Šta je novo?

Ethereum [ETH] (Ethash)

Za koji pool ste se odlučili?

  • DwarfPool

    Glasovi: 106 17.6%
  • Ethermine

    Glasovi: 278 46.1%
  • ethpool

    Glasovi: 26 4.3%
  • Coinotron

    Glasovi: 71 11.8%
  • Nanopool

    Glasovi: 122 20.2%

  • Ukupno glasača
    603
Kao da je ETH jedino što može da se kopa.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Ne znam sto se mlatite tim stvarima?Da li ce,od kada cr,koliko ce...
Kad bude,bice.Do tada sve dok je isplativo a to ce svako videti po dnevnom profitu,neka se kopa,cuva ili u krajnjoj nuzdi prpdaje.Ako pak imas visak sredstava kupi ga i cuvaj...vredece x5,x10...za 1,2,3,5 godina...sasvim svejedno.
Isplatice se kad tad,do tada uzivati i kopati,da li njega ili nesto drugo pa pretvarati u njega,BTC....sasvim svejedno.
 
Kad se taj ogroman hashrate sa Eth slije u druge coine, pa sve postane neisplativo za kopanje, pitacu te. :trust:

Tada ce se verovatno pojaviti nesto trece,kao sto je posle BTC bio LTC,pa ETH,pa DASH,Monero...kasnije ZEC...uvek ce neko da vuce veliku vecinu bikad to nece biti na ravme casti a daleko od toga da nece biti isplativo...
 
Usta ti se pozlatila :D , ali ne verujem bas u takvo instant-pojavljivanje. Sazreo je market. Ne pojavljuje se novi LTC ili ETH tek tako. Barem ne mine-able.
 
Zna li neko nesto o Serenity??
Vidim da je sutra rasprodaja nesto tipa smanjena cena za 500 tokena.Valja li to cemu,zna li se mozda koliko bi to moglo vredeti kad se pojavi na menjacnici,vredi li uopste uzeti neku kolicinu?
 
Jedno pitanje....do pre 7-8h sveje bilo normalno,sad je Hashrate pao na nekih last reported 60-70 Mhs,avarage 60-70 Mhs a SHARES koji su bili 120-170 evo vec par sati 60-70-80 do 100 ne mozeda dobaci!

Sta se desava,u cemu je problem.Jesam nesto petljao danas sa nekim drugim coinom ali sam vratio sve na prvobitno stanje tj u afteru vratio podesavanja,sada sam i restartovao PC i opet isto.

Sta bi moglo biti?
 
Obratite pažnju na stale shares na prvoj mašini...ne znam kako ali baš mnogo jbt

63efc17adff7340aae7265a73c840380.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Obratite pažnju na stale shares na prvoj mašini...ne znam kako ali baš mnogo jbt

63efc17adff7340aae7265a73c840380.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
Verovatno je prevelik klok pa trotluje neka kartica i pravi stale shares

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Mada ni druge dve nisu sjajne, kod mene je 3-7% uglavnom, kartice rade na po oko 28 Mh/s.

Stale shares zavisi dosta od stabilnosti neta mada i od brzine pojedinacne kartice. Ako si kartice spore, veca je sansa za 'stale share'.
 
Meni je stale bio visok na eu2.ethermine.
Sad na eu1 je 1-3%

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Net mi je preko 3G rutera...zato je i toliki stale (8,9%)...ali 78% mi je bilo baš previše


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ako si na ethermine onda ti to prikazuje. Za ostale poolove ne znam jer ih ne koristim.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nanopool ne prikazuje stale. Nekima je to i dobro jer ih glava ne boli :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da li ste radili uporedne testove sa razlicitim poolovima koliko shares dobijate?
Sta vam se najbolje pokazalo?
Kopam od pocetka na ethermine i ETH i ETC, ali mi zna dosta da varira current hashrate, pa razmisljam da dam sansu i drugim poolovima.
Stale shares mi je manje vise uvek oko 2-3%, retko kad 5%. Ping je odlican 8-12ms ka ethermine.org
Sad testiram nanopool sa 2 identicne masine
 
Poslednja izmena:
Imaš dve mašine, trebalo bi da testiraš u isto vreme i Ethermine i Nanopool sa po jednom, jer može da se desi u međuvremenu između merenja nešto nepredviđeno (male šanse ali može, tipa veliki skok/pad diffa, problemi sa netom, i slično)...
 
Na forumu bitcointalk.otg Clsymore kaze da za koji dan izbacuje novu verziju minera za manje 1% stale shares i kako kaze " it must help to raise effective hashrate a bit". Znaci treba da izadje nova verzija minera trenutno je v11.1....

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Ja držim od skoro na 0.05, bolje da češće isplaćuje :)
 
Na forumu bitcointalk.otg Clsymore kaze da za koji dan izbacuje novu verziju minera za manje 1% stale shares i kako kaze " it must help to raise effective hashrate a bit". Znaci treba da izadje nova verzija minera trenutno je v11.1....

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
Dobar je . Ja ga koristim..

Sent from my RNE-L21 using Tapatalk
 
11.2 je u odnosu na 10.6 povecao hash za nesto sitno, meni otisao sa 214.7 na 216.2, a potrosnja pala za 10tak W :) Za stale ne znam jos uvek, nisam nesto detaljno ispratio statistiku.
 
Vidim da je dosta puta pominjano u ovoj i drugim temama da kopate na Coinotron poolu.
E sad nigde ne vidim konkretnu informaciju kako ste to videli da vam daje više?
Pričam o poređenju 2 identične mašine.
Ja sam stavio 1 rig na coinotron i daje dosta ispod 145 koliko je na ethermine poolu.
Ne kontam kako tačno odredite razliku?
Jedino 2 test walleta za 2 identične mašine?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
11.2 je u odnosu na 10.6 povecao hash za nesto sitno, meni otisao sa 214.7 na 216.2, a potrosnja pala za 10tak W :) Za stale ne znam jos uvek, nisam nesto detaljno ispratio statistiku.



Meni se na coinotronu prvi put pojavio stale sa 11.2 i to od 1.2 pa do 2, a nisam toliko povecanje hasha dobio u odnosu sa 11.0 ...
 
Vrh Dno