Šta je novo?

Externa kucista za hdd - šta imate, šta ste koristili ...

Да ли то може да доведе до губитка података?

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Да ли то може да доведе до губитка података?

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Svako cackanje particije moze da krene po zlu, imas valjda bekap ako je toliko bitno :)
 
Срећа па имам још један диск од 3ТБ који ми скупља прашину већ неко вријеме па ћу да га активирам за те сврхе. Само ме сад тако мрзи да копирам преко 2ТБ материјала али ризик је превелик тако да ћу морати то да урадим.
А да мука буде већа имам још један диск од 4ТБ за који ћу морати исто да одрадим. Њега још нисам убацивао у док али контам да ћу имати исти проблем као и са овим.
Ајд само ако можеш ми јави како си флешно фирмвер.
Пробао бих прво то па ако ни то не помогне тек онда бих приступио бекаповању.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pre svega probaj i jedan restart pa vidi radi li dodavanje ovog slova ili ce sam da auto mountuje.

Napisao sam gore, cimao sam support njihov, slali su mi server gde su fajlovi hostovani pa sam skinuo, jer nije na sajtu bilo za download, procedura je bila dva klika, poslao bih ti ja fajlove ali ni sam ne znam gde mi je sta, pa za ovo vreme sto sam pogledao nisam mogao da nadjem jer sam mozda i obrisao odmah nakon flesovanja.
 
Пробавао са рестартом још јуче али ништа, и даље иста прича.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
A promena usb porta ili tako nesto ?
 
И то сам пробавао, чак сам и други USB кабл пробавао.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Ovo sve izgleda da je do samog windows-a, nemas neki live linux ili apple os x da vidis kakva je situacija tamo..
 
То и мени пада на памет. Идем до цимера да видим како ће се понашати код њега на лаптопу.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Tako je najlakse, znaces odmah sta je po sredi.
 
Пих, никакве користи од цимера. И код њега виндовс 10 и исто понашање.
Мораћу да нађем неки други ОС да бих ово тестирао.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Пих, никакве користи од цимера. И код њега виндовс 10 и исто понашање.
Мораћу да нађем неки други ОС да бих ово тестирао.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Sta se desava sa nekim drugim diskovima ?
 
Пробао сам са овим од 3ТБ и ради, види га. Једино што је био комплетан непартиционисан и нисам могао да га партиционишем док је био у доку, бацао је неки ерор. Убацио сам да у кућиште, партиционисао ГПТ-ом, само једна партиција од 3ТБ. Затим сам набацао неких 500ГБ фајлова на њега и извадио из кућишта те убацио у док и ради. Види га комп опуштено. Сад уопште нисам паметан и није ми јасно који је проблем са овим диском од 4ТБ.
 
Sta znam, ja sam sa svih mogucih op. sistema radio format kojekakvih diskova na toj stanici, sve je bez greske prolazilo, kako iz windowsovog disk menadzera tako iz raznih programa za oarticionisanje u druge fajl sisteme itd..

Poslato sa vremesnog Nexusa 4
 
Сад сам мало тестирао брзине уписа на диск док је у доку и потпуно су исте као када је диск у кућишту тј. директно везан на сата порт. Тако да је што се тога тиче екстра.
Ово што зеза и не види га како треба је гарант проблем или до ОС-а или до fw. Јеси га ти користио на win10?

Управо сам пробао и са другим диском од 4ТБ и иста прича као и са претходним. Дакле опет у disk management-у види једну партицију од 2ТБ а остатак као unallocated space и та партиција је недоступна и има статус GPT protective partition. Док је диск недоступан из explorer-а.
 
Poslednja izmena:
Da na win 10, probano i na os x i linux, svuda je sve ok.
 
@seizmos

poslao sam pre par sati pitanje za podršku ali ne odgovaraju (popunio na sajtu pošto nemaju zvaničan mail).

posle koliko su tebi vremena odgovorili za firmware?
 
Bilo je nesto u roku od par sati, mozda sam ujutro poslao i nakon toga su se javili.

Poslato sa vremesnog Nexusa 4
 
Послао сам и ја данас захтјев за fw па ћемо видјети колико ће им требати да одговоре и пошаљу. Надам се ускоро...

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Mozda ce i serial sa donje strane traziti, da se vidi tacna verzija zbog cipseta, jer za neke stanice oficijalnog fw nema pa treba gledati i na onom ruskom sajtu posto imaju veliku bazu za asmedia i jmicron.
 
Ком руском сајту?

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
što se tiče fw-a, na primer za manje para ima lc-power (istog izgleda kao raidsonic) ali je max 4tb po disku. baš sam ih pitao da li imaju fw za veći kapacitet i kažu:

https://postimage.org/index.php?lang=italian

tako da je ta stanica (raidsonic) super kupovina ako ima mogućnost za više od 4tb ;)
 
Лоша искуства имам са lc power опремом па бих заобишао. Као што сам већ писао, на овог Raidsonic-а сам и прешао зато што ми два екстерна кућишта за дискове које имам не раде баш најбоље, тачније гасе се сама од себе често, а погађате оба су lc power.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
zato su duplo jeftiniji :d
 
Ako nije van teme, jesi li taj Raidsonic ovde pazario?
 
preko mađara, nema kod nas.

tamo je cena 45€ a bila je pre par meseci 40€.
 
И ја сам исти мејл добио, такође од Андреа...хм, како нема fw кад су Seizmos-у слали.

@Seizmos
Да ли се можда сјећаш ко је теби одговорио на мејл и послао fw? Да ли је овај Андре или неко други?

@VeljaNBG
Код Мађара узет, плаћен 42е. Као што рече маки, у једном моменту је отишао преко 45е али се вратио. Код фанте са кп сам узео.
 
Poslednja izmena:
Лоша искуства имам са lc power опремом па бих заобишао. Као што сам већ писао, на овог Raidsonic-а сам и прешао зато што ми два екстерна кућишта за дискове које имам не раде баш најбоље, тачније гасе се сама од себе често, а погађате оба су lc power.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Kako gase, dismountuju se sistemski i onda upalis ugasis isti i sve radi do sledeceg dismounta ?
 
Nazad
Vrh Dno