Šta je novo?

Ethereum [ETH] (Ethash)

Za koji pool ste se odlučili?

  • DwarfPool

    Glasovi: 106 17.6%
  • Ethermine

    Glasovi: 278 46.1%
  • ethpool

    Glasovi: 26 4.3%
  • Coinotron

    Glasovi: 71 11.8%
  • Nanopool

    Glasovi: 122 20.2%

  • Ukupno glasača
    603
Resio sam problem, skinuo sam Trezor Suite pa usao preko njega
 
Sad imam jos jedan problem... Kad pokusam iz trezor suita da posaljem REV uvek transakciju kad odradim izbaci da je status Fail
5 puta sam pokusao, cim krene prva potvrda (konfermacija ili kako vec) status se menja u Fail i svaki put mi skinu fee
Ne znam sta vise da pokusam

 
Sad imam jos jedan problem... Kad pokusam iz trezor suita da posaljem REV uvek transakciju kad odradim izbaci da je status Fail
5 puta sam pokusao, cim krene prva potvrda (konfermacija ili kako vec) status se menja u Fail i svaki put mi skinu fee
Ne znam sta vise da pokusam

Reseno
 
Meni nije jasno zasto je sinoc u ponoc tezina bila 6.66P, danas u podne 6.21P, sada u 11:00PM 6.73P?
Deluje mi kao vekika oscilacija gore-dole za 24h...
Zna li se razlog za tako nesto?
 
I jos nesto mi nije jasno.
Zasto mi je Ethermine pool isplatio 0.09 ETH kad je minimum za isplatu 0.1 ETH?
Zna li neko sta bi bio razlog i zasto se to desilo?
 
15 dnevno se isplacuje sve ispod 0.1...pise tamo..
 
Isplata ide na dve nedelje ako imas neke male iznose.
Ako imas 0.05 ili vise onda na nedelju dana.
Ako imas 0.01 ili vise, a manje od 0.05, onda na dve nedelje, tj prvi red.
Ako imas vise od 0.05 onda u skladu sa tvojim podesavanjima i ovim isplatama na nedelju/dve,koji uslov prvi bude ispunjen.

U tvom slucaju ako si tokom nedelje izmajnovao 0.09, onda su ti posle nedelju dana isplatili, iako si mozda postavio da je min za isplatu 0.1, posto taj slucaj upada u ono "ako imas 0.05 ili vise, ide isplata na 7 dana"
 
0.1 mi je podeseno a toliko iskopam za 6-7 dana
Zato me i buni zasto su mi sesti dan isplatili 0.09
 
Napisah gore, ali dok sam izeditovao post sa telefona, krastavac.
Problem je što je payout policy pisao programer, pa ima nekoliko uslova haha. Većina ljudi na prvu loptu nema pojma kad će biti isplata.
 
Meni nije jasno zasto je sinoc u ponoc tezina bila 6.66P, danas u podne 6.21P, sada u 11:00PM 6.73P?
Deluje mi kao vekika oscilacija gore-dole za 24h...
Zna li se razlog za tako nesto?
Zato sto nicehash i ostali mega poolovi slicni njemu rade po principu da kad padne dif oni ulete i siluju coin dok ne oteraju dif u plafon a onda beze na drugi dok opet ne padne u normalne granice. Tako uvek kopaju na manji dif i tako uspevaju da cesto budu isplatljiviji od direktnog kopanja nekog novcica.
 
Zato sto nicehash i ostali mega poolovi slicni njemu rade po principu da kad padne dif oni ulete i siluju coin dok ne oteraju dif u plafon a onda beze na drugi dok opet ne padne u normalne granice. Tako uvek kopaju na manji dif i tako uspevaju da cesto budu isplatljiviji od direktnog kopanja nekog novcica.
hvala
 
Koliko bi trebale da daju mh/s 1070 kartice? Jel normalno da daju 25 do 26 mh/s posle 2 ipo godine rada, a davale su oko 30
 
^
Da li je to smanjenje posledica povećanja dag fajla ili istrosenosti kartice?
Ja trenutno kopam preko Nicehasha, nekako mi isplatljiviji nego erhermine, ili možda grešim.
 
Nikako ne moze da bude isplativije, inace danas je zarada na eth skocila danas za 30%.
 
Uvek je razlog veci fee. Pisali smo o tome na prethodnim stranama mislim. Trenutno blokovi na ETH imaju velicinu 3-4 ETH, iako je block reward samo 2 ETH. To se desava jer je sve preko ta 2 ETH ustvari bonus koji mineri dobijaju, jer korisnici ETH mreze placaju veci fee i to ide minerima.
Nakon London forka, koji sledi negde u julu, taj fee umesto da ide minerima bice spaljivan. Dakle, korisnici ce ga placati, ali ga mineri nece dobijati. Ocekivano je da zarada na mining ETH debelo padne zbog toga.
 
Ako sam dobro razumeo, onaj ko inicira transakciju i dalje ce cplacati fee, ali ga mineri ne dobijaju jer je spaljen?
Pa sta je poenta onda kad ce transakcija isto kostati? Ili ja nisam dobro razumeo tvoj post?
 
Ako sam dobro razumeo, onaj ko inicira transakciju i dalje ce cplacati fee, ali ga mineri ne dobijaju jer je spaljen?
Pa sta je poenta onda kad ce transakcija isto kostati? Ili ja nisam dobro razumeo tvoj post?
Dobro si shvatio.
Svako moze da tumaci to na svoj nacin, ali ja tumacim na "da komsiji crkne krava" nacin, tj developeri Ethereuma ce namerno uskratiti zaradu minerima, kako bi smanjili inflaciju (stvaranje vise ETH coina po bloku), a samim tim napumpali cenu ETH i njihov cilj je izgleda jedino da povecaju cenu.
Potpuno besmisleno s tehnicke strane, cak negativno, jer ce usled toga mnogi mineri preci na druge coine koji ce tada biti isplativiji, cime ce ukupni hashrate na ETH biti manji i bezbednost mreze losija i podloznija 51% napadu.
 
Uvek je razlog veci fee. Pisali smo o tome na prethodnim stranama mislim. Trenutno blokovi na ETH imaju velicinu 3-4 ETH, iako je block reward samo 2 ETH. To se desava jer je sve preko ta 2 ETH ustvari bonus koji mineri dobijaju, jer korisnici ETH mreze placaju veci fee i to ide minerima.
Nakon London forka, koji sledi negde u julu, taj fee umesto da ide minerima bice spaljivan. Dakle, korisnici ce ga placati, ali ga mineri nece dobijati. Ocekivano je da zarada na mining ETH debelo padne zbog toga.
Jel to u procentima znači da će zarada biti kao do pre par dana ili lošije i od toga?
 
Lošije od toga.

Unesi u Whattomine fiksni block reward 2 ETH, pa vidi šta će da ti ispadne ;) I još ako skoči diff...
 
Nazad
Vrh Dno