Šta je novo?

Exe Net - iskustva

Obnovio moj brat ugovor za Super Exe Par 2 pre dve nedelje, ništa mi nisu jasni sa ovim prebacivanjem, ali bolje po nas
 
Hm.. kakvo je ovo nasilno prebacivanje na Supernovu u Nisu?

Razumem da mi promene opremu i sl. ali zasto bih morao da potpisujem novi ugovor na 2 godine? Ja imam aktuelni ugovor i nemam nista protiv da mi promene opremu, ali da mi do isteka ostane stari ugovor.
 
Hm.. kakvo je ovo nasilno prebacivanje na Supernovu u Nisu?

Razumem da mi promene opremu i sl. ali zasto bih morao da potpisujem novi ugovor na 2 godine? Ja imam aktuelni ugovor i nemam nista protiv da mi promene opremu, ali da mi do isteka ostane stari ugovor.

Au kakav seljacizam. Opusteno su samo iskljucili TV i ja nisam ni znao zbog cega, mislio sam da je kvar. Saznao sam od kolege koga jesu zvali.
 
Da li uopste imaju pravo da mi ukinu uslugu ako imam ugovor? Ja nemam nista protiv promene tehnologije i opreme... ali imam protiv toga da mi ugase signal ako ne obnovim ugovor pored vazeceg ugovora. Valjda je ugovorna obaveza obostrana, tj. i njih obavezuje da isporuce uslugu koliko i mene da je platim.
 
Da li uopste imaju pravo da mi ukinu uslugu ako imam ugovor? Ja nemam nista protiv promene tehnologije i opreme... ali imam protiv toga da mi ugase signal ako ne obnovim ugovor pored vazeceg ugovora. Valjda je ugovorna obaveza obostrana, tj. i njih obavezuje da isporuce uslugu koliko i mene da je platim.

Izgleda da informacija nije tacna, sada sam ih zvao. Dakle samo treba da uradis full skeniranje kanala, ako ti televizor podrzava to (kao meni, nemam STB) ili da se prepodesi STB ako ga imas. Nema potrebe ni za promenom ugovora niti zamenom opreme. Mozda su pokusali na kvarno da prevare nekoga, ali to nije neohodno.
 
Mi jutros uradili pretragu programa ponovo i dobili novu listu, sve je izmešano u odnosu na kako je bilo, nesto zakljucano... Balans cini mi si se da je bio 394 programa (zajedno sa zakljucanim) i 20 radio stanica.

Nemam pojma sta je promenjeno, s obzirom da vrtimo 3-4 kanala koji su i dalje tu.
 
TV sognal mi je potpuno nebitan, mogu da ga ugase odmah, ali mi je internet itekako bitan.
 
Vi kao da ne citate ovaj forum.... Pa niste od juce u temi.
Ali aj da napisemo za nove korisnike.
Sto se tice TV-a... nikakav signal nikome nije ugasen, niti moze da se ugasi... samo treba da preskenirate, jer je sada i kod vas izjednacena TV lista kao i kod originalne Supernova sheme. Jos mali broj korisnika u gradu je ostao na staroj EXE shemi. Znaci svi kanali su vam tu, razlika je samo sto su vam opet FOX kanali u HD, sto vam Klasik vise nije u HD, sto neki kanali nisu vise HD, a neki su postali HD, sto su vam sada zakljucani opet HBO+Cinemax, kao i one Zadruge i sto su kanali na drugim frekvencijama.
Sto se neta i ugovora tice, mozete da potpisete nove, sa novim plan pkaetima, a mozda i ne morate. Sem ako se insistira da se predje na te PLAN pakete, sto vi i ne morate, ako ne zelite.
Svakako, sve ce vam lepo objasniti ekipa kad dodje, ili ih zovite na 0800....... pa ih pitajte unared da vam objasne,
 
