Šta je novo?

Exe Net - iskustva

^ NetNet ima iste cene kao ExeNet. Ja od februara-marta prelazim kod njih. Bio sam zadovoljan ExeNet-om 6 godina, ali svi vidimo kuda ova degradacija usluga ide.
 
Pa sto se tice NetNeta ne bih se bas slozio. NetNet ima iste brzine i cene i televiziju (sem naravno izbor kanala koji se razlikuje) kao bivsi ExeNet. Poslednjih godina su pratili jedni druge sto se ponude tice, tako da je ona bukvalno ista.

Preteko me Corvus :D
 
Pa ne znam baš, ja za 2300 sada imam 400 kanala (hbo i drugi otkljcani😲) i protok oko 100/20
 
Imas temu o NetNetu pa vidi tamo detalje.

Inace 2340 dinara ti je FiberDuo kod njih, dakle Televizija i internet (100/40), kacis se preko pppoe servera, neko ima dinamicku javnu adresu, neko dobije cg-nat, ali i da budes iza cg-nata, ako ih zamolis da te skinu skroz su korektni i izlaz u sustret. Otvoreno sve sto se televizije tice, malo manje kanala ima, ali opet nije tako losa televizija (nema HBO).
Takodje imaju aplikaciju za vracanje, koristili su neku gotovu, ali iz pouzdanih izvora znam da su pravili nesto svoje i da je u zavrsnoj test fazi i bice uskoro predstavljena i da je ok aplikacija.
To sto kod Exe imas nece biti isto - promenice se uskoro kad sve ovo sprovedu, vec neke stvari nisu iste nazalost, a cene naravno ce biti vece jer su sn paketi skuplji, ogranicen po broju tv-a i sa osakacenim uploadom i ostalim degradacijama o kojima smo pisali u poslednje vreme, tako da....
 
oni se hvale da imaju ipv6. Dzabe ipv6 kad je ipv4 cg-nat... tamo u nekoj buducnosti kad se kompletno predje na ipv6 to nece biti vazno, ali sada i jos dugo jeste vazno, jer ce taj proces trajati poprilicno i dok se sva operma na svetu ne zameni i svi krenu da koriste ipv6...
Koristan je ipv6, pre svega sto mozes da odes i na ipv6 sajtove, a i da slusas na bilo kom portu bez zezanja sa forvardovanjem na ruteru. E sad iskljucis fw i
sve je na izvolte, svaki uredjaj... dakle, onda fw tek dobija smisao...
drugo mozda i najbitnije, a to je da korisnici istog IP opsega u sn mrezi preko dhcp-a, ne mogu medjusobno da komuniciraju
pa ta adresa koju dobijes je u lan-u ISP-a, ne vidim zasto ne bi moglo, naravno, zbog lokalnog nata po korisniku, ne moze
osim ako korisnik nije stavio neki dmz host na ruteru... inace problem je tu cgnat, ne sam dhcp. dhcp je samo servis
koji dodeljuje ip adrese, e sad stvari se mnogo komplikuju ako dobijes adresu iz ISP-ovog lana...
 
Svi Cinestar kanali su ugašeni na Supernova kablovskoj od ponoći.
 
Jos koliko vremena imamo mi iz exe-neta dok nam ne promene pakete na ove iz super nove?
 
Potpisao juce za raskid pretplate posto mi je polovinom decembra istekao ugovor i odmah dosao racun 3180 dinara. Danas su me zvali i ponudili sest meseci po 50 posto pretplate , zatim cetiri po jedan dinar, ali nisu sigurni kada ce poceti proces "digitalizacije" signala jer ce tada biti ogranicenje na tri televizora i vec poznata prica iz ranijih postova. Preci cu na netnet. nadam se da ga nece skoro otkupiti supernova.
 
To sto oni zovu "DIGITALIZACIJA" je smesno. Digitalizacija je odradjena onog momenta kad si u ponudi stavio DVB-C ( DIGITAL video broadcast ), a to o cemu se prica, misli se na SCRAMBLED ili CRYPTED system, tj zakljucavanje kanala. Nikad mi nece biti jasno zasto bi to radili, jer samim tim sto imaju njihov WD takozvani, osigurali su da im se ne siri mreza u nedogled. Ako su pametni, ostavice otkljucano kako je i sad, ako ne... pozdravice se sa mnooooogo klijenata.
 
