Šta je novo?

Exe Net - iskustva

"Тупавко", зато толико и кошта, заиста не улива поверење да ће дуго да траје :d
 
Sto se tice aplikacije rekli su danas da ce biti do kraja nedelje izbacena ali samo za android, a za ios uopste nemaju u planu [emoji1746]*mjau*[emoji3603]


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Ма не остају старе цене, први пут је ехе одрадио против своје политике. Време је за мало скупље пакете. Не за алфу, он иде.
 
Da l' je moguće da ping može da bude 0?

 
Jeste, paket je Smart Duo 1. Dali su mi Huawei gigabitni ruter bez doplate, kažu da uz ove nove pakete ne daju više one Tende... Ali, kod mene mrežna kartica nije gigabitna, ali vremenom ću je zameniti.

Onda nema potrebe da kupuješ gigabitnu mrežnu karticu jer je taj paket "Smart Duo 1" brzine 100Mb / 40Mb. Na speedtestu ti je toliko i izmerio.
 
Poslednja izmena:
Pa dobro nije baš teleportacija ali očigledno je ping dovoljno nizak da ga Speedtest zaokruži na 0ms. Svakako da ping nikada nemože biti aposlutna 0 ali obzirom da Speedtest zaokružuje ping na celobrojnu vrednost moja pretpostavka je da kada Speedtest izmeri vrednost pinga koja je manja od 0,5ms on to zaokružuje na 0ms jer je vrednost bliža nuli nego jedinici.
 
Ne znam za ostale iz Pirota ali ja nisam imao sreće da me povežu na optičku mrežu iako je bandera bukvalno na manje od 10 metra od stambene zgrade u kojoj živim. Još prošle godine su dolazili njihovi promoteri da nam ponude usluge i prikupe potpise, onda sam od januara zivkao i slao mejlove. Na kraju posle 4-5 odlaganja roka, i jednog nedolaska u termin koji su zakazali, konačno se pojavio monter koji mi je onda saopštio da ne mogu da me povežu jer mi stan ne gleda ka ulici gde prolazi mreža već u dvorište zgrade, da ne mogu kabl ni preko krova jer nemaju izlaz na isti i da je njihov plan bio da mi optiku sprovedu sa bandere direktno kroz prozor stana.

Kakva su vaša iskustva povodom uvođena optike u stambenu zgradu? Zanima me kako se ponašaju npr. u Nišu? Neverovatno mi je da optika ne ide kroz hodnik zgrade. Njihovo opravdanje je da nemaju gde da učvrste kabl za zgradu.
 
Poslednja izmena:
Kakva su vaša iskustva povodom uvođena optike u stambenu zgradu? Zanima me kako se ponašaju npr. u Nišu? Neverovatno mi je da optika ne ide kroz hodnik zgrade. Njihovo opravdanje je da nemaju gde da učvrste kabl za zgradu.

Da li imaju saglasnost od upravnika zgrade?
 
Drugu gleda stan ka banderi, ulazili su u zgradu i imaju dozvolu i i dalje konstantno pomeraju rok kad god ih nazove da vidi sta se desava, svaki put je odgovor "bice vrlo brzo". Takodje imaju dozvolu odavno.

Decko se vec lomi da odustane i uzme nesto drugo, narocito posle ovog poskupljenja.



Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
da ne mogu kabl ni preko krova jer nemaju izlaz na isti
Делује ми да је овде проблем. Када су код мене убацивали кабл, довукли су га са крова суседне зграде на кров моје, ја сам нашао кључеве (неусељеног) стана у поткровљу и одатле су се попели горе и увукли кабл у улаз. Ту су поставили кутију па после развлачили низ улаз.
Провери код председника или некога ко зна да ли постоји начин да се изађе на кров, другар је имао исти проблем па су довукли кабл до улаза и ушли одоздо.
Да ли постоји могућност да се искористи нека бандера да се обиђе зграда? Са које стране је улаз?
 
