Šta je novo?

Exe Net - iskustva

Odlično !
ti ćeš pre mene da se priključiš, obzirom da sam ja u Dedini. zvao sam ih i ja, i prijavio se za Fiber Duo Home 2 čini mi se, paket gde je internet 140/20...
meni su rekli da kad budu prošli moju ulicu, zvaće neko da se najave kad mogu da dođu kod mene kući....

onda ,kad te priključe, napiši ti par reči ovde o iskustvu....

Pa da, rekli za para dana da dovedu kabl i posle toga da prikljuce. Ma definitivno prelazim kod njih jer ovaj mts u poslednje vreme poceo za zabada stalno. Javljam utiske cim se prikljucim.
 
Iz Krusevca sam,ul.Vidovdanska.Prikljucen sam na EXE NET od 19.06.2018.Imam paket Fiber Trio Home 1 sa UO 24 meseca+2 meseca gratis (Internet brzine 80/12,televizija sa preko 300 kanala,fiksna telefonija).
Optika ide komplet do stana (sa bandere).
Bio sam na SBB,ali sam presao kod njih i mnogo sam zadovoljan.
Sve je extra.Svima bih je preporucio.Bio sam na SBB,ali sam presao kod njih
 
Iz Krusevca sam,ul.Vidovdanska.Prikljucen sam na EXE NET od 19.06.2018.Imam paket Fiber Trio Home 1 sa UO 24 meseca+2 meseca gratis (Internet brzine 80/12,televizija sa preko 300 kanala,fiksna telefonija).
Optika ide komplet do stana (sa bandere).
Bio sam na SBB,ali sam presao kod njih i mnogo sam zadovoljan.
Sve je extra.Svima bih je preporucio.Bio sam na SBB,ali sam presao kod njih

Hvala na odgovoru, definitivno prelazim. Sinoc sam ih zvao, cekao 15min i niko se ne javlja, pa me mrzelo da cekam
 
Ukinuli i Landscape HD. Bas su dosta kanala ukinuli N1, Prva Plus, Cinemanija, Fine Living HD sad i ovo. Uopste ne garantuju ponudu kanala pod ugovorom...
 
Ukinuli i ORT 1
 
Pa samo su N1 HD i imali... A kad ih pitam jel ukinut Landscape HD, kazu da nije, rade na popravci. To isto i za Fine Living HD pricali pa nisu ga ni pustili. Zaista bzvz, to kao da ti prodaju jednu brzinu interneta, a onda jednog meseca imas manju pa drugog meseca brzu, pa opet manju... Pod ugovorima smo a nista ne znamo sta dobijamo tj. kakve kanale. Neozbiljno skroz.
 
Verovatno ih "legalno" distribuiraju... s obzirom na odnos cene i broja kanala ništa me ne bi iznenadilo.
 
Pa taj "broj" kanala se sveo samo na gomilu pinkovih i gomila lokalnih do rtv montenegro. Sve sto vredelo ukinuli su skoro... Internet im je klasa iznad svih ali kablovska... Kvalitet slike je perfektan ali ponuda kanala drasticno opala...
 
Па код њих постоји могућност да се узме само интернет па не видим проблем. Иначе не гледам телевизију па и не знам о чему се ради, нарочито ме не би занимало трагање шта су све додали или одузели.
Видим да и СББ сваки час укине по неколико канала, изгледа да се ту игра нека игра или се почиње са штедњом.
 
Pink + gomila lokalnih (+ eventualno i Arena sport) je opis u koji se uklapa većina TV provajdera u Srbiji, sa izuzetkom SBB-a... Što manji provajder to više "VHS lokalaca" je natrpano.
 
FullHD, svaki mesec isto pises.
To ako ukinu po neki kanal a dodaju mnogo bolji, recimo dodata je Epic Drama HD i sl. sto je mnogo bolje nego ORT verujem da bi se ovde svi slozili.

Razumem da za istu cenu ne mogu da drze sve kanale i da poneki mora da se ukine.

N1 su sigurno ukinuli zbog politike i tu nema mnogo filozofije. SNS im ne dozvoljava da se taj kanal emituje pretpostavljam.

U svakom slucaju kao korisnik odgovorno tvrdim da im je usluga televizije odlicna i da se samo unapredjuje i da je mnogo bolja sad nego pre.

