Šta je novo?

Exe Net - iskustva

Dobro Vece, Imam Super exe par 2 ( net 150/60) i ta brzina je moguca samo preko lan kabla (PC), a preko telefona, laptopa itd najvise sto sam dobio je 50mbs i to nekoliko milimetara daleko od rutera. Da li je ovoliki bad u brzini normalan?
 
Ако користиш 2,4 то је то, пређи на 5GHz.
 
Pozicije novih i starih Arena Sport kanala:

400. HD Arena 1 Premium (698000 KHz)
401. HD Arena 2 Premium (698000 KHz)
402. HD Arena 3 Premium (698000 KHz)
403. HD Arena 1 (602000 KHz)
404. HD Arena 2 (602000 KHz)
405. HD Arena 3 (602000 KHz)
406. HD Arena 4 (602000 KHz)
407. HD Arena 5 (602000 KHz)
408. HD Arena 6 (698000 KHz)
409. HD Arena 7 (698000 KHz)
410. HD Arena 8 (770000 KHz)
411. HD Arena 1x2 (618000 KHz)
412. HD Arena Fight (602000 KHz)
413. HD Arena Esport (554000 KHz)


Izbačene su SD verzije svih Arena Sport kanala, i prebačene sa pozicija koje su počinjale od 900 pa nadalje na pozicije koje počinju od 400 pa nadalje.
 
Dobro Vece, Imam Super exe par 2 ( net 150/60) i ta brzina je moguca samo preko lan kabla (PC), a preko telefona, laptopa itd najvise sto sam dobio je 50mbs i to nekoliko milimetara daleko od rutera. Da li je ovoliki bad u brzini normalan?

To zavisi od rutera, uredjaja koji koristis (vrste mobilnog, laptopa, odnosno wifi kartice). Ruteri i uredjaji sa N standardom mogu da postignu bez problema preko 80-90 mbit/s, teoretski bi trebalo vise... Zato uzmes neki 5GHz ruter, pod ulsovom da ti telefon podrzava 5GHz, isto to vazi i za laptop, samo sto za njega mozes da kupis neku usb 5GHz wifi karticu i dobices punu brzinu. Naravno bez dobrog rutera nista. Po svemu sudeci msm da ti je ruter najveci problem.
 
Ima li jos neko problem da mu nema novih Arena? Posle skeniranja se izgubile i Arena 6 i Arena 7.
 
To zavisi od rutera, uredjaja koji koristis (vrste mobilnog, laptopa, odnosno wifi kartice). Ruteri i uredjaji sa N standardom mogu da postignu bez problema preko 80-90 mbit/s, teoretski bi trebalo vise... Zato uzmes neki 5GHz ruter, pod ulsovom da ti telefon podrzava 5GHz, isto to vazi i za laptop, samo sto za njega mozes da kupis neku usb 5GHz wifi karticu i dobices punu brzinu. Naravno bez dobrog rutera nista. Po svemu sudeci msm da ti je ruter najveci problem.
telefon p40 lite, a ruter exe netov Huawei
 
P40 lite ima N i AC standard (5Ghz), definitivno je do rutera. Jesi izmerio kolika je brzina kablom? U svakom slucaju najbolje da kupis neki 5GHz ruter, povezes ga preko lan porta sa njihovim ruterom, jos bolje da Huawei bude u bridge modu (pretpostavljam da je ONT i verovatno 8247 posto su oni problematicni sa WIFI-om i imaju samo 2.4 GHz), ili da trazis da ti zamene i daju neki bolji ruter koji ima 5GHz.
 
Da li neko na exenetu ima Arene premium i Eurosport 1? Kod mene su čak nakon poslednjih izmena nestale i arene 6 i 7… A najbolji prenosi na premiumu 🙄
 
Ako ti znaci nešto, moraš da ideš punu-novu pretragu. Sve dok se radi update ili ažuriranje kanala velika je verovatnoća da kanala neće biti ili hoće ali na nekim glupim pozicijama. Ja sam u svom komšiluku morao da preskeniram bar na 10+ televizora jer se desilo isto što i tebi, a ljudi stariji i ne snalaze se oko pretrage.
 
Da li neko na exenetu ima Arene premium i Eurosport 1? Kod mene su čak nakon poslednjih izmena nestale i arene 6 i 7… A najbolji prenosi na premiumu 🙄
Isti problem. Pokusao da skeniram i na smart tv-u i preko stb-a, ali kanala sa frekvencije 698000 iz nekog razloga nema. Takodje Vlasotince.
 
Isti problem. Pokusao da skeniram i na smart tv-u i preko stb-a, ali kanala sa frekvencije 698000 iz nekog razloga nema. Takodje Vlasotince.
Sad ih ima u Vlasotincu, od pre 2-3 dana. Ja se baš i ne razumem u frekvencije, ali nakon kompletnog skena pojavile se i Arene i eurosport 1 koji je takodje bio iskljucen na nekoliko dana.
 
P40 lite ima N i AC standard (5Ghz), definitivno je do rutera. Jesi izmerio kolika je brzina kablom? U svakom slucaju najbolje da kupis neki 5GHz ruter, povezes ga preko lan porta sa njihovim ruterom, jos bolje da Huawei bude u bridge modu (pretpostavljam da je ONT i verovatno 8247 posto su oni problematicni sa WIFI-om i imaju samo 2.4 GHz), ili da trazis da ti zamene i daju neki bolji ruter koji ima 5GHz.
Pa ja imam onaj njihov Huawei ruter, brzina kablom je korektna (150/60, kako i pise u ugovoru), na koji broj da ih pozovem? Hvala unapred
 
Ja sam obnovio ugovor i radi mi aplikacija. Najbolje u bivsem Exe Netu reci radnicama na salteru da vam ne radi i ako mogu da posalju zahtev korisnickoj sluzbi, jer ako zovete ocajNovu od toga nema nista, posto su oni sve neobavesteni i drze se jedne jedine linije teksta koju su im usadili. Tu je ista situacija kao pre ako imas jaci paket dobijas 4 naloga, za manji manje (govorim o aplikaciji) a za DVB-C signal se zna, nema ogranicenja po broju TV-a.
A sto se tice alikacije - nikakav pomak, ali zavrsava posao.
Jesi li dobio neku povoljnost za obnovu ugovora?
 
Da li su ti to u poslovnici ponudili ili neki od akvizitera? Meni danas u poslovnici ponudili samo 2 meseca za dinar za obnovu.
 
10 месеци по 50% је 5 месеци по 1дин, раније је било 6 месеци за обнову уговора. Кад истекне уговор пређите код другог провајдера за макс број гратис месеци.
 
da li mi neko može poslati exe net smart tv aplikaciju, dobio sam kredencijale ali ne znam gde je mogu skinuti
 
Da li mozda neko ima info za stare korisnike da li daju neke pogodnosti za taj Super Exe Par ? I da li znate u koj paket ide HBO, da li uopšte ulazi u paket ili mora dodatno ?
 
Zdravo svima,

Presao bih iz SBB-a u Exe net (tj, Supernovu po novom).
Zanima me da li je moguce vracanje kanala unazad kao na Eon Boxu?
 
Moguće je, ali je broj kanala na kojima je ta usluga vrlo skroman, a način funkcionisanja vraćanja na Eon-u i Exe Netu je kao nebo i zemlja.
 
Nazad
Vrh Dno