Vi kao da ne citate ovaj forum.... Pa niste od juce u temi.
Ali aj da napisemo za nove korisnike.
Sto se tice TV-a... nikakav signal nikome nije ugasen, niti moze da se ugasi... samo treba da preskenirate, jer je sada i kod vas izjednacena TV lista kao i kod originalne Supernova sheme. Jos mali broj korisnika u gradu je ostao na staroj EXE shemi. Znaci svi kanali su vam tu, razlika je samo sto su vam opet FOX kanali u HD, sto vam Klasik vise nije u HD, sto neki kanali nisu vise HD, a neki su postali HD, sto su vam sada zakljucani opet HBO+Cinemax, kao i one Zadruge i sto su kanali na drugim frekvencijama.
Sto se neta i ugovora tice, mozete da potpisete nove, sa novim plan pkaetima, a mozda i ne morate. Sem ako se insistira da se predje na te PLAN pakete, sto vi i ne morate, ako ne zelite.
Svakako, sve ce vam lepo objasniti ekipa kad dodje, ili ih zovite na 0800....... pa ih pitajte unared da vam objasne,

Sada je konfuzija resena, ali prodavci jesu zvali juce neke ljude i govorili im upravo ovo sto kaze @jorgovan i sto se desilo mom kolegi. Dakle niko nije rekao "preskenirajte" vec "morate zameniti opremu i potpisati novi ugovor".

Da, mozda sam ja pozurio sa zakljuccima, nisam vise toliko aktivan da bih ispratio svaku temu, ali kada na dva razlicita mesta cujes/procitas nesto postane sumnjivo.
 
Eto, danas su i mene zvali. Kazu bice ExeNet signal definitivno iskljucen "pre ili kasnije", ovo je bilo samo privremeno resenje, morace da se potpise nov ugovor i instalira STB. Tako da se izgleda ne zna ko pije, a ko placa.
 
Valjda ce da nam daju jasan rok kada se gasi internet. Ne zelim da potpisujem kod drugog provajdera dok ne raskinem sa njima.
 
Mene su danas zvali iz SN, davno mi je istekao ugovor. Kaže gospodja da 'uskoro gase signal' I da ukoliko želim pošalju ekipu za promenu opreme I prelazak na neki paket koji košta 3800 a prvih 6 meseci 50% popusta.
 
Ja trenutno placam 1760... nude mi paket od 3 i nesto hiljada.
 
Da li ima nekog pravnika ovde koji može da kaže da li postoji osnov za tužbu jer su ovde ljudi pod ugovorom stavljeni u situaciju da moraju da potpisuju nove ugovore sa SN ili da plaćaju penale za prevremeni raskid ugovora(ukoliko žele da odu kod drugog provajdera)?
Ja koristim EON ali mog tasta su danas zvali i rekli mu da MORA da pređe na SN pakete jer će isključiti signal. Ugovor mu inače ističe maja 2024.
 
Ja samo prenosim kako mi je rečeno, zato sam i zaprepašćen.
 
Jutros je pušten Supernovin raspored kanala u Nišu. Shodno tome došlo je i do promene frekvencija.
Ovo su novi paramteri za pretragu digitalnih kanala, ukoliko su nekome potrebni:

Početna frekvencija: 482000KHz (482MHz)
Krajnja frekvencija: 77000KHz (770MHz)
Modulacija: 256 QAM
Ocena simbola: 6900 KS/s
 
Da li ima nekog pravnika ovde koji može da kaže da li postoji osnov za tužbu jer su ovde ljudi pod ugovorom stavljeni u situaciju da moraju da potpisuju nove ugovore sa SN ili da plaćaju penale za prevremeni raskid ugovora(ukoliko žele da odu kod drugog provajdera)?
Ja koristim EON ali mog tasta su danas zvali i rekli mu da MORA da pređe na SN pakete jer će isključiti signal. Ugovor mu inače ističe maja 2024.

MORA samo da se umre!
Premotaj malo forum par strana unazad i videces da je slican "talas" pritiskanja korisnika bio i par meseci pa ko se upecao, upecao se.
I mene su 10x zvali i pricali kako MORAM da potpisem novi ugovor i MORAM i MORAM i da ce mi ukinuti usluge i bla ba bla... pa evo ipak ne moram i nikom nista :ROFLMAO:
Niti je ikome do sada ukinuta usluga NITI CE u buduce!
Tako da samo lezite i pravite se mrtvi i sve ce biti ok :ROFLMAO:
 
