Šta je novo?

(FAQ u 1. postu) - POPUSTI - AliExpress, eBay... (samo linkovi i kratak opis)

I vec je sklonjen, nadam sw da ces ga dobiti...
Da, videh malopre i pisah prodavcu da vidim šta se dešava. Jako čudno i ne uliva poverenje.

Za šta koristiš ovu platformu?
Gledao sam je i ja pre tipa godinu dana, i ona je jako malih dimenzija, vrlo specifične namene. a cena i nije baš tako povoljna!
Za razlemljivanje komponenti sa manjih štampanih ploča. Može da se koristi i za nešto veće ploče, samo je potrebno odštampati držač sa Thingiverse. Volim da čačkam raznu elektroniku, pa mislim da bi mi koristilo za razlemljivanje SMD čipova. Kažu da je super stvar, ali ja još uvek nisam probao, pa ne mogu da potvrdim. Za $60 je okej, dok za $100+ i nije baš.
 
Poslednja izmena:
Često duvaljka nije dovoljna, velike mase bakra, potrebno je i grejanje sa druge strane, pogotovo ako skidaš čip sa ploče na kojoj je nešto drugo neispravno pa bi da ga skineš bez oštećenja.
 
s obzirom na dimenzuje od 3x3 cm upotrebna vrednost je suzena. ali ulaganje u alat koji se koristi je vise nego isplativo. za mnoge stvari pomaze i kuhinjska rerna u kombinaciji sa duvalicom. i obicna sijalica od 200,300w moze da dinsta plocu sasvim lepo.
 
Htedoh da kupim ovaj Steeldive sat gore i dok sam kliknuo par puta do placanja em mi ne da da ga kupim zbog sigurnosnih razloga em je poskupeo $9.
 
Ako kupim nešto za 70$ a iskoristim neke kupone pa cena bude oko 20$ … Jel i dalje plaćam porez i carinu na 70$ ?
 
Carinik procenjuje. Zvanično plaćaš na onu cenu koju si platio, pa bilo to 2 dolara ako si iskoristio 68 dolara kupona npr. ALI, carinik često ne veruje kinezima i njihovim cenama, pa sam pogleda i proceni koliko vredi, a on ne zna da si kupone koristio... i bude belaja.
Bilo je priče da se javi carini unapred na mail, kad dobiješ broj za praćenje, dokaz o plaćanju (bankarski izvod, ss ali plaćanja, itd), ali nisam to probavao radi li.
 
Poslednja izmena:
Nije više 5$ na 30, nego 3.
 
Ako mislis one bluetooth zvucnike sa igrice oni nemaju shipping za Srbiju . Ja sam mislio onaj Baseus punjac 65w izadje 7$ a inace oko 17$, mada oni napisali da je 71$ ne znam kako.
 

Prilozi

  • viber_image_2022-11-04_17-20-18-111.jpg
    viber_image_2022-11-04_17-20-18-111.jpg
    80.1 KB · Pregleda: 82
Ako mislis one bluetooth zvucnike sa igrice oni nemaju shipping za Srbiju . Ja sam mislio onaj Baseus punjac 65w izadje 7$ a inace oko 17$, mada oni napisali da je 71$ ne znam kako.
Dobro si mi rekao, nisam registrovao to kad sam gledao. Pa tu onda nista nema da ide kod nas, a i ono malo sa spiska sto ima je sve nenormalno visoka cena shippinga koliko vidim.

Dakle uglavnom beskorisna cela ta prica za Srbiju.
 
Stigla danas ona Kodak kartica:
1667603142916.png
15 dana od poručivanja, ubedljivo najbrža isporuka ove godine.
 
Ja ću u ponedeljak da zovnem mog poštara, možda ima neki info, ono dal carine ili ne-da li je naplaćivao, ima 10ak dana da je stiglo u BG i ništa, da ne bude posle carinski pregled 150din za svaku sitnicu.
 
@Sirius9

Daj testove



@ChopinAsLex

Bile su u GroupBuy ponudi od avgusta...

