Šta je novo?

ethOS program za mining

wishxy

Cenjen
Učlanjen(a)
02.02.2011
Poruke
26
Poena
154
ethOS, da li ima nekoga ko kopa sa ovim programom i kakva su iskustva?
 
I mene interesuje, koje su prednosti a koje mane. Kapiram da je klasican linux
 
I mene zanima, koliko sam citao malo ima jeb@ade dok se sve namesti, ali posle radi kao sat... Interesuje me to namestanje :D
 
Radi dobro ali ako ti se graficke pregreju onda ih disable-uje i mora da se restartuje rig.
 
ako cemo tako da gledamo onda je sve program i bezveze postoje posebni nazivi za ove stvari.
 
imam ga ja... Pravio sam rig sa 12 kartica i nisam imao drugu opciju... Elem, prezadovoljan sam. Radi kao sat
 
Koliko ti je trebalo vremena da namestis? On bese sam u sebi ima opciju remote kao teamviewer?
 
pa ne treba puno kad znas sta radis... Ima i remote, a ima i sam teamviewer.... Sve je poprilicno dobro objasnjeno u uputstvu koje mozes naci na njihovom sajtu

jedino sam se mucio sa dual miningom jer nisam znao da postoji i config za claymore. Tamo treba podesiti intensity jer je meni spustio eth za 30% dok nisam uklavirio sta je po sredi
 
Poslednja izmena:
pretpostavljam da na ethosu ne moze nista sem ETH i ETH u dualu?

EDIT: ethOS is a 64-bit linux OS that mines Ethereum, Zcash, Monero, and other GPU-minable coins.
 
Poslednja izmena:
A sta ćemo za drajvere? Kernel fiks ne radi posao kako trebao, probano, znači daje nekih 7-10% manje nego na Windows-u. Power mangment totalno pobrljavi, tipa full sređen BIOS na win-u po karti trosi 100w, a sa Linuksom 125W. Niđe veze". Amd treba malo da se potrudi sa izbacivanjem zvaničnog blockchain drajvera, pa da se razmišlja o ovom rešenju, koje po meni ima logike samo ako se ide prekeo 8 karti u jednom rigu.
 
Poslednja izmena:
A sta ćemo za drajvere? Kernel fiks ne radi posao kako trebao, probano, znači daje nekih 7-10% manje nego na Windows-u. Power mangment totalno pobrljavi, tipa full sređen BIOS na win-u po karti trosi 100w, a sa Linuksom 125W. Niđe veze". Amd treba malo da se potrudi sa izbacivanjem zvaničnog blockchain drajvera, pa da se razmišlja o ovom rešenju, koje po meni ima logike samo ako se ide prekeo 8 karti u jednom rigu.

ne kapiram bas ovo oko kernel fixa.... meni svaka karta u dual modu daje 27,5mhs, solo 28,5mhs (rx470 4gb). Ne verujem da u win moze ista bolje od toga..... Za struju si u pravu, nema bas mogucnost finog tuninga voltaza
 
ne kapiram bas ovo oko kernel fixa.... meni svaka karta u dual modu daje 27,5mhs, solo 28,5mhs (rx470 4gb). Ne verujem da u win moze ista bolje od toga..... Za struju si u pravu, nema bas mogucnost finog tuninga voltaza
pwt 2
vlt 860

Zavrsava posao sasvim ok..

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
U local.conf?

Sent from my SM-A520F using Tapatalk
Meni je sve na remote ali bi trebalo da moze i iz local.conf

Ide vlt 860 a ne 0.86 kako sam prvo napisao, moja greska...

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
koliko kartica imate pa koristite ethos?
 
Nazad
Vrh Dno