FullHD, iskreno ti zelim da nadjes drugog provajdera za televiziju. Non stop komentarises da ne valja a nikako da promenis operatera? Cak si pisao da su ti rekli da raskines kad hoces a ti jos nisi. Logika nalaze da je i tebi odlicno kod njih inace bi presao recimo na drugog nekog, makar u Nisu mozes da biras na pretek, ima preko 10 ponudjaca u gradu. Promeni brate ako ti se ne svidja. Meni je odlicno i ne obracam paznju ako neki kanal ugase i kad puste novi.
 
N1 su sigurno ukinuli zbog politike i tu nema mnogo filozofije. SNS im ne dozvoljava da se taj kanal emituje pretpostavljam.
N1 је СББ програм а делује ми да се СББ дистанцира од већине осталих, да ли неће да им дају програме или траже много пара ... мада ако има CNN, онда се не губи много.
 
Bas me zanima sta stoji iza uklanjanja N1 iz ponude drugih operatera. Sada ih nema vise kod Exe-neta, pre toga su bili u ponudi Oriona, gde ih takodje vise nema. Dakle, ostali su samo na SBB-u (tj. Total tv).
 
Ljudi, braćo forumaši...šta kukate za N1, pa to je bar lako. Skineš aplikaciju na smartfon, ima opcija N1 uživo, miroruješ na smart TV. Pa barem 80% vas koji ovde komentarišete imate smart televizore.
 
Kako zasto? Pa ocigledno su neki izbori skoro ili SjBBu & Co treba jos razloga da podignu cene pretplate, i ovo ce se iskoristiti za tu svrhu.

Za ovo prvo se salim, ali za ovo drugo sam ozbiljan (ocekujte do kraja oktobra +100din vece TV pretplate)
 
A zasto ne otkljucaju ove test kanale od 1 do 8. Ako je istina, da su sve HD kanali, valjda je testirano do sada...
U Nisu nema deset operatera nego max 5. Da, internet i slika su odlicni, ali ponuda kanala losa. Ok, nema 72sata unazad, epg nemaju svi kanali,to i nije bitno. Ali sa par kanala bi lepu lonudu imali.
A ovako izbaceni su kanali, Prva Plus, Cinemania, Fine Living HD, ORT, N1, Action + HD, Landscape tv HD, Disney XD... A dobili smo Discovery Science HD i Epic drama.
Mnogo kanala izbaceno u zadnje vreme a mali novih. SBB isto izbacuje ali oni to nadoknadjuju novim uslugama tv unazad itd...a i novim kanalima... I oni obicno kad dodaju kanale, zadrze se tu godinama a ovde svega par meseci...tv unazad mi uopste ne treba ni video na zahtev, ali kanali da.
 
Нема 72ч уназад али зато има 120ч уназад. ;)
 
FullHD, svaki mesec isto pises.
To ako ukinu po neki kanal a dodaju mnogo bolji, recimo dodata je Epic Drama HD i sl. sto je mnogo bolje nego ORT verujem da bi se ovde svi slozili.

Razumem da za istu cenu ne mogu da drze sve kanale i da poneki mora da se ukine.

N1 su sigurno ukinuli zbog politike i tu nema mnogo filozofije. SNS im ne dozvoljava da se taj kanal emituje pretpostavljam.

U svakom slucaju kao korisnik odgovorno tvrdim da im je usluga televizije odlicna i da se samo unapredjuje i da je mnogo bolja sad nego pre.

FullHD, iskreno ti zelim da nadjes drugog provajdera za televiziju. Non stop komentarises da ne valja a nikako da promenis operatera? Cak si pisao da su ti rekli da raskines kad hoces a ti jos nisi. Logika nalaze da je i tebi odlicno kod njih inace bi presao recimo na drugog nekog, makar u Nisu mozes da biras na pretek, ima preko 10 ponudjaca u gradu. Promeni brate ako ti se ne svidja. Meni je odlicno i ne obracam paznju ako neki kanal ugase i kad puste novi.

Koliko kontradiktornosti u par recenica...
 
Koliko često se menja IP adresa na Exe-net-u, i da li se uopšte menja ako imate i njihov telefon?
 
Menja se ali retko, moze na dve tri nedelje, ili kad imaju neki problem pa dosta korisnika bude diskonektovano od jednom, onda se menja.
 
Мислим и да рестарт PPPoE или рутера мења адресу. Чини ми се да сам пар пута то одрадио и добио нову адресу али ми не значи ништа па нисам обраћао пажњу.
 
Pozdrav ljudi.

