobro je sto su ubacili jos starijeg oruzja, odlican je izbor pa posle kad postane teze (a ne sumnjam da hoce) pazaricu jos nesto. Mada vidim da cu morati da uzmem i shootgun zbog iznenadnih napada zveri u sred borbe sa olosima. Moguce da je ovo malo teza igra od fc3, bar za sada mislim da je tako (pomenuh u spoileru).

@ ralos

Apsolutno, slabo igram igre vec godinama ali ovo mi bas lezi iz razloga koje sam naveo (ma sve sto je outdoor i na ovaj fazon, cyber tripove izbegavam a strategije/tps sa magijama, vilenjacima i slicnim nikada ne igram). S.Sam je izuzetak, to je nesto najjace ikada :)

E sad kada bi ispravili sve te mane ovo bi bila stvarno vrh igra, za sada mislim da je dobra-solidna ali ne vise od toga.
 
Poslednja izmena:
Nije ona teska nego su misije malo komplikovanije tj treba 2-3 puta da se isproba najbolji nacin napada. Ja sam evo sad presao misiju gde kidnapujem onog lika u sred njihovog logora (pocine tako sto treba da se usunjas u kamion) i trebalo mi je 2 sata da provalim da treba da se ukrcam u kamion. Zato i postoje one misije sa osvajanjem zamkova koje su teze. Ali imam osecaj sto vise igram nadmocniji sam nad neprijateljem jer se skilovi jako lako dobijaju. Od oruzja koristim : M97, Z93, P416 i recurve bow. Sve je nabudzeno. Neko je spomenuo da nema razlicitosti u igri i jednim delom se ne slazem jer smatram da su svi vojnici uniformisani i da ima sasvim dovoljno razlike kod njih ali mi nikako ne ide da je svaka vrsta zivotinje bukvalno ista. Ja nisam od onih koji igraju samo glavne misije vec se trudim da izvrsim sto je vise moguce.
Ps: Tornjeve osvajajte pomocu helikoptera tako sto ce te samo sleteti na vrh. :)
Verovatno znate al eto da napisem.
 
E pa sad cu da vam prijavim nesto, osvajajuci baze i napredujuci alternativnim pravcima kao i uvek naisao sam na prelepi most, igra me prvi upozorila da ulazim na neprijateljski teritorij i da bolje da se vratim i kad sam ja nastavio u datom pravcu dobio sam poruku "out of bounds" i rok od 10 sekundi da se vratim i kad nisam igra me sama vratila.Open world nije bas totally open world, fora je sto cu verovatno moci tamo kad otkljucam jos neki toranj ali mogli su to i malo pametnije da rese
 
Nazad
Vrh Dno