Šta je novo?

Facebook for Dummies

MCRadisha

Slavan
Učlanjen(a)
24.07.2005
Poruke
497
Poena
320
Mislio sam da iskoristimo ovu temu za pitanja onih koji su okasnili sa koriscenjem Facebook-a ili im Facebook bas i ne ide od ruke.

Prvo pitanje: ako osoba ima slova kao što su Č,Ć,Ž itd. (u daljem tekstu: nasa slova) u svom imenu da li je pametnije da se registruje sa ili bez nasih slova u imenu (pre svega zbog stranaca koji nasa imena, po pravilu, pisu bez nasih slova), ili, mozda, da napravi dve registracije, i sa i bez nasih slova? Facebook prilikom pretrazivanja pravi razliku pa bas i nije svejedno, posebno ako se ocekuje da puno i stranaca i domacih potrazi osobu bas po imenu.
 
Znam da pretrazuje, ali ako se neko registrovao kao Jovan Jovanović, a neko trazi Jovan Jovanovic, koliko sam ja video nece dobiti Jovana Jovanovića kao rezultat (za razliku od Google-a)? Zato pitam kako bi ste vi resili problem, koristili nasa slova, ili ne. Cini mi se da vecina nasih ljudi ne koristi nasa slova?
 
Dobro pitanje. Ja sam koristio nasa slova. A i taj tvoj pomenuti Jovanović se preziva Jovanović, a ne Jovanovic... :)
Ko treba da me nadje - naci ce me.
 
Poslednja izmena:
Zato postoji polje u koje možeš da upišeš prezime bez ć, celo ime ćirlilicom, pa još i neki nadimak i ljudi će te naći šta god da ukucaju. ;)
Подешавања > Подешавања налога > Име
facebook%20names.jpg
 
Regostrovanje po Imenu i prezimenu na face-u je i tako out, tako da ti je pitanje malo zastarelo :D
 
zanimljiv problem...no ja nema slova sa kvachicama u imenu i prezimenu! :p :)
 
Da li neko zna kako da u imenu i prezimenu na kraju stoji smajli :) ? Nikako ne prihvata, a vidjao sam profile sa raznim slicicama u imenu.
 
Nisu uradili pretragu za ćirilična imena
Маркo Јовановић-а
ne možete naći ako tražite
Marko Jovanović-a
ili Marko Jovanovic

već samo ako ispravno ukucate ћирилични naziv
 
kako da blokiram odredjenu FB stranicu ? Par friendova mi svaki drugi dan salje 'page suggestion' ... pokusao sam da metem njih u :

settings --> Privacy Settings --> Applications and Websites --> Ignore application invites from specific friends

ali mi FB vec mesec dana prijavljuje istu gresku - 'Something went wrong. We're working on getting this fixed as soon as we can. You may be able to try again.'
 
ili obriši svoj profil :D
btw. ja sam moj profil deaktivirao, da li će ga obrisati posle dve nedelje neaktivnosti ili će ostati tako deaktiviran zauvek?

Primetio sam u zadnje vreme da previše vremena provodim tamo a čitav facebook je jedna obična debilana pa sam se uplašio za svoje mentalno zdravlje :) krastavac
bio je neki suicide sajt pomoću kojeg se virtuelno ubiješ na fejsu, ali usled pretnje tužbom morali su da skinu fejs opciju, pa su ostale myspace, twitter i linkedin suicide opcije.

Ako neko zna nešto više o tome neka napiše. Baš me interesuje kako da nestanem sa tog "socijalnog servisa" koji ustvari udaljava ljude jedne od drugih.
 
Zamoli frendove da ti ne salju page suggestions. Ako i to ne uspe, onda ih izbrisi sa liste.:banana:
ili obriši svoj profil :D

ma da ... ili da dignem komp u vazduh:d

...

inace za taj sajt koji si pomenuo sam cuo skoro, to je kao neko automatizovano brisanje svakog komenta, tag-a, like-a, ma svakog klika koji si ostavio na FB ... ali ga zabranise zbog 'zloupotrebe'. Mada ne vidim potrebu da ides toliko daleko, evo ja sam blokirao sve sto je moglo da se blokira, ostale 3 aplikacije sa kojima se sigram i povremeno dobijem obavestenje o status update od 4-5 odabrana prijatelja i to je to od fejsbuka :-devil-:
 
Nazad
Vrh Dno