Korisnik sam Exe Net Fiber Home 1 paketa jos od januara 2017. Saznao sam da je Exe Net ubrzao moj paket sa 35Mb na 70Mb, ali posto sam ja potpisao ugovor pre nego sto su promene stupile u snagu, oni ne zele da ubrzaju moj internet bez potpisivanje novog ugovora. Bio sam dugogodisnji korisnik SBB-a i cini mi se da kad god je doslo do promene paketa, korisnik je automatski bio ubrzan.

Meni sad nije jasno nakon citanja foruma, da li ja nakon isteka mojih prvobitnih 12 meseci ugovora, ugovor se automatski obnovio na jos 12 meseci? Ispada da ja trenutno ne placam mesecno bez ugovorne obaveze, vec moram ponovo da ispunim celih 12 meseci?

Smatram da nije u redu prema starim korisnicima njihovih usluga ovakvo ponasanje. Ovako samo privlace nove korisnike, a stare ko ih *mjau**mjau**mjau**mjau*? Zasto bih morao ja da placam 1590din za 35Mbps, a novi korisnici za iste pare dobijaju 70?

Jel moze nesto da se preduzme povodom ovoga bez potpisivanje novog ugovora? Strasno sam razocaran u svog provajdera. Dok sam bio u SBB sve je bilo bolje, osecao sam se 'voljeno' da kazem. Ali biznis je biznis izgleda za Exe Net. Ukoliko nema resenja vidim da ce se oprostiti od mene. Cuo sam da Orion nudi dobre internet pakete.
 
Они имају нека правила која кажу да је цена пакета гарантована па се поскупљење не односи на постојеће пакете. Зато и неке промене не важе у свакој прилици, ја сам имао пар пута случај да сам потписао нову УО код промене брзина (јер се парактично и сам пакет мења) а и варијанту да је брзина повећана ако сам последњи пут потписао релативно скоро. Ево, прошли пут сам потписао нову УО када су делили и нове АС рутере што није неки разлог али мени не смета.

Што се трајања тиче, мислим да су скоро променили па ваљда прва УО траје 12 месеци и аутоматски се продужи за још 12, уколико се не раскине на време. После тог продужења остаје уговор на неодређено. Мада ... мислим да ово важи за једногодишњу УО па је могуће да двогодишња такође има једно аутоматско продужење и после на неодређено.

Мени то не значи много јер било која алтернатива много више кошта.

Е да, није ни СББ сваки пут повећавао, ако би се променили баш пакети а не само брзина, стари пакети су остајали какви су и били а за нове пакете је требало да се потпише и нова УО.
 
Meni su, kod ovog povećanja brzine, povećali brzinu i promenili ime paketa, a nisam sklapao novi ugovor, niti sam bilo šta potpisivao.
 
Sbb povecava brzine sako ko ima trio pakete. Sto je pa tek glulost.
 
То са запостављањем Дуо корисника је мјау мјау потез, уопште нисам очекивао тако нешто. Изгледа да на сваки начин хоће да пребацују кориснике на скупљи и скупљи пакет па је део те приче форсирање пакета са телефонијом иако се фиксни све мање користе а многи имају и превише минута на мобилним мрежама. Важно је само да се иде на све скупље.
Meni su, kod ovog povećanja brzine, povećali brzinu i promenili ime paketa, a nisam sklapao novi ugovor, niti sam bilo šta potpisivao.
Повећали су свима који су релативно скоро склопили нов уговор док су они који су то урадили одавно тражили потпис. Ја сам потписао нови скоро, када сам узео АС рутер, можда и нисам морао али немам намеру да мењам провајдера па ми не смета а нови рутер је баш добродошао. ;)
 
Jesi uzeo njihov onaj sto ide uz 100+ pakete ili svoj?
Kakav je onaj sto oni daju?
 
Њихов, зашто бих потписивао нов уговор ако убацујем свој рутер? ;) У питању је Netis WF2780, пре њега су ми дали TP-Link али је он мислим био само 2,4, пре њега Тенда која је брљала са торентима ... овај ради ОК, не пуца, једино лаптоп нема неку wireless брзину у другој соби али је он сумњивији од рутера. АС гигабитни рутер са 4 антене, мени више није потребно.
Занима те нешто конкретно?
 
Domet. Moji nece potpisivati zbog rutera vecu brzinu sigurno, nego bi ga mozda kupio :)
 
Nazad
Vrh Dno