Pa da , gube korisnike. Kada sam ja uveo exe net u kući još dvoje korisnika iz komšiluka se priključilo zbog moje preporuke i još xx iz šireg opsega. E sad tih 2 korisnika iz komšiluka prešli kod neke tupave kablovske televizije samo zbog cene, ne odgovara im supernova
 
Ovo je katastrofa sto su izbacili Cinestar kanale... Bukvalno sam gledao od 31-35 i 42 kanal za filmove, sportske kanale i kanale za opustanje.
Sto se tice filmova mislim da uskoro nece biti moguce da covek normalno to gleda na tv.
 
@Borussia
hahahahahahah, džaba pišete

Zar se tred ne zove EXE NET Iskustva i zar nije svrha foruma i treda da bude neka baza znanja i informacija koje neko može da iskoristi ko iskustva nije imao...

Iako moguće ima 10 ljudi na forumu koji se nešto bune i razmatraju situaciju, ima ih sigurno mnogo više koji samo čitaju i traže neko razrešenje ili bar kako da se postave prema Operateru kako bi bili u povoljnijem položaju i da ne rade ono što ne moraju.

A da li će biti ili neće tog gašenja signala ostaje da vidimo, (osim ako nisi MTS/supernova insajder pa imaš ove informacije koje si napisao) jer zvaničnih informacija o ovome nigde nema, a nas kao korisnike po ugovoru moraju pismeno ili putem web sajta/email-a da obaveste o ovakvim promenama u pružanju usluga kao što je gasimo vam signal morate novi ugovor da potpišete iako imamo važeći ugovor po osnovu kog vrše naplatu za usluge koje pružaju.
Verujem da stotine ljudi prati sta se pise ovde i da su svaka informacija i podeljeno iskustvo vazni kako bi znali kako da reagujemo ili sta su nasa prava ili kome da se obratimo kad krenu problemi. Manja mesta su prva na udaru, a ovo sa Cinestar kanalima je isto sto se desilo i sa Sport klub kanalima.
Skoro je bilo nesto da je valjda SBB uklonio iz ponude kanale, mislim da su bili Prva, B92 i jos 1 koji imaju nacionalnu frekvenciju i znam da su vrteli to na svim glupim kanalima i napadali SBB zbog toga, ne vidim neku razliku u ovom slucaju.
 
Jel se i vama nakon gledanja na mobilnoj aplikaciji u pozadini ona ponovo sama pušta
 
Ima odavno :D

Jel se i vama nakon gledanja na mobilnoj aplikaciji u pozadini ona ponovo sama pušta

To se i meni desava na TV-u. Odjedno cujem zvuk u pozadini i provalim da se aplikacija aktivira sama. Resio sam tako sto sam na tv-u podesio da posle par minuta gasi pozadinske aplikacije. Na telefonu ne koristim, ali isti je sistem - Android i ista aplikacija tako da je verovatno se i tu desava.
 
HBO i Cinemax su zakljucani, ostali nemaju PID-ove, a postoje na freq.
Neki radovi, svakako...
 
Da li je neko skoro uvodio Exenet optiku plus TV u Nišu? Koliko meseci gratis daju novim korisnicima?
Takođe me zanima i šta daju od opreme?
 
Poslednja izmena:
Napiši šta je kada ti jave da znam da li rešavaju po automatizmu ili da zovem.
Isto i mene interesuje. Bukvalno pola kanala nema od jutros, ukljucujuci i superstar, balkan trip, kurir, blic, euronews, bukvalno u prvih 20 ih samo nema pola.

Radio karolina tv itd...
 
Zanimljivo i da na Jotelu u isto vreme ne rade...
 
Na Jotelu ni Arene ne rade, ni RTS tematski kanali, ni Hayat..
 
Od jutros jos veci broj kanala ne radi :D Preko aplikacije rade svi. Naravno preko iste nema dosta kanala koji postoje u DVB-C varijanti, ali moze da posluzi dok ne rese ovo. I dobra stvar da su Fox kanali preko aplikacije HD za razliku od DVB-C gde su sd :D
 
Nazad
Vrh Dno