32GB - par centi , 64GB - do oko 1$

( ima ih i sada , ali je "popust" za Srbiju do 50% )

kodak.aliexpress.com/store/900246271
 
Ko bi reko... Meni jos nije. UA*HU tracking bio? Koja opština, ubacili u sanduče odmah ili na dostavnicu?
Jeste, preko mađara išlo, Opština Stara Pazova, svi moji paketi idu preko BG carine, ubacila poštarka u sanduče, uvek ubaci samo kad je nešto što ne može da prođe kroz otvor onda mi pusti sms :) da dođem u poštu. Gledam sad statistiku mojih kupovina zadnja 2 meseca, jedan paket je došao za 16 dana, dva za 17, tri za 18, većina ostalih između 20 i 25 dana i retko koji da je prešao 30 dana a sve jeftine sitnice bez praćenja, rekao bi da je sve išlo preko HU.
I'm playing GoGo Match to win up to 99% off items.

Moze link?
To je ono što je Sale pomenuo, Kodak Official Store, bilo je dosta tih group buy-ova ovde pa sam uspeo dve da "skinem" za po $. Šteta što one od 128 i 256GB neće da šalju ovamo što je bezveze jer nema nikakve razlike u pakovanju jedino ako zbog cene neće u smislu ako neko podigne dispute i nekako dobije isti (što je praktično nemoguće jer je ali napravio takav sistem da nemože da se dokaže da paket nije stigao) morali bi da vrate 10$+

@sasa022
jel ima svrhe testirati sa USB2,0 čitačem? Nemam trenutno ništa bolje (trebalo bi vidiš to da uzmem na aliju, neki bolje, dobro si me podsetio, idem da pogledam.... )
...5 godina kasnije ;-D
Mislim da u firmi imamo neki bolji pa ću sledeće nedelje da ga uzmem i istestiram, koji program da koristim?
 
@Sirius9

Svaki SSD,fles i karticu treba proveriti pomocu H2testw.

Preko USB 2.0 nece postici punu brzinu , ali ce pokazati ispravnost.

Brzinu mozes da proveris i pomocu CrystalDiskMark , ATTO Disk Benchmark....

Na telefonu npr. SD Insight i SD Card Test.
 
Jeste, preko mađara išlo, Opština Stara Pazova, svi moji paketi idu preko BG carine, ubacila poštarka u sanduče, uvek ubaci samo kad je nešto što ne može da prođe kroz otvor onda mi pusti sms :) da dođem u poštu.
Meni je stigao samo jedan paket pre nedelju dana, narucen 7.10.
Ovi ostali bi trebali uskoro
Kod mene postar ubaci sve zivo u sanduce, i ono sto moze i sto ne moze da prodje kroz otvor
 

Prilozi

  • IMG_20221024_114326.jpg
    IMG_20221024_114326.jpg
    80.4 KB · Pregleda: 90
15.10 - poslato. Poslednji status je 21.10-Received by local delivery company. Danas (07.11) našao u sandučetu. To su oni termo bužiri sa ove teme. Prvi od nekih 20 narucenih iz "group buy" zato i pišem u ovoj temi. Većina na praćenju ima ovaj status i svi su HU.
 
Ovi kuponi su neupotrebljivi, ne mogu da se koriste za ono što ti hoćeš, nego šta ti ponude!

Samo prvi AliExpress kuponi mogu da se iskoriste zasta ti hoces, ali ih je tesko pokupiti, ovi ostali Store kuponi i oni kuponi za odredjene iteme su 99% neupotrebljivi (kod Store kupona koliko sam video brdo njih ne salju za Srbiju ili je postarina skupa)
 
Pa ovi kuponi od igrice, kako se koriste?Kad ukucam kod pri checkoutu, kaže nije validan.
 

Prilozi

  • Screenshot_20221107_180909.jpg
    Screenshot_20221107_180909.jpg
    72.4 KB · Pregleda: 37
Ukoliko su validni za odredjen iartikl, automatski se obracunavaju. Pise na checkoutu svakako.
 
Evo primer jedne kombinacije ( popusti po vise osnova )

primer.jpg




A evo i primer gde se crveni AE kupon ne prihvata

primer2.jpg
 

Prilozi

  • Screenshot_20221108_031656.jpg
    Screenshot_20221108_031656.jpg
    48 KB · Pregleda: 26
  • Screenshot_20221108_031754.jpg
    Screenshot_20221108_031754.jpg
    35.4 KB · Pregleda: 25
Nazad
Vrh Dno