Šta je novo?

Externe baterije (generic)

nije to akcija podigli su cenu bila je oko 11

10400 nadjite test lik je testirao njega i neki asus power bank otvarao je oba,xiaomi je imao mnogo bolju elektroniku za stabilizaciju,a to da je 10000 bolji a dosta manji i u startu skoro 80% jeftiniji to ne moze da bude
 
Pa napisao sam da je u Kini skoro ista cena. To što se preprodavci za jedan ugrađuju više nego za drugi (i to ne svi, na gearbestu su slične cene) ne mora da znači ništa. Ponavljam, cene u Kini su skoro iste. Ne kažem i ne tvrdim da je stariji bolji ili obratno već samo kažem da cena kao argument ne postoji.
 
Da li neko od vas moze da mi naruci ovu xiaomi od 10000i koliko bi me to kostalo, ako neko moze to da mi uradi nek mi pusti cenu na pp.
 
Pa napisao sam da je u Kini skoro ista cena. To što se preprodavci za jedan ugrađuju više nego za drugi (i to ne svi, na gearbestu su slične cene) ne mora da znači ništa. Ponavljam, cene u Kini su skoro iste. Ne kažem i ne tvrdim da je stariji bolji ili obratno već samo kažem da cena kao argument ne postoji.

Skuplji je 10400 jos uvek ali cene su se priblizile zato sto se verovatno oslobadjaju starih zaliha 10400,ja imam oba ne branim model 10000,ali ovaj prvi je bolji,jos bolji je cini se zmi
 
Ma imam i ja oba i uopšte i ne obraćam pažnju na to koji je bolji samo mi bode oči ono duplo skuplji. :D
 
Stigla mi juce 10000mah, cekam da je probam koliko puta moze da napuni telefon.
Koliko dugo treba da se puni power bank?
 
Jel uzimao jos ko ovaj xiaomi od 20k mah, treba provereni link sa alija?!
 
Nesto mi se izgleda ubagovala baterija, punio sam je celu noc i prikazuje jednu lampicu. Jel imao neko slicne probleme?
 
Je l' neki proverio koliko realno(racunajuci gubitke) ima xiaomi od 10000 mAh? Meni deluje da nema ni 7500 mAh ?
Ovaj drugi xiaomi od 10000 mAh koji mi je skoro stigao, ne moze ni 3 puta da napuni bateriju od 2500 mAh.
 
Moj Nexus 5 moze minimum 3 puta da napuni.
 
Je l' neki proverio koliko realno(racunajuci gubitke) ima xiaomi od 10000 mAh? Meni deluje da nema ni 7500 mAh ?
Ovaj drugi xiaomi od 10000 mAh koji mi je skoro stigao, ne moze ni 3 puta da napuni bateriju od 2500 mAh.
Citaj nekoliko strana unazad,bilo je objasnjeno koliko stvarno imaju mAh te baterije.
Vrsi se konverzija sa 3.7v na 5v, znaci ima 6000 i nesto kada je izlaz 5v (usb). Baterije unutra su 3.7v 10,000mah, pa se konvertuje. To je slucaj kod svakog powebanka.
 
Meni isti problem pravi sa Sony punjačem (5000 mAh model) . Ne voli neke punjače. Ili oni ne vole nju. :)
Moguce, danas sa punjacem od Nexusa je normalno punilo, tako da znam da ne punim onim sa kojim sam pokusao već.
 
Citaj nekoliko strana unazad,bilo je objasnjeno koliko stvarno imaju mAh te baterije.
Vrsi se konverzija sa 3.7v na 5v, znaci ima 6000 i nesto kada je izlaz 5v (usb). Baterije unutra su 3.7v 10,000mah, pa se konvertuje. To je slucaj kod svakog powebanka.

Da, u pravu si. Sad sam malo racunao i to ispada oko 6300 mAh.

@Roberto_Baggio

Kako uspevas da minimalno 3 puta punis bateriju, kad nexus 5 ima 2300 mAh, a ovaj power bank 6300 mAh ?

- Kod mene takodje baguje xiaomi 10000 sa Sony punjacem. Danas prikazivalo 1 lampicu, a sad 3.
 
Napunio sam 2 puta, a ostalo jos 2 lampice. Detaljno cu probati i javljam koliko puta moze.
 
Na slikama powerbanka se videlo da pise na njemu koliko mah ima na 5v,samo malim slovima.
I kad punis telefon,ne punis ga od 0 verovatno, nego tu bude 10-20 posto.... i onda eto 3 puta taman.
 
Piše na bateriji, na toj od 10000mAh lepo piše 6250mAh, takođe i na ovoj od 10400mAh piše 7xxxmAh, na modelu od 16000mAh piše oko 11000mAh... na svim iza piše, postavljao sam slike, ali su mrtve jer ne radi više dodaj.rs. Pri konverziji u 5.1V to je to.

ps. što se tiče Xiaomi, imao sam od 10400, pa od 10000, sada čekam da mi stigne ponovo od 10000. naručio za crni petak, bile su baš na popustu oko 10,5e, za te pare ne vidim bolje.
 
Poslednja izmena:
Na 10400mAh piše 6650 mAh 5.1V(TYP1A) čisto da budemo precizni. :D
 
Pregoreo mi punjac jutros dok se punio power bank 10k. :smackbum:
Definitivno ne voli svaki punjac.
 
Pregoreo mi punjac jutros dok se punio power bank 10k. :smackbum:
Definitivno ne voli svaki punjac.
Jel kazu negde kakve vole ili tako nesto? Jos mi fali da ubijem bateriju ili punjac. :)
 
Moguće i da je taj punjač bio na izdisaju.
 
Mislim da najviše voli dump punjače. A taj što je pregoreo nije kriva baterija, kao što reče Ivan verovatno je punjač bio na izdisaju.
 
Здраво свима, планирам да купим ову екстерну батерију па ме занима са којим пуњачем је најбоље пунити саму батерију? Милсим на снагу самог пуњача, ампеража или како се већ то каже. Још једна ствар која ме занима да ли се батерија празни када се не користи? Мислим на оно типа напуниш је, угасиш па када ти затреба напуниш одређени уређај. Надам се да нисам много компликован, али нисам имао искуства са оваким типовима уређаја, уздравље.
 
Mozes puniti i na usb i na redovne punjace 1,5A. Par njih je pricalo da je bolje puniti na usb jel se celije manje ostecuju, ja za 13e necu uopste da razmisljam o tome. Inace zavisi od kvaliteta proizvodjaca i celija da li se prazni i u kojoj meri, meni xiaomi stoji i po 2 nedelje pa budu sve 4 diode upaljene kad krenem da punim.
 
^ a hoce joj smetati 2A punjac konkretno ovoj 10k xiaomi
 
Nece,sam punjac ima kontroler koji kaze celiji kojom strujom ce da puni.To je isti princip i kod telefona...Tako da nema brige:)
 
Nazad
Vrh Dno