Šta je novo?

Fan control gts450

jozza

Slavan
Učlanjen(a)
26.04.2005
Poruke
3,791
Poena
475
Kako da napravim custom fan control za Palit gts450? Tj, treba mi da se vent vrti na 20% u idle, pa da na (recimo) 40C ide na 25%, na 50C ide na 30%, na 60C 35%, 70C 40%, itd. Sada je izmedju idle (33C) i 70C na 30%, a tek onda ide brze (u igrama se to ne deshava, stalno je na 30% sa temp 58C max), ali mi je ovih 30% u idle mnogo, jer je vent mali i nervira me ta frekvencija, sve ostalo je tiho. Dajte neki program ili link, pls.
Hvala unapred. :wave:
 
MSI afterburner
 
Kako da napravim custom fan control za Palit gts450? Tj, treba mi da se vent vrti na 20% u idle, pa da na (recimo) 40C ide na 25%, na 50C ide na 30%, na 60C 35%, 70C 40%, itd. Sada je izmedju idle (33C) i 70C na 30%, a tek onda ide brze (u igrama se to ne deshava, stalno je na 30% sa temp 58C max), ali mi je ovih 30% u idle mnogo, jer je vent mali i nervira me ta frekvencija, sve ostalo je tiho. Dajte neki program ili link, pls.
Hvala unapred. :wave:
Raspon obrtanja ventilatora u biosu je podesen na 30 do 70%. Za sve brzine van tog opsega moras da modujes bios i kao sto ti je ness1602 rekao treba da napravis krivu u MSI Afterburneru za promenu brzine obrtanja venta u zavisnosti od temperature.
 
Hmm... Chime da ga modujem? Ako sam dobro shvatio, uchitam vga bios u neki editor, prepravim opseg na 20%, pa takav bios ufleshujem?
 
Dobro si shvatio. Treba ti nibitor 5.9 u njemu otvoris bios i pod temperatures uneses min i max vrednost ventilatora. Snimis taj bios i flesujes njim kartu. Bios mozes da ucitas iz karte ili da skines bios za svoju kartu sa tecpowerup! vga bios collection. Treba ti i nvflash da bi flesovao kartu.
Medjutim, negde sam procitao da ako stavis premalu vrednost PWM signala ventilator nece da se vrti uopste tako da ne znam koja je najmanja vrednost koju smes da stavis.
 
Poslednja izmena:
Pff... Bash ne znam dal mi se isplati zezanje. Mozda padne neki AC L2 pro... Samo mnogo je velik, odoshe mi svi PCI slotovi na mATX plochi. Uskoro menjam kucishte, pa cu videti kako se chuje, sad je u nekom kinezu sa skinutom stranicom (jer nema nikakve proreze), pa mi "zuji" pored glave bukvalno. A fleshovanje karte moze iz Win-a, DOS-a ili kako? I treba li mi PCI karta za tu proceduru (nisam o nikad radio)?
 
Ja sam imao slican problem sa svojom Inno3d GTS 450, jer su smradovi stavili ventilator sa samo dve zice koji se konstantno vrteo na 2500 rpm. Ja i drugar nalemimo konektor sa 4 zice na kartu i stavim klasicnu CM osmicu za kuciste sa PWM kontrolom.
Onda mi se cinilo da se ovaj vent vrti presporo jer je u idlu vrteo na samo 800 obrtaja pa sam modovao bios da brzine obrtanja venta idu od 50 do 100% tj. od 1400 do 2500 rpm.
Sad je grafa necujna u idlu u odnosu na ostale ventove u kucistu, a u full load klokovana na 950 za GPU i 2100 za memoriju ne prelazi 67 stepeni.
Sama procedura modovanja biosa i flesovanje je jako prosta i trebalo mi je dva minuta da to odradim.
Jedino sto sam na kraju dobio troslotno hladjenje za grafu i izgubio dva pci slota.
 
Ja sam imao slican problem sa svojom Inno3d GTS 450, jer su smradovi stavili ventilator sa samo dve zice koji se konstantno vrteo na 2500 rpm. Ja i drugar nalemimo konektor sa 4 zice na kartu i stavim klasicnu CM osmicu za kuciste sa PWM kontrolom.
Onda mi se cinilo da se ovaj vent vrti presporo jer je u idlu vrteo na samo 800 obrtaja pa sam modovao bios da brzine obrtanja venta idu od 50 do 100% tj. od 1400 do 2500 rpm.
Sad je grafa necujna u idlu u odnosu na ostale ventove u kucistu, a u full load klokovana na 950 za GPU i 2100 za memoriju ne prelazi 67 stepeni.
Sama procedura modovanja biosa i flesovanje je jako prosta i trebalo mi je dva minuta da to odradim.
Jedino sto sam na kraju dobio troslotno hladjenje za grafu i izgubio dva pci slota.

...i garanciju, hehe. :d
 
Ako nesto rikne opet lemilica u ruke i vracam sve kako je bilo. Iz tog razloga sam i isao kod drugara koji drzi jedan od boljih servisa mobilnih telefona u BG da mi odradi lemljenje. Mnogo je uredniji sa lemilicom od mene, a i ima profi lemilice.
Pre par godina nam je tako prosla reklamacija maticne ploce na koju je drugar direktno sipao kafu dok je komp bio ukljucen i otvoren na stolu.
 
Poslednja izmena:
Jesi probeo starcraft 2 sa GTS450 Palit. Kako radi? Planiram da kupim pa me zanima.
 
sigurno radi kako treba, cim na slabijim karticama 8800GTX i gts250 radi u 1280x1024 sve na high.
 
Stigao sam da odigram samo Mafia2. Na 1920x1080 sve low, u benchmarku daje prosek 46fps. Mada, hteo sam uzeti model sa 1GB mem, ali nije bilo. Ova moja ima 512. Trenutno je drzim na 900/1800/1000, vent ne prelazi 30%, tj temp je ispod 70C.
 
Nazad
Vrh Dno