Šta je novo?

Externi SSD 16TB - kako proveriti da li je prevara

Posto su sve high tech metode provere propale, napuni ga realnim podacima, tj probaj da ga napunis jer sasvim sigurno neces uspeti. Doduse, i ja kao okoreli torentas nemam 16tb podataka mada imam priblizno. Ne znam, mozda da napravis plan punjenja arhivama. Mozda, sto veca arhiva (1TB npr) istog sadrzaja (sto veci fajlovi unutra radi lakse verifikacije) ali razlicitih naziva, Arhiva 1, Arhiva 2, Arhiva 3 Arhiva 15 pa vidi gde ce fail da bude i koje ce brzine upisa biti.
Moze i u svaku arhivu po jedan unikatan fajl razlicite velicine ukoliko je potrebno radi dodatne verifikacije.
 
Poslednja izmena:
Posto su sve high tech metode provere propale, napuni ga realnim podacima, tj probaj da ga napunis jer sasvim sigurno neces uspeti. Doduse, i ja kao okoreli torentas nemam 16tb podataka mada imam priblizno. Ne znam, mozda da napravis plan punjenja arhivama. Mozda, sto veca arhiva (1TB npr) istog sadrzaja (sto veci fajlovi unutra radi lakse verifikacije) ali razlicitih naziva, Arhiva 1, Arhiva 2, Arhiva 3 Arhiva 15 pa vidi gde ce fail da bude i koje ce brzine upisa biti.
Moze i u svaku arhivu po jedan unikatan fajl razlicite velicine ukoliko je potrebno radi dodatne verifikacije.

covek je ovde pokazao sta radi program

Još jednom, teško da je OK, sa ove tačke gledišta.

H2testw takođe verifikuje upisani podatak, tj. njegov checksum.

Pojašnjenje, H2testw upisuje podatke u vidu fajlova reda 1 GB, kako bi izbegao limitaciju fajl sistema.

Zatim, za sebe beleži hash checksum svakog upisanog fajla.

Kad upiše svaki mogući podatak, sledi verifikacija samih upisanih fajlova, tj. provera, da li će hash checksum biti isti.

Ako nije, s fleškom (bilo kojom, zapravo bilo kojim medijum-om, pošto sam program nije ograničen na fleške), nešto nije u redu.

h2testw-1.png


h2testw-2.png

imam na sluzbenim serverima preko 16Tb podataka - pusti cu preko mreze da kopira - ali to ce da potraje -pa cemo videti za mesec dana
 
Opet ja, sasvim je dovoljno staviti nešto što je veće od sigurne realne veličine, u najboljem slučaju 128 giga (u nekoj manje vjerovatnoj verziji 256) Znači najlakše iso fajl od igrice prekopirati par puta i to je to.
Također brzina pisanja isto sve govori. portable ssd bi treba imati brzinu kopiranja od bar 200 - 600 megabajta po sekundi, ako je usb 3.2 ili usb c daleko veće. Ako mu kopira sporije od 50 (a jako često su to usb 2.0 stikovi tako da brzina bude smijesna).....
 
Ovaj ga je objasnio, kada se napuni disk, ovaj SDkartica, briše postojeće podatke i pravi prostor novim:

Tako nema poente kopiranja i testiranja koje traje "nedelju" dana, naročito ne iste fajlove više puta, jer postoji velika verovatnoća da će pročitati, jer će verovatno uvek upisati na isto mesto, jer je fejk firmware otporan na takve provere

Nije mi jasno sto gnjavite coveka i zasto vam smeta tema?
Ne gnjavimo čoveka, već rešavamo misteriju fejk diskova i sprečavamo druge da naprave istu grešku.
 
Poslednja izmena:
pobrisan off-topic a naslov teme je promenjen u jasniji "Externi SSD 16TB - kako proveriti da li je prevara"
držimo se teme, koja je navedena u prvoj poruci:
Poceo sam sve da ih testiram - ocekujuci da je neka prevara u pitanju - medjutim sve ide kako treba - izgleda da su stvarno tog kapaciteta

Posto jos uvek nemogu da verujem u sve - ima li jos neki dobar program za proveru stvarnog kapaciteta
hvala na razumevanju
 
Ovaj ga je objasnio, kada se napuni disk, ovaj SDkartica, briše postojeće podatke i pravi prostor novim:

Tako nema poente kopiranja i testiranja koje traje "nedelju" dana, naročito ne iste fajlove više puta, jer postoji velika verovatnoća da će pročitati, jer će verovatno uvek upisati na isto mesto, jer je fejk firmware otporan na takve provere


Ne gnjavimo čoveka, već rešavamo misteriju fejk diskova i sprečavamo druge da naprave istu grešku.

Jedino logično objašnjenje...
 
sigurno firmware ima nacin da prevari hwtest jer je taj najkorisceniji program za proveru
probaj sta ce chipgenius reci. sta ima unutra. 16TB u tako malom kucistu, prava alhemija
 
sigurno firmware ima nacin da prevari hwtest jer je taj najkorisceniji program za proveru
probaj sta ce chipgenius reci. sta ima unutra. 16TB u tako malom kucistu, prava alhemija

Nista pametno

SSD.jpg
 
Dobra stvar je da nije usb 2.0 vec 3.0 😅 uz malo srece onda je poprilicno dobar usb stik
 
Imam ja takvih kupljenih kod nas, piše Kingston na njima. Đubre je đubre, ma gde ga kupio... i obično ne košta puno :)
 
Ne znam sta ima veze brzina
Ja imam jedan barracuda od 160gb i wd red od 3tb i brzine su smesno malo.
Bukvalno kopiranje traje i traje.
Ne znam u cemu je problem i ne zanima me.
Ako je kapacitet ispravan onda sta ima veze brzina.
 
Nazad
Vrh Dno