Ja pričam o tome da se takvom bahaćenju stane na put, bezobrazluk neverovatan, ali kad bi svi podnosili tužbe ne bi se takve stvari dešavale, međutim, vidim da su svi u fazonu šta je tu je, počevši od mog tasta.
Malo pre pozovem SN da pitam o čemu se radi, oni me preusmere na prodaju, opet iznesem o čemu se radi, oni me preusmere na neke nadležne iz telekoma, oni tamo kažu što vi zovete nas, mi smo Telekom, mi nemamo veze sa SN i Exe Net-om, opet se trudim da objasnim i čemu se radi i na kraju uz njenu dobru volju i urgiranje, pozove me neki lik i kaže da ne MORAM NIŠTA, signal se gasi postepeno po delovima grada, verovatno još narednih godinu dana neće biti završen proces, u međuvremenu može da se ode u poslovnicu SN i zatraži benefit za novi ugovor u SN po povlašćenoj ceni ili podnese zahtev za raskid ugovora bez penala i da se ode kod drugog operatera.
 
Ukoliko mi ukinu internet signal bez pismenog obavestenja 30 dana unapred, dobijaju tuzbu od mene 100%.
 
Jutros je pušten Supernovin raspored kanala u Nišu. Shodno tome došlo je i do promene frekvencija.
Ovo su novi paramteri za pretragu digitalnih kanala, ukoliko su nekome potrebni:

Početna frekvencija: 482000KHz (482MHz)
Krajnja frekvencija: 77000KHz (770MHz)
Modulacija: 256 QAM
Ocena simbola: 6900 KS/s
Meni je i dalje EXE NET programska šema.
 
Ukoliko su ti Arene od 400 onda je EXE NET, ako je od 100 onda je Supernovina. Takođe Fox i Eurocinema kanali su kod Supernove u HD, a kod Exe net-a u SD.
 
Meni je i dalje EXE NET programska šema.
Mislio sam da je svima pušteno jer smo u istom trenutku dobili novi raspored kanala moji prijatelji i ja, a živimo u totalno različitim naseljima u Nišu.
Nema veze, ako nekome zatrebaju parametri ostavljeni su iznad da ne bi gubili vreme.
 
Znaci i dalje mi je exe net jer su mi arene od 400. A koja je programska sema bolja? Tj ima li razlike u broju kanala?
 
Nema je više HD verzija BBC Earth, po novoj šemi. 🤔
 
Pa od novog systema, imate samo gubitak, bar sto se tice TV.
1. Klasik TV, vise nije HD
2. OBN vise nije HD
3. BBC Earth, kanal sa najjacim bitrate, nije vise HD
4. Pink SD kanal vise i ne postoji
itd......

Osnovni paket, zakljucani su i svi XXX + HBO+Cinemax + Zadruga
 
Koristim neki stari paket ExeNeta na jednoj lokaciji i zovu me iz Supernove pre sat ipo vremena...

  • Dobar dan, morate da predjete na nove SN pakete
  • Dobro, slušam Vas...
  • Imamo u ponudi ... bla bla bla uz novi ugovor na 24 meseca
  • Dobro, ako moram da predjem, ali želim da ostanem slobodan bez UO i pristajem da plaćam eventualno cenu paketa van uo. Nemojte uopšte da mi nudite usluge sa novom UO.
  • Radite šta hocete! bam zalupi slušalicu

18 godina od ExeNet wireless-a, optike, preko supernove ni jedan jedini mesec nisam zakasnio sa plaćanjem. Poštovanje korisnika na nivou.

Pozovem korisnički servis jer je žena prekinula drsko poziv, dobijem sledeće informacije:
  • Mogu da "postanem" korisnik bez UO ako platim uvođenje, 10.000 dinara za DUO paket, odnosno 5.000 ako želim samo internet.
  • Razmišljam, ja već imam mts brendiran ruter, televizija mi nebitna, šta oni hoće da naplate 10 odnosno 5 hiljada dinara?
  • Da li mi možete reći krajnji datum do kad ja moram da odlučim ovo?
  • Takvu informaciju nemamo. Pratite da li gubite signal, pa nam se javite.

Ja da čekam da servis prestane da radi (bez prethodne najave)? Nešto nije u redu s njima.
 
Iste osobe izgleda zovu kao oni sto su bili ograniceni na minut razgovora da li dolazite na miting podrske... I kod mene slicna situacija, samo ponudili 12 meseci po 1 din za potpis nove UO. Cim sam poceo da joj postavljam dodatna pitanja bilo je "nemam vremena, tras slusalica" :D
 
Nazad
Vrh Dno