Na krov se ne može nažalost jer je investitor prodao tavanski prostor i sad su tu stanovi. Zgrada ima i nastavak ali nisam u toku kakvo je tamo stanje jer još uvek nije useljena u potpunosti. Bandera takođe ne postoji u toj sporednoj ulici već samo u glavnoj gde optički kabl i prolazi.

Pogled na banderu sa optičkim kablom iz ulaza u zgradu.jpg

Pogled na zgradu iz ulice Nikole Pašića sa mesta gde se nalazi bandera sa optičkim kablon.jpg
 
Cek, kad krece ovo povecanje cena? Tetka je pod Exenet, i pod ugovorom je. Jel to tek kad joj istekne ugovor? Nece joj valjda sad dolaziti veci racuni?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Prijatelji jedno pitanje...da li se vi secate kada su rekli da ce "aplikacija" za mobilne biti gotova, koja ce moci da se preuzme sa njihovog sajta? Ona za gledanje tv-a preko telefona i vracanje kanala unazad.
Jos je nema pa reko dal da ih malo "ubrzamo" ako je to moguce ;)
 
Na krov se ne može nažalost jer je investitor prodao tavanski prostor i sad su tu stanovi. Zgrada ima i nastavak ali nisam u toku kakvo je tamo stanje jer još uvek nije useljena u potpunosti. Bandera takođe ne postoji u toj sporednoj ulici već samo u glavnoj gde optički kabl i prolazi.

Pogledajte prilog 268460

Pogledajte prilog 268461

Ovo mu dodje dijagonalno u odnosu na tebe, nezgodna situacija. Kako stojis sa komsijama, mozda hoce neko da pusti da prodje kabl kroz njegov stan uz neki dogovor?
 
Ovo mu dodje dijagonalno u odnosu na tebe, nezgodna situacija. Kako stojis sa komsijama, mozda hoce neko da pusti da prodje kabl kroz njegov stan uz neki dogovor?

Teško da bi iko pristao na tako nešto. Mene čudi zašto na primer kabl ne može da prati fasadu zgrade i tako ga dovedu do ulaza ili sa zadnje strane.
 
Тешко да би дозволили да кабл иде по фасади, гарант би се неко побунио. Код мене су такође станови у поткровљу али сам имао кључ од једног а свакако није немогуће да се замоли неки станар да их пусти на кров јер вероватно имају прозоре на горе. Онда би нашли пролаз до степенишног простора где могу да уђу. Вероватно прекомпликовано а имају друге потенцијалне кориснике где је једноставније.

Апликација је обећана за ову недељу али је можда боље да мало касни него да буде нефункционална. И мени би било корисно да могу да гледам теве још негде осим из пријемника.
 
Bolje je da isporucis bilo kakav softver nego da ne isporucis, iz vise razloga. Sto se ove aplikacije tice korisnicima bi vise odgovaralo da se nesto menja na bolje, bili bi update-i i stalno bi bilo poboljsanja. Korisnici su duze u prilici da koriste softver i plus dobijaju stalno nove stvari. Exe bi to iskoristio jer bi korisnici bili i testeri aplikacije, sto isto njima ide u prilog. Nema ni jednog razloga da je zadrzavaju, osim ako ne postoje kriticni problemi
 
Javite ovde kad krene app sa radom...

Послато са Mi A2 уз помоћ Тапатока
 
Какво решење су смислили? А поглавицу да водиш у 9 мезета ... једина кафана из Пирота које се сећам. ;)

Naravno :)
Postavljen je nosač na fasadu zgrade i odatle je kabl jednim delom fasade doveden do ulaza u zgradu a nakon toga hodnikom. Još uvek mi nisu priključili stan ali je i ovo ogromna stvar. Probaću sutra preko dana da fotografišem, danas nisam stigao zbog posla, pa ću da okačim. Inače sve je jako uredno izvedeno.
 
Ako je neko raspoložen da ustupi user i pass u zamenu za supernova app ili eon neka pise